آکادمیا کافه
هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ (/Thread-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F)

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - ahmadpashaei - 31-08-2014

(31-08-2014, 10:39 PM)'a.shoja' نوشته: سلام خسه نباشید میخواستم بدونم با شرایطی که دارم امکان گرفتن فاند برای کشورهای اروپایی یا کشورهای امریکا و کانادا و استرالیا را دارم ایا با معدل پایینی که دارم میتونم رو کانادا و استرالیا حساب کنم چون خودم این دو کشور را دوست دارم  چون این دو کشور شدیدا معدل محورند ایا با رزومه و زبان میشه این مشکل را حل کرد یا ایا کسی با شرایط من از این دو کشور فاند گرفته یا در غیر این صورت برای فوق لیسانس دوم هم نمیشه از این کشورها فاند گرفت؟؟؟؟؟؟ در مورد اروپا چی؟ یه خورده اروپا را بیشتر توضیح بدین چون اینجا زیاد راجع به اروپا ندیدم؟
لیسانس معدل15/70
فوق لیسانس 15
تافل 90
دارای دو مقاله isi و یک ثبت اختراع داخلی
دانشجوی دانشگاه تهران
خیلی ممنون از راهنمایی هاتون

استرالیا زیاد معدل محور نیست اگرچه همه جا معدل خیلی مهم یا اولین معیاره. اگر تافلتون رو بالای 100 برسونید خیلی به چشم میاد. ضمنا معدل لیسانستون متوسطه ولی ارشدتون زیاد جالب نشده ولی بازم دانشگاهتون عالیه و دو ISI دارید. آمریکا و بعضی دانشگاه های برتر کانادا GRE می خوان ولی بقیه نه. به نظرم واسه همه شانس دارید اگر استاد پیدا کنید.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - saaaaam - 31-08-2014

(31-08-2014, 10:39 PM)'a.shoja' نوشته: سلام خسه نباشید میخواستم بدونم با شرایطی که دارم امکان گرفتن فاند برای کشورهای اروپایی یا کشورهای امریکا و کانادا و استرالیا را دارم ایا با معدل پایینی که دارم میتونم رو کانادا و استرالیا حساب کنم چون خودم این دو کشور را دوست دارم  چون این دو کشور شدیدا معدل محورند ایا با رزومه و زبان میشه این مشکل را حل کرد یا ایا کسی با شرایط من از این دو کشور فاند گرفته یا در غیر این صورت برای فوق لیسانس دوم هم نمیشه از این کشورها فاند گرفت؟؟؟؟؟؟ در مورد اروپا چی؟ یه خورده اروپا را بیشتر توضیح بدین چون اینجا زیاد راجع به اروپا ندیدم؟
لیسانس معدل15/70
فوق لیسانس 15
تافل 90
دارای دو مقاله isi و یک ثبت اختراع داخلی
دانشجوی دانشگاه تهران
خیلی ممنون از راهنمایی هاتون

والا من بر اساس تجربه خودم میگم در اروپا احتمال فاند گرفتن شما زیاد نیست 
چون رشته خیلی خاصی دارید اول بگردین ببینید کدام دانشگاه ها رشته شما را ارائه می دهند بعد با دانشگاه ها مکاتبه کنید
بنظر من اگر استادی پیدا کنید ممکنه شانس پوزیشن گرفتن هم داشته باشید چون رشته خاک شناسی خیلی خاص هست
من فقط پیشنهاد می کنم مستر دوم هم در پلن خود داشته باشید چون من الان دارم مستر دوم می خونم شرایط معدلم تقریبا مثل شما بود و البته کار گرفتم اینجا و خرجم در میاد! 
همه گزینه ها را مد نظر قرار بده

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - a.shoja - 31-08-2014

سلام خسته نباشید من دانشجوی فوق لیسانس خاکشناسی از دانشگاه تهران هستم میخواستم ببینم با شرایطی که دارم ایا امکان گرفتن فاند را دارم
چون رشته ما در اروپا جزو رشته های زیست محیطی محسوب می شود و باتوجه به این که رشته های زیست محیطی الان تو بورس هستند. آیا امکان گرفتن فاند را دارم
معدل لیسانس15/70
معدل فوق لیسانس
15
تافل90
دو مقاله isi
یک ثبت اختراع

پیشاپیش از تمام دوستانی که شرایط من را دارند و بنده را راهنمایی میکنند و همه دوستانی که تجربه خود را در اختیارم میگذارند
سپاس گذارم و خیلی خیلی ممنونم که راهنمایی میکنند.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - soilman - 31-08-2014

دوستان راهنمایی های لازم رو کردن.خلاصه بگم زیاد دنبال بزرگ نمایی کردن نقاط ضعف خودتان نباشید بلکه نقاط قوت خودتون رو پررنگ تر کنید
برای دکترا در اروپا کلا پوزیشن باید پیدا کنید و اپلای کنید.در مورد کانادا ارتباط با اساتید و اینکه بتونید پروژه ای مرتبط با کاراتون پیدا کنید شانستون رو خیلی بالا می بره.در مورد استرالیا شرایط سخت تره و باید تلاش بیشتری کنید

موفق باشید
(31-08-2014, 11:10 PM)'a.shoja' نوشته: سلام خسته نباشید من دانشجوی فوق لیسانس خاکشناسی از دانشگاه تهران هستم میخواستم ببینم با شرایطی که دارم ایا امکان گرفتن فاند را دارم
چون رشته ما در اروپا جزو رشته های زیست محیطی محسوب می شود و باتوجه به این که رشته های زیست محیطی الان تو بورس هستند. آیا امکان گرفتن فاند را دارم
معدل لیسانس15/70
معدل فوق لیسانس
15
تافل90
دو مقاله isi
یک ثبت اختراع
پیشاپیش از تمام دوستانی که شرایط من را دارند و بنده را راهنمایی میکنند و همه دوستانی که تجربه خود را در اختیارم میگذارند
سپاس گذارم و خیلی خیلی ممنونم که راهنمایی میکنند.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - mali - 01-09-2014

سلام ،
ریاضی محض / معدل 15.1 / دانشگاه شریف مقطع کارشناسی
میخواستم برای ارشد فاند بگیرم برای آمریکا اولویت اول . آیا gre و تافل خوب کافیه یا باید مقاله هم بدم ؟

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - نایینی - 01-09-2014

سلام .
من رشته برق گرایش الکترونیک از دانشگاه ازاد با معدل 15/82 دارم .سابقه کارم هم تو ایران 8 سال است . ولی متاسفانه هیچ مقاله ای ندارم ولی زبانم در سطح خیلی خوبییه و می تونم در تافل نمره بالایی بگیرم .
به نظر تون می تونم برای ارشد اپلای کنم یا چون دانشگاه آزاد اونم از دانشگاه معروف نیستم این امکان برای منت وجود نداره .
امکان داره بتونم برای ارشد با این شرایط فاند بگیرم.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - ahmadpashaei - 01-09-2014

(01-09-2014, 04:29 AM)'mali' نوشته: سلام ،
ریاضی محض / معدل 15.1 / دانشگاه شریف مقطع کارشناسی
میخواستم برای ارشد فاند بگیرم برای آمریکا اولویت اول . آیا gre و تافل خوب کافیه یا باید مقاله هم بدم ؟

سلام.دانشگاه شریف بخصوص در این رشته ها بسیار خوشنام هست و معدل شمام برای ریاضی شریف نسبتا خوبه.نمیدونم کار پژوهشی یا مقاله ای تا فارغ التحصیلی میتونید داشته باشید یا نه ولی خیلی کمک کننده هست و شما رو از بی مقاله ها متمایز می کنه و چون برای ارشد فاند خیلی کمتره تاثیرگذاره. ضمنا شما باید سه آزمون زبان بدین: تافل/آیلتس - GRE General و GRE Subject که اینام بسیار تاثیرگذارن در پذیرشتون

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - golbarg - 01-09-2014

سلام
مهندسی صنایع/معدل 15.60 / دانشگاه امیرکبیر -کارشناسی
دومقاله کنفرانسی یکی داخل یکی بین المللی - درحال نوشتن دوتای دیگه هستم - درحال نگارش کتاب با موضوع کنترل کیفیت سلامت با یه مهندس کیفیت در آمریکا هستم .
ایلتس 6.5 (میخوام دوباره بدم ). GRE تا سه ماه دیگه امتحان میدم .
ممنون میشم دوستان کشور مناسب برای direct phd /master و اگه دانشگاهی در نظر دارن ، راهنمایی کنند.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - ahmadpashaei - 01-09-2014

(01-09-2014, 08:23 AM)'نایینی' نوشته: سلام .
من رشته برق گرایش الکترونیک از دانشگاه ازاد با معدل 15/82 دارم .سابقه کارم هم تو ایران 8 سال است . ولی متاسفانه هیچ مقاله ای ندارم ولی زبانم در سطح خیلی خوبییه و می تونم در تافل نمره بالایی بگیرم .
به نظر تون می تونم برای ارشد اپلای کنم یا چون دانشگاه آزاد اونم از دانشگاه معروف نیستم این امکان برای منت وجود نداره .
امکان داره بتونم برای ارشد با این شرایط فاند بگیرم.

سلام
این امکان که اپلای کنید و پذیرش بگیرید همیشه وجود داره ولی بستگی به خودتون داره که چقدر توقع دارید. دانشگاه آزاد مشکلی نداره و خوشبختانه معدلتونم بد نیست! سابقه کارتون نمیدونم در کجا و چه کاریه ولی به درد اپلای نمی خوره مگر اینکه در واحد های تحقیقاتی شرکتهای بزرگی مثل مپنا و ... کار کنید که اونم اثر بسیار کمی شاید بذاره چون قراره شما به عنوان دانشجو کار آکادمیک بکنید و نیاز به دانش قوی ریاضی و دروس تخصصی و نرم افزار دارید. باید نمره تافل/آیلتس داشته باشید و برای همه جا هم هردو معتبرن. اگر آمریکا بخواید برید باید GRE هم بدین که هرچی بالاتر بگیرید براتون بهتره ولی در کل در ارشد فاند خیلی کمه ولی دور از دسترس نیست. اگر بتونید نمره بالایی در تافل بگیرید و هزینه یکی دو ترم اول رو بدین میتونید از دانشگاه های خوبی پذیرش بگیرید و اونجا خودتون رو نشون بدین تا برای سال دوم فاند بگیرید. هرچی دانشگاه و استادی که داشتین معروفتر باشن کار پیدا کردن بعد از فارغ التحصیلی براتون راحتتره. من توصیه می کنم اول حتما جزوه راهنمای پذیرش سایت رو کاملا مطالعه کنید و بعد با مطالعه تاپیکهای مختلف به مرور اطلاعاتتون رو افزایش بدین. بسیاری از سوالات آینده شما قبلا توسط دیگران پرسیده شده که با کمی گشتن در صفحات قبلی میتونید پیداشون کنید.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - Bahar900 - 01-09-2014

سلام
ليسانس از دانشگاه علامه طباطبائى با معدل ١٤
فوق ليسانس روانشناسى از دانشگاه آزاد با معدل ١٥
از كدوم كشور ميتونم بورس تحصيلى بگيرم؟ و درواقع ميخوام تحصيل رايگان باشه