آکادمیا کافه
دعوت‌نامه و ویزای توریستی آمریکا برای غیر از اعضای خانواده - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: روادید (ویزای) آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- انجمن: روادید گردشگری آمریکا B1 و B2 (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D8%B4%DA%AF%D8%B1%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-B1-%D9%88-B2)
+----- موضوع: دعوت‌نامه و ویزای توریستی آمریکا برای غیر از اعضای خانواده (/Thread-%D8%AF%D8%B9%D9%88%D8%AA%E2%80%8C%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C%D8%B3%D8%AA%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%BA%DB%8C%D8%B1-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%AF%D9%87)

دعوت‌نامه و ویزای توریستی آمریکا برای غیر از اعضای خانواده - reza_1st - 22-10-2014

سلام دوستان، داستان از این قراره که تعدادی از دوستان که اروپا و کانادا هستن، قرار شده برای دسامبر-ژانویه بیان برای یه دورهم جمع شدن آمریکا و خوشبختانه تا حالا یا ویزا رو گرفتن یا تو کلیرنسن، ریجکت نشدن. حالا سوال مربوط به یکی دیگه از دوستانه که ایران زندگی می‌کنه و داره برای GMAT میره ترکیه، و حالا که داره می‌ره به این فک کردیم که حتی اگه احتمال خیلی کمی هم باشه، یه تلاشی برای گرفتن ویزا کنه. دو سه تا سوال هست، یکی اینکه چی بگه دقیقاً بهتره، واقعیت رو بگه که داریم از اینطرف و اونطرف جمع می‌شیم و منم می‌خوام اونجا باشم، یا بگه مثلاً نامزدم آمریکاست می‌خوام ببینمش، اصن همچین چیزی تاثیر منفیش بیشتر از مثبتش نیست؟ پیشنهادی ندارین که بهترین راه حل چیه؟ دعوتنامه اصن فایده‌ای داره تو هیچ کدوم از حالت‌ها؟
و یه سوال دیگه، که اصلن باید قبل از اینا تکلیفش معلوم بشه، ریجکت شدن این ویزا که احتمالش هم کم نیست، تاثیر زیادی داره تو گرفتن ویزای دانشجویی اگه سال دیگه بخواد برای F1 اقدام کنه؟ اگه تاثیرش زیاده دیگه این استدلال که الان تنها هزینه 160 دلار وقت سفارته و حالا یه تیر تو تاریکیه دیگه جواب نمی‌ده و شاید بهتر باشه که اصلن اقدام نکنه برای این ویزا..
و یه چیز دیگه، اگه قرار به اقدام برای ویزا شد با این شرایط، فرقی بین استانبول و آنکارا هست، یا اصلن کشورهای دیگه؟
ممنونم از هر نظر و تجربه و پیشنهادی که دارین.

RE: دعوت‌نامه و ویزای توریستی آمریکا برای غیر از اعضای خانواده - M1KE - 23-10-2014

مهمترین مشکل این دوست تون که ایران هست نداشتن وابستگی اجتماعی یا همون Social Tie هست و با توجه به سن و سال کمش احتمال رد شدنش به نظرم بالای 90-80 درصد هست و در کل بهتره اقدام نکنند. اینکه اشاره کنند برای دیدن نامزدشون یا حتی دوستانشون به اونجا میرن هم به نظرم تاثیر وابستگی اجتماعی به کشور مبدا رو کمتر و به کشور مقصد رو بیشتر می کنه و بدتر هست.

در مورد تاثیرش روی ویزای دانشجویی نمیشه خیلی با قطعیت نظر داد ولی در هر حال از این جهت که ویزای توریستی نشون دهنده علاقه فرد به رفتن به آمریکاست و رد شدن در هر ویزایی هم به هر حال تاثیر منفی اش از مثبتش بیشتره میشه اینطور نتیجه گرفت که در کل تاثیر رد شدن در چنین ویزایی به ضرر ویزای دانشجویی شون هم تموم میشه. این کار رو می بایست فردی انجام بده که:

1- وضع مالی خوبی داشته باشه و از دست رفتن 160 دلار براشون زیاد مهم نباشه.
2- امکان اقدام از راه ویزای دیگه ای براش زیاد فراهم نباشه.

در مورد افرادی که از کانادا و اروپا اقدام می کنند در صورتی که اقامت داشته باشند یا هم که وسط تحصیل شون باشه مشکلی نیست. از کانادا که میشه برای یک روز بعد وقت سفارت گرفت و فکر می کنم آمریکا 7 تا سفارت یا کنسولگری در نقاط مختلف کانادا داشته باشه (مونترال، تورنتو، ونکوور، اتاوا، هلیفکس، کلگری و کبک سیتی).

RE: دعوت‌نامه و ویزای توریستی آمریکا برای غیر از اعضای خانواده - reza_1st - 23-10-2014

(23-10-2014, 12:00 AM)'M1KE' نوشته: مهمترین مشکل این دوست تون که ایران هست نداشتن وابستگی اجتماعی یا همون Social Tie هست و با توجه به سن و سال کمش احتمال رد شدنش به نظرم بالای 90-80 درصد هست و در کل بهتره اقدام نکنند. اینکه اشاره کنند برای دیدن نامزدشون یا حتی دوستانشون به اونجا میرن هم به نظرم تاثیر وابستگی اجتماعی به کشور مبدا رو کمتر و به کشور مقصد رو بیشتر می کنه و بدتر هست.
در مورد تاثیرش روی ویزای دانشجویی نمیشه خیلی با قطعیت نظر داد ولی در هر حال از این جهت که ویزای توریستی نشون دهنده علاقه فرد به رفتن به آمریکاست و رد شدن در هر ویزایی هم به هر حال تاثیر منفی اش از مثبتش بیشتره میشه اینطور نتیجه گرفت که در کل تاثیر رد شدن در چنین ویزایی به ضرر ویزای دانشجویی شون هم تموم میشه. این کار رو می بایست فردی انجام بده که:
1- وضع مالی خوبی داشته باشه و از دست رفتن 160 دلار براشون زیاد مهم نباشه.
2- امکان اقدام از راه ویزای دیگه ای براش زیاد فراهم نباشه.
در مورد افرادی که از کانادا و اروپا اقدام می کنند در صورتی که اقامت داشته باشند یا هم که وسط تحصیل شون باشه مشکلی نیست. از کانادا که میشه برای یک روز بعد وقت سفارت گرفت و فکر می کنم آمریکا 7 تا سفارت یا کنسولگری در نقاط مختلف کانادا داشته باشه (مونترال، تورنتو، ونکوور، اتاوا، هلیفکس، کلگری و کبک سیتی).

ممنون مایک عزیز،
از کانادا که همونطور که گفتین مشکلی نبوده، اروپا هم رفتن برای کلیرنس و خیلی امیدوارم مشکلی نباشه دیگه، و یکی از دوستان از قطر هم ویزا رو گرفته، و جالبه که این دوستمون تو قطر با چونه زدن با افسر ویزا گرفته، یعنی اول برگه ریجکت رو بهش دادن و همونجا وایساده به بحث کردن که چرا من رو رد می کنین و من اینجا کار خوب دارم و وسط قراردادم هست و .. و افسر بهش یه برگه نقص مدرک داده که صورتحساب بانک 6 ماهه بیار و .. و 2 روز بعد از تحویل صورتحساب هم ویزاش رو دادن.

ولی در مورد اون دوستمون که ایرانه، یه جورایی 2تا شرط رو داره، اینکه روی 160 دلار می‌تونه ریسک کنه، و مخصوصاً که ترکیه هم داره می‌ره، اینکه سال آینده بخواد بیاد آمریکا یه احتماله و شاید نیاد یا جای دیگه بره، واقعیت اینه که خودش باید تصمیم بگیره که میخواد ریسک یه ریجکتی رو بپذیره یا نه، فقط پارگراف اول رو مطمئن نشدم از نظرتون، یعنی داستان نامزد رو که اصن بذاره کنار، حتی نگه برای دیدن دوستام می‌رم؟ فقط بگه می‌خوام برم آمریکا رو توریستی ببینم، هیچ کی رو هم ندارم؟ در وهله اول خیلی خوب بنظر نمیاد..

RE: دعوت‌نامه و ویزای توریستی آمریکا برای غیر از اعضای خانواده - Babak - 23-10-2014

(23-10-2014, 03:32 AM)'reza_1st' نوشته:
ممنون مایک عزیز،
از کانادا که همونطور که گفتین مشکلی نبوده، اروپا هم رفتن برای کلیرنس و خیلی امیدوارم مشکلی نباشه دیگه، و یکی از دوستان از قطر هم ویزا رو گرفته، و جالبه که این دوستمون تو قطر با چونه زدن با افسر ویزا گرفته، یعنی اول برگه ریجکت رو بهش دادن و همونجا وایساده به بحث کردن که چرا من رو رد می کنین و من اینجا کار خوب دارم و وسط قراردادم هست و .. و افسر بهش یه برگه نقص مدرک داده که صورتحساب بانک 6 ماهه بیار و .. و 2 روز بعد از تحویل صورتحساب هم ویزاش رو دادن.
ولی در مورد اون دوستمون که ایرانه، یه جورایی 2تا شرط رو داره، اینکه روی 160 دلار می‌تونه ریسک کنه، و مخصوصاً که ترکیه هم داره می‌ره، اینکه سال آینده بخواد بیاد آمریکا یه احتماله و شاید نیاد یا جای دیگه بره، واقعیت اینه که خودش باید تصمیم بگیره که میخواد ریسک یه ریجکتی رو بپذیره یا نه، فقط پارگراف اول رو مطمئن نشدم از نظرتون، یعنی داستان نامزد رو که اصن بذاره کنار، حتی نگه برای دیدن دوستام می‌رم؟ فقط بگه می‌خوام برم آمریکا رو توریستی ببینم، هیچ کی رو هم ندارم؟ در وهله اول خیلی خوب بنظر نمیاد..

من هم با نظر مایک موافقم. یعنی این که بیشترین احتمال گرفتن ویزا برای ایشون اینه که صرفا بگه برای سفر توریستی می‌خواد بره، ولی در این حالت هم احتمال این که ویزا نگیره خیلی بالاست و باز همون طور که مایک گفت، اگر چه رد شدن در این ویزا لزوما باعث نمی‌شه که بعدا نتونه ویزای دانشجویی بگیره، اما به هر حال رد نشدن و نداشتن سابقه رد شدن بهتره و با توجه به احتمال خیلی بالای رد شدن ویزا به نظر من اگر اقدام نکنه بهتره. حداقل اگر من بودم این کار رو نمی‌کردم.

RE: دعوت‌نامه و ویزای توریستی آمریکا برای غیر از اعضای خانواده - M1KE - 23-10-2014

بله این مورد به همون Social Tie برمی گرده. تصور افسر بر اینه که یک جوانی که چند تا دوست و آشنا یا نامزد در آمریکا داره احتمال اینکه به کمک اونها در آمریکا بمونه خیلی بیشتره. مثلا میتونه مدتی رو در مکان اونها زندگی کنه و نقل و انتقالات مالی و خریدهاش رو با کارت های بانکی اونها انجام بده و خلاصه مثل خیلی از مهاجران غیر قانونی که از مکزیک وارد آمریکا میشن مشغول کارهای غیر رسمی بشه که دولت متوجه اونها نشه یا هم که درخواست پناهندگی بده. ولی فردی که تنها هست و چند روزی به صورت تفریحی در هتل زندگی می کنه امکان اینکه بتونه خودش رو به صورت غیر قانونی در جایی بند کنه و درآمد داشته باشه کمتر هست. از این نظر به اوضاع مالی (از نظر درآمد نه از نظر میزان پولی که در حساب داره) و وضعیت اجتماعی فرد (به ویژه کارش) هم در ایران نگاه می کنند و اگر کار درست و حسابی داشته باشه احتمال اینکه بمونه و با شرایط سخت کارهای جنرال و غیر رسمی کنار بیاد کمتر هست. اینکه گفتم کارش به این دلیل هست که مثلا ممکنه ایشون در ایران شغل خوبی نداشته باشه و از پدر و مادر یا افراد دیگه ای که میشناسه پول زیادی بگیره و در حسابش بگذاره و به همین داشتن پول زیاد در حساب لزوما به معنای وابسته بودن به کشور مبدا نیست.

(23-10-2014, 03:32 AM)'reza_1st' نوشته:
... فقط پارگراف اول رو مطمئن نشدم از نظرتون، یعنی داستان نامزد رو که اصن بذاره کنار، حتی نگه برای دیدن دوستام می‌رم؟ فقط بگه می‌خوام برم آمریکا رو توریستی ببینم، هیچ کی رو هم ندارم؟ در وهله اول خیلی خوب بنظر نمیاد..