آکادمیا کافه
هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ (/Thread-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F)

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - ashkan065 - 07-08-2014

(07-08-2014, 12:58 PM)'ashkan065' نوشته: سلام
معدل  رو 15 چه طوري ميشه از 4 حسابش كرد؟با همين ضرب تقسيم ساده يافرموله خاصي داره؟
معدل 15 بايد 3 بشه درسته؟

(07-08-2014, 02:04 PM)'ahmadpashaei' نوشته:
سلام
نه با تقسیم معمولی نیست. موسساتی هستند که اونو حساب می کنند و به سفارش شما برای دانشگاه ها و ... ارسال می کنند و هزینه ای هم دریافت می کنند.البته برای ارسالهاشونم جداگانه معمولا هزینه می گیرند. من فایل محاسبه معدل در مقیاس 4 رو ضمیمه کردم که میتونید خودتون برای اینکه در رزومه بیارید حسابش کنید ولی طبعا چون شما محاسبه می کنید سندیت نداره. برای اینکه موسساتی که اینکارو براتون می کنن پیدا کنید میتونید در اینترنت سرچ کنید ولی چندتا لینک اینجا میزارم براتون. البته خود دانشگاه ها هم برای سهولت کار کاندیداها امکاناتی تعبیه کردن که من از هر دو مورد براتون لینک گذاشتم:
1     2     3      4     5       6       7

يك مقدار سايتش پيچيده بود سر در نياوردم بايد چه جوري تبديل كنم!

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - ahmadpashaei - 07-08-2014

(07-08-2014, 03:02 PM)'ashkan065' نوشته:
يك مقدار سايتش پيچيده بود سر در نياوردم بايد چه جوري تبديل كنم!

براتون یک فایل هم ضمیمه کردم! اینو باز کنید نوشته چکار کنید.تعداد واحد و نمره درس رو بذارید.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - asdf1234 - 08-08-2014

سلام
دوستان عزیز من یه سوال دارم نمیدونم جای خوبی دارم سوالم رو مطرح میکنم یا نه بهرحال ممنون میشم جواب بدید.
بنده بعد از فارغ التحصیلی تو مقطع کارشناسی حدود 4 سال از تحصیل دور بودم. این دوری از تحصیل تاثیری در گرفتن پذیرش داره یا نه؟
و اگه تاثیر داره چیکارش میشه کرد؟

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - ice - 08-08-2014

(08-08-2014, 02:04 PM)'asdf1234' نوشته: سلام
دوستان عزیز من یه سوال دارم نمیدونم جای خوبی دارم سوالم رو مطرح میکنم یا نه بهرحال ممنون میشم جواب بدید.
بنده بعد از فارغ التحصیلی تو مقطع کارشناسی حدود 4 سال از تحصیل دور بودم. این دوری از تحصیل تاثیری در گرفتن پذیرش داره یا نه؟
و اگه تاثیر داره چیکارش میشه کرد؟

درود دوست عزيز به آكادميا كافه خوش آمديد. بستگي داره در اين مدت چكار كرديد. اگر در محلي (ترجيحا مرتبط با رشتتون) كار ميكرديد، مقاله چاپ كرديد، با اساتيد همكاري داشتيد ... مشكلي نخواهيد داشت.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - asdf1234 - 08-08-2014

ممنون که جواب دادید.
یه مدت سرباز بودم بعدهم بدلیل مسائل اقتصادی فعالیت هام داخل چندتا شرکت خصوصی بوده (بدون بیمه) که اونم داخل شهرستانها بوده و نمیدونم گواهی این شرکت ها بدرد میخوره یا نه.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - nt_sunshine - 09-08-2014

(07-08-2014, 02:07 AM)'Babak' نوشته:
با احترام به نظر شما، باید بگم که این طور نیست که تنها معدل کل برای دانشگاه‌های امریکا مهم باشه و کاری به مشروطی و درس‌های افتاده و غیره نداشته باشند. مشروطی و افتادن در درس‌ها در خیلی از دانشگاه‌ها تاثیر منفی در شانس پذیرش داره. البته دانشگاه‌های امریکا خیلی زیادند و ممکنه بعضی از دانشگاه‌های امریکا هم باشند که براشون مشروطی و غیره مهم نباشه، اما برای اغلب دانشگاه‌های معتبر امریکا تا جایی که من اطلاع دارم مهمه. البته قطعا این طور نیست که مشروطی و افتادن در درس‌ها رو نشه جبران کرد. با بالا بردن معدل و بدست آوردن نمره بالا در GRE می‌شه شرایط رو بهبود بخشید و احتمالا پذیرش گرفت.

درس افتاده را می دونستم اثر داره. چون ریز نمرات را نگاه می کنن. ولی نمی دونستم مشروطی هم اثر داره. من نمی دونم آمریکا هم مشروطی دارند؟ چیزی به شکل conditional pass؟ نمی دونم. من تا الان با این مقوله مشروطی اینجا برخورد نداشتم. همین الان کنجکاو شدم که بدونم مشروطی تو سیستم معدل از 4 و نمره هایی که با جروف مثل A و B می دن به چه شکل در نظر می گیرن. تا الان فکر می کردم چیزی به اسم مشروطی در سیستم آمریکایی وجود نداره و اینجا یا pass هست یا fail. و خوب وقتی مشروطی را اصلا ندارن، مشروطی واسشون بی معنی میشه.
این را هم باید رفت و فهمید!
من خودم اینجا با هزینه کمی دادم معدلم را از 20 تبدیل کرد به 4. به گمونم همون 
World Education Services هم بود. به من خودش یک لیست داد که هر چند تا درس که داشتم را توش باید وارد می کردم تا معدل را محاسبه کنه. خوب من درس افتاده نداشتم ولی گمان کنم اگر هم داشتم قاعده اش این بود که نمره اش را باید وارد می کردم. بنابراین افتاده ها حذف نمی شن. باز ولی مشروطی هم در همین سیستم تبدیل نمره بی معنی بود. چون فقط نمره ها را در نظر می گرفت و به معدل ترم کاری نداشت.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - nt_sunshine - 09-08-2014

(08-08-2014, 10:01 PM)'asdf1234' نوشته: ممنون که جواب دادید.
یه مدت سرباز بودم بعدهم بدلیل مسائل اقتصادی فعالیت هام داخل چندتا شرکت خصوصی بوده (بدون بیمه) که اونم داخل شهرستانها بوده و نمیدونم گواهی این شرکت ها بدرد میخوره یا نه.

گمون نکنم از کسی گواهی بخوان. همون تو رزومه بنویسید سر کار می رفتید قبول می کنن. اینجا هم خیلی مرسوم هستش که دانشجو ها بعد لیسانس می رن چند سال سر کار و بعد دوباره میان دانشگاه واسه ادامه تحصیل. واسه همین فکر نکنم مشکل خاصی باشه.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Babak - 10-08-2014

(09-08-2014, 04:42 AM)'nt_sunshine' نوشته:
درس افتاده را می دونستم اثر داره. چون ریز نمرات را نگاه می کنن. ولی نمی دونستم مشروطی هم اثر داره. من نمی دونم آمریکا هم مشروطی دارند؟ چیزی به شکل conditional pass؟ نمی دونم. من تا الان با این مقوله مشروطی اینجا برخورد نداشتم. همین الان کنجکاو شدم که بدونم مشروطی تو سیستم معدل از 4 و نمره هایی که با جروف مثل A و B می دن به چه شکل در نظر می گیرن. تا الان فکر می کردم چیزی به اسم مشروطی در سیستم آمریکایی وجود نداره و اینجا یا pass هست یا fail. و خوب وقتی مشروطی را اصلا ندارن، مشروطی واسشون بی معنی میشه.
این را هم باید رفت و فهمید!

به طور خاص در مورد مشروطی من هم مطمئن نیستم که این موضوع در سیستم آموزشی امریکا وجود داشته باشه، اما به هر حال کسی با معدل خوب و بدون افتادن درس مشروط نمی‌شه. وقتی کسی مشروط شده، قطعا معدل حداقل یک ترمش خیلی کم بوده و احتمالا درس یا درس‌هایی رو افتاده و این موضوع در کارنامه مشخصه و در پذیرش تاثیر منفی خواهد داشت. به هر حال، همون طور که در پست قبل گفته بودم، فقط معدل کل نیست و باید مراقب معدل ترم‌ها و نمره درس‌ها هم بود.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - fanif - 13-08-2014

سلام، ممنون میشم راهنمایی کنید.
شرایط:
-لیسانس مهندسی مواد و معدل 16
-لیسانس مهندسی مکانیک و معدل 16 (دو رشته ای خوندم)
-فوق لیسانس مهندسی مواد و معدل 16.7
-مدارک از دانشگاه امیرکبیره(تاریخ آخرین مدرک: بهار 91) و واسه هر دو تا لیسانس دانشگاه بهم گواهی ممتازی داده و تو دانشنامه هم عنوانش کرده
-زبانم خوبه و حوالی انتهای تابستون امتحان تافل میدم.

چون ترجیحم به موارد تئوری و ریاضی-فیزیک محض ئه( و ضمنا وضعیت نمره م تو این درسا بهتره)، حالا اگه بخوام واسه فوق فیزیک(فیزیک نظری) اقدام کنم و بورس مکفی(که دیگه نیاز به هزینه شخصی نباشه) بگیرم کجا ممکنه یا بهتره؟

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - alibagheri7 - 13-08-2014

لیسانس صنایع علم وصنعت 13.96، ارشد mba 15.8 شریف، تافل حدود 100 پنج نمره بالا یا پایین، جی مت 700 حدس میزنم بشم، دکترای مدیریت استراتژی یا مارکتینگ میخوام بخونم، کدوم کشورهای اروپایی و تو چه رنکی شانس دارم؟ ترجیحم با اینه که بعدا بتونم تو همون کشور کار پیدا کنم.