آکادمیا کافه
میشه مدرک کاردانی ناپیوسته ایرانی رو تو کانادا تا لیسانس ادامه داد؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+---- انجمن: تحصیل در کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+---- موضوع: میشه مدرک کاردانی ناپیوسته ایرانی رو تو کانادا تا لیسانس ادامه داد؟ (/Thread-%D9%85%DB%8C%D8%B4%D9%87-%D9%85%D8%AF%D8%B1%DA%A9-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D9%86%D8%A7%D9%BE%DB%8C%D9%88%D8%B3%D8%AA%D9%87-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%B1%D9%88-%D8%AA%D9%88-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7-%D8%AA%D8%A7-%D9%84%DB%8C%D8%B3%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%AF%D8%A7%D8%AF%D8%9F)

میشه مدرک کاردانی ناپیوسته ایرانی رو تو کانادا تا لیسانس ادامه داد؟ - zizoab256 - 21-10-2014

با عرض سلام به اساتید محترم
من اخیرا تصمیم  به ادامه تحصیل از مقطع کاردانی ناپیوسته به کارشناسی را در کانادا دارم
و میخواستم بدونم مدرک کاردانی رو اونجا قبول میکنن که بتونم اونجا به ادامه تحصیل این مقطع تا لیسانس بپردازم یا خیر
و اگر این امکان هست , وارد کدوم سال از مراحل لیسانس میشوم و آیا  لیسانس در کانادا واقعا 3 سال هست یعنی اگر وارد سال دوم تحصیل لیسانس شوم فقط یکسال میخونم و لیسانس میگیرم؟

امیدوارم که به سوال من پاسخی داده شه چون این راهنمایی های قبل از تصمیم و عمل کمک بزرگی میتونه برای بنده داشته باشه
با تشکر از همه

RE: میشه مدرک کاردانی ناپیوسته ایرانی رو تو کانادا تا لیسانس ادامه داد؟ - ahmadpashaei - 21-10-2014

(21-10-2014, 10:28 PM)'zizoab256' نوشته: با عرض سلام به اساتید محترم
من اخیرا تصمیم  به ادامه تحصیل از مقطع کاردانی ناپیوسته به کارشناسی را در کانادا دارم
و میخواستم بدونم مدرک کاردانی رو اونجا قبول میکنن که بتونم اونجا به ادامه تحصیل این مقطع تا لیسانس بپردازم یا خیر
و اگر این امکان هست , وارد کدوم سال از مراحل لیسانس میشوم و آیا  لیسانس در کانادا واقعا 3 سال هست یعنی اگر وارد سال دوم تحصیل لیسانس شوم فقط یکسال میخونم و لیسانس میگیرم؟
امیدوارم که به سوال من پاسخی داده شه چون این راهنمایی های قبل از تصمیم و عمل کمک بزرگی میتونه برای بنده داشته باشه
با تشکر از همه

به این سایت خوش آمدین
معمولا اونها با کاردانی آشنا نیستن ولی کالجهایی هستند که مدارک دوساله یا associate degree میدن. اما کارشناسی ناپیوسته را فکر نمی کنم داشته باشن و من که اصلا تا حالا ندیدم. یا اینجا لیسانس بگیرین و ارشد برید اونجا یا از دیپلم برید اونجا. به نظر من اصلا تحصیلات undergraduate در خارج اونم در کشوری پیشرفته کانادا به صرفه نیست. در مورد لیسانس سه ساله هم من نشنیدم ولی شاید دوستتان شنیده باشن!! لیسانس تا جاییکه من دیدم 4 ساله هست.

RE: میشه مدرک کاردانی ناپیوسته ایرانی رو تو کانادا تا لیسانس ادامه داد؟ - zizoab256 - 22-10-2014

از پاسخ و اهمیت به سوال بنده بسیار ممنون هستم و رشته من حسابداری هست که از بعضی دوستان شنیده بودم که ممکن هست 3 سال باشه
اگر کسی دیگه ای بتونه بیشتر راهنمایی کنه خیلی خیلی سپاسگذار خواهم بود

RE: میشه مدرک کاردانی ناپیوسته ایرانی رو تو کانادا تا لیسانس ادامه داد؟ - M1KE - 23-10-2014

شما اگر بتونید در کارشناسی در یکی از دانشگاه های کانادا پذیرش بگیرید می تونید درخواست انتقال واحد (Credit Transfer) بدین ولی اینکه چه تعداد از واحدهاتون پذیرفته بشه به معروفیت دانشگاه مبدا و مقصد بستگی داره. مثلا یکی از دوستان من که نیمی از کارشناسی اش رو در اُرگون آمریکا خونده بود وقتی از دانشگاه آلبرتا دوباره در کارشناسی پذیرش گرفته بود، دانشگاه آلبرتا چند تا واحد محدودش رو پذیرفته بود و بیشتر از 95 درصدش رو گفته بودند باید دوباره بخونه. در این مورد یکی به اعتبار اون دانشگاه در مقایسه با خودشون نگاه می کنند و یکی هم به نمراتی که در اون دروس گرفتین (مثلا اگر بالای 15 یا B گرفته باشین احتمال قبولی اش بالاتره).

در مورد دانشگاه های ایرانی بعید می دونم دانشگاه های معروف کانادا واحدهاشون رو بپذیرند که انتقال بدن مگر اینکه دانشگاه خودتون در ایران معروف باشه (مثلا جزو دانشگاه های تهران باشه) و در دانشگاه های غیر معروف یا حالت کالج کانادا پذیرش گرفته باشین (مثلا دانشگاهش در رتبه های حدود 800 جهانی به بالا باشه) که در این رتبه بندی می تونید اسامی برخی از این دانشگاه یا کالج ها رو پیدا کنید.

کارشناسی های کانادا و آمریکا تا جایی که من دیدم اغلب 4 ساله هستن ولی در اروپا به ویژه در فرانسه دیدم که کارشناسی های 3 ساله هم دارند. شاید در مورد رشته شما به طور خاص کانادا هم کارشناسی 3 ساله داشته باشه ولی مدرک 2 ساله رو حتما دارند که دیگه اسمش کارشناسی نمیشه و همون کاردانی یا Certificate هست و برای رشته حسابداری هم به نظرم با همون مدرک دو ساله هم میتونید کار پیدا کنید و اگر سن و سالتون زیاده و می خواهید زود یه مدرکی بگیرید و کار کنید بهتره روی این گزینه هم فکر کنید.

(21-10-2014, 10:28 PM)'zizoab256' نوشته: با عرض سلام به اساتید محترم
با تشکر از همه

RE: میشه مدرک کاردانی ناپیوسته ایرانی رو تو کانادا تا لیسانس ادامه داد؟ - zizoab256 - 24-10-2014

با سلام و تشکر فراوان از پاسخ واضح و کامل شما
واقعا خیلی از نکات برای من روشن شد در این پست منتها دانشگاهی رو میتونید معرفی کنید که احتمال پذیرشش برای من بالا باشه چون من مدرک کاردانی رو از دانشگاه آزاد زرقان گرفتم و این دانشگاه در کانادا کلا ناشناختست
و با عذر خواهی فراوان جهت گرفتن وقت شما با این پرسشها منتظر پاسخ اساتید محترم میباشم

RE: میشه مدرک کاردانی ناپیوسته ایرانی رو تو کانادا تا لیسانس ادامه داد؟ - ahmadpashaei - 24-10-2014

(24-10-2014, 04:58 AM)'zizoab256' نوشته: با سلام و تشکر فراوان از پاسخ واضح و کامل شما
واقعا خیلی از نکات برای من روشن شد در این پست منتها دانشگاهی رو میتونید معرفی کنید که احتمال پذیرشش برای من بالا باشه چون من مدرک کاردانی رو از دانشگاه آزاد زرقان گرفتم و این دانشگاه در کانادا کلا ناشناختست
و با عذر خواهی فراوان جهت گرفتن وقت شما با این پرسشها منتظر پاسخ اساتید محترم میباشم

M!KE عزیز راهنمایی های کاملی کردن ولی من این موضوع رو هم در راستای مساله transfer credir ایشون پیشنهاد میدم:
شما کارشناسی ناپیوسته رو در یک دانشگاه قبول بشید و مثلا یکی دو ترم بخونید با نمره های بالا. بعد از دانشگاه مقصد(؟) برای کارشناسی حسابداری پذیرش بگیرید و ریز نمرات خودتون رو از دانشگاه مبدا در ایران بگیرید و پس از مکاتبه با دانشگاه کانادایی براشون بفرستین. اونها مثل ایران کمیته ای برای اینکار دارن که بررسی می کنن و بهتون اطلاع میدن که کدوم واحدها رو پذیرفتن. این نکته مهمی هست و میشه استفاده کرد. 
راه دیگه ترفندی هست که به ذهن خودم رسیده و اون دادن کنکور کارشناسی مجدد و قبولی در رشته کارشناسی حسابداری هست که همون زمان ثبت نام در دانشگاه قبولی درخواست کتبی مبنی بر تطبیق واحدهای کاردانی میدین. اگر دانشگاه آزاد باشه برای شما کارتون خیلی راحت تره چون کاردانی هم آزاد بودین. چرا؟! چون یکبار در ریزنمره کارشناسیتون تطبیق واحد کاردانی انجام شده و اونا در کانادا میبینن. شاید کمی تاثیرگذار باشه و شایدم نباشه ولی به هر حال دیدن اینکه یک دانشگاه ایرانی یکبار این واحدها رو تطبیق داده خیالشون رو از نظر مشکل نداشتن دروس پاس شده از نظر آموزش عالی  ایران راحت می کنه. 
در کل این کار از دانشگاه های ایران بسیار سخت هست به خصوص که دانشگاه شمام غیر از سه چهار دانشگاه اول ایران هست. اما امتحانش ضرری نداره