آکادمیا کافه
تاثیر مدرک دانشگاه آزاد یا دولتی در پذیرش - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای تحصیلی قبل از پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C-%D9%82%D8%A8%D9%84-%D8%A7%D8%B2-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: تاثیر مدرک دانشگاه آزاد یا دولتی در پذیرش (/Thread-%D8%AA%D8%A7%D8%AB%DB%8C%D8%B1-%D9%85%D8%AF%D8%B1%DA%A9-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-%DB%8C%D8%A7-%D8%AF%D9%88%D9%84%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)

تاثیر مدرک دانشگاه آزاد یا دولتی در پذیرش - Reza11 - 16-11-2014

سلام دوستان خسته نباشید
چندتایی سوال دارم ممنون میشم جواب بدید
من کنکور 93 رشته ی تجربی بودم و رتبم شد 12 هزار ک انتخاب رشته نکردم حالا من میخوام برم دانشگاه آزاد تهران مهندسی عمران از ترم بهمن شروع کنم به ادامه تحصیل
قصدمم اینه ک لیسانسم تموم شد پذیرش بگیرم از هر کشور اروپایی یا نیوزلند
حالا برای پذیرش دانشگاه ازاد یا ملی فرقی ندارند ؟
اگر فرق دارند که کنکور ریاضی بخونم چون میخوام خیالم راحت باشه دانشگاه ازاد رفتم مشکلی ایجاد نشه
ممنون میشم پاسخ کامل بدید

RE: راهنمایی در مورد کنکور و پذیرش - M1KE - 18-11-2014

اگر از دانشگاه های معروف مدرک گرفته باشید تا حدی شانس تون برای گرفتن پذیرش بیشتر خواهد بود به این دلیل که استادهای دانشگاه های معروف دنیا دانشگاه های معروف کشورهای مختلف رو می شناسند (یکی از دلایل اون داشتن دانشجوهای قبلی از اون دانشگاه هاست). با این حال اینطور هم نیست که دانشجویان دانشگاه های غیر معروف تر هم هیچ شانسی برای پذیرش نداشته باشند. به ویژه اینکه در دانشگاه های متوسط و ضعیف خارجی خیلی با مدارک ایرانی آشنایی ندارند. همین طور دیگر مشخصات پرونده شما مثل مقاله ها، نمره زبان و معدل هم در نهایت تاثیرگذار خواهند بود. به طوری که ممکنه شانس پذیرش گرفتن شما با معدل 18 از دانشگاه آزاد و نمره آیلتس 7.0 در مقایسه با فردی که از یک دانشگاه معمولی سراسری معدل 14 آورده و نمره زبانش هم 6.5 هست بیشتر باشه.

از این جهت باید ببینید آیا اتفاق خاصی در سال قبل افتاده بوده که رتبه تون 12 هزار شده بوده یا همین طور عملکرد عادی تون بوده. این رو از این نظر میگم که اگر در حالت عادی این رتبه رو به دست آورده باشید ممکنه سال بعد هم تغییر شگرفی در اون رخ نده و مثلا به 8 هزار برسه و فقط یک سال رو از دست بدین و حتی بحث سربازی پیش بیاد. ولی اگر فکر می کنید با تلاش یک ساله می تونید به رتبه های 4-3 هزار برسید که نیازمند برنامه ریزی خیلی فشرده و زحمت زیاد هست در اون صورت شاید منطقی باشه که یک سال دیگه صبر کنید.

با در نظر گرفتن دو موضوعی که گفتم خودتون به توانمندی هاتون نگاه کنید و ببینید کدوم یک براتون شدنی تر هست. این که یک سال دیگه وقت زیادی بگذارید تا رتبه بهتری به دست بیارین یا اینکه در همون دانشگاه غیر معروف تر بقیه شرایط پرونده تون مثل معدل، نمره زبان و مقاله رو در طی چهار سال پیش رو قوی تر کنید.

RE: راهنمایی در مورد کنکور و پذیرش - Reza11 - 18-11-2014

خیلی ممنونم از توضیحاته کاملتون
خوشبختانه دانشگاه آزاد تهران اکثرا همون اساتید دانشگاه تهران هستن ...
فقط در هنگام دانشجویی من باید علاوه بر معدل بالا و آیلتس چه کار هایی دیگه ای انجام بدم ؟

RE: راهنمایی در مورد کنکور و پذیرش - M1KE - 18-11-2014

می تونید تاپیک برنامه ریزی تحصیلی برای گرفتن پذیرش بهتر در آینده رو مطالعه کنید.

(18-11-2014, 12:20 PM)'Reza11' نوشته: خیلی ممنونم از توضیحاته کاملتون
خوشبختانه دانشگاه آزاد تهران اکثرا همون اساتید دانشگاه تهران هستن ...
فقط در هنگام دانشجویی من باید علاوه بر معدل بالا و آیلتس چه کار هایی دیگه ای انجام بدم ؟

RE: تاثیر مدرک دانشگاه آزاد یا دولتی در پذیرش - lord of staks22 - 19-04-2019

سلام دوستان خسته نباشین بنده قصد اپلای دکتری رو دارم .ارشدم رو دانشگاه صنعتی اصفهان خودندم .کارشناسیم دانشگاه دولتی شهرستان بودم میخواستم بدونم دانشگاه کارشناسیم به اسم "مجتمع آموزش عالی .شهرستان" بودش و توی ترجمه هم میاد higher  education complex بنظرتون ایرادی بش نیس ؟!چون زیر نظر وزارت علوم هست و مهرشو میخورم مشکلم اینه اسمش دانشگاه نیس مجتمع اموزش عالی هستش ! 

RE: تاثیر مدرک دانشگاه آزاد یا دولتی در پذیرش - butterfly - 20-04-2019

(19-04-2019, 09:47 PM)lord of staks22 نوشته: سلام دوستان خسته نباشین بنده قصد اپلای دکتری رو دارم .ارشدم رو دانشگاه صنعتی اصفهان خودندم .کارشناسیم دانشگاه دولتی شهرستان بودم میخواستم بدونم دانشگاه کارشناسیم به اسم "مجتمع آموزش عالی .شهرستان" بودش و توی ترجمه هم میاد higher  education complex بنظرتون ایرادی بش نیس ؟!چون زیر نظر وزارت علوم هست و مهرشو میخورم مشکلم اینه اسمش دانشگاه نیس مجتمع اموزش عالی هستش ! 

سلام؛ نباید مشکلی باشه مادامی که تو عنوان مدرک دانشنامه لیسانس هست و نشون میده که شما لیسانس رو گرفتید.