آکادمیا کافه
هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ (/Thread-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F)

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - M1KE - 04-08-2014

در مورد رشته های پرستاری و پزشکی برای کانادا که مدنظرتون هست، خیلی بهتره که به سمت پرستاری برین چون هم شرایط عضویت در نظام پرستاری به مراتب ساده تر از نظام پزشکی هست و هم زودتر کار پیدا می کنید. پرستاری در فهرست مشاغلی هست که برای اون تقاضای زیادی وجود داره و کارهای اقامت رو هم با اون خیلی راحت تر می تونید پیش ببرید. اگر معدل و نمره زبان تون رو بالا نگه دارید به هر حال شانس گرفتن پذیرش برای پرستاری رو هم در آینده خواهید داشت. اگر نتونستین مستقیم برای پرستاری بورس بگیرین شاید بد نباشه در همون روانشناسی که رشته خودتون هست مثلا از دانشگاه های کبک کانادا پذیرش بگیرین و از راه تجربه کبکی برای اقامت اقامت کنید و بعد که مقیم شدین با هزینه های کمتر خودتون هم می تونید در پرستاری که بهش علاقه دارین ادامه تحصیل بدین. اگر خیلی وقفه تحصیلی بین اینها نیافته خیلی سخت نیست تا 22 سالگی لیسانس می گیرید تا حدود 24 سالگی ارشد و بعد پرستاری رو خودتون تا 27-26 سالگی می خونید. خوشبختانه سربازی هم ندارید که یک وقفه دو ساله این وسط ایجاد کنه.

(03-08-2014, 02:31 PM)'mahsa000' نوشته:  بنظرشما من باید چکارکنم که بتونم برای یکی از رشته های تجربی مثل دندون پزشکی یا حتی پرستاری پذیرش بگیرم؟تاحالا جواب صریحی نگرفتم یعنی میشه برا فوق فول فاند بشم بعد تغییررشته بدم برم پرستاری؟خواهشا راهنماییم کنید که ایا باید ازخیر رشته های تجربی(پرستاری یا پزشکی)بگذرم یااینکه امکانش هست؟یا مثلا برا فوق بورسیه شم برم اونجا فوق بگیرم بعد برا مثلا پرستاری درخواست بدم؟درضمن من فول فاند میخام.اگه امکانش حتی یکم وجود داره که بفکر مقاله هم باشم.بیشتر هدفم روی کاناداست بازم منتظر پیشنهاد شماهستم ممنون

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - nt_sunshine - 04-08-2014

(28-07-2014, 01:56 AM)'سهیل توفیقی' نوشته: خیلی ممنون از راهنماییتون'
پس با توجه به حرف شما من تا پایان ترم ۶ زیاد نیاز نیست که دنبال دانشگاه باشم اما کشورش برام خیلی مهمه وخیلی دوست دارم که بتونم این شانس رو تو آمریکا به دست بیارم'بنابراین من تا پایان ترم۶ باید فقط به فکر معدل بالا باشم اما در مورد زبان امکانش هست که یکم بیشتر منو راهنمایی کنید که به امید خدا اگر قراره از الان شروع کنم هر وقت خواستم برای پذیرش اقدام کنم دستم تو این مورد باز باشه'
یک سوال دیگه اونم اینکه اگر معدلم بالا بیاد نمره زبانم هم بد نباشه با توجه به این که مقاله ای ندارم ویک ترم هم مشروط شدم ایا برای تحصیل تو امریکا به همراه فاند شانسی دارم?میشه بگین چند درصد احتمال داره?
خیلی ممنون از پاسخگوییتون'

به معدل کل نگاه می کنن. کاری به اینکه چند ترمه خوندی یا مشروط شدی ندارن. 
به شرط بالا بردن معدل و نمره خوب تافل و جی آر ای تو آمریکا هم شانس داری. مقاله هم نمی خوای. ولی درصدش را نمی شه گفت. برای اینکه پروسه اپلای خیلی پیچیده است. اصلا درصد هیچی را با هیچ رزومه ای نمی شه توش حساب کرد

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - Omidka - 04-08-2014

با سلام
من دانشجوی لیسانس مهندسی معدن اکتشاف دانشگاه امیرکبیر (ترم 6) هستم. معدل کلم 16.14 هست. هنوز تافل و GRE امتحان ندادم.
اما احتمال نمره بالا دارم. آیا امکان پذیرش گرفتن از دانشگاههای قوی کانادا و آمریکا و استرالیا برای من وجود دارد؟

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - ahmadpashaei - 05-08-2014

(04-08-2014, 09:15 PM)'Omidka' نوشته: با سلام
من دانشجوی لیسانس مهندسی معدن اکتشاف دانشگاه امیرکبیر (ترم 6) هستم. معدل کلم 16.14 هست. هنوز تافل و GRE امتحان ندادم.
اما احتمال نمره بالا دارم. آیا امکان پذیرش گرفتن از دانشگاههای قوی کانادا و آمریکا و استرالیا برای من وجود دارد؟

سلام
اطلاعاتتون کلیه و هنوز مدارک کاملی ندارین و به فرض که مقاله هم نداشته باشین در لیسانس، باید روی نمرات زبان سرمایه گذاری کنید. GRE و تافل بالایی بیارید احتمالش کم نیست چون دانشگاهتون شناخته شده هست ولی معدل معیار بسیار مهمی هست و باید نذارید از این کمتر بشه،بهتره بالاتر بره اما الانم معدلتون هم خوبه.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - مرسانا ملودی - 05-08-2014

من پزشک و رزیدنت هستم ، سال یک ، 32 ساله ، متاهل ، معدل دوره ی پزشکی عمومی 15.90،

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - ahmadpashaei - 06-08-2014

(05-08-2014, 11:19 PM)'مرسانا ملودی' نوشته: من پزشک و رزیدنت هستم ، سال یک ، 32 ساله ، متاهل ، معدل دوره ی پزشکی عمومی 15.90،

سلام، به این سایت خوش اومدین.
خوب شما باید خواسته خودتون رو دقیق و واضح بگین و از زدن پستهای اینچنینی پرهیز کنید. منظورتون رو با چیزایی که فرمودین نمیتونم متوجه بشم! اگر سوالی دارید در حد توان همه به شما کمک خواهند کرد

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Babak - 07-08-2014

(04-08-2014, 01:53 AM)'nt_sunshine' نوشته:
به معدل کل نگاه می کنن. کاری به اینکه چند ترمه خوندی یا مشروط شدی ندارن. 
به شرط بالا بردن معدل و نمره خوب تافل و جی آر ای تو آمریکا هم شانس داری. مقاله هم نمی خوای. ولی درصدش را نمی شه گفت. برای اینکه پروسه اپلای خیلی پیچیده است. اصلا درصد هیچی را با هیچ رزومه ای نمی شه توش حساب کرد
با احترام به نظر شما، باید بگم که این طور نیست که تنها معدل کل برای دانشگاه‌های امریکا مهم باشه و کاری به مشروطی و درس‌های افتاده و غیره نداشته باشند. مشروطی و افتادن در درس‌ها در خیلی از دانشگاه‌ها تاثیر منفی در شانس پذیرش داره. البته دانشگاه‌های امریکا خیلی زیادند و ممکنه بعضی از دانشگاه‌های امریکا هم باشند که براشون مشروطی و غیره مهم نباشه، اما برای اغلب دانشگاه‌های معتبر امریکا تا جایی که من اطلاع دارم مهمه. البته قطعا این طور نیست که مشروطی و افتادن در درس‌ها رو نشه جبران کرد. با بالا بردن معدل و بدست آوردن نمره بالا در GRE می‌شه شرایط رو بهبود بخشید و احتمالا پذیرش گرفت.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - saaaaam - 07-08-2014

(07-08-2014, 02:07 AM)'Babak' نوشته:
با احترام به نظر شما، باید بگم که این طور نیست که تنها معدل کل برای دانشگاه‌های امریکا مهم باشه و کاری به مشروطی و درس‌های افتاده و غیره نداشته باشند. مشروطی و افتادن در درس‌ها در خیلی از دانشگاه‌ها تاثیر منفی در شانس پذیرش داره. البته دانشگاه‌های امریکا خیلی زیادند و ممکنه بعضی از دانشگاه‌های امریکا هم باشند که براشون مشروطی و غیره مهم نباشه، اما برای اغلب دانشگاه‌های معتبر امریکا تا جایی که من اطلاع دارم مهمه. البته قطعا این طور نیست که مشروطی و افتادن در درس‌ها رو نشه جبران کرد. با بالا بردن معدل و بدست آوردن نمره بالا در GRE می‌شه شرایط رو بهبود بخشید و احتمالا پذیرش گرفت.
ضمن تشکر از دوست بزرگوارم بابک گرامی
احتمالا این نکته که می توان از طریق موسساتی نظیر World Education Services معدل خود را از 20 به 4 تبدیل کرد و همانطور که می دانید این موسسات نمرات افتاده را حذف و در نتیجه هم مشروطی ها حذف می شوند و هم معدل به دلیل اینکه تنها نمرات قبولی محاسبه می شوند بالا می رود
تنها مشکل این موسسات این است که تنها دانشگاه های امریکا و کانادا معدلهای معادل سازی شده توسط این موسسات را قبول دارند و البته هزینه ای هم دارند بابت تبدیل ولی برای دوستانی که مشروطی یا دروس افتاده دارند یک راه حل بسیار + برای افزایش معدل می باشد

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - ashkan065 - 07-08-2014

سلام
معدل  رو 15 چه طوري ميشه از 4 حسابش كرد؟با همين ضرب تقسيم ساده يافرموله خاصي داره؟
معدل 15 بايد 3 بشه درسته؟

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - ahmadpashaei - 07-08-2014

(07-08-2014, 12:58 PM)'ashkan065' نوشته: سلام
معدل  رو 15 چه طوري ميشه از 4 حسابش كرد؟با همين ضرب تقسيم ساده يافرموله خاصي داره؟
معدل 15 بايد 3 بشه درسته؟

سلام
نه با تقسیم معمولی نیست. موسساتی هستند که اونو حساب می کنند و به سفارش شما برای دانشگاه ها و ... ارسال می کنند و هزینه ای هم دریافت می کنند.البته برای ارسالهاشونم جداگانه معمولا هزینه می گیرند. من فایل محاسبه معدل در مقیاس 4 رو ضمیمه کردم که میتونید خودتون برای اینکه در رزومه بیارید حسابش کنید ولی طبعا چون شما محاسبه می کنید سندیت نداره. برای اینکه موسساتی که اینکارو براتون می کنن پیدا کنید میتونید در اینترنت سرچ کنید ولی چندتا لینک اینجا میزارم براتون. البته خود دانشگاه ها هم برای سهولت کار کاندیداها امکاناتی تعبیه کردن که من از هر دو مورد براتون لینک گذاشتم:
1     2     3      4     5       6       7