آکادمیا کافه
هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ (/Thread-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F)

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - yasindadkhah90 - 04-04-2012

سلام-رشته من مهندسی برق کنترل هست-دانشگاه آزاد مشغول تحصیل هسم و سال سوم دانشگاه هستم-معدلم حدود14 هست-برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد چه کشوری برای من مناسبتره و شما به من پیشنهاد میدید؟؟؟برای رفتن به کشور مقصد چه مدارک و ملزوماتی نیاز دارم؟کلاس زبان انگلیسی هم میرم.
با راهنماییهاتون کمک بزرگی را به من کردید
با تشکر

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - ahmadpashaei - 04-04-2012

(04-04-2012, 01:20 AM)yasindadkhah90 نوشته: سلام-رشته من مهندسی برق کنترل هست-دانشگاه آزاد مشغول تحصیل هسم و سال سوم دانشگاه هستم-معدلم حدود14 هست-برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد چه کشوری برای من مناسبتره و شما به من پیشنهاد میدید؟؟؟برای رفتن به کشور مقصد چه مدارک و ملزوماتی نیاز دارم؟کلاس زبان انگلیسی هم میرم.
با تشکر
سلام.خوش اومدین.
بهتره اول در تاپیکهای مختلف بگردین و اطلاعات خودتون رو بالا ببرین و جواب بسیاری از سوالاتتون رو بگیرین و سپس سوالی بود در خدمتیم.با آرامش و بدون عجله باید به مرور اطلاعاتتون زیاد بشه.برای به دست آوردن اطلاعات در مورد شانس گرفتن پیرش و بورس به این تاپیک: http://www.academiacafe.com/pf/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D8%A8%D9%88%D8%B1%D8%B3-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7 و برای آزمونهای آیلتس و جی آر ای به http://www.academiacafe.com/pf/Thread-amirhossein-gh-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%AF%D8%B1-%D8%B2%D9%85%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-GRE-General-%D9%88-IELTS و برای پذیرش و فاند از آمریکا به http://www.academiacafe.com/pf/Thread-Babak-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%AF%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%8C-%D8%A7%D9%85%D9%88%D8%B1-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7%D8%8C-%D9%88-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%BE%DB%8C%D9%88%D8%AA%D8%B1 مراجعه بفرمایید.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - Pejman - 04-04-2012

(04-04-2012, 01:20 AM)yasindadkhah90 نوشته: سلام-رشته من مهندسی برق کنترل هست-دانشگاه آزاد مشغول تحصیل هسم و سال سوم دانشگاه هستم-معدلم حدود14 هست-برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد چه کشوری برای من مناسبتره و شما به من پیشنهاد میدید؟؟؟برای رفتن به کشور مقصد چه مدارک و ملزوماتی نیاز دارم؟کلاس زبان انگلیسی هم میرم.
با تشکر
سلام دوست عزیز، در ادامه صحبت های احمد جان باید بگم که شما با این شرایط احتمال اینکه بتونید فاند (کمک هزینه تحصیلی) بگیرید زیاد نیست. برای پذیرش بدون فاند روی خیلی از کشورها می تونید حساب کنید. آزمون زبان که تقریباً برای همه جا لازم هست. برای آمریکا آزمون GRE رو هم باید بدید. اگر نمره قابل قبولی در GRE و آزمون های زبان بیارید برای دانشگاه های متوسط و پایین آمریکا شانس دارید. در هر حال با شرایط فعلی شما و با فرض نداشتن GRE، به نظر من بهترین گزینه برای شما می تونه اروپا باشه، هم از نظر شانس پذیرش و هم از نظر هزینه ها.

در مورد روند گرفتن پذیرش و مدارک مورد نیاز هم همونطور که احمد جان گفت یه کمی وقت بذارید و با حوصله این فروم رو مطالعه کنید، قطعاً اطلاعات خوبی کسب خواهید کرد. برای شروع تاپیک های این انجمن و به خصوص این تاپیک رو ملاحظه کنید، فکر کنم جواب خیلی از سوالاتتون رو پیدا می کنید. در ادامه اگر سوالی دارید که پاسخ داده نشده در مرتبط ترین تاپیک بپرسید. اگر در پیدا کردن تاپیک مناسب به مشکل برخوردید، می تونید از این تاپیک استفاده کنید. دوستان راهنمایی می کنند. موفق باشید.

با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - Aleni32 - 04-04-2012

با سلام خدمت اعضای زحمتکش فروم تقاضای کمک دارم
رشته: مهندسی متالورژی و مواد
کارشناسی دانشگاه تهران: 14.38
کارشناسی ارشد دانشگاه علم و صنعت ایران: 14.02
یک مقاله ISI چاپ شده(Impact Factor: 2.09)
تافل IBT: 92
GRE Quantitative: 154
Verbal: 145
Writing:3
(Gre خوب نشد!خراب کردم)
برای آمریکا و کانادا اقدام کردم ولی بخاطر محدودیت زمینه تحقیقاتی و معدل پایینم نتونستم پذیرش بگیرم. حتی برای ارشد اروپا مثل آلمان و فرانسه و سوییس هم اقدام کردم که قبول نکردند.
1. با توجه به هدف نهایی من که کار کردن در آمریکا یا کانادا است چه توصیه ای برای من دارید.
2. برای دکترای مواد تو مالزی شانسی دارم؟ احتمال فاند گرفتنم هست؟

3. دکترای مالزی آنقدری اعتبار دارد که بعد از فارغ التحصیل شدن بتوانم در آمریکا یا کانادا یا اروپا کارکنم؟چون هدف نهایی ام سکونت در این کشورها است.
چه دانشگاهی را با توجه به بودجه من(موجودی ام حداکثر 20 میلیون است) و اعتبار ش به من پیشنهاد می کنید.
با تشکر فراوان از صبر و حوصله اعضای فروم.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - Saeid - 05-04-2012

با سلام خدمت دوست عزیز
شما در دانشگاهای خوبی درس خوندید ولی مشکل همونطور که گفتید معدل و GRE هستش. در کل فکر میکنم واقعا حیف هستش شما مالزی برید. من رزومه های بسیاز ضعیفی رو دیدم که مالزی رفتن و به نظرم بدترین انتخاب همین مالزی میتونه باشه. به نظر 100% به مشکل اساسی از نظر انتقال به آمریکا بر میخورید اگر برای دکتری به مالزی برید. یکی از دوستان نقل میکرد که دانمارک درس خونده بود و بعد از طریق روابط خانوادگی به آمریکا مهاجرت کرده بود و در پیدا کردن کار به مشکل برخورده بود (هر چند بالاخره ایشون کار پیدا کرد). مسلما کارفرمای آمریکایی ترجیح میده کسی رو انتخاب کنه که آمریکا درس خونده باشه.
1-توصیه من اینه که دوباره امتحان GRE بدید و انرژی بسیاری براش بزارید.
2-نمیدونم
3-جواب دادم.
مالزی کشوری است که انتقادات بسیاری بهش وارده. مالزی شما 100% اذیت میشید. زبان انگلیسی جایی در مالزی نداره. ملت کاری نیستن و جایی برا پیشرفت شما نیست. کلاس زندگی اون اختلاف فاحشی با اروپا و آمریکا داره و به نظرم اصلا انتخاب درستی نیست. با 20 میلیون فکر میکنم تو اروپا هم میشه احتمالا دوباره تو آلمان ارشد خوند. ولی من توصیه نمیکنم وختتون رو 2 سال تلف کنید با توجه به هدفتون که مقیم شدن در کانادا یا آمریکاست.
دوباره ارشد خوندن رو هم توصیه نمیکنم و به این تریتب وختتون دوباره تلف میشه. در کل اینا نظر منه و شما باید خودتون به جواب برسید.....از دوستان دیگه خواهش میکنم نظری دارند دریغ نکنن. موفق باشید.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - Shahrouz - 05-04-2012

(04-04-2012, 10:47 PM)Aleni32 نوشته: با سلام خدمت اعضای زحمتکش فروم تقاضای کمک دارم
رشته: مهندسی متالورژی و مواد
کارشناسی دانشگاه تهران: 14.38
کارشناسی ارشد دانشگاه علم و صنعت ایران: 14.02
یک مقاله ISI چاپ شده(Impact Factor: 2.09)
تافل IBT: 92
GRE Quantitative: 154
Verbal: 145
Writing:3
(Gre خوب نشد!خراب کردم)
برای آمریکا و کانادا اقدام کردم ولی بخاطر محدودیت زمینه تحقیقاتی و معدل پایینم نتونستم پذیرش بگیرم. حتی برای ارشد اروپا مثل آلمان و فرانسه و سوییس هم اقدام کردم که قبول نکردند.
1. با توجه به هدف نهایی من که کار کردن در آمریکا یا کانادا است چه توصیه ای برای من دارید.
2. برای دکترای مواد تو مالزی شانسی دارم؟ احتمال فاند گرفتنم هست؟

3. دکترای مالزی آنقدری اعتبار دارد که بعد از فارغ التحصیل شدن بتوانم در آمریکا یا کانادا یا اروپا کارکنم؟چون هدف نهایی ام سکونت در این کشورها است.
چه دانشگاهی را با توجه به بودجه من(موجودی ام حداکثر 20 میلیون است) و اعتبار ش به من پیشنهاد می کنید.
با تشکر فراوان از صبر و حوصله اعضای فروم.
من هم موافقم با نظر سعید. اشتباه بزرگیه انتخاب مالزی برای دکترای کسی که رزومه متوسط یا نسبتا خوبی داره(غیر از معدل) مشکل همون جی ار ای هست اگر حوصله ووقت رو دارید رو جی ار ای تمرکز کنید.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - ahmadpashaei - 05-04-2012

Aleni عزیز سلام
آخه حیف نیست شما سر از مالزی دربیاری اونم برای دکترا؟ برای شما نشد نباید وجود داشته باشه که!!!!!! بشینید بخونید و gre خیلی بالا بیارید و یک مقاله دیگه ام کار کنید.خودتونم میدونید معدلتون اصلا خوب نیست و لازمه روی یک مقاله و gre کار کنید.آمریکا نوابغ دنیا رو جمع می کنه و خیلی سخته با دکترای مالزی بتونید کار و افامت آمریکا بگیرید.ایم نظر منه و دوستان استاد من هستند البته.
پی نوشت:
من قصد جسارت و تحقیر دانشگاه های مالزی رو ندارم ابدا و منظور من تناسب هست و بس. نمیخوام سوء تفاهمی به وجود بیاد
با تشکر

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - shamim_b - 06-04-2012

سلام دوستان
من ازطریق اسکیل ورکربرای کبک شهرمونترال اقدام کردم والان منتظرمدیکال هستم
من ارشدحسابداری دارم وقصددارم یه ارشددیگه توی مونترال بگیرم توی همین زمینه حسابداری
من توی دانشگاههای مونترال خیلی سرچ کردم حتی ایمیل هم زدم اما هنوز جواب درستی نگرفتم
برای رشته حسابداری gmat , gre لازمه
من قصددارم برای ارشدحسابداری اپلای کنم توی یه دانشگاه فرانسه زبان میشه لطفا راهنمایی کنید
با تشکر

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - m.ost - 09-04-2012

(06-04-2012, 08:48 PM)shamim_b نوشته: سلام دوستان
من ازطریق اسکیل ورکربرای کبک شهرمونترال اقدام کردم والان منتظرمدیکال هستم
من ارشدحسابداری دارم وقصددارم یه ارشددیگه توی مونترال بگیرم توی همین زمینه حسابداری
من توی دانشگاههای مونترال خیلی سرچ کردم حتی ایمیل هم زدم اما هنوز جواب درستی نگرفتم
برای رشته حسابداری gmat , gre لازمه
من قصددارم برای ارشدحسابداری اپلای کنم توی یه دانشگاه فرانسه زبان میشه لطفا راهنمایی کنید
با تشکر
سلام
رشته من حسابداری نیست ولی در مورد حسابداری در دانشگاه های آمریکا میدونم که GMAT لازمه ولی دیدم نوشتن GRE هم قبول میکنن. احتمالا میدونین که این رشته در Business School ها و یا School of Management ارائه میشه و برای رشته هایی که در این دو ارائه میشن معمولا GMAT لازمه.
در مورد دانشگاه های فرانسه زبان کانادا تا اونجا که من میدونم تمامی رشته هایی که در اون دانشگاه ارائه میشه رو در Programmes d'études نشون میده و معمولا وقتی شما وارد لینک اون رشته بشین مدارک لازم رو برای پذیرش نوشته. در غیر این صورت در قسمت Admission می تونین مدارک مورد نیاز برای پذیرش گرفتن رو پیدا کنید. به عنوان مثال این
من خیلی سرچ کردم برای حسابداری در کانادا، بیشتر دیدم که در مقطع لیسانس ارائه میشه، البته بسیاری از دانشگاه ها هم دوره های حسابداری دارن که در پایان یک دیپلم میدن.
در مورد جواب ایمیل برای من حتی شده که بعده 10 روز جواب اومده.
این لینک مال دانشگاه Laval هست. شاید کمکتون کنه.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - shahrzad1925 - 20-04-2012

سلام من شهرزاد هستم و ارشد روانشناسی خانوااده درمانی از دانشگاه شهید بهشتی دارم معدل لیسانس و فوق من بترتیب 18/06 و 18/60 بوده، دارم روی دانشگاه های آلمان تحقیق میکنم چون آلمانی رو هم مدتیه شروع کردم اما نمیدونم چقدر انتخاب درستی هست. هنوز امتحان آیلتس ندادم، شرایطم جوری نیست که بتونم هزینه مالی چندانی بگذارم برای دکتری و برام مهمه که کمک هزینه تحصیلی هم بگیرم، دو کنفرانس داخلی و یک مقاله داخلی دارم با سابقه تدریس در دانشگاه پیام نور و حدود ا سال و 10 ماه کار کلینیکی خصوصی، میخواستم بدونم با این شرایط چه توصیه ای برای من دارید و اینکه آیا انتخاب آلمان گزینه خوبی برای من هست یا نه، ممنون از راهنماییهاتون