آکادمیا کافه
هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ (/Thread-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F)

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - giga - 01-08-2014

سلام من می خوام برای یه دانشگاه در آمریکا اپلای کنم ولی اون دانشگاه پذیرش برای spring نداره ولی به استاد اون دانشگاه ایمیل که زدم گفت سریع نمره زبانم رو براش بفرستم ( اون موقع نمره زبان نداشتم) آیا اگه استاد من رو بخواد با اینکه دانشگاه پذیرش spring نداره آیا می تونه من رو پذیرش کنه ؟ با تشکر

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - saaaaam - 01-08-2014

(28-07-2014, 11:58 PM)'pipo14' نوشته: درود خدمت دوستان عزیز
من دانشجوی ترم 2 ارشد مهندسی شیمی ام،میخواستم ببینم برای پذیرش دکتری در یکی از دانشگاه های کانادا چکار باید کرد!؟
معدل کارشناسی 14.30 ارشد هم فعلن 15،زبان هم ضعیفم!

سلام دوست خوب
اولین کار برای شما اماده شدن برای ازمون تافل یا ایلتس هست همه تلاشتم بکن نمره بالایی بگیری چون معدلات اصلا جالب نیست
دوم شما حتما یکی دو مقاله ای اس ای درست حسابی برای ارتقا رزومت باید داشته باشی تا استادی با دیدن رزومه شما تحت تاثیر قرار بگیره
سوم بنظر من با معدل فعلی ارشدت شانست زیاد نیست بنابر این برای جی ار ای سابجکت هم خودت را اماده کن تا نمره 320 به بالا کسب کنید
شاد باشی

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - م.ظ - 01-08-2014

با سلام
فارغ التحصیل ارشد معماری با معدل خوب از دانشگاه سراسری هستم. سابقه کار و تدریس و همچنین رزومه قابل قبولی دارم. برای مقطع دکتری معماری کدام کشورها فاند می دهند؟
باتشکر

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - ahmadpashaei - 01-08-2014

(01-08-2014, 04:26 PM)'م.ظ' نوشته: با سلام
فارغ التحصیل ارشد معماری با معدل خوب از دانشگاه سراسری هستم. سابقه کار و تدریس و همچنین رزومه قابل قبولی دارم. برای مقطع دکتری معماری کدام کشورها فاند می دهند؟
باتشکر

سلام به شما و خوش آمدین
فاند برای معماری نسبت به رشته های برق-مکانیک-کامپیوتر و چندتای دیگه کمتر هست ولی کار نشد نداره.شما چیز بسیار کلی از رزومه گفتین و به همین دلیل منم به صورت کلی میگم که برای دکترا تقریبا همه جا فاند وجود داره ولی شما باید بتونید نمرات خوبی در آزمونهای زبان بیارید و اینکه در رشته شما فکر کنم پرتفلیو می خوان. همچنین برای دکترا دیگه باید حتما استاد پیدا کنید که بدون استاد واقعا کار سخت یا ناممکن هست.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - golezan - 01-08-2014

بله یکم معدل لیسانسم پایین هست که اون یکم فکرم رو مشغول کرده یعنی میتونم امیدوار باشم برای رفتن به امریکا؟
خودم انگیزه زیاد یدارم و این انگیزه مطمئنم باعث میشه که حتما معدل بالاتری تو ارشد بیارم

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - M1KE - 02-08-2014

همونطور که ahmadpashaei عزیز هم اشاره کردن معدل کارشناسی تون برای رتبه های زیر 100 یک مقدار پایینه. هر چند ممکنه تعدادی از اونها حداقلشون روی 15 باشه ولی باید بقیه شرایط خیلی قوی باشه تا درشون پذیرفته بشین، به طوری که همیشه برآورده کردن حداقل ها به معنی گرفتن پذیرش نیست و وقتی متقاضیان بهتری وجود داشته باشه طبیعتا استادها ترجیح میدن روی اونها سرمایه گذاری کنند. مگر اینکه به طور ویژه موضوع کاری شما به اونها نزدیک تر باشه و شرایط تون در کل خوب باشه. به همین دلیل به نظرم در کنار اینکه زبان تون رو تا حد امکان بالا می برین (حدود تافل 100 یا آیلتس 7.0) و همین طور GRE حدود 320 به بالا (یا دست کم 310) سعی کنید روی موضوعاتی کار کنید که هم روی بورس باشه و استادهای زیادی در اون زمینه ها کار کنند (معمولا کارهای عددی این خاصیت رو دارند) و هم اینکه مشکل زیادی برای ویزا ایجاد نکنه (تاپیک چه رشته ها و گرایش های گرفتن ویزای آمریکا رو دشوار می کنند رو نگاه کنید). در ارشد به تدریج که مقاله هاتون در بیاد و رزومه تون قوی بشه می تونید پیگیری هاتون رو بیشتر کنید.

(31-07-2014, 01:22 AM)'golezan' نوشته: با سلام و خسته نباشید....
قبل از همه چیز از اینکه یه همچین سایتی راه انداختید تشکر می کنم...
من لیسانس مهندسی مکانیک دانشگاه خواجه نصیر تهران دارم با رتبه 550 کارشناسی معدل کارشناسیم 15/10 هست
الانم رتبه تبدیل انرژی ارشدم 130 شده و شبانه دانشگاه تهران میرم.
احتمال اینکه پروژه کارشناسیم مقاله ISI بشه خیلی زیاده
میخواستم بدونم واسه فول فاند گرفتن از دانشگاه های زیر 100 امریکا یا کانادا باید چکار کنم؟
منظورم معدل ارشد ؟ نمره تافل؟نمره GRE؟ و کلا یه راهنمایی کلی بکنید خیلی ممنون میشم
واسه دکتری میخوام برم و هزینه برام خیلی مهمه
بازم ممنون از سایت خوبتون

(01-08-2014, 09:56 PM)'golezan' نوشته: بله یکم معدل لیسانسم پایین هست که اون یکم فکرم رو مشغول کرده یعنی میتونم امیدوار باشم برای رفتن به امریکا؟
خودم انگیزه زیاد یدارم و این انگیزه مطمئنم باعث میشه که حتما معدل بالاتری تو ارشد بیارم

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - lawrence - 02-08-2014

با سلام خدمت دوستان
من فارغ التحصیل لیسانس مهندسی کشاورزی گرایش آب هستم از دانشگاه دولتی بوعلی همدان
32 سالمه
8 سال از فارغ التحصیلی من میگذره و یکسال سابقه کارورزی دارم
به دلیل مشکلات فراوان حین تحصیل معدلم حدود 12.70 هستش و سابقه کار آنچنانی ندارم
به نظر شما اگر نمرات بسیار بالایی در تافل و gre جنرال و gre subject بیارم  میتونم برای فوق لیسانس عمران آب از آمریکا اپلای کنم و فاند بگیرم؟(حتی برای دانشگاه های متوسط)
چون دوس دارم فوق رو خارج ایران بگیرم و حوصله کنکور دادن توی ایران رو ندارم. دیگه من یه جورایی پیرمردم دیگه و سنم بالاست...
چون کنکور هیچ حساب و کتابی نداره واستاندارد نیست و ممکنه خیلی بخونی و قبول نشی
تو آمریکا اشنا هم داریم و 50 تا 60 هزار دلار هم میتونم جور کنم ولی میخوام فاند بگیرم
اگه برای آمریکا نمیتونم- شما چه کشوری رو پیشنهاد میدید؟
با تشکر فراوان از همه دوستان

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - ahmadpashaei - 02-08-2014

(01-08-2014, 09:56 PM)'golezan' نوشته: بله یکم معدل لیسانسم پایین هست که اون یکم فکرم رو مشغول کرده یعنی میتونم امیدوار باشم برای رفتن به امریکا؟

همونطور که قبلا گفتم معدل لیسانستون دست شما رو برای بعضی دانشگاه های تاپ کانادا و آمریکا که مینیمم 16 می خوان میبنده ولی همونطور که مایک عزیز گفتن دانشگاه هایی هم هستن که مینیمم 15 دارند که اولا باید اونها رو پیدا کنید و دوم اینکه باید در سایر قسمتها قوی تر از بقیه اپلیکنتها باشید.اینجاست که دیگه پای مقاله و ارتباط با استادا،SOP و ریکام و بخصوص GRE میاد وسط. GRE بسیار مهم و باید براش وقت گذاشت.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - ahmadpashaei - 02-08-2014

(02-08-2014, 04:39 PM)'lawrence' نوشته: با سلام خدمت دوستان
من فارغ التحصیل لیسانس مهندسی کشاورزی گرایش آب هستم از دانشگاه دولتی بوعلی همدان
32 سالمه
8 سال از فارغ التحصیلی من میگذره و یکسال سابقه کارورزی دارم
به دلیل مشکلات فراوان حین تحصیل معدلم حدود 12.70 هستش و سابقه کار آنچنانی ندارم
به نظر شما اگر نمرات بسیار بالایی در تافل و gre جنرال و gre subject بیارم  میتونم برای فوق لیسانس عمران آب از آمریکا اپلای کنم و فاند بگیرم؟(حتی برای دانشگاه های متوسط)
چون دوس دارم فوق رو خارج ایران بگیرم و حوصله کنکور دادن توی ایران رو ندارم. دیگه من یه جورایی پیرمردم دیگه و سنم بالاست...
چون کنکور هیچ حساب و کتابی نداره واستاندارد نیست و ممکنه خیلی بخونی و قبول نشی
تو آمریکا اشنا هم داریم و 50 تا 60 هزار دلار هم میتونم جور کنم ولی میخوام فاند بگیرم
اگه برای آمریکا نمیتونم- شما چه کشوری رو پیشنهاد میدید؟
با تشکر فراوان از همه دوستان

سلام و خوش آمدین
اول بگم که شما سنتون اونقدر زیاد نیست برای کنکور ارشد![img]images/smilies/shy.gif[/img]
رک بگم معدل لیسانستون خیلی پایینه و از آنجایی که برای ارشد کلا فاند خیلی کمه، فکر نمی کنم احتمال گرفتنش برای شما اونقدری باشه که روش حساب کنید.از طرف دیگه هزینه تحصیل بدون فاند در آمریکا بسیار وحشناکه. دو راه به نظرم می رسه:
1-ارشد رو در دانشگاه دولتی (بهتره دانشگاه تهران باشه) با معدل بالا بگذرونید و مقاله و توصیه نامه خوب به همراه نمرات زبان خیلی خوب جور کنیدو برای دکترا برید آمریکای شمالی.
2-ارشد رو در دانشگاه های معتبر اروپا به زبان انگلیسی بگیرید و بعد برای دکترا اقدام کنید حالا بسته به شرایط اون زمان هرجایی مثل همون اروپا یا آمریکای شمالی.در اروپا میتونید مثلا در کشورهای فنلاند،آلمان،ایتالیا،فرانسه و ... رایگان تحصیل کنید و دانشگاه های خوبشون هم اعتبارشونم بسیار بالاست،لینکشون با بقیه دنیا و آمریکا هم کاملا قویه. فقط هزینه زندگیتون رو باید بپردازید که اونم حالا برید میشه فاندهایی جور کرد. در کل برای شما بسیار به صرفه در میاد.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - mahsa000 - 03-08-2014

باسلام.
من دیپلم تجربی بامعدل کل 18.60 و معدل کتبی 17.18 و معدل پیش 16.94(17)دارم همچنین مدرک ایلس بانمره 8 و مدرک B2فرانسه. درحال حاضر دانشجوی علوم تربیتی که 80%شبیه روانشناسیه هستم میتونم بامعدل بالای 17 و شایدم بالای 18فارغ التحصیل شم همچنین بعداز دوره لیسانسم 3سال و نیم سابقه کار بابیمه رد شده دارم الانم 19سالمه. بنظرشما من باید چکارکنم که بتونم برای یکی از رشته های تجربی مثل دندون پزشکی یا حتی پرستاری پذیرش بگیرم؟تاحالا جواب صریحی نگرفتم یعنی میشه برا فوق فول فاند بشم بعد تغییررشته بدم برم پرستاری؟خواهشا راهنماییم کنید که ایا باید ازخیر رشته های تجربی(پرستاری یا پزشکی)بگذرم یااینکه امکانش هست؟یا مثلا برا فوق بورسیه شم برم اونجا فوق بگیرم بعد برا مثلا پرستاری درخواست بدم؟درضمن من فول فاند میخام.اگه امکانش حتی یکم وجود داره که بفکر مقاله هم باشم.بیشتر هدفم روی کاناداست بازم منتظر پیشنهاد شماهستم ممنون