آکادمیا کافه
هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ (/Thread-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F)

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - sd1987 - 21-06-2014

سلام
من لیسانس رشته ی جغرافیا و برنامه ریزی شهری از دانشگاه پیام نور را دارم و معدل کل ام هم 15.57 است
سابقه ی کار هم ندارم .
فقط چند تا دوره ی آموزشی در مجتمع فنی دیده ام
متقاضی تحصیل در خارج از کشور و رشته ی خودم یا رشته ی معماری یا شهرسازی هستم
از نظر مالی هم در وضعیت مطلوبی نیستم .
میتونم شانسی برای پذیرش در خارج از کشور داشته باشم ؟
در ضمن یه سوال در مورد اتریش داشتم .
اونجا شرایطش به چه شکله ؟

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - saaaaam - 21-06-2014

(21-06-2014, 02:32 PM)'sd1987' نوشته: سلام
من لیسانس رشته ی جغرافیا و برنامه ریزی شهری از دانشگاه پیام نور را دارم و معدل کل ام هم 15.57 است
سابقه ی کار هم ندارم .
فقط چند تا دوره ی آموزشی در مجتمع فنی دیده ام
متقاضی تحصیل در خارج از کشور و رشته ی خودم یا رشته ی معماری یا شهرسازی هستم
از نظر مالی هم در وضعیت مطلوبی نیستم .
میتونم شانسی برای پذیرش در خارج از کشور داشته باشم ؟
در ضمن یه سوال در مورد اتریش داشتم .
اونجا شرایطش به چه شکله ؟

سلام بر شما دوست جدید
چند مورد هست که فکر کنم بدانی بد نیست
1- برای ادامه تحصیل در خارج از کشور شما به نمره تافل یا ایلتس نیاز داری پس باید زبان بخونی 
2- شما برای مستر یا باید دانشگاه های رایگان تحصیل کنی و هزینه زندگی را خودت با کار کردن یا هزینه شخصی بپردازی و یا کلا دانشگاه های پولی بری
3- در مورد رشته شما من لینک زیر را برای شما پیدا کردم تقریبا همه دانشگاه های معتبر اروپا هست که رشته شما را ارائه می دهند
http://www.findamasters.com/search/?DID=4
همه شرایط از قبیل امکان بورس شدن - نمره زبان لازم و ... را ذکر کرده با دقت مطالعه کنید

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - neda237 - 22-06-2014

سلام من 35 ساله فوق لیسانس رشته اقتصاد ولی با معدل 16 هستم و آیلتس 6/5 آکادمیک هم دارم. بنظر شما امیدی هست که بتونم فاند بگیرم؟ در ضمن مقاله ISI ندارم ولی کتاب ترجمه کردم و یک مقاله انگلیسی ارائه شده در کنفرانس بین المللی داخلی دارم. حدود 10 سال هم سابقه کار در سه جای معتبر دارم.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - saaaaam - 22-06-2014

'neda237 dateline='' نوشته: سلام من 35 ساله فوق لیسانس رشته اقتصاد ولی با معدل 16 هستم و آیلتس 6/5 آکادمیک هم دارم. بنظر شما امیدی هست که بتونم فاند بگیرم؟ در ضمن مقاله ISI ندارم ولی کتاب ترجمه کردم و یک مقاله انگلیسی ارائه شده در کنفرانس بین المللی داخلی دارم. حدود 10 سال هم سابقه کار در سه جای معتبر دارم.

سلام ندا جان به فروم خوش امدی
والا دوست خوبم شما رزومه دقیقتر بگو مثلا لیسانس رشتت چی بود کدام دانشگاه معدلت چند شد و همچنین فوق لیسانس کدوم دانشگاه بودی؟ 
والا رشته اقتصاد و مدیریت بورس شدن خیلی رقابتی هست ولی همیشه شانس وجود داره سن هم مشکلی نیست
جی ار ای داشته باشی و یک پروپوزال خوب میشه بهتر نظر داد 

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - arsalaan - 22-06-2014

saaaaam ممنونم از اینکه راهنماییم کردی. فقط میخوام بدونم من که کارشناسی ناپیوسته هستم و اینکه رشته ی کاردانیم با کارشناسیم فرق می کنه(البته تا حدی بهم نزدیکن) مشکلی برام پیش نمی یاد؟؟؟ برای دانشگاه های اشتوتگارت, دارمشتات ,درسدن,برلین و مونیخ شانس دارم؟؟؟(هزینه ی تحصیل با خودم)

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - env.plan - 22-06-2014

سلام،
لطفا میشه کل دانشگاههایی که امکان تحصیل رایگان در اون ها هستش رو بعلاوه ی اسم کشورش معرفی کنید؟ همینطور دانشگاههایی که احتمال اینکه کمک هزینه رو برای دانشجوها خصوصا تو مقطع دکترا در نظر میگیرن معرفی کنید.
با سپاس فراوان[img]images/smilies/smile.gif[/img]

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - blur - 23-06-2014

(22-06-2014, 11:55 PM)'env.plan' نوشته: سلام،
لطفا میشه کل دانشگاههایی که امکان تحصیل رایگان در اون ها هستش رو بعلاوه ی اسم کشورش معرفی کنید؟ همینطور دانشگاههایی که احتمال اینکه کمک هزینه رو برای دانشجوها خصوصا تو مقطع دکترا در نظر میگیرن معرفی کنید.
با سپاس فراوان[img]images/smilies/smile.gif[/img]

دوست عزیز دانشگاه هایی که تحصیلشون رایگانه و دانشگاه هایی که برا مقطع دکتری به یه سری از دانشجوهاشون بورس میدن تقریبا سرجمع میشن اگر کل هم نگیم اکثر دانشگاه های دنیا...بنابراین سوال شما خیلی کلیه و کسی نخواهد تونست جوابی بهش بده. من پیشنهاد میکنم جزوه رو بخونید تا کمی با الفبای اپلای و بورس و فاند آشنا شید بعد اگر سوالی داشتید تو تاپیک مربوطه بپرسید. تشکر

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - saaaaam - 23-06-2014

(22-06-2014, 05:43 PM)'arsalaan' نوشته: saaaaam ممنونم از اینکه راهنماییم کردی. فقط میخوام بدونم من که کارشناسی ناپیوسته هستم و اینکه رشته ی کاردانیم با کارشناسیم فرق می کنه(البته تا حدی بهم نزدیکن) مشکلی برام پیش نمی یاد؟؟؟ برای دانشگاه های اشتوتگارت, دارمشتات ,درسدن,برلین و مونیخ شانس دارم؟؟؟(هزینه ی تحصیل با خودم)

سلام بر شما دوست خوب
والا فرمودی رشته های شما بهم نزدیک هستند پس بنظر من نباید مشکلی پیش بیاد و اینکه معمولا دانشگاه ها معدل و ریز نمرات 60 واحد اخر که همون دوره کارشناسی شما میشه را مد نظر قرار می دهند!
بنظرم یک مکاتبه با دانشگاه ها ضرری نداره ولی بازم من معتقدم مشکلی ندارید
شاد باشید

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - env.plan - 23-06-2014

(23-06-2014, 12:40 AM)'blur' نوشته:
دوست عزیز دانشگاه هایی که تحصیلشون رایگانه و دانشگاه هایی که برا مقطع دکتری به یه سری از دانشجوهاشون بورس میدن تقریبا سرجمع میشن اگر کل هم نگیم اکثر دانشگاه های دنیا...بنابراین سوال شما خیلی کلیه و کسی نخواهد تونست جوابی بهش بده. من پیشنهاد میکنم جزوه رو بخونید تا کمی با الفبای اپلای و بورس و فاند آشنا شید بعد اگر سوالی داشتید تو تاپیک مربوطه بپرسید. تشکر

مرسی دوست عزیز.من جزوه رو خوندم!!!!خیلی وقت پیش. اخه بعضی از دوستان میگن بعضی از کشورها تحصیل رایگان رو در دوره ی دکترا دارن و نه همشون! در ضمن اینکه بعضی کشورها مثل فرانسه لازمه که با زبون خودشون وارد دانشگاه شی تا رایگان باشه برات؟!؟!

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - saaaaam - 24-06-2014

(23-06-2014, 09:20 PM)'env.plan' نوشته:
مرسی دوست عزیز.من جزوه رو خوندم!!!!خیلی وقت پیش. اخه بعضی از دوستان میگن بعضی از کشورها تحصیل رایگان رو در دوره ی دکترا دارن و نه همشون! در ضمن اینکه بعضی کشورها مثل فرانسه لازمه که با زبون خودشون وارد دانشگاه شی تا رایگان باشه برات؟!؟!
دوست خوب فنلاند - المان - استونی را من میدونم دکتری رایگان هست البته به شرطی که استاد پیدا کنی و قبول کنه سوپروایزرت بشه
بعد که درست را شروع کردی برای بورس و سایر موارد اقدام کنید