آکادمیا کافه
هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ (/Thread-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F)

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - saaaaam - 13-06-2014

(13-06-2014, 02:16 PM)'azade_bkk' نوشته: سلام و خسته نباشید،من به تازگی عضو فروم شدم،دقیقا نمیدونم اینجا جوابمو میگیرم یانه،ممنون میشم از کمکتون
من لیسانس مهندسی برق-الکترونیک دارم از دانشگاه خواجه نصیر با معدل 14/89 ،هیچ مقاله و پیپری هم نداشتم تاحالا،هنوز آزمون زبان رو هم ندادم اما با شناختی که از خودم دارم و پایه زبان نسبتا قویم روی 90 تا 100 میتونم حساب کنم،پایان نامم ساخت و طراحی سیستم اتوماتیک درجه زنی کاشی و سرامیک بود با استفاده از image processing و نرم افزار labview که کار جدیدی بود و اگه روش وقت بزارم مقاله خیلی خوبی از توش حتما در میاد،تو بحث recomendation هم از دوتا  از استادای خیلی خوب دانشگاه که یکیشون استاد راهنمای پروژم بوده میتونم ریکام بگیرم،3سالم هست دبیر فیزیک دبیرستان هستم و از رییس اسبق دانشگاه اراک هم میتونم ریکام کاری بگیرم.(رییس موسسه ای که توش تدریس میکنم هستن)
با این اوصاف آیا شانسی برای پذیرش و فاند گرفتن توی دانشگاه های ترجیحا آمریکا یا ایتالیا(یا دیگه اگه اینا نشد جای دیگهSad  )دارم؟
میشه دانشگاه هایی که شانسی ممکنه داشته باشم رو بم معرفی کنین؟

دوست گرامی سلام به فروم خودتان خوش امدید
  • اولا خدمت شما عرض می شود بورس مستر شدن از امریکا علاوه بر نمره تافل یا ایلتس به نمره جی ار ای هم نیاز دارید و شانس گرفتن بورس برای شما وجود دارد ولی دانشگاه های با رنک 100 به بالا باید فکر کنید من دانشگاه های West Virginia و SIUC و Houston و California State University Long Beach و Wyoming و NMSU و UAB را پیشنهاد می دهم بررسی کنید
    ثانیا در مورد ایتالیا شانس داری بنظر من دانشگاه Bologna را مد نظر قرار بدهید چون دوستان در چند سال اخیر با معدل مشابه شما این دانشگاه موفق به گرفتن بورس شدند و نمره جی ار ای خیلی بهشان کمک کرد
    ثالثا شما حتما سوابق کاری و تدریس خود را جمع کنید و ترجمه کرده و برای  دانشگاه ها بفرستید که ان هم تاثیر خوبی برای TA شدن دارد
    رابعا پیشنهاد می کنم یک پرتفوی تشکیل بدین از مثلا 7 دانشگاه که 3 تا دانشگاه امریکا + 2 تا ایتالیا + 2 یا سه تا فنلاند باشد که زودتر به نتیجه برسید
    در نهایت بنظر من راحت از فنلاند پذیرش می گیرید که به عنوان اخرین تیر خود ان را در نظر بگیرید

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - azade_bkk - 13-06-2014

ممنون از جوابتون
در جریان GRE هستم و حتما برای اون هم اقدام میکنم در کنار TOEFL
فقط من اگه بخوام تو این دانشگاه هایی که تو آمریکا معرفی کردین پذیرش و فاند بگیرم،به نظرتون برای Master بهتره اقدام کنم یا direct Phd؟ چون توی اکثر مطالب خوندم که فاند Phd بهتر و در دسترس تر هست؟ایتالیا چطور؟و حداقل نمره تافل و جی آر ای کسایی که میشناختین که بورس ایتالیا شدن رو میدونین چند بوده؟
از دانشگاه های فنلاند چون هیچ وقت به فکرش نبودم هیچی نمیدونم جایی هست که بتونه اطلاعات جامعی بم بده؟
بازم ممنون

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - saaaaam - 13-06-2014

(12-06-2014, 03:15 PM)'hnymsv' نوشته: سلام
من رشته معماری دانشگاه ازاد میخونم ساله دیگه لیسانس میگیرم میخوام از الان اقدام کنم که حداقل مهر ساله دیگه موفق به اخذ پذیرش در یکی از دانشگاه های اروپا بشم
نظر خودم دانشگاه delf هلند هست و اولویت دوم milan ایتالیا ولی نميدونم باید چیکار کنم و چطوری اقدام کنم
زبانم خوبه اما مدرک خاصی ندارم از کی باید شروع به گرفتن مدرک زبان کنم؟ و چه مدرکی باید داشته باشم؟
معدلم 17 هست ، با در نظر گرفتن اولویت های خودم و رشته و مقطع تحصیلیم، شما چه پبشنهادی میکنید؟
متشکرم

سلام بر شما دوست خوب
در مورد زبان خوندن بنظر من از همین الانم شروع به خوندن کنید دیر هست! برنامه ریزی دقیق داشته باشید برای زبان و حتما روزی چند ساعت منظم مطالعه کنید
اولویت بندی خود را بصورت زیر قرار دهید:
1- تا انجاییکه امکان دارد معدل خود را بالا ببرید
2- کلاس زبان برای امادگی ازمون ایلتس یا تافل بروید و منظم مطالعه کنید 
3- بنظر من برای ازمون جی ار ای هم خود را اماده کنید شاید سال دیگه شرایط رقابتی سخت تر شد و نمره جی ار ای به شما کمک زیادی می کند و حتی میشه به کانادا و امریکا هم فکر کرد که با توجه به معدل شما من بودم اقدام می کردم
4- سوابق کاری و تدریس اگه دارید را جمع اوری کنید
5- پیشنهاد می کنم از الان اساتید دانشگاه خودتان که نام اور هستند را برای گرفتن توصیه نامه شناسایی کنید
6- دعای خیر پدر و مادر را فراموش نکنید که معجزه می کند!

(13-06-2014, 03:17 PM)'azade_bkk' نوشته: ممنون از جوابتون
در جریان GRE هستم و حتما برای اون هم اقدام میکنم در کنار TOEFL
فقط من اگه بخوام تو این دانشگاه هایی که تو آمریکا معرفی کردین پذیرش و فاند بگیرم،به نظرتون برای Master بهتره اقدام کنم یا direct Phd؟ چون توی اکثر مطالب خوندم که فاند Phd بهتر و در دسترس تر هست؟ایتالیا چطور؟و حداقل نمره تافل و جی آر ای کسایی که میشناختین که بورس ایتالیا شدن رو میدونین چند بوده؟
از دانشگاه های فنلاند چون هیچ وقت به فکرش نبودم هیچی نمیدونم جایی هست که بتونه اطلاعات جامعی بم بده؟
بازم ممنون

والا دوست خوبم
دایرکت پی اچ دی بعید میدونم بورس بشید ولی این دانشگاه ها که عرض کردم بچه ها فوق با شرایط مشابه شما بورس شدند البته نمره جی ار ای و تافل یا ایلتس داشتند
پیشنهاد می کنم در مورد ایلتس حداکثر تلاش خود را بکنید تا 7 بگیرید البته دوستان با نمره 6.5 بورس شدن ولی شما همه تلاشت را برای نمره بالاتر بگذارید چون کسی که به 6.5 فکر کند 5.5 هم نمی شود من به 7.5 فکر می کردم 6.5 شدم!
در مورد جی ار ای هم روی 320 فکر کنید درسته که دوستان با نمره 310 یا 305 بورس شدند ولی هر سال رقابت شدید تر می شود
در مورد فنلاند فروم فنلاند را مطالعه نمایید هر سوالی بود در ان بخش مطرح نمایید من یا شاهین عزیز در خدمت هستیم
فقط بطور کلی بکم در فنلاند دانشگاه ها رایگان و هزینه زندگی دانشجویی بین 400 تا 500 یورو در ماه می باشد و دانشگاه ها به عنوان پل ترقی برای ما شناخته می شوند!

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - arsalaan - 15-06-2014

با سلام. 
من اولین باری هست که پست می زارم و اشنا نیستم. ممنون می شم اگه راهنمایی کنید.
کارشناسی ناپیوسته دارم. کاردانی معماری(دانشکاه عیر انتفاعی قزوین) معدل 17.کارشناسی عمران_عمران
دانشگاه ازاد تهران جنوب معدل 15.
زبان رو ایلتس 7 حساب کردم. دوره های b1 المانیرم دارم شروع می کنم.
شانس پذیرش از دانشگاه های المان رو دارم؟(برای مستر)
ناپیوسته بودن مدرکم تاثیر منفی نداره؟

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - saaaaam - 16-06-2014

(15-06-2014, 10:27 PM)'arsalaan' نوشته: با سلام. 
من اولین باری هست که پست می زارم و اشنا نیستم. ممنون می شم اگه راهنمایی کنید.
کارشناسی ناپیوسته دارم. کاردانی معماری(دانشکاه عیر انتفاعی قزوین) معدل 17.کارشناسی عمران_عمران
دانشگاه ازاد تهران جنوب معدل 15.
زبان رو ایلتس 7 حساب کردم. دوره های b1 المانیرم دارم شروع می کنم.
شانس پذیرش از دانشگاه های المان رو دارم؟(برای مستر)
ناپیوسته بودن مدرکم تاثیر منفی نداره؟

سلام بر شما دوست خوب
با توجه به معدل شما من مشکلی در گرفتن پذیرش برای شما نمی بینم فقط نمره 6.5 ایلتس  را قطعی بگیر
بنظر من شما دانشگاه های George August Universitat of Gottingen و Leibniz Universitat of Hannove و Universitat of Stuttgart WAREM را حتما بررسی کنید من با توجه به سطح زبان المانی شما و معدلاتون اینجا را شانس خوبی براتون می بینم چون دوستانی با رزومه ای تقریبا مشابه شما این سه دانشگاه پذیرش شدند
فقط سابقه کار هم اگر داری حتما با مدارکت بفرست البته تا حد امکان مرتبط!
شاد و پیروز باشی

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - mitmit - 16-06-2014

با سلام  می خواستم ببینم با شرایطم ایا می تونم از کشورهای کانادا یا آمریکا پذیرش بگیرم.
کارشناسی تربیت بدنی با معدل 17.53 و ارشد فیزیولوژی ورزشی با معدل 19.21 هر دو از دانشگاه دولتی و مقطع روزانه اما چون تازه به فکر رفتن افتادم نه امتحان زبان دادم و متاسفانه نه واسه مقاله اقدام کردم اما سابقه 4 سال تدریس در دانشگاهم دارم ممنون میشم اگه راهنمائیم کنید.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - saaaaam - 16-06-2014

'mitmit dateline='' نوشته: با سلام  می خواستم ببینم با شرایطم ایا می تونم از کشورهای کانادا یا آمریکا پذیرش بگیرم.
کارشناسی تربیت بدنی با معدل 17.53 و ارشد فیزیولوژی ورزشی با معدل 19.21 هر دو از دانشگاه دولتی و مقطع روزانه اما چون تازه به فکر رفتن افتادم نه امتحان زبان دادم و متاسفانه نه واسه مقاله اقدام کردم اما سابقه 4 سال تدریس در دانشگاهم دارم ممنون میشم اگه راهنمائیم کنید.

دوست خوب سلام
والا شما معدلات انقدر عالی هست که نیازی به مقاله نداری فقط نمره زبان بگیر فکر کنم رشته شما به جی ار ای هم نیازی نباشه فقط موضوع اصلی اینه که شما ایا مدالی یا افتخاری ورزشی داری چون فکر کنم برای دکتری در رشته شما بتونه در بورس شدن کمک زیادی کنه
بنظر من شما ایلتس ۶.۵ یا تافل ۸۰ به بالا بیاری مشکلی در پذیرش و بورس نخواهی داشت
شاد و تندرست باشید

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - moctafa - 18-06-2014

سلام دوستان
من سال اخر کارشناسی ریاضی کاربردی از دانشگاه امیرکبیر با معدل ۱۴ هستم . ارشد computer science دادم و رتبه خوبی اوردم . احتمالا ارشد رو یا شریف هستم یا امیرکبیر . میخواستم از دوستانی که تجربه ی رفتن دارن بپرسم چه چیزهایی رو توی این دو سال باید اوکی کنم . چون وضع معدل کارشناسیم چندان جالب نیست . اینکه واسه دکترا وضع فاند چطوره و این نتایجی که توی سایت میزنید چجوریه . یعنی وقتی فاند رو یه مقدار مشخص میکنن  ٍ ایا این مقدار با کسر هزینه دانشگاه و مسکن هستش یا اینکه با همین پول باید همش پرداخت شه . خلاصه من ذهنم خیلی درگیر مسایل مالیشه . لطفا راهنماییم کنید 
با تشکر از همه ی بزرگان

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - ch_pegah - 19-06-2014

سلام دوستان.
توی رشته ی مهندسی برق گرایش کنترل (مهندسی پزشکی) مقطع دکترا شاخه ی تخصصی مربوط به پردازش سیگنال و تصویر کدوم دانشگاه های آمریکا و کانادا ویا اروپا  رو توصیه میکنید؟
منظورم دانشگاه هاییه که قبلا ایرانیا اونجا رفتن و احتمال گرفتن فاند بیشتره وهمچنین امکان پذیرش ؟
با توجه به اینکه دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه های علم و صنعت و دانشگاه تهران بودم با معدل بالا و در حال حاضر در حال نوشتن مقاله و امتحان  TOFEL  و GRE هستم.
ممنون

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - ghanbar - 20-06-2014

سلام بر دوستان عزیز
من دانشجوی ترم 6 کارشناسی با معدل 16...همراه یک مقاله ی isi و پوستر یک مقاله در کنفرانس داخلی نویسنده ی یک کتاب که هنوز چاپ نشده و شعر به سبک نو تدریس و .... ایا بااین شرایط میتونم از امریکا فاند برای ارشد یا دکترای نmedical genetics بگیرم لطفا راهنماییمکنید؟