آکادمیا کافه
تحصیل در کره جنوبی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: سایر کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%B1-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+---- انجمن: کره جنوبی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B1%D9%87-%D8%AC%D9%86%D9%88%D8%A8%DB%8C)
+----- انجمن: تحصیل در کره جنوبی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%B1%D9%87-%D8%AC%D9%86%D9%88%D8%A8%DB%8C)
+----- موضوع: تحصیل در کره جنوبی (/Thread-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%B1%D9%87-%D8%AC%D9%86%D9%88%D8%A8%DB%8C)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

تحصیل در کره جنوبی - Bahram - 05-02-2011

دوستان عزیز،
در این تاپیک مباحث مختلف پیرامون موضوع « تحصیل در کره جنوبی » بررسی خواهند شد. اگر چنانچه پرسش یا مطلب مفیدی در این زمینه دارید، در این تاپیک آن را مطرح فرمایید.

RE: تحصیل در کره جنوبی - rulany - 28-05-2011

سلام
در حالی که کمتر از 30دقیقه دیگه به فینال لیگ قهرمانان اروپا باقی مونده می خوام در مورد کره جنوبی یکی از بهترین کشورهای اسیایی و حتی جهانی مخصوصا در زمینه مهندسی ها علی الخصوص مهندسی برق و الکترونیک یه سری مطالب بذارم.پیشاپیش از دوستان بابت غلط های املایی که امکان داره پیش بیاد عذر خواهی می کنم.چون با عجله می نویسم.
کلا کره جنوبی از نظر دانشگاهی خیلی تو ایران غریب افتاده.در حالی که موسسات سودجوی ایران کشورهایی مثله مالزی اوکراین و حتی هند رو پیشنهاد میکنن و دلیلشم هزینه ی کمتر تحصیلی هست(البته بهونه هسا)کشورهایی مثله تایوان و کره جنوبی هستند که از نظر وضعیت زندگی امنیت پیشرفته بودن و هر چیز دیگه ای که بخواهیم در نظر بگیریم صدها پله از کشور هایی مثله مالزی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! و هند و اوکراین بهتره! نسبت به مالزی هم اگر بچه درس خونی باشیم ارزون تر در میاد.تقریبا یک سوم. البته اصلا قصدم تبلیغات یا خراب کردن نیست.(امیدوارم هستم دوستانی که مالزی و یا اوکراین هستند دلخور نشن).
بگذریم.....
کره جنوبی کشوریه با حدود 45میلیون جمعیت(دزد نسبت به بعضی کشورها ندارن.حداقل کم دارن!!!). دانشگاه ها عموما در کره جنوبی به دو دسته تقسیم میشن.دولتی و خصوصی.شهریه دانشگاه های دولتی به طور میانگین در حدود 2000$سالانه هست و دانشگاه های خصوصی معمولا 7000$ سالانه شهریه دانشگاه هست.اما دانشگاه های تاپ کره که زیر 200 هستند به جز SNUکه دانشگاه دولتی هست بقیه اعم از KAIST,yonsei,korea universityو فکر کنم postech همشون خصوصی هستند.اما تقریبا همه این دانشگاه های خصوصی رو میشه به راحتی حذف شهریه گرفت و اگر خیلی بچه خوبی باشیم میشه یه کمک هزینه ای هم گرفت.هزینه ی زندگی(چندین برابر بهتر از اون کشوری که نزدیک کره هست)هم در سئول در حد 400تا 500$ و در بقیه شهر ها مثله پوهانگ و یا دائه جون و اولسان در حد 300$.
امشب به دلیل کمبود وقت به معرفی دانشگاه Seoul national universityکه در رشته ی برق رتبه 49رو فکر کنم داره می پردازم. همون طور که از اسم این دانشگاه معلوم این دانشگاه بسیار مدرن در شهر زیبای سئول قرار داره.شهری که 11میلیون جمعیت داره و یکی از مدرن ترین شهرهای اسیا و حتی دنیا به حساب میاد.
رشته های مهندسی مثله برق عمران مکانیک هوافضا معماری مواد و .....
پذیرش گرفتن هم از این دانشگاه فوق العاده سخته و بورس گرفتن سخت تر
برای اطلاعات بیشتر به سایت snu.ac.krمراجعه بفرمایید

RE: تحصیل در کره جنوبی - sanaz1361 - 30-10-2011

سلام

من میخواستم برای دانشگاه Korea university در مقطع دکتری اپلای کنم. با یکی از استادای اونجا مکاتبه کردم و گفته که بهم Fund میده. ولی چون نمره تافل ، استاد مربوطه گفته که بهتره یک بار دیگه تا قبل از تموم شدن تاریخ apply امتحان تافل بدم.

می خواستم بدونم اگر بتونم این نمره را کسب کنم با توجه به قول استاد، چقدر میتونم امیدوار باشم که از دانشگاه پذیرش می گیرم؟ و اینکه این دانشگاه اصلا چطور دانشگاهی هستش؟ و در ضمن یکی دیگه از شرایط دانشگاه برای دادن 100% Scholorship داشتن نمره GPA 4 از 4.5 یا (90 از 100) هستش. معدل فوق لیسانس من 18.16 هست. آیا توی این Range قرار میگیره؟ یکی دیگه از شرایط دانشگاه برای دادن 100% Scholorship ، Recommendation from the departement and permission from the dean of gradute school هستش که دومی را گفتن که نیازی به تماس دانشجو نیست. آیا اطلاعاتی در این مورد دارید. ممنون میشم اگه جواب سوالاتم رو بدید.

RE: تحصیل در کره جنوبی - Pejman - 30-10-2011

من در مورد کره و این دانشگاه خیلی اطلاع ندارم. البته رنک دانشگاه خوبه. این لینک و این لینک رو ببینید. نظرات شخصی خودم رو به صورت کلی می گم:

در مورد معدل، هر کشور و حتی هر دانشگاهی سیستم مخصوص خودش رو داره. باید ببینید سیستم تبدیل معدل اونها به چه صورت هست. وقتی استاد کسی رو می خواد احتمالش کمه که از این نظرها مشکلی وجود داشته باشه. لابد استاد فهمیده که معدل شما مشکلی نداره وگرنه قول نمی داد. البته تو کشوری مثل کانادا سر این موضوع خیلی حساس هستند و حتی اگه استاد OK بده بازم ممکنه دانشگاه قبول نکنه، اگر که مینیمم رو نداشته باشید. به هر حال معدل فوق شما خیلی خوبه و احتمال می دم مینیمم معدل رو بیارید...
در مورد دوم که گفتند نیازی به تماس دانشجو نیست، احتمالاً خود استاد این مراحل رو پیگیری می کنه و انجام می ده و نباید نگرانی وجود داشته باشه.

به طور کلی استادها کم پیش میاد بدقولی کنند، اما تا زمانی که به صورت رسمی نامه یا ایمیلی از دانشگاه دریافت نکردید همه چیز رو تموم شده ندونید. این رو بر اساس تجربه خودم می گم. به گزینه های دیگه هم فکر کنید، تا وقتی که نامه رسمی میاد و خیالتون راحت می شه.
موفق باشید.

RE: تحصیل در کره جنوبی - sanaz1361 - 30-10-2011

پژمان جان ممنونم از پاسختون. الان نمره تافل من 563 هستش. این دانشگاه برای Scholorship 100% نمره تافل 577 می خواد. پس به نظر شما یک بار دیگه امتحان تافل بدم بهتره؟ در ضمن اسم این دانشگاه توی لیست وزارت علوم نیست. شما اطلاع دارید که چطوری باید تاییدیه وزارت علوم بگیرم؟

ممنونم

RE: تحصیل در کره جنوبی - Faraz - 30-10-2011

اگر در لیست های روی سایت وزارت علوم نیست به این معنی نیست که وزارت علوم دانشگاه را بررسی نکرده است.اگر تهران هستید به وزارت علوم واقع در شهرک غرب بخش اداره کارشناسی دانشگاه های خارج بروید.اگر هم نیستید با کمی دردسر و تاخیر تلفنی یا با ایمیل کارتون راه می افتد که در سایت وزارت علوم تلفن ها و ایمیل ها موجود است.

RE: تحصیل در کره جنوبی - Pejman - 30-10-2011

(30-10-2011, 11:30 PM)sanaz1361 نوشته: پژمان جان ممنونم از پاسختون. الان نمره تافل من 563 هستش. این دانشگاه برای Scholorship 100% نمره تافل 577 می خواد. پس به نظر شما یک بار دیگه امتحان تافل بدم بهتره؟ در ضمن اسم این دانشگاه توی لیست وزارت علوم نیست. شما اطلاع دارید که چطوری باید تاییدیه وزارت علوم بگیرم؟

ممنونم
خواهش می کنم. در مورد لیست وزارت علوم فراز توضیح داد. با توجه به رنکینگ این دانشگاه فکر نمی کنم از طرف وزارت علوم مشکلی برای تایید یا ارزیابی پیش بیاد.
در مورد تافل هم اگر که از نظر زمانی مشکلی ندارید و مهلت این اسکالرشیپ اجازه می ده، چرا که نه.

RE: تحصیل در کره جنوبی - Pejman - 31-10-2011

در ضمن ساناز جان چون استاد به نوعی به شما OK داده و فقط تاکید کرده تا مهلت مقرر یه بار دیگه تافل بدی، حتماً توصیه می کنم برنامه ریزی کنی و این امتحان رو یه بار دیگه بدی. چون لابد شرط مینیمم تافلشون قابل بخشش یا تغییر نیست که استاد این رو گفته. موفق باشی.

RE: تحصیل در کره جنوبی - sanaz1361 - 31-10-2011

(31-10-2011, 11:11 AM)Pejman نوشته: در ضمن ساناز جان چون استاد به نوعی به شما OK داده و فقط تاکید کرده تا مهلت مقرر یه بار دیگه تافل بدی، حتماً توصیه می کنم برنامه ریزی کنی و این امتحان رو یه بار دیگه بدی. چون لابد شرط مینیمم تافلشون قابل بخشش یا تغییر نیست که استاد این رو گفته. موفق باشی.
ممنونم از پاسختون. من چک کردم امتحان بعدی Toefl PBT، تاریخ 24 دی (12 Jun) هستش. و تقریبا 2 ماه طول می کشه که جوابش بیاد. از اونجاییکه Deadline application تا 31 March هستش، و باید همه مدارکم با هم پست کنم، به نظر شما مدارک به موقع به دستشون می رسه؟ ممنون که دوستانه سوالات من جواب می دید.

RE: تحصیل در کره جنوبی - sanaz1361 - 31-10-2011

(30-10-2011, 11:39 PM)Faraz نوشته: اگر در لیست های روی سایت وزارت علوم نیست به این معنی نیست که وزارت علوم دانشگاه را بررسی نکرده است.اگر تهران هستید به وزارت علوم واقع در شهرک غرب بخش اداره کارشناسی دانشگاه های خارج بروید.اگر هم نیستید با کمی دردسر و تاخیر تلفنی یا با ایمیل کارتون راه می افتد که در سایت وزارت علوم تلفن ها و ایمیل ها موجود است.
ممنون از پاسختون. ممکنه سایت وزارت علوم رو برام توی Froum بذارید. سپاسگذارم.