آکادمیا کافه
تحصیل در تایلند - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: سایر کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%B1-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+---- انجمن: تایلند، تایوان، اندونزی و هنگ کنگ (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D9%84%D9%86%D8%AF%D8%8C-%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D9%88%D8%A7%D9%86%D8%8C-%D8%A7%D9%86%D8%AF%D9%88%D9%86%D8%B2%DB%8C-%D9%88-%D9%87%D9%86%DA%AF-%DA%A9%D9%86%DA%AF)
+----- انجمن: تحصیل (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84--259)
+----- موضوع: تحصیل در تایلند (/Thread-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D9%84%D9%86%D8%AF)

تحصیل در تایلند - Bahram - 05-02-2011

دوستان عزیز،
در این تاپیک مباحث مختلف پیرامون موضوع « تحصیل در تایلند » بررسی خواهند شد. اگر چنانچه پرسش یا مطلب مفیدی در این زمینه دارید، در این تاپیک آن را مطرح فرمایید.

RE: تحصیل در تایلند - Shihan - 08-09-2013

[عکس: 200px-Flag_of_Thailand.svg.png]

سال تحصیلی دانشگاه های تایلند از ماه ژوئن تا مارس و تعطیلات آن از اول آپریل تا 31 می است.
زبان آموزشی نیز در دانشگاه ها انگلیسی و تایلندی می باشد.

مقاطع آموزش عالی

مقطع كارشناسی معمولا 4 سال است. ( به غیر از بعضی رشته های خاص مانند معماری و داروسازی که 5 سال و پزشکی و دندانپزشکی که 6 سال است )  دانشجویان برای دریافت مدرک کارشناسی باید دارای حداقل میانگین نمراتی 2 ( متوسط یا C) باشند.دانشجویان لیسانسیه ای که معدل نمراتی برابر 2/5 ( نسبتا خوب یا  +C ) یا بالاتر داشته باشند می توانند وارد دوره کارشناسی ارشد بشوند. این دوره نیز معمولا 2 سال است و دانشجویان برای اخذ مدرک کارشناسی ارشد باید معدلی برابر با 3/5 ( خیلی خوب یا +B ) یا بالاتر داشته باشند.دوره دکتری نیز مستلزم حداقل 3 سال کار پژوهشی و علمی است. يك پروژه پايان ‌نامه دكترا بايد دارای بالاترين سطح پيشرفت آكادميك باشد. دانشجويان همچنين بايد گزارشات مطالعاتی و سمينارهایی را در طول مدت تحصيل خود ارائه دهند.

پذیرش تحصیلی

دانشجویان خارجی که ملیت تایلندی ندارند برای تحصیل در دانشگاه ها یا مراکز آموزش عالی تایلند ملزم به داشتن گواهینامه پایان دوره دبیرستان و پیش دانشگاهی ( برای ورود به مقطع کارشناسی ) یا مدرک لیسانس ( برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد ) یا مدرک کارشناسی ارشد ( برای ورود به مقطع دکتری ) می باشند. همچنین بعضی از دانشگاه ها از متقاضیان ورود به دانشگاه، مدرک زبان آیلتس یا تافل می خواهند. ( معمولا در صورت نداشتن این مدرک، دانشجو باید در امتحان زبان دانشگاه شرکت کند و در صورت نیاز کلاس های زبان دانشگاه را بگذراند. )ويزای غير مهاجرتی نیز برای رفتن به تایلند مورد نياز است.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم

دانشگاه های تایلند که مورد تایید وزارت علوم هستند عبارتند از: 
گروه الف - ممتاز
 Asian Institute of Technology
 King Mangkut's University of Technology Thonburi

گروه ب - خوب (ارزیابی براساس مقاله و رساله ارشد و دکتری با ضوابط ارزیابی میشود)
1. Chiang Mai University
2. Chulalongkorn University
3. Mahidol University 

4. Assumption University
* لیست کامل دانشگاههای تایلند

http://www.studyinbangkok.com/

RE: تحصیل در تایلند - koorosh14 - 11-12-2014

با عرض سلام خدمت دوستان عزیز
خواستم بدونم کسی میتونه کمکم کنه اطلاعاتی راجع به تحصیل پذیرش ارشد معماری در تایلند بهم بده ممنونتون میشم اخه من از هر منبعی اطلاعاتی بدست میارم تو مواردی که میخوام تناقض دارن!!
واقعا ازتون ممنون میشم

RE: تحصیل در تایلند - Shihan - 12-12-2014

(11-12-2014, 11:37 PM)'koorosh14' نوشته: با عرض سلام خدمت دوستان عزیز
خواستم بدونم کسی میتونه کمکم کنه اطلاعاتی راجع به تحصیل پذیرش ارشد معماری در تایلند بهم بده ممنونتون میشم اخه من از هر منبعی اطلاعاتی بدست میارم تو مواردی که میخوام تناقض دارن!!
واقعا ازتون ممنون میشم

دروود بر شما.
در پست قبلی من دانشگاههایی رو که وزارت علوم ارزشیابی میکنه رو اشاره کردم ضمن اینکه در دانشگاه اسامشن و تونبری رشته معماری به شچم میخوره. شما در چه مواردی تناقض دیدی بهتره شرایط خودت و رزومه خودت رو بفرمایید تا بهتر بشه راهنمایی کرد.

RE: تحصیل در تایلند - koorosh14 - 12-12-2014

سلام
من هدفم پذیرش ارشد رشته معماری منظر در تایلنده چند دانشگاه که این رشته رو دارن پیدا کردم میخوام بدونم کدومش با شرایطم تطابق داره که من بتونم سال اینده پذیرش بگیرم و اینکه بهتره از کجا و چطور شروع کنم تا با برنامه ریزی که دارم حداکثر تا اواخر 2015 اونجا باشم.
رزومه خاصی فعلا ندارم معدل لیسانسم متاسفانه پایینه 14ُ,66 تا سال اینده مدرک زبان میگیرم 4 مدرک فنی حرفه ای و 6 ماه سابقه کار دارم کلا تا 60 میلیون میتونم هزینه کنم به نظرتون چیکار باید بکنم اصلا با وجود شرایطی که دارم امیدی هست؟!
خیلی ممنونم از راهنمییت

RE: تحصیل در تایلند - koorosh14 - 12-12-2014

اینم لیست دانشگاه هایی که رشته معماری منظر دارن و سوال اخرم اینه که دانشگاه ها زبان انگلیسی تدریس میدن:
Chulalongkorn University, Thailand
Maejo University, Thailand
Kasetsart University, Thailand
Maha Sarakham University, Thailand
Silpakorn University, Thailand
Thammasat University, Thailand

RE: تحصیل در تایلند - Shihan - 12-12-2014

(12-12-2014, 02:07 PM)'koorosh14' نوشته: سلام
من هدفم پذیرش ارشد رشته معماری منظر در تایلنده چند دانشگاه که این رشته رو دارن پیدا کردم میخوام بدونم کدومش با شرایطم تطابق داره که من بتونم سال اینده پذیرش بگیرم و اینکه بهتره از کجا و چطور شروع کنم تا با برنامه ریزی که دارم حداکثر تا اواخر 2015 اونجا باشم.
رزومه خاصی فعلا ندارم معدل لیسانسم متاسفانه پایینه 14ُ,66 تا سال اینده مدرک زبان میگیرم 4 مدرک فنی حرفه ای و 6 ماه سابقه کار دارم کلا تا 60 میلیون میتونم هزینه کنم به نظرتون چیکار باید بکنم اصلا با وجود شرایطی که دارم امیدی هست؟!
خیلی ممنونم از راهنمییت

دوست عزیز.
اون دانشگاههایی که شما پیدا کردی سطحش اونقدری نیست که نتونی پذیرش بگیری. شما با داشتن یه مدرک زبان و البته نداشتنش هم مشکلی نداره چون تا اونجا که با یکی از استادهای تایلندی صحبت میکردم برخی اصن نیاز به مدرک زبان ندارن. 
برای پذیرش گرفتن معدل و نمره زبان از اولوین بالایی برخوردارن بعد سابقه کار و سایر مدارک. بنظرم پذیرش گرفتن از تایلند اصن سخت نیست. بطور مثال دانشگاه چولا لونگ کورن که بهش اشاره کردی نمره زبانش رو اینجا اشاره کرده (ایلتس 6.5 - تافل 80 ) - البته مدارک مورد نیازش هم اینجا اشاره شده و اینکه در کل برخی دانشگاهها 2 مرتبه در سال و برخی یک مرتبه در سال دانشجو میگیرن که اینجا در خصوص تاریخ ددلاین این دانشگاه اشاره شده است.
در پایان این هم اینجا دپارتمان معماری که به دوره رو ارائه میده. شما خیلی راحت میتونی در وب سایت دانشگاه مراحل رو مرحله به مرحله ملاحظه کنی.

RE: تحصیل در تایلند - amirfriendship - 23-02-2018

AIT تایلند بهم آفر DBA داده. فعلا قبول نکردم.