آکادمیا کافه
هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ (/Thread-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F)

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - Torkan - 29-04-2014

(29-04-2014, 10:30 PM)'REZA.p.k' نوشته: با سلام
من ساله آخر مهندسی نرم افزار تو دانشگاه بو علی ام و معدل کارشناسیمم حدود 18 میشه نمره تافل 98 یک مقاله هم احتمالا بتونم تو isi بدمgre هنوز ندادم با این مشخصات شانسی برای گرفتن فول فاند دکترا از آمریکا دارم  به چه رنکینگیایی میتونم امیدوار باشم؟

سلام
معدلتون خیلی خوبه. isi بدید که خیلی بهتر میشه و تافل هم به نسبت بالاست و مینیموم ها رو رد میکنه. شما با یه جی ار ای 320 یا حتی بیشتر دقت کنید اگر فاند میخواین و هدف دیگری ندارین بهتره مستقیم دکترا اپلای کنید و حداقل فاندی که میگیرید تخفیف شهریه هستش یا حتی نادیده گرفتنش با اون نمره جی ار ای.(دقت کنید حداقل فاند رو گفتم بازم شانس دخیله!)
سعی کنید از رنکهای مختلف اپلای کنید ولی به نظرم در بین دانشگاههای usnewsمیتونید امید به رنکهای 30 و 40 و 50 و 60 و 70 داشته باشید.(راجع به تاپ تر ها نظر نمیدم چون رقابت سنگینه)
بااحترام

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - samira67 - 02-05-2014

سلام دوستای خوبم و خسته نباشید.میخواستم ببینم بین دوستان کسی هست که داروساز بوده باشه و پذیرش گرفته باشه؟

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - Armita - 05-05-2014

سلام
من فارغ التحصیل رشته مهندسی شیمی گرایش بیوتکنولوژی از دانشگاه شریف هستم.
مدرک زبان ندارم .میخوام بدونم با این شرایط تو چه کشورهایی بهتره برای گرفتن پذیرش در مقطع دکترا اقدام کنم.
چه جوری باید شروع کنم؟راجع به هزینه ها هم راهنماییم کنید

[برش] شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های اتریش - bm821336 - 05-05-2014

سلام خسته نباشید
تشکر ویژه از دوستان و ادمین وبسايت،
با شرایط زیر بنده برا کدوم دانشگاهها میتونم برا phd پذیرش بگیرم؟
دیپلم ریاضی فیزیک با معدل 18.35
رتبه کنکور سراسری 680
کارشناسی مهندسی کامپیوتر نرم افزار دانشگاه شیراز معدل 12.60
کارشناسی ارشد مهندسی کانمیوتر سیستم های نرم افزاری معدل 17
دو مقاله علمی پژوهشی
دو توصیه نامه از اساتید
با توجه به اینکه معدل کارشناسی پایین هست و دو ترم مشروطی دارم آیا کارم سخت نمیشه؟؟ امکان گرفتن فاند هست؟؟
اگه ممکنه اسم دانشگاههایی که امکان پذیرش با فاند یا بدون فاند دارم معرفی کنید.
خیلی متشکرم ...

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - hamed1989 - 05-05-2014

(05-05-2014, 10:14 AM)'Armita' نوشته: سلام
من فارغ التحصیل رشته مهندسی شیمی گرایش بیوتکنولوژی از دانشگاه شریف هستم.
مدرک زبان ندارم .میخوام بدونم با این شرایط تو چه کشورهایی بهتره برای گرفتن پذیرش در مقطع دکترا اقدام کنم.
چه جوری باید شروع کنم؟راجع به هزینه ها هم راهنماییم کنید

سلام
در مورد معدل کارشناسی و ارشد، سابقه کار ، مقاله و ... هم توضیح بدید

آمریکا به دلیل تعدد دانشگاهها شانس بالاست ولی نیاز به پرداخت اپلیکیشن فی داره و خرجش از اروپا و استرالیا بالاتره.
با توجه به اینکه شریفی هستی در صورت خوب بودن سایر پارامترهای رزومت مثل نمرات تافل و جی آر ای و توصیه نامه های خوب از اساتیدبخصوص راهنما شانس خوبی برای زیر 100 آمریکا داری (زیر 50 رو نمیدونم چون نمرات زبان و معدلت و... مشخص نیست). 
شما اگه برای پاییز 2015 آمریکا میخای اقدام کنی با توجه به اینکه وقت زیاده میتونی رو زبانت کار کنی و از شهریور ماه مکاتبه با اساتید رو شروع کنی. اگه میخای به همه ددلاین ها برسی باید توی آبان ماه تافل و جی آر ای رو امتحان بدی و با توجه به جوابهایی که از استادها گرفتی اپلای کنی.
هزینه های اپلای تا قبل پذیرش شامل امتحان تافل و جی آر ای 185+190 و هزینه ریپورت نمرات که حدودا واسه 8 تا دانشگاه 200 دلار میشه و اپلیکشن فی دانشگاههای آمریکا بین 50 تا 100 دلار متغیره حدودا 600 دلار هم واسه اونا کنار بذار و همچنین هزینه پست که میتونی از دی اچ ال شریف یا TNT  استفاده کنی که ارزونتر در بیاد.

موفق باشی

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - elham_b27 - 10-05-2014

سلام  
به نظرتون با شرایطی که من دارم امیدی برای پذیرش گرفتن از یه دانشگاه خوب وجود داره؟
لیسانس برق مخابراتمو از یه دانشگاه غیر انتفاعی با معدل 16.45 گرفتم. ارشدم در گرایش مخابرات میدان از دانشگاه فردوسی با معدل 17.7 گرفتم. یک مقاله کنفرانس داخلی و یک کنفرانس بین المللی دارم که قراره مقالم تو سایت IEEE نمایه بشه. زبانم خوبه و فکر میکنم شش ماهه بتونم مدرک IElS حداقل 6.5 بگیرم.
منون میشم پاسخ بدید

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - yousi - 10-05-2014

(10-05-2014, 11:00 AM)'elham_b27' نوشته: سلام  
به نظرتون با شرایطی که من دارم امیدی برای پذیرش گرفتن از یه دانشگاه خوب وجود داره؟
لیسانس برق مخابراتمو از یه دانشگاه غیر انتفاعی با معدل 16.45 گرفتم. ارشدم در گرایش مخابرات میدان از دانشگاه فردوسی با معدل 17.7 گرفتم. یک مقاله کنفرانس داخلی و یک کنفرانس بین المللی دارم که قراره مقالم تو سایت IEEE نمایه بشه. زبانم خوبه و فکر میکنم شش ماهه بتونم مدرک IElS حداقل 6.5 بگیرم.
منون میشم پاسخ بدید

سلام الهام جان، خوش اومدی به این فروم
شما معدل هات خیلی خوبه و این یه پون مثبت اما دانشگاه های خوب یکم سخت گیر هستن و غیر معدل لازمه بغیر فاکتورهات هم خوب باشن از جمله تعداد مقالات ISI و نمرات IELTS یا TOEFL و البته GRE برای آمریکا و بعضی دانشگاه های کانادا. همینطوری فقط بر اساس معدلت نمیشه نظر داد. در کل بگم که بله که امید هست Smile اصا آدم به امید زندست دوست من. شما شانس خوبی برای دانشگاههای کانادا و استرالیا که خیلی معدل محور هستن داری.
موفق باشی

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - homay66 - 11-05-2014

سلام
من دارای مدرک کارشناسی ارشد ریاضی کاربردی گرایش تحقیق در عملیات و با زمینه ی پژوهشی تحلیل پوششی داده ها (data envelopment analayses) هستم.میخواستم ببینم در دانشگاههای حوزه ی اسکادیناوی و یاهلند و دانمارک امکان ادامه ی تحصیل در مقطع دکترا در کدوم دانشگاه برام فراه هست؟

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - violet_m - 11-05-2014

سلام.من معدل لیسانسم 13.5 بوده.ناپیوسته خوندم.کاردانی روزانه و کارشناسی غیرانتفاعی و تو کنکور ارشد برا دانشگاه پیام نور قبول شدم.زبانم هم خوبه.تو 4-5 ماه به 6.5 میرسم...زیاد هم پول ندارم.دنبال جایی میگردم که بتونم یکم کار کنم و بخشی از هزینه هامو تامین کنم.پیشنهادی دارین؟

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - m.ost - 11-05-2014

(11-05-2014, 08:07 PM)'violet_m' نوشته:  سلام.من معدل لیسانسم 13.5 بوده.ناپیوسته خوندم.کاردانی روزانه و کارشناسی غیرانتفاعی و تو کنکور ارشد برا دانشگاه پیام نور قبول شدم.زبانم هم خوبه.تو 4-5 ماه به 6.5 میرسم...زیاد هم پول ندارم.دنبال جایی میگردم که بتونم یکم کار کنم و بخشی از هزینه هامو تامین کنم.پیشنهادی دارین؟

سلام 

شما در مورد دکترا سوال میکنین الان؟
کار کردن خارج از دانشگاه برای دانشجوی بین المللی در آمریکا که ممکن نیست. مگه اینکه بعد یک سال که اومدین اینترشیپ بگیرین. 
رشتتون رو ذکر نکردین چون رشته به رشته هم فرق میکنه. معدل کارشناسی شما پایینه و الان کاریش نمیشه کرد. به نظر من اگر واقعا قصد اومدن دارین یا کنکور ارشد رو دوباره بدین دانشگاه بهتری قبول شین یا برای ارشد به دانشگاه های اروپا فکر کنین. اگر به دنبال آمریکا هستین باید در امتحان جی آر ای نمره ای خیلی بالایی بیارین که معدلتون رو پوشش بده. همینطور در امتحان زبان. مقاله رو هم فراموش نکنین.