آکادمیا کافه
هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ (/Thread-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F)

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - مهشید حیدری - 05-09-2014

خیلی ممنون از راهنمایی شما ولی در یک پست خوندم با معدل دوازده هم فاند گرفتن پس شرایط اون چطور هست؟؟

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - saaaaam - 05-09-2014

(05-09-2014, 03:29 PM)'مهشید حیدری' نوشته: خیلی ممنون از راهنمایی شما ولی در یک پست خوندم با معدل دوازده هم فاند گرفتن پس شرایط اون چطور هست؟؟

دوست خوبم
تعداد کمی از دوستان خصوصا رشته شیمی بودند که لیسانس حدود 12 به بالا داشتن ولی فوق هم از دانشگاه خوبی بودند هم معدل بالای 16.5 داشتند و چندین مقاله ای اس ای در مجلات ایمپکت فاکتور دار بالا داشتند و بورس شدند ولی خیلی استثنا بودن و من هم سر همین موضوع 2 سال اپلای کردم تا اخر سر فهمیدم این موضوع را نمیشه تعمیم داد به همه رشته ها و مستر دوم امدم فنلاند

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - مسعود4851 - 05-09-2014

با سلام
من لیسانس برق با معدل 16.05 از دانشگاه آزاد دزفول و آیتلس 7 دارم
به نظرتون شانس دریافت پذیرش از دانشگاهای اروپا و یا کانادا دارم؟

با تشکر

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - مهشید حیدری - 05-09-2014

آیا با مقاله میشود جبران کرد یا با نمره خوب زبان؟؟؟

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - saaaaam - 05-09-2014

(05-09-2014, 05:37 PM)'مسعود4851' نوشته: با سلام
من لیسانس برق با معدل 16.05 از دانشگاه آزاد دزفول و آیتلس 7 دارم
به نظرتون شانس دریافت پذیرش از دانشگاهای اروپا و یا کانادا دارم؟
با تشکر

سلام بنظر من شما با این نمره زبان میتوانی هم از بیشتر دانشگاه های اروپا و هم دانشگاه های استرالیا و حتی نیوزلند پذیرش بگیری
اگه دنبال بورس هستی دانشگاه های ایتالیا - هلند - اسپانیا را چک کنید
اگر دنبال تحصیل رایگان در اروپا هستی دانشگاه های فنلاند - نروژ و استونی - المان را چک کنید. المان ارزانترین کشور و فنلاند هم همه انگلیسی صحبت می کنند.
اگر هم شرایط مالی خوبی دارید دانشگاه های استرالیا خصوصا نیوساوت ولز - سیدنی - ملی استرالیا و ملبون را اقدام کنید
از بین دانشگاه های نیوزلند هم دانشگاه های اکلند - واکیتو - ویکتوریا و مسی را پیشنهاد می کنم. هزینه تحصیل در نیوزلند کمی کمتر از استرالیا هست

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - eng_mosi - 05-09-2014

سلام
دانشجوی ترم۳ برق دانشگاه تهران هستم قصد دارم دو سه سال دیگه برای دانشگاه های خوب آمریکا پذیرش بگیرم (ایشالا!)
میخام از الان با برنامه پیش برم ...
لطفا راهنماییم کنید از الان چه کارایی بکنم؟
چه مهارت ها و کارایی یاد بگیرم و لازمه؟
کلا چجوری برنامه ریزی کنم؟
ممنون از راهنمایی هاتون
ضمنا به کارای کامپیوتری هم خیلی علاقمندم چنتا زبون برنامه نویسی بلدم به خاطر همین علاقه و هم اینکه پس انداز داشته باشم کار طراحی وبسایت و شبکه هم برای چند تا شرکت انجام میدم  ... به تحقیق و پژوهش هم خیلی علاقمندم و روحیه پژوهشگری دارم
بازم ممنون

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - brusa1994 - 05-09-2014

(05-09-2014, 09:28 PM)'eng_mosi' نوشته: سلام
دانشجوی ترم۳ برق دانشگاه تهران هستم قصد دارم دو سه سال دیگه برای دانشگاه های خوب آمریکا پذیرش بگیرم (ایشالا!)
ممنون از راهنمایی هاتون
ضمنا به کارای کامپیوتری هم خیلی علاقمندم چنتا زبون برنامه نویسی بلدم به خاطر همین علاقه و هم اینکه پس انداز داشته باشم کار طراحی وبسایت و شبکه هم برای چند تا شرکت انجام میدم  ... به تحقیق و پژوهش هم خیلی علاقمندم و روحیه پژوهشگری دارم
بازم ممنون

سلام دوست عزیز
به آکادمیا کافه خوش اومدید،دانشگاه معتبری درس میخونید و این میتونه در آینده خیلی کمکتون کنه،مهمترین و اصلی ترین وظیفه شما در 6 ترم آینده بالا بردن هرچه بیشتر معدلتونه، سعی کنید شاگرد اول بشید که برای ارشد چندان مشکل خاصی در پیش رو نداشته باشید،زبان برنامه نویسی همونطور که خودتون اشاره کردید میتونه برای شما محیای شرایط کاری در شرکت خاصی باشه،اما دانشگاه برنامه نویس نمی خواد کما اینکه برنامه نویس های حرفه ای هم به دنبال تحصیلات آکادمیک نمیرند،برنامه نویسی در تحصیلات دانشگاهی یک ابزار محسوب میشه که میتونید در قسمت های مختلف درستون ازش استفاده کنید.در خصوص اینکه علاقه مند به پژوهش هستید به نظرم سعی کنید با بچه های ارشد و دکتری دانشگاه خودتون ارتباط برقرار کنید و در پروژه هاشون اگر قسمتی بود که شما قادر به انجامش هستید رو به عهده  شما بزارند , البته همه اینا رو به این منظور میگم که در پایان اسم شما هم در مقاله بیاد و اگر برای ارشد می خواید اقدام کنید این مهم میتونه خیلی تاثیر گذار باشه.
برای قوی شدن هرچه بیشتر CV به عنوان حل تمرین با چند تا استاد همکاری کنید، زبان انگلیسی رو هم خیلی جدی بگیرید و از فردا کار با انکی رو شروع کنید , اگر می خواید نمره خوبی در GRE & TOEFL کسب کنید باید دایره لغات خیلی وسیعی داشته باشید و برای انجام این کار یه 1 سالی فقط باید لغت حفظ کنید، این پست بنده رو هم ببینید نکات خوبی در مورد زبان ذکر کردم.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - M1KE - 06-09-2014

در مورد مراحل قبل از گرفتن پذیرش می تونید تاپیک برنامه ریزی تحصیلی برای گرفتن پذیرش تحصیلی در آینده رو هم نگاه کنید.
(05-09-2014, 09:28 PM)'eng_mosi' نوشته: سلام
ممنون از راهنمایی هاتون
بازم ممنون

امکان بورس یا فاند؟؟ - faeze23 - 06-09-2014

سلام
من معدلم برای کارشناسی حدود17هست رشته مهندسی فضای سبز
با انگلیسی مشکل ندارم ایلتس 6.5-7 میتونم بگیرم
با فرانسه هم اشنایی دارم
یک تالیف کتاب و یک ترجمه و یک طرح پژوهشی داشتم در شهرداری.
یک پورپوزال طرح پژوهشی خوبم دارم در رابطه با رشته ام هست و میتونم بعنوان پایان نامه مطرحش کنم موضوع بروزیه روحیه پژوهشیم بالاست و با مقاطع پایان نامه محور مشکل ندارم.توصیه نامه هم از چندتا استاد میتونم بگیرم که دکترا دارند و برام مینویسند3-4تا میتونم تهیه کنم.
برای اپلای کردن اینکه بورس یا فاند بگیرم خیلی مهمه بنظر شما کجا احتمالش بیشتره که اقدام کنم؟؟ترجیحا نظر خودم بیشتر رو کانادا و استرالیاست و اینکه اصلا احتمال بورس هست و شانسی دارم؟؟
ممنون

RE: امکان بورس یا فاند؟؟ - soilman - 06-09-2014

برای مقطع ارشد که کلا پذیرش با فاند کم هست مگه اینکه مثلا بخشی یا در موارد نادری از هزینه های تحصیل و زندگی شما پوشش داده بشه ولی در مورد بین 2 کشور استرالیا و کانادا با فرض اینکه نمره ی بالای 6.5 بگیرید و توصیه نامه هاتون و سایر موارد هم قابل توجه باشه به نظرم برای کانادا شانس بیشتری میشه در نظر گرفت
(06-09-2014, 09:33 AM)'faeze23' نوشته: سلام
من معدلم برای کارشناسی حدود17هست رشته مهندسی فضای سبز
با انگلیسی مشکل ندارم ایلتس 6.5-7 میتونم بگیرم
با فرانسه هم اشنایی دارم
یک تالیف کتاب و یک ترجمه و یک طرح پژوهشی داشتم در شهرداری.
یک پورپوزال طرح پژوهشی خوبم دارم در رابطه با رشته ام هست و میتونم بعنوان پایان نامه مطرحش کنم موضوع بروزیه روحیه پژوهشیم بالاست و با مقاطع پایان نامه محور مشکل ندارم.توصیه نامه هم از چندتا استاد میتونم بگیرم که دکترا دارند و برام مینویسند3-4تا میتونم تهیه کنم.
برای اپلای کردن اینکه بورس یا فاند بگیرم خیلی مهمه بنظر شما کجا احتمالش بیشتره که اقدام کنم؟؟ترجیحا نظر خودم بیشتر رو کانادا و استرالیاست و اینکه اصلا احتمال بورس هست و شانسی دارم؟؟
ممنون