آکادمیا کافه
هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ (/Thread-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F)

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - sepinaz - 10-09-2014

(05-09-2014, 09:28 PM)'eng_mosi' نوشته: سلام
دانشجوی ترم۳ برق دانشگاه تهران هستم قصد دارم دو سه سال دیگه برای دانشگاه های خوب آمریکا پذیرش بگیرم (ایشالا!)
میخام از الان با برنامه پیش برم ...
لطفا راهنماییم کنید از الان چه کارایی بکنم؟
چه مهارت ها و کارایی یاد بگیرم و لازمه؟
کلا چجوری برنامه ریزی کنم؟
ممنون از راهنمایی هاتون
ضمنا به کارای کامپیوتری هم خیلی علاقمندم چنتا زبون برنامه نویسی بلدم به خاطر همین علاقه و هم اینکه پس انداز داشته باشم کار طراحی وبسایت و شبکه هم برای چند تا شرکت انجام میدم  ... به تحقیق و پژوهش هم خیلی علاقمندم و روحیه پژوهشگری دارم
بازم ممنون

شما با این دانشگاه و این رشته اگر معدل بالا و همین طور نمره ی gre و toefl بالایی داشته باشید عتما میتونید بره مستر از بهترین دانشگاه های آمریکا پذیرش بگیرید
پس اگر مشکل مالی ندارید فعلا کار برای شرکت ها و .... رو تو اولویت آخر قرار بدید و تا میتونید پروژه های درسی تون رو به بعترین نخو انجام بدید و معدل و نمرات ( مخصوصا دروس تخصصی رو که از همین ترم 3 شروع میشن و من شنیدم بچه های دانشکده برق ترم 3 جز دشوارترین ترم هاشون هست) را تا میتونید ببرید بالا و اگر سطح زبانتون هم هوب هست از همین حالا شروع کنید به افزایش دایره لغات و تقویت listening و speaking ( مخصوصا لغت رو بره gre خیلی جدی بگیرید )
علاوه بر این شاید بتونید از پروژه ی کارشناسی تون یه مقاله ( حالا لازم نیست حتما isi باشه ) داشته باشید و یا از طریق همکاری با دانشجویان ارشد ( و به کار بردن زبون های برنامه نویسی که بلدید ) کاری کنید که اسمتون تو مقاله اونا ذکر بشه و رزومه تون رو فوی کنید
پس مهارت های برنامه نویسی تون رو فعلا به جای کار برای شرکت ها قرار بدید در اختیار تولید مقاله ( هرکسی میتونه تو رزومه بنویسه که فلان نرم افزار و فلان زبان برنامه نویسی بلدم و این قابل اثبات نیست و لذا اثر چندانی نداره مگه اینکه منجر به تولید مقاله شده باشه) و تا میتونید معدل و همین طور زبان رو جدی بگیرید
میدونید که معدل های نفرات 1 تا 3 دانشکده تون اصولا 19 به بالا هست
اگر هم میدونید که بدون کلاس اراده ی خوندن زبان رو در دراز مدت ندارید حتما کلاس برید و ول نکنید زبان رو ( بنده هم در طول تخصیل همیشه میگفتم میخونم ولی پروژه ها اجازه نمیدادن و همین طور خودم هم میدونم تو فاصله ی زمانی کوتاه میتونم خودم رو کاملا با اراده بره یه امتخان آماده کنم ولی تو دراز مدت همراه با کارای دیگه نمیتونم زبان بخونم )
خودتون رو به دیدن فیلم عادت بدید همچنین

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - Abdollaht - 11-09-2014

سلام
[align=right]شرایط من ایناست:
[align=right]دبیرستان تیزهوشان بودم
[align=right]کارشناسی نوشیروانی بابل مهندسی مکانیک طراحی جامدات معدل 13.65
[align=right]ارشد طراحی کاربردی بابل معدل 18 (امیدوارم)
[align=right]GRE=1500
IELTS=7
دوتا مقاله ژورنال خارجی
گواهی رتبه دو مسابقات ملی طراحی و ساخت خوذروی هیبرید
چه کشور هایی و چه دانشگاه هایی با بورس شانس دارم؟

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - M1KE - 13-09-2014

معدل کارشناسی تون متاسفانه زیاد خوب نیست. بیشتر دانشگاه هایی که رتبه های زیر حدود 500 دارند حداقل معدل کارشناسی شون 15 هست. می بایست یک مقدار در همون محدوده ها بگردین و دانشگاه هایی رو پیدا کنید که محدوده معدل کارشناسی شون نزدیک به معدل شما باشه.

بقیه مشخصات پرونده تون خوب باشه شانس پذیرش گرفتن تون به همراه فاند هم بیشتر میشه. نمره تافل 90 خوبه و حداقل اغلب دانشگاه ها رو برآورده می کنه ولی ترجیحا هدفگذاری تون روی 100 باشه. خوشبختانه رشته شما در دانشگاه های زیادی در همه کشورها وجود داره و انتخاب کشورش بیشتر به سلیقه خود شما و رتبه دانشگاهش بستگی داره. اینکه مقاله هاتون با چه استادهای مرتبط باشه هم مشخص می کنه بیشتر سراغ کدوم استادها برین. اگر احیانا برای آمریکا هم می خواستین اپلای کنید می بایست در آزمون GRE هم نمره خوبی بگیرید. اگر دست کم 310 بگیرید خوبه.
(09-09-2014, 07:25 PM)'the_y' نوشته: سلام
لیسانس برق (الکترونیک) دانشگاه دولتی زنجان با معدل 13/6
ارشد مخابرات امن علم و صنعت (الکترونیکی) با معدل 17
تافل هنوز ندادم ولی احتمال می دم 90 بشم
احتمالا یه مقاله خارجی
یکی هم داخلی
دو سال سابقه کار در مخابرات
4 سال کار در یکی از اداره های دولتی به عنوان Network Administrator
ممنون می شم اگه پیشنهاداتتون رو بگید.
مشغول پرپوزال ارشد هستم.
 برام مهمه که فاند بگیرم.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - the_y - 13-09-2014

(13-09-2014, 03:07 AM)'M1KE' نوشته: معدل کارشناسی تون متاسفانه زیاد خوب نیست. بیشتر دانشگاه هایی که رتبه های زیر حدود 500 دارند حداقل معدل کارشناسی شون 15 هست. می بایست یک مقدار در همون محدوده ها بگردین و دانشگاه هایی رو پیدا کنید که محدوده معدل کارشناسی شون نزدیک به معدل شما باشه.
بقیه مشخصات پرونده تون خوب باشه شانس پذیرش گرفتن تون به همراه فاند هم بیشتر میشه. نمره تافل 90 خوبه و حداقل اغلب دانشگاه ها رو برآورده می کنه ولی ترجیحا هدفگذاری تون روی 100 باشه. خوشبختانه رشته شما در دانشگاه های زیادی در همه کشورها وجود داره و انتخاب کشورش بیشتر به سلیقه خود شما و رتبه دانشگاهش بستگی داره. اینکه مقاله هاتون با چه استادهای مرتبط باشه هم مشخص می کنه بیشتر سراغ کدوم استادها برین. اگر احیانا برای آمریکا هم می خواستین اپلای کنید می بایست در آزمون GRE هم نمره خوبی بگیرید. اگر دست کم 310 بگیرید خوبه.

ممنون از محبتتون که راهنمایی کردین. می تونم بپرسم مگه ادمیشن بیشتر دانشگاهها معدل دو سال آخر یا معدل ارشد رو گیر نمی ده برای دکترا؟
ضمنا میشه بهم پیشنهاد بدین که مثلا حول و حوش رنک چند دنبال اپلای باشم؟
ممنون

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - M1KE - 14-09-2014

متاسفانه بیشتر دانشجویان ایرانی این مشکل رو دارند که معدل کارشناسی شون پایین هست و برای پذیرش در ارشد یا دکترا در اغلب موارد دانشگاه ها روی معدل کارشناسی یک حداقل هایی رو تعیین می کنند و اگر این شرایط اولیه در کنار بقیه شرایط مثل توصیه نامه ها و زبان تکمیل نشده باشن ممکنه پرونده نقصی بخوره و در همون غربال اولیه رد بشه. ولی در هر حال روال کاری همه دانشگاه ها به یک شکل نیست برخی روی معدل کل کارشناسی شرط می گذارند و برخی روی دو سال آخر اون.

اگر استاد خاصی از بقیه شرایط پرونده شما که خوبه خوشش بیاد و شما رو به عنوان دانشجوی خودش برداره احتمال اینکه پرونده از اون غربال اولیه گذرونده بشه وجود داره. این مورد یک مقدار به نفوذ اون استاد در دانشگاه و کمیته و روال اداری دانشگاه بستگی داره ولی در حالت کلی دانشگاه ها برای نظر استاد احترام قائل هستند و اگر ایشون فردی رو انتخاب کنه به ندرت سخت گیری می کنند. مشکل اینجاست که استاد موردنظر هم فقط در مواردی این شرایط رو به اصطلاح دور میزنه و از اعتبار خودش مایه می گذاره که دانشجوی موردنظر واقعا جهش قابل توجهی در ارشد داشته باشه و کارهای پژوهشی زیادی کرده باشه وگرنه در فضایی که رقابت وجود داره راحت تر هست که فردی رو برداره که شرایط اولیه دانشگاه رو برآورده کرده باشه.

با شرایط حال حاضر تقریبا میشه روی دانشگاه هایی با رتبه های جهانی 700-500 امیدوار بود ولی اگر در ادامه کار مثلا مقاله های بیشتری بدین و در آزمون های زبان هم نمره خوبی بیارین (دست کم 7 یا 100 در آیلتس یا تافل، جی آر ای دست کم 310 در صورت نیاز برای اون دانشگاه) به نظرم میتونید شانس تون رو برای رتبه های بهتر در محدوده 500-300 هم امتحان کنید.
(13-09-2014, 02:18 PM)'the_y' نوشته:
ممنون از محبتتون که راهنمایی کردین. می تونم بپرسم مگه ادمیشن بیشتر دانشگاهها معدل دو سال آخر یا معدل ارشد رو گیر نمی ده برای دکترا؟
ضمنا میشه بهم پیشنهاد بدین که مثلا حول و حوش رنک چند دنبال اپلای باشم؟
ممنون

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - faeze23 - 14-09-2014

سلام یک سوال در مورد ارتباط با اساتید
من کتابچه دپارتمان رو از سایت دانشگاه گرفتم یک سری اساتید هستند زمینه تحقیقاتیشون بهم میخوره باید به همه شون ایمیل بزنم؟؟و اینکه الان زمان مناسبیه یا زوده برای پاییز اینده؟
میشه راهنمایی کنید لطفا.ممنون

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - ahmadpashaei - 14-09-2014

(09-09-2014, 06:26 PM)'Sima333' نوشته: سلام  دوستان میشه راهنماییم کنید؟این شرایط منه ولی حتما میخوام بورسیه بشم و هیچگونه اطلاعی ندارم که از کجا و چه زمانی شروع کنم؟اول برای بورسیه اقدام کنم (چطوری؟) و یا اول اقدام برای پذیرش کنم؟ و اینکه اولویت من با المان و کانادا است و در این دو محل دوستانی دارم به نظرتون در چه مرحله ای برای پیگیری کارهام بفرستمشون؟ 
-. مقطع تحصیلی و دانشگاه : ليسانس ، دانشگاه تبريز(البته دو ترم ديگه تموم ميكنم)
-. معدل:حدودا١٧.٥
-. رشته : فيزيوتراپى
-. نمره زبان : فعلا اقدام نكردم ولى اگر اسفند93 بخوام ازمون بدم نمره ى خوبى ميگيرم و مشکلم اینه که من برای ایلتس اماده شدم ولی گویا برخی دانشگاه های کاندا تاقل میخواد؟؟ یا اگر برای المان اقدام کنم باید المانی بخونم؟!
-. تعداد مقاله و نوع : متاسفانه فعلا ندارم
- شرایط خاص : تا اتمام تحصیلم احتمالا شاگرد اول تا سوم دانشگاه،دو مورد ثبت اختراع، چاپ كتاب ، حائز رتبه از برخى جشنواره داخلى و دانش اموز سمپاد
-. سایر فاکتورهایی که میخاید مورد توجه قرار بگیره : حتما ميخواهم بورس بگيرم و اگه امكانش باشه دكتراى رشتمو مستقيم بگيرم 
ممنون ميشم راهنمايى كنيدايا به من بورس ميدن؟ و يه سوال ديگه اينكه از كى بايد اقدام كنم؟بعد گرفتن مدرك ليسانسم؟چون برای پاییز 2015 میخوام اقدام کنم و درسمو تا تیر ماه تموم میکنم!!

سلام.به آکادمیاکافه خوش آمدین
معدل لیسانستون خیلی خوبه و اگر شاگرد هم بشین و در جشنواره های معتبر مقام بیارید خیلی اثر مثبت میذارند که در کنار اینها  اون اختراع و تالیف کتابم میتونه شما رو فعال و پرتوان نشون بده و اثر مثبت بذارن. در مورد رشته شما اطلاعات چندانی نداریم برای همین تا الان جواب داده نشده پستتون.من کلیات رو خدمتتون عرض می کنم که با این رزومه اگر نمره زبان بالایی (تافل بالای 100/آیلتس بالای 7) بیارید قطعا شانس خوبی برای پذیرش و حتی فاند دارید. در این یکسال شما میتونید کار پژوهشی انجام بدین یعنی این ترم موضوع های مختلف رو تحقیق کنید تا آشنا بشید (حتمابا کمک یا استاد یا ترجیحا استادی که می خواید استاد راهنماتون بشه،تا بتونید ازش کمک بگیرید، یا از دانشجوهای دکترای دانشگاهتون). ترم 8 هم برای پایان نامه میتونید موضوع خوبی رو با شناخت پیدا کرده و ازش مقاله دربیارید. اینجوری خیلی شرایطتتون بهتر خواهد شد.حتی شده اون کتاب رو بیخیال بشید ولی مقاله بدین. اون کتاب اثر خاصی روی اپلای نمیذاره.برای آمریکا باید امتحان GRE هم بدین.نمیدونم برای رشته های شما چیز دیگه ای هم وجود داره یا نه ولی یک سری کنفدراسیونها و سازمانهای جهانی وجود دارند که احتمالا ازشون اطلاع دارید ولی اینکه نظام آموزشی چند کشور مثل آمریکا رو بشناسید بهتره به این لینک نگاه بندازید.مثلا در آمریکا هم لیسانس،ارشد و دکترا داره.
چون اینجا بیشتر بچه های فنی و علوم پایه هستن خیلی اطلاعاتی از رشته شما نداریم ولی نهایتا این شمایید که باید سایت دانشگاه ها رو بگردین و اطلاعات کاملی به دست بیارید. این فرایند افزایش اطلاعات زمان بر هست و باید صبر داشته باشدی و مطالعه کنید.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - ahmadpashaei - 14-09-2014

(09-09-2014, 10:14 PM)'tmoghadam' نوشته: سلام دوستان
من لیسانس نرم افزار از دانشگاه غیرانتفاعی با معدل 14 و ترم 4 فوق نرم افزار با معدل 16 هستم، تازه تصمیم گرفتم برای گرفتن پذیرش تحقیق کنم و هیچ اطلاعاتی ندارم، زبانم خوبه اما هنوز مدرک ندارم، و GRE و مقاله هم ندارم، لطفا برای سریعترین و آسانترین راه گرفتن پذیرش و اینکه از کدوم کشور شروع کنم بهتره؟ منو راهنمایی کنین
ممنونم

سلام
شما دانشگاه ارشدتون رو نام نبردین که این خیلی مهمه. حالا اگر اینم آزاد/غیر انتفاعی باشه با توجه به عدم معدل بالا و مقاله خوب چیز خاصی در رزومه شما به عنوان یک کاندیدای دکترا وجود نداره که بخواهید روش تکیه کنید و برای فاند و بورسیه در کشورها/دانشگاه های خوب اقدام کنید. وضع مالی خوبی داشته باشید میتونم بگم دانشگاه های اروپایی نه از اون رنکهای خیلی خوب بلکه دانشگاه های خوب و متوسط هم اگر خوب وقت بذارید میتونید برید. اگر صرفا هدفتون رفتن هست که واقعا میشه رفت ولی اگر واقعا تحول و علاقه ای در شما بخه وجود اومده باید بگم بهتره از الان تا یکی دو سال آینده روی زبان انگلیسی و مقاله وقت بذارید. اگر یکی دو مقاله بدین و نمرات زبان بالایی بیارید رزومتون از این رو به اون رو خواهد شد. ولی اینجوری با تمکن کامل مالی میشه از دانشگاه های خوبی با رنک 500-800 و حتی تا 400 امیدوار بود.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - MohsenMansoury - 14-09-2014

با سلام.کارشناسی برق قدرت آزاد واحد نور با معدل 16-کارشناسی ارشد برق قدرت از دانشگاه آزاد بروجرد- معدل کل با احتساب پایان نامه حدودا 15 – مقاله ISI یکی دارم و یکی دیگه هم در حال تکمیل شدن هست.حدود 6 ماه سابقه کار مرتبط دارم، موضوع پایان نامه ام در مورد توربین های بادی دور از ساحل است. نمره زبان هنوز ندارم ولی 6-6.5 آیلتس برام محتمله-27 سالمه - مجرد
میخواستم بدونم برای بورس یا فاند کدام کشور شانس بیشتری دارم
منتظر جوابتون هستم، با تشکر

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - Sinadidar - 17-09-2014

سلام دوستان!امیدوارم حال همتون خوب باشه
من مدرک کارشناسی مهندسی مکانیک با معدل ۱۶/۵۹ از دانشگاه آزاد مشهد دارم و به تازگی دانشجوی ارشد مکانیک تبدیل انرژی در دانشگاه سمنان شدم.میخوام بدونم واسه پذیرش دکتری مکانیک در دانشگاه های مطرح امریکا مثل mit یا میشیگان چه راهی رو باید دنبال کنم؟چه نوع مقاله ای و چند تا مقاله باید بدم؟چه نوع مدرک زبانی نیاز هست؟