آکادمیا کافه
هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ (/Thread-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F)

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - Karim - 04-09-2014

(04-09-2014, 12:49 PM)'حمید5769' نوشته: سلام من لیسانس علوم ازمایشگاهی گرفتم با رتبه اول توی دانشگاه تیپ یک و با سهمیه استعداد درخشان همونجا ارشد بیوشیمی قبول شدم معدلمم 17.36 میخواستم ببینم با این شرایط امکان داره فوند کامل دکترا از امریکا یا المان یا اتریش بگیریم.و توی این دوسال ارشد چه مداراکی باید تهیه کنم که احتمال پذیرشم بیشتر بشه در ضمن سربازی و طرح پیراپزشکانم نرفتم

از الان واسه تافل و جی اریی جنرال محکم بخون

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - مونا صالحى - 04-09-2014

سلام خدمت همه ى اعضاى زحمتكش گروه

فارغ التحصيل رشته ى پزشكى دانشگاه ازاد تنكابن

شما كدوم كشور رو براي گرفتن تخصص پيشنهاد ميدين و چه تخصصي بهتره در ضمن نميخوام كه هزينه زيادي داشته باشه
خودم در درجه ى اول امريكا ،كانادا بعد المان يا سوءيس رو ترجيح ميدم
خيلى ممنون ميشم كمكم كنيد

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - ahmadpashaei - 05-09-2014

(04-09-2014, 11:37 PM)'مونا صالحى' نوشته: سلام خدمت همه ى اعضاى زحمتكش گروه
فارغ التحصيل رشته ى پزشكى دانشگاه ازاد تنكابن
شما كدوم كشور رو براي گرفتن تخصص پيشنهاد ميدين و چه تخصصي بهتره در ضمن نميخوام كه هزينه زيادي داشته باشه
خودم در درجه ى اول امريكا ،كانادا بعد المان يا سوءيس رو ترجيح ميدم
خيلى ممنون ميشم كمكم كنيد

سلام، به این سایت خوش اومدین
اروپایی ها که شدیدا با مدرک دکترای حرفه ای مشکل دارند و در آمریکا و کانادا هم قوانین خاصی وجود داره و در شرایط خاصی میپذیرن. آخه سیستم اونها مبتنی بر مدارس پزشکی هست. برای ورود هم شما باید اول لیسانس یکی از رشته های علوم پایه پزشکی بگیرید و امتحان مدرسه پزشکی بدین بعد در صورت قبولی وارد بشید و نهایتا بعد اون میرید دوره تخصص. در دوره عمومی هزینه ها سنگینه و فاندی هم نمیدن،حداقل به خارجی ها نمیدن. ولی در دوره رزیدنتی شرایط بسیار سخت تره. شما باید توان مالی بسیاری داشته باشید،تسلط بسیار به زبان انگلیسی،توان مسافرت به آمریکا بخاطر چند آزمون تخصصی و .... من لینک ویکیپدیا رو برای شما درباره آمریکا و این لینک برای matching شما، میذارم مطالعه بفرمایید. این هم مدارس پزشکی و رزیدنتی رو در خودش داره. برای کانادا هم شرایط تقریبا همینطوره و نظام مشابهی دارند

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - Madridista - 05-09-2014

دوستان این درسته که برای رشته های مدیریت در مقطع دکترا معمولا فاند نمی دن ؟؟ حتی اگر مقاله و معدل بالا (بالای 17) و دانشگاه معتبر (تهران - شهید بهشتی - تربیت مدرس) داشته باشیم؟

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - nimtaj_n - 05-09-2014

سلام و خسته نباشید
رشته ی من مهندسی کامپیوتر هست.
من کاردانی ناپیوسته رو تو غیرانتفاعی خوندم و معدلم 14/80 شده و بعدش کنکورکاردانی به کارشناسی دادم (دانشکده فنی شهیدباهنر شیراز که بین دانشکده ها رتبه دوم رو تو ایران داره قبول شدم)والان دوترمم مونده تا فارغ التحصیل بشم و معدل 17 می یارم
نمره تافلم 104 هست
هیچ مقاله ای ندارم(اماپروژه پایانی دانشگاه رو می خوام کارتحقیقاتی بردارم)
GREهم ندارم
وحتما میخوام ارشدروتویکی ازدانشگاه های اروپابخونم(علتشم این هس که تایپیک ها ونظرات همه ی کابرهاروخوندم و فهمیدم که اگر ارشد روتوایران بخونم احتمالش خیلی کم هس بتونم دکتری رو تودانشگاه هایی مثل MIT بخونم) و بخاطره اون مجبورم ارشد روتو یکی از دانشگاه های اروپابخونم
درضمن  هیچ پشتوانه ی مالی ندارم (پشتوانه ی مالیم اراده ام هس که مطمئن هستم اگه بخوام هرکاری می تونم بکنم) و لظفادانشگاه هایی که فول فاند میدن رو معرفی کنید

(ارشدهم می خوام هوش مصنوعی بخونم )

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - saaaaam - 05-09-2014

(05-09-2014, 12:43 AM)'nimtaj_n' نوشته: سلام و خسته نباشید
رشته ی من مهندسی کامپیوتر هست.
من کاردانی ناپیوسته رو تو غیرانتفاعی خوندم و معدلم 14/80 شده و بعدش کنکورکاردانی به کارشناسی دادم (دانشکده فنی شهیدباهنر شیراز که بین دانشکده ها رتبه دوم رو تو ایران داره قبول شدم)والان دوترمم مونده تا فارغ التحصیل بشم و معدل 17 می یارم
نمره تافلم 104 هست
هیچ مقاله ای ندارم(اماپروژه پایانی دانشگاه رو می خوام کارتحقیقاتی بردارم)
GREهم ندارم
وحتما میخوام ارشدروتویکی ازدانشگاه های اروپابخونم(علتشم این هس که تایپیک ها ونظرات همه ی کابرهاروخوندم و فهمیدم که اگر ارشد روتوایران بخونم احتمالش خیلی کم هس بتونم دکتری رو تودانشگاه هایی مثل MIT بخونم) و بخاطره اون مجبورم ارشد روتو یکی از دانشگاه های اروپابخونم
درضمن  هیچ پشتوانه ی مالی ندارم (پشتوانه ی مالیم اراده ام هس که مطمئن هستم اگه بخوام هرکاری می تونم بکنم) و لظفادانشگاه هایی که فول فاند میدن رو معرفی کنید
(ارشدهم می خوام هوش مصنوعی بخونم )

سلام 
دوست خوبم در اروپا بورس مستر زیاد نیست ولی من چند تا که فکر می کنم شانس داری برای شما می نویسم
1- فنلاند: دانشگاه لاپرنتا بورس مستر کامپیوتر داره ولی رقابتی هست - دانشگاه های تورکو و ابو اکادمی در شهر تورکو بورس مستر ندارند ولی کار دانشجویی می تونی پیدا کنی و خرجت را در بیاری - همچنین دانشگاه های شهر هلسینکی را هم بررسی کن چون در ان شهر هم کار دانشجویی می توانی پیدا کنی
2- ایتالیا: اگر با زبان ایتالیایی اشنایی داری از طریق مدرسه ایتالیایی ها در سفارت ایتالیا اقدام کنید چون دولتهای محلی در ایتالیا بورس زیادی به دانشجویان مستر می دهند که شامل همه هزینه های شما می شود 
3- هلند: دانشگاه های هلند و دولت و موسسات علمی و خیریه بین المللی به دانشجویان بین المللی بورس می دهند در یکی دو سال اخیر خیلی از دوستان بورس شدند 
4- کانادا: بنظر من دانشگاه کونکوردیا شانس خوبی داری برای بورس شدن
5- المان: دوست خوب در اروپا دانشگاه های المان هم رایگان هستند و هم هزینه زندگی در المان تقریبا از همه کشورهای اروپایی کمتر هست مثلا من در فنلاند ماهی 500 یورو هزینه می کنم ولی دوستان در المان 300 یورو 
امیدوارم مطلبی که عرض شد مفید باشد

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - مهشید حیدری - 05-09-2014

باسلام من عوض جدید سایت شما هستم امیدوارم با توجه به شرایط ذیل بفرمایید درچه دانشگاه هایی و چه کشورهایی شانس پذیرش فول فاند دارم.کارشناسی اقتصاد دانشگاه آزاد :معدل 15.88
کارشناسی ارشد اقتصاد 14.33
یک مقاله isi
نمره زبان ندارم البته اگر بفرمایید تا چه حدود نمره زبان داشته باشم بسیار ممنون میشم

(05-09-2014, 12:21 PM)'مهشید حیدری' نوشته: باسلام من عوض جدید سایت شما هستم امیدوارم با توجه به شرایط ذیل بفرمایید درچه دانشگاه هایی و چه کشورهایی شانس پذیرش فول فاند دارم.کارشناسی اقتصاد دانشگاه آزاد :معدل 15.88
کارشناسی ارشد اقتصاد 14.33
یک مقاله isi
نمره زبان ندارم البته اگر بفرمایید تا چه حدود نمره زبان داشته باشم بسیار ممنون میشم

سلام دوست عزیز
اگه تشریف ببرید بخش نتایج پذیرش رزومه من را مطالعه کنید ملاحظه می فرمایید با معدل شبیه شما من نتونستم با داشتن 27 مقاله و ... بورس دکتری اقتصاد یا مدیریت بشم. تنها اپشن شما مثل من تحصیل در مقطع ارشد در یک دانشگاه اروپایی یا ... می باشد 
پیشنهاد می کنم بدون ارائه مدرک فوق خودتون برای مستر دوم دانشگاه های فنلاند را مد نظر قرار بدهید.
خصوصا دانشگاه های التو - هنکن - تورکو - واسا و اولو را بررسی کنید
نمره زبان هم ایلتس 6.5 و هیجچ اسکیلی کمتر از 5.5 نباید بگیرید
شاد باشید

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - nimtaj_n - 05-09-2014

(05-09-2014, 11:50 AM)'saaaaam' نوشته:
سلام 
دوست خوبم در اروپا بورس مستر زیاد نیست ولی من چند تا که فکر می کنم شانس داری برای شما می نویسم
1- فنلاند: دانشگاه لاپرنتا بورس مستر کامپیوتر داره ولی رقابتی هست - دانشگاه های تورکو و ابو اکادمی در شهر تورکو بورس مستر ندارند ولی کار دانشجویی می تونی پیدا کنی و خرجت را در بیاری - همچنین دانشگاه های شهر هلسینکی را هم بررسی کن چون در ان شهر هم کار دانشجویی می توانی پیدا کنی
2- ایتالیا: اگر با زبان ایتالیایی اشنایی داری از طریق مدرسه ایتالیایی ها در سفارت ایتالیا اقدام کنید چون دولتهای محلی در ایتالیا بورس زیادی به دانشجویان مستر می دهند که شامل همه هزینه های شما می شود 
3- هلند: دانشگاه های هلند و دولت و موسسات علمی و خیریه بین المللی به دانشجویان بین المللی بورس می دهند در یکی دو سال اخیر خیلی از دوستان بورس شدند 
4- کانادا: بنظر من دانشگاه کونکوردیا شانس خوبی داری برای بورس شدن
5- المان: دوست خوب در اروپا دانشگاه های المان هم رایگان هستند و هم هزینه زندگی در المان تقریبا از همه کشورهای اروپایی کمتر هست مثلا من در فنلاند ماهی 500 یورو هزینه می کنم ولی دوستان در المان 300 یورو 
امیدوارم مطلبی که عرض شد مفید باشد

خیلی ممنون که جواب سوالامو دادید
شماتوتایپیک نوشتید که دانشگاه لاپرنتا رقابتی هست منظورتون ازرقابت چی هست میشه یکم توضیح بدید؟
ببخشید دانشگاه کنکورد کانادا هم رقابتی هست؟
فرض کنیم که من تورقابت موفق شدم و دردانشگاه مثال:کنکورد کانادا پذیرش گرفتم...ایا فول فاند کامل می دن؟ 

(05-09-2014, 01:21 PM)'nimtaj_n' نوشته:
خیلی ممنون که جواب سوالامو دادید
شماتوتایپیک نوشتید که دانشگاه لاپرنتا رقابتی هست منظورتون ازرقابت چی هست میشه یکم توضیح بدید؟
ببخشید دانشگاه کنکورد کانادا هم رقابتی هست؟
فرض کنیم که من تورقابت موفق شدم و دردانشگاه مثال:کنکورد کانادا پذیرش گرفتم...ایا فول فاند کامل می دن؟ 
دوست خوبم منظور رقابت برای بورس هست خیلی ها با رزومه های خوب اپلای می کنند و 100% کسانی که رزومه بهتری دارند برنده بورس می شوند. در مورد بورس کلا همه جا رقابت وجود دارد چه فنلاند چه کانادا ! باید این ریسک را قبول کنید که شاید اصلا بورس نشید 
بحث پذیرش گرفتن یک موضوع بحث فاند گرفتن بحث دیگری هست. ممکنه شما دانشگاهی پذیرش بگیری ولی فاند نگیری و یا هر دو را نگیری
ولی امید به خدا حرکت کن!