آکادمیا کافه
هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ (/Thread-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F)

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - ahmadpashaei - 01-09-2014

(01-09-2014, 02:15 PM)'golbarg' نوشته: سلام
مهندسی صنایع/معدل 15.60 / دانشگاه امیرکبیر -کارشناسی
دومقاله کنفرانسی یکی داخل یکی بین المللی - درحال نوشتن دوتای دیگه هستم - درحال نگارش کتاب با موضوع کنترل کیفیت سلامت با یه مهندس کیفیت در آمریکا هستم .
ایلتس 6.5 (میخوام دوباره بدم ). GRE تا سه ماه دیگه امتحان میدم .
ممنون میشم دوستان کشور مناسب برای direct phd /master و اگه دانشگاهی در نظر دارن ، راهنمایی کنند.

سلام.به آکادمیاکافه خوش اومدین
معدلتون متوسطه ولی دانشگاهتون شناخته شده هست و خیلی خوبه که هم تالیف خواهید داشت هم مقاله دارید،اگرچه مقاله هاتون کنفرانسی و یکیش فارسیه و اینکه دارید دوتا دیگه مینویسید عالیه! اما به عنوان دانشجوی کارشناسی همینم خوبه. اگرچه واجب نیست ولی چون مقاله دارید و همچنان در حال پژوهشید بهتره حتما با پشتکار شروع به استاد پیدا کردن و ایمیل زدن بکنید در کانادا،آمریکا و استرالیا. در اروپا هم میتونید اپلای کنید ولی ارتباط با استاد برای فوق لیسانس لازم نیست چون آنچنان سیستم اون سه تارو ندارن برای فاند و بورسیه نیازی نیست به ارتباط با استاد. اگر بتونید نمره آیلتس رو به 7 و ترجیحا به 7.5 برسونید و GRE بالای 320 بیارید فکر کنم شانس پذیرش فول فاند چه ارشد چه دکترای مستقیم رو از رنک 100-30 هم خواهید داشت ولی توصیه می کنم هم از رنک 30-1 و هم 300-100 در سبد اپلایتون قرار بدین.

[برش] شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - sadegh2k - 01-09-2014

1-معدل: کارشناسی 16.45 و کارشناسی ارشد 17.68
2-دانشگاه و رشته: مهندسی برق مخابرات  - کارشناسی دانشگاه غیرانتفاعی سجاد مشهد  - کارشناسی ارشد مخابرات میدان فردوسی مشهد
3-نمره زبان: هنوز ازمون ندادم ولی برای آیلتس 7 برنامه ریزی کردم
4-تعداد مقالات:1  ژورنال ( الکترومگنتیک )   دو مقاله کنفرانس داخلی
5-مقطع پذیرش: دکترا
آیا برای دانشگاه های آمریکا حتما باید GRE بگیرم  یا نه ؟
در حال حاضر مشغول گذراندن دوره های ایلتس هستم. برای آپلای ترم پاییز 2015 تا چه زمانی فرصت گرفتن  آیلتس دارم ؟
در صورتی که ویزای تحصیلی بگیرم ایا برای همسرم هم میتونم ویزا بگیرم ؟
چه دانشگاه هایی را شما برای گرفتن فاند با توجه به شرایط گفته شده پیشنهاد می کنید ؟

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - نایینی - 02-09-2014

سلام
ممنون ازاینکه جواب سوال منا دادین
با توجه به این که کنکور ارشد دادن مشکله و در تست ضعیف هستم . نظر شما چیه .ارشد را در ایران بی خیال شم و با توجه به اینکه زبان خوبی دارم و می تونم در تافل نمره بالایی بگیرم برا امتحان تافل اقدام کنم؟
یعنی ممکنه کسی از دانشگاه ازاد هم بتونه فاند بگیره با توجه به این که دانشگاهش هم معروف نبوده ؟تاثیر دانشگاه مهم تر یا نمره زبان؟

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Bahar900 - 02-09-2014

سلام
لطفا جواب منو بدين
من دانشجوى ترم آخر ارشد روانشناسى بالينى از دانشگاه آزاد و در حال دفاع پايان نامه م هستم، ليسانسم از دانشگاه علامه بوده، ميخواستم بدونم براى دكترا تو كدوم كشورها ميتونم بصورت رايگان تحصيل كنم؟ البته براى حداكثر يكسال آينده ميخوام آماده بشم، درضمن بگم كه معدلم اصلا خوب نيست و حدود ١٥ هست و اينكه زبان هم دوره هاى فشرده ثبت نام كردم كه حدود ٧ ماه طول ميكشه
ممنون ميشم راهنماييم كنيد

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - M1KE - 02-09-2014

معدل هاتون خیلی خوبه و حداقل اغلب دانشگاه ها رو برآورده می کنه. اگر بتونید در آیلتس هم به گفته خودتون 7 بیارین مشکلی از نظر زبان هم نخواهید داشت. در مورد جی آر ای ممکنه استثناهایی هم پیدا بشه ولی در اکثریت قریب به اتفاق موارد در رشته های مهندسی در آمریکا به GRE هم احتیاج میشه که باید در اون هم دست کم 310 رو بیارین.

ددلاین ها متغیر هست ولی معمولا از اواسط پاییز شروع میشن و تا اواسط زمستون ادامه دارند. ممکنه در مواردی بیشتر هم وقت باشه. منتهی اگر می خواهید در حاشیه امنیتی خوبی قرار داشته باشین بهتره تا اوائل پاییز مدرک تون آماده شده باشه.

بله اگر پذیرش بگیرید ایشون هم می تونند به عنوان نفر همراه برای ویزا اقدام کنند (تضمینی به گرفتنش وجود نداره).

بستگی داره در زبان و جی آر ای چه نمراتی بیارین. هر چه بهتر باشن طبیعتا به رتبه های بهتری هم می تونید امیدوار باشید. با توجه به معدل هاتون حتی میشه به دو رقمی ها امیدوار بود ولی هر چه در اینها نمرات ضعیف تری بیارین به سمت رتبه های ضعیف تر سوق پیدا می کنه.

(01-09-2014, 10:51 PM)'sadegh2k' نوشته: 1-معدل: کارشناسی 16.45 و کارشناسی ارشد 17.68
2-دانشگاه و رشته: مهندسی برق مخابرات  - کارشناسی دانشگاه غیرانتفاعی سجاد مشهد  - کارشناسی ارشد مخابرات میدان فردوسی مشهد
3-نمره زبان: هنوز ازمون ندادم ولی برای آیلتس 7 برنامه ریزی کردم
4-تعداد مقالات:1  ژورنال ( الکترومگنتیک )   دو مقاله کنفرانس داخلی
5-مقطع پذیرش: دکترا
آیا برای دانشگاه های آمریکا حتما باید GRE بگیرم  یا نه ؟
در حال حاضر مشغول گذراندن دوره های ایلتس هستم. برای آپلای ترم پاییز 2015 تا چه زمانی فرصت گرفتن  آیلتس دارم ؟
در صورتی که ویزای تحصیلی بگیرم ایا برای همسرم هم میتونم ویزا بگیرم ؟
چه دانشگاه هایی را شما برای گرفتن فاند با توجه به شرایط گفته شده پیشنهاد می کنید ؟

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - M1KE - 02-09-2014

رشته شما رو تقریبا همه کشورهای دنیا دارند و در نتیجه انتخاب کشورش بیشتر به معیارهای خودتون برمی گرده مثل زبان، فرهنگ، نزدیکی اون به ایران و غیره. با توجه به معدل و شرایط عمومی دیگه بهتر هست بیشتر روی دانشگاه هایی با رتبه های جهانی حدود 300 تا 500 جستجو کنید. طبیعتا برای اینکه بتونید از استادتون کمک هزینه بگیرید می بایست در بقیه مشخصه ها قوی باشین. برای نمونه در زبان روی حدود 7 کار کنید و ترجیحا یکی دو تا مقاله هم در مجله های معتبر انتشار بدین که مشخص باشه می تونید کار پژوهشی انجام بدین. اگر برای آمریکا می خواستین اقدام کنید علاوه بر اینها به احتمال زیاد به GRE هم احتیاج پیدا می کنید. در رشته شما برای آمریکا همین طور ممکنه GRE Subject هم نیاز بشه که فکر می کنم سالی یک بار و در اواسط بهار برگزار میشه (بهتره تاریخ های برگزاری رو کنترل کنید). برای کشورهای اروپایی بیشتر همون زبان و مقاله رو کار کنید کفایت می کنه.
(02-09-2014, 10:35 AM)'Bahar900' نوشته: سلام
لطفا جواب منو بدين
من دانشجوى ترم آخر ارشد روانشناسى بالينى از دانشگاه آزاد و در حال دفاع پايان نامه م هستم، ليسانسم از دانشگاه علامه بوده، ميخواستم بدونم براى دكترا تو كدوم كشورها ميتونم بصورت رايگان تحصيل كنم؟ البته براى حداكثر يكسال آينده ميخوام آماده بشم، درضمن بگم كه معدلم اصلا خوب نيست و حدود ١٥ هست و اينكه زبان هم دوره هاى فشرده ثبت نام كردم كه حدود ٧ ماه طول ميكشه
ممنون ميشم راهنماييم كنيد

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Bahar900 - 02-09-2014

واقعا ممنونم از اينكه سريع جوابمو دادين
گفتين كه : "بهتره بیشتر روی دانشگاه هایی با رتبه های جهانی حدود 300 تا 500 جستجو کنم"
از كجا ميتونم رتبه ى جهانى دانشگاهها رو بفهمم؟ آيا ليست خاصى هست؟
و اينكه آيا هنوز كشورهايى هستن كه تحصيل توشون كاملا رايگان باشه يا نه؟

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - M1KE - 02-09-2014

تاپیک رتبه بندی دانشگاه های جهان رو نگاه کنید. این رتبه بندی ها هر کدوم بر اساس معیارهای خاص خودشون یک فهرستی رو ارائه کردن که میتونه به عنوان راهنمای اولیه به کار برده بشه. بعد از گرفتن پذیرش می تونید بین دانشگاه های موردنظر دقیق تر تصمیم بگیرید. تعداد دانشگاه های رایگان همزمان با بحران های مالی غرب خیلی کاهش پیدا کرده و به نظرم در حال حاضر بیشتر می بایست روی کمک هزینه گرفتن از استادها متکی باشید. حتی اگر دانشگاه های ارزون قیمتی هم مثلا در اروپا پیدا بشه به هر حال هزینه های زندگی بالاست و برای افرادی با وضع مالی متوسط معمولا تامین اون سخت هست.

(02-09-2014, 11:28 AM)'Bahar900' نوشته: واقعا ممنونم از اينكه سريع جوابمو دادين
گفتين كه : "بهتره بیشتر روی دانشگاه هایی با رتبه های جهانی حدود 300 تا 500 جستجو کنم"
از كجا ميتونم رتبه ى جهانى دانشگاهها رو بفهمم؟ آيا ليست خاصى هست؟
و اينكه آيا هنوز كشورهايى هستن كه تحصيل توشون كاملا رايگان باشه يا نه؟

[برش] وضعیت دانشگاه ها و پذیرش در گرایش های مختلف رشته مهندسی برق - Tavana66 - 04-09-2014

دوستان سلام. تازه با این سایت آشنا شدم و البته خیلی هم خوشحال. ی شرح کوچیکی از وضعیتم میدم و ی چند تا سوال دارم.ممنون میشک کمکم کنید.
کارشناسی رو با معدل خیلی پایین 13.8 از ی دانشگاه دولتی گذروندم و ارشد رو با  معدل 17.10 از امیرکبیر.گرایشم حفاظت شبکه هست.فعلا فقط ی مقاله کنفرانسی دارم.زبانم دارم میخونم. شرایطم واسه فاند گرفتن از آمریکا یا کانادا چطوره؟اصلا توی حفاظت کار میکنن؟آلمان چی؟اونجا چطور؟

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - حمید5769 - 04-09-2014

سلام من لیسانس علوم ازمایشگاهی گرفتم با رتبه اول توی دانشگاه تیپ یک و با سهمیه استعداد درخشان همونجا ارشد بیوشیمی قبول شدم معدلمم 17.36 میخواستم ببینم با این شرایط امکان داره فوند کامل دکترا از امریکا یا المان یا اتریش بگیریم.و توی این دوسال ارشد چه مداراکی باید تهیه کنم که احتمال پذیرشم بیشتر بشه در ضمن سربازی و طرح پیراپزشکانم نرفتم