آکادمیا کافه
هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ (/Thread-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F)

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - arad60 - 23-04-2014

ممنون از جوابتون.
با توجه به شرایطی که توی پست قبل گفتم شانسم برای دانشگاه های اروپا چطوره؟نسبت به آمریکا و کانادا شانس گرفتن پذیرش با فاند کامل در اروپا بیشتره یا کمتر؟ضمنا لیست دانشگاه های کانادارو میگردم پیدا نمیکنم تو سایت لیستشون هست؟

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - M1KE - 23-04-2014

با این معدل ها اگر نمره زبان خوبی بیارین فکر نمی کنم برای اروپا هم مشکلی داشته باشید. اینکه کدوم کشور رو انتخاب کنید به اهداف بلندمدت شما بستگی داره (بحث احتمال اقامت در آینده یا بازگشت به ایران، علاقه به کشور موردنظر از نظر فرهنگی، موقعیت کاری و موارد دیگه). اگر صرفن از دید آکادمیک و تحصیلی بخواهیم به قضیه نگاه کنیم رتبه ها هستند که اهمیت پیدا می کنند فارغ از اینکه اون دانشگاه در چه کشوری باشه ولی وقتی اهداف و عوامل دیگه هم دخیل باشند تصمیم گیری ها تا حد زیادی دستخوش تغییر میشه. برای نمونه من نوعی ممکنه دانشگاه 600-500 آمریکا یا کانادا رو به دانشگاه دو رقمی سنگاپور ترجیج بدم چون در اولی دیگر اهدافم بهتر تامین میشه. در هر حال به یکی از سایت های رتبه بندی دانشگاه ها مثل webometrics.info برین و فهرست حدود 500 دانشگاه اول رو در بیارین. به تفکیک کشور هم بهتون ارائه میده فکر می کنم حدود 20 تا از دانشگاه های کانادا زیر 500 باشند که می تونید در سایت هاشون بگردین ببینید کدوم هاشون گرایش مدنظر شما رو دارند که فکر می کنم بالای 90 درصدشون رشته شما رو داشته باشند. هر چه نمره زبان و مقاله و کارهای پژوهشی تون بهتر باشه شانس اینکه در رتبه های بهتر پذیرش بگیرید بیشتر میشه.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - tasha - 23-04-2014

(22-04-2014, 12:15 PM)'ahmadpashaei' نوشته:
به این سایت خوش اومدین
راستش شما رشته خوتون و دانشگاه لیسانس رو نگفتین که خیلی مهمه. یکمی تاپیکها و پستهای دیگه رو بخونید خوتون اطلاعات خوبی دستتون میاد. اما کلا با این معدل لیسانس کمی کارتون برای سخت میشه ولی بازم به باید استاد پیدا کنید.مقاله زیاد دارید که برای استرالیا میتونه قابل توجه تر باشه(برای همه جا هست ولی اونجا بیشتر). حالا برای آمریکا باید gre هم داشته باشید و بر حسب رشته شاید امتحان دیگه ای نیاز باشه بدین.پس اول رشته تحصیلی رو بگید! ضمناهم نمره زبان خوبی دارید و هم معدل ارشدتون خیلی خوبه و این معیار بسیار مهمیه برای پذیرش و فاند(با توجه به مقالات خیلی وضعتون خوبه)

ممنونم از پاسخگویی تون. جهت معدل من به این دلیل بوده که اولا دانشگاه لیسانسم پیام نور بوده و معدل های پیام نوری ها زیاد بالا نیست. و ضمن اینکه من اون موقع مجرد بودم و قدر درس را زیاد نمی دونستم. ولی موقع ارشد چون خیلی درس خوندم تا دانشگاه خوب قبول بشم جو علامه و علاقه ام به درس باعث شد که درست و حسابی درس بخونم.
رشته منم روانشناسی تربیتی بوده.اما می خوام برای دکتری آموزش کودکان یا همون Pre school education یا چیزی شبیه به این بخونم.
بازم ممنونم از پاسخگویی تون

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - mahsan - 24-04-2014

سلام من دانشجوی سال دوم کارشناسی مامایی دانشگاه آزاد هستم. شاید زود باشه اما میخوام از همین الان برای پذیرش برای ارشد از یک دانشگاه درجه یک آمریکا حتمأ با بورسیه یا فاند برنامه ریزی کنم. درمورد toefl و gre اقدام کردم و دارم برای نمره ی بالا در این آزمونا آماده میشم . معدل دانشگاهمم تا حد توانم دارم میبرم بالا اما درباره ی بقیه ی شرایط و کارهای لازمی که باید انجام بدم درست و حسابی اطلاعات ندارم مثلا اصلا راجع به مقاله، توصیه نامه، ارتباط با اساتید آمریکا، استاد راهنما، زمان اقدامم برای پذیرش ، ... و این جور چیزا اطلاعاتی ندارم و یه جورایی خیلی سردرگمم. ازتون میخوام در مورد کارایی که باید انجام بدم و اینکه چه جوری دانشگاهی که میخوام برمو انتخاب کنم راهنماییم کنید
و اینکه میخوام بدونم کلأ به چقدر بودجه و سرمایه برای کل کارام و پذیرش و رفتنم احتیاج دارم

خیلی ممنون میشم اگه یه راهنمایی کامل بهم ارائه بدید

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - babak poya - 24-04-2014

با سلام
من لیسانس شیمی کاربردی از دانشگاه آزاد و فوق لیسانش شیمی آلی از دانشگاه تربیت مدرس با معدل 16.45 دارم. حدود 10 سال از زمان فارغ التحصیلی من می گذره و 38 سال سن دارم و متاهل هستم و یک فرزند دارم. حدود 7 سال سابق کارهای مطالعاتی و تحقیقاتی با سابقه بیمه در یک جای معتبر دولتی دارم. مقاله ISI ندارم ولی کنفرانس داخلی مقاله داشته ام و  عضو تیم علمی در تهیه چندین گزارش علمی و عضو تیم فنی تدوین 15 استاندارد ملی بوده ام. همچنین به مدت چند سال دبیر یک کمیته علمی بودم و سوابق اجرایی هم دارم. مدرک IELTS 6.5 هم دارم. می خواستم برای مقطع دکتری ادامه تحصیل بدهم ترجیحا نیوزلند ،استرالیا، کانادا یا انگلستان، می خواستم سوال کنم که چقدر شانس برای پذیرش همراه با فاند یا کمک هزینه تحصیلی دارم و اگر بخواهم با هزینه شخصی خودم اقدام کنم کدام کشور بهتر است لطفا مرا راهنمایی نمائید
با تشکر فراوان

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - فرید - 24-04-2014

سلام
یک مقداری فاصله تحصیلی و سن بالا است که یکم تاثیر منفی می گذاره مقاله هم نداری و احتمالا معدل کارشناسی هم پایین باشه که در مجموع شانست کم می کنه و بنظر من ارزش نداره برای دکترای شیمی با هزینه شخصی اقدام کنی چون کار پیدا کردن با مدرک شیمی سخت بعد از فارغ التحصیلی و دانشکده های شیمی پول زیاد دارند و اگر کسی بخواهند هزینش می پردازند. آمریکا شانس بیشتر ولی خوب جی ار ای می خواهد که با شرایط شما سخته نمره خوب گرفتن. در مورد انگلیس واقعیتش فاند به خارجی ها دادن شرایط سختی داره بخاطر همین از همه مشکل تر. ولی اگر نمره خوبی داشته تو ایلتس کانادا می تونید جایی پیدا کنید.  
(24-04-2014, 02:07 PM)'babak poya' نوشته: با سلام
من لیسانس شیمی کاربردی از دانشگاه آزاد و فوق لیسانش شیمی آلی از دانشگاه تربیت مدرس با معدل 16.45 دارم. حدود 10 سال از زمان فارغ التحصیلی من می گذره و 38 سال سن دارم و متاهل هستم و یک فرزند دارم. حدود 7 سال سابق کارهای مطالعاتی و تحقیقاتی با سابقه بیمه در یک جای معتبر دولتی دارم. مقاله ISI ندارم ولی کنفرانس داخلی مقاله داشته ام و  عضو تیم علمی در تهیه چندین گزارش علمی و عضو تیم فنی تدوین 15 استاندارد ملی بوده ام. همچنین به مدت چند سال دبیر یک کمیته علمی بودم و سوابق اجرایی هم دارم. مدرک IELTS 6.5 هم دارم. می خواستم برای مقطع دکتری ادامه تحصیل بدهم ترجیحا نیوزلند ،استرالیا، کانادا یا انگلستان، می خواستم سوال کنم که چقدر شانس برای پذیرش همراه با فاند یا کمک هزینه تحصیلی دارم و اگر بخواهم با هزینه شخصی خودم اقدام کنم کدام کشور بهتر است لطفا مرا راهنمایی نمائید
با تشکر فراوان

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - ahmadpashaei - 25-04-2014

(24-04-2014, 03:03 AM)'mahsan' نوشته: سلام من دانشجوی سال دوم کارشناسی مامایی دانشگاه آزاد هستم. شاید زود باشه اما میخوام از همین الان برای پذیرش برای ارشد از یک دانشگاه درجه یک آمریکا حتمأ با بورسیه یا فاند برنامه ریزی کنم. درمورد toefl و gre اقدام کردم و دارم برای نمره ی بالا در این آزمونا آماده میشم . معدل دانشگاهمم تا حد توانم دارم میبرم بالا اما درباره ی بقیه ی شرایط و کارهای لازمی که باید انجام بدم درست و حسابی اطلاعات ندارم مثلا اصلا راجع به مقاله، توصیه نامه، ارتباط با اساتید آمریکا، استاد راهنما، زمان اقدامم برای پذیرش ، ... و این جور چیزا اطلاعاتی ندارم و یه جورایی خیلی سردرگمم. ازتون میخوام در مورد کارایی که باید انجام بدم و اینکه چه جوری دانشگاهی که میخوام برمو انتخاب کنم راهنماییم کنید
و اینکه میخوام بدونم کلأ به چقدر بودجه و سرمایه برای کل کارام و پذیرش و رفتنم احتیاج دارم
خیلی ممنون میشم اگه یه راهنمایی کامل بهم ارائه بدید

سلام به این سایت خوش اومدین؛
ببینید الان بهترین کار شما اینه که فقط معدلتون رو بالا نگه دارید و زبان انگلیسی رو آروم آروم بخونید و بهترین راهنمام اینه که از جزوه پذیرش در نوار آبی بالای صفحه استفاده کتید. بعدش همینجا به مرور تاپیکها رو بخونید تا اطلاعاتتون زیاد بشه. بقیه مواردی که گفتین مثل ارتباط با استاد و مقاله و ... خود به خود و به موقع دستتون میاد.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - babak poya - 26-04-2014

ضمن تشکر از فرید جان به خاطر کامنتش
در واقع هدفم اینه که تو یه کشور خوب پذیرش دکتری بگیرم یا با فاند یا با هزینه خودم و بعدش بتونم اقامت آن کشور را بگیرم و در اون کشور کار کنم. در ضمن سابقه تدریس در دانشگاه آزاد را هم دارم .  اگر لازم باشد و امکانش هم باشد رشته تحصیلیه هم را می توانم عوض کنم می خواستم سوال کنم که کدام کشور امکانش هست اپلای کنم و پذیرش دکتری بگیرم و  بعد از فارغ التحصیلی بتوانم اقامت بگیرم لطفا مرا راهنمایی کنید

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - mohsen455 - 26-04-2014

سلام
رشته ام ادبیات انگلیسی هست. لیسانس دانشگاه قم با معدل 15.31 و ارشد دانشگاه شیراز با معدل 17.09.  بهمن 87 فارغ التحصیل شدم. سه سال سابقه تدریس دروس ادبیات انگلیسی در دانشگاه دولتی دارم. مقاله هم فعلا ندارم. از بابت نمرات زبان مشکلی ندارم و میتونم نمره مرتبط رو بگیرم. میخوام  واسه پاییز 2015 کانادا آمریکا و استرالیا اقدام کنم. نظرتون چیه؟ اصولا شانسی دارم؟

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - REZA.p.k - 29-04-2014

با سلام
من ساله آخر مهندسی نرم افزار تو دانشگاه بو علی ام و معدل کارشناسیمم حدود 18 میشه نمره تافل 98 یک مقاله هم احتمالا بتونم تو isi بدمgre هنوز ندادم با این مشخصات شانسی برای گرفتن فول فاند دکترا از آمریکا دارم  به چه رنکینگیایی میتونم امیدوار باشم؟