آکادمیا کافه
هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ (/Thread-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F)

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - violet_m - 12-05-2014

(11-05-2014, 10:26 PM)'m.ost' نوشته:
سلام 
شما در مورد دکترا سوال میکنین الان؟
کار کردن خارج از دانشگاه برای دانشجوی بین المللی در آمریکا که ممکن نیست. مگه اینکه بعد یک سال که اومدین اینترشیپ بگیرین. 
رشتتون رو ذکر نکردین چون رشته به رشته هم فرق میکنه. معدل کارشناسی شما پایینه و الان کاریش نمیشه کرد. به نظر من اگر واقعا قصد اومدن دارین یا کنکور ارشد رو دوباره بدین دانشگاه بهتری قبول شین یا برای ارشد به دانشگاه های اروپا فکر کنین. اگر به دنبال آمریکا هستین باید در امتحان جی آر ای نمره ای خیلی بالایی بیارین که معدلتون رو پوشش بده. همینطور در امتحان زبان. مقاله رو هم فراموش نکنین. 

ممنون.نه من برا ارشد میخوام بخونم.دانشگاه ارشدو ثبت نام نکردم اصلا.رشتم عمرانه.اروپا هم خوبه.اگه اونجا بتونم کار کنم میتونم وقت بزارم زبانشون رو هم همونجا یاد بگیرم.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - zinat344 - 12-05-2014

معدل لیسانس دانشگاه پیام  نور ۱۶/۲۳
ارشد دانشگاه شیراز ۱۵.۴۵
۲ تا مقاله یکی داخلی و یکی بین المللی
زبان هم هنوز امتحان ندادم
امیدی هست برای پذیرش و فاند کجاها ؟؟؟
رشته کامپیوتر
ممنون

پیشنهاد شما چیست؟ - N.V - 13-05-2014

با سلام.من تصمیم دارم برای بورسیه دکترا در خارج از کشور اقدام کنم.متاهل هستم و یه بچه یک ساله دارم.لیسانس سیالات با معدل 15.5از دانشگاه نوشیروانی بابل(دولتی) و ارشد دانشگاه آزاد تهران(تبدیل انرژی)با معدل18.4گذروندم وچندتا مقاله.خلاصه استادم که استادتمام شریف هست میگن میتونی از یه دانشگاه خوب پذیرش بگیری.نمیدونم کدوم دانشگاه و چه کشوری رو انتخاب کنم.مهمترین چیز برام اینه که فاندش خوب باشه.اگه نظر بدید ممنون میشم

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - Simon2007 - 14-05-2014

(10-05-2014, 11:00 AM)'elham_b27' نوشته: سلام  
به نظرتون با شرایطی که من دارم امیدی برای پذیرش گرفتن از یه دانشگاه خوب وجود داره؟
لیسانس برق مخابراتمو از یه دانشگاه غیر انتفاعی با معدل 16.45 گرفتم. ارشدم در گرایش مخابرات میدان از دانشگاه فردوسی با معدل 17.7 گرفتم. یک مقاله کنفرانس داخلی و یک کنفرانس بین المللی دارم که قراره مقالم تو سایت IEEE نمایه بشه. زبانم خوبه و فکر میکنم شش ماهه بتونم مدرک IElS حداقل 6.5 بگیرم.
منون میشم پاسخ بدید

سلام
امید که همیشه هست. فقط حقیقتش این نمره زبانتون رو که به عنوان هدف در نظر گرفتید زیاد نمیپسندم. اگر خواستید برای US اقدام کنید این رو ببرید روی حداقل 7-7.5 و برای GRE هم بالای 315 . ببینید با همین شرایط شما هم اگر شانس باهاتون یار باشه و استادی از کار شما خوشش بیاد ممکنه هم پذیرش بگیرید هم فاند اما من در مورد استثنا صحبت نمیکنم. اگر میخواهید با بقیه رقابتی باشید نمرات زبانتون رو تقویت کنید.
شادزی

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - Simon2007 - 14-05-2014

(12-05-2014, 04:39 PM)'zinat344' نوشته: معدل لیسانس دانشگاه پیام  نور ۱۶/۲۳
ارشد دانشگاه شیراز ۱۵.۴۵
۲ تا مقاله یکی داخلی و یکی بین المللی
زبان هم هنوز امتحان ندادم
امیدی هست برای پذیرش و فاند کجاها ؟؟؟
رشته کامپیوتر
ممنون

سلام
بدون نمره زبان نظر دادن اشتباهه ولی رشته ی شما رشته ی خوبی و با کمی تلاش برای نمرات خوب زبان ممکنه بتونید از دانشگاه های متوسط US پذیرش و شاید فاند بگیرید. بستگی داره چقدر تلاش کنید و چقدر استقامت داشته باشید در تماس گرفتن و ارتباط برقرار کردن با اساتید. نمره ی زبانتون رو جدی بیگیرید ممکنه سرنوشت شما رو به کل تغییر بده.
شادزی

(13-05-2014, 01:14 PM)'N.V' نوشته: با سلام.من تصمیم دارم برای بورسیه دکترا در خارج از کشور اقدام کنم.متاهل هستم و یه بچه یک ساله دارم.لیسانس سیالات با معدل 15.5از دانشگاه نوشیروانی بابل(دولتی) و ارشد دانشگاه آزاد تهران(تبدیل انرژی)با معدل18.4گذروندم وچندتا مقاله.خلاصه استادم که استادتمام شریف هست میگن میتونی از یه دانشگاه خوب پذیرش بگیری.نمیدونم کدوم دانشگاه و چه کشوری رو انتخاب کنم.مهمترین چیز برام اینه که فاندش خوب باشه.اگه نظر بدید ممنون میشم

سلام
اگر در همین حیطه ی انرژی می خواهدی فعالیت کنید که US از امسال یک سری بند های جدید برای رد کردن ویزا اضافه کرده که برخیش مستقیم به انرژی اشاره داره به همین خاطر به شما کانادا و اروپا رو پیشنهاد میکنم. البته در مورد کانادا هم تحقیقی کنید مثل اینکه همین رویه رو سفارت کانادا اخیرا برای دوستانی که تو صنایع انرژی فعالیت داشتنند در پیش گرفته. کلا پیش از هر تصمیم به جهت حساسیت رشته اتون اول روی بحث ویزای اون کشور ممطئن بشید.
شادزی

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - amirinezhad - 15-05-2014

با سلام
ارشد جغرافيا و برنامه ريزي شهري هستم، معدل ارشدم 17 هست 2 مقاله پژوهشي و چند همايشي و يك ISI دارم و چند ترم سابقه تدريس، سوالاتم:
1. كدوم كشورها رشته ي من رو دارند براي مقطع دكتري؟ 2. چه كشورهايي من رو بورس ميكنن و فاند هم ميپردازن كه نياز به "هيچ" هزينه از طرف من نباشه؟
3. نياز به چه مداركي دارم؟
با تشكر

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - ahmadpashaei - 15-05-2014

(15-05-2014, 01:42 AM)'amirinezhad' نوشته: با سلام
ارشد جغرافيا و برنامه ريزي شهري هستم، معدل ارشدم 17 هست 2 مقاله پژوهشي و چند همايشي و يك ISI دارم و چند ترم سابقه تدريس، سوالاتم:
1. كدوم كشورها رشته ي من رو دارند براي مقطع دكتري؟ 2. چه كشورهايي من رو بورس ميكنن و فاند هم ميپردازن كه نياز به "هيچ" هزينه از طرف من نباشه؟
3. نياز به چه مداركي دارم؟
با تشكر

سلام خوش آمدین به این سایت
با این اطلاعات کم نمیشه نظر داد. مثلا معدل لیسانس مهمتر از ارشد هست که نگفتین، دانشگاه هر دو مقطع خیلی مهمه که نگفتین. مدارک زبان انگلیسی اجباریه که نگفتین. به اینها داشتن ریکام و SOP و پروپوزال خوب رو هم برای گرفتن پذیرش اضافه کنید. اما جوابها:
1-همه کشورها و دانشگاه ها.دیگه جغرافیا معمولا همه جا هست باید بگردین ببینید گرایش یا زمینه تخصصی شما رو استادی کار می کنه توی اون دانشگاه یا نه. بعد با اون ارتباط برقرار کنید از طریق ایمیل.
2-معمولا نه همیشه دکترا یا با فاند هست یا با بورسیه.شمام باید حتما تلاش زیادی برای استاد پیدا کردن بکنید.در آمریکای شمالی بهتون فاند میدن و در اروپا بورسیه یا حقوق که مبلغ بیشتری هست.منظورتون از هیچ هزینه چیه؟ نخیر،باید چندین میلیون برای اپلای،ویزا و رفتن و هزینه هاتون تا گرفتن اولین حقوق بپردازید.بعدش دیگه مستقل می شین.
3-مدارکی مثل لیسانس و فوق لیسانس، ریزنمرات،توصیه نامه، رزومه و sop، مدارک زبان خارجی و احتمالا پر کردن فرم های آنلاین ثبت نام که اجباری و همه جایی هست. ولی اما بقسه رو باید از سایت دانشگاه ها ببینید و همینطور خود دانشکده.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - amirinezhad - 15-05-2014

با سلام
ممنون از پاسختون
دانشگاه یزد کارشناسی معدل 15.30، ارشد زابل معدل 17.70 ، مدرک زبان ندارم
منظور از ریکام و sop چی هست؟
فاند بدن بهتره یا بورسیه؟
ممنون

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - ahmadpashaei - 15-05-2014

(15-05-2014, 06:01 PM)'amirinezhad' نوشته: با سلام
ممنون از پاسختون
دانشگاه یزد کارشناسی معدل 15.30، ارشد زابل معدل 17.70 ، مدرک زبان ندارم
منظور از ریکام و sop چی هست؟
فاند بدن بهتره یا بورسیه؟
ممنون

برای شما خواندن جزوه پذیرش واجب هست و به کلی از جوابهاتون می رسید. نمیشه خیلی گفت فاند بهتره یا بورسیه ولی شاید بورسیه. ریکام همون توصیه نامه ای هست که از استاداتون باید بگیرید و SOP هم Statement of Purpose شماست که باید بنویسید چرا برای اون رشته و دانشگاه یا position مناسبید.