آکادمیا کافه
اقامت بعد از اتمام تحصیلات در سوئد - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: سوئد (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B3%D9%88%D8%A6%D8%AF)
+----- انجمن: زندگی و کار در سوئد (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D9%88-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D9%88%D8%A6%D8%AF)
+----- موضوع: اقامت بعد از اتمام تحصیلات در سوئد (/Thread-%D8%A7%D9%82%D8%A7%D9%85%D8%AA-%D8%A8%D8%B9%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%85-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D9%88%D8%A6%D8%AF)

صفحات 1 2

اقامت بعد از اتمام تحصیلات در سوئد - Faraz - 02-02-2011

در این تاپیک شرایط و قوانین اقامت در سوئد بعد از اتمام تحصیل در این کشور مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

RE: اقامت بعد از اتمام تحصیلات در سوئد - Tornado - 06-11-2011

در حال حاضر پس از اتمام درس و ویزای تحصیلی باید به کشور تون برگردید.
مگر اینکه کار پیدا کرده باشید و ویزاتون رو تبدیل به کار کرده باشید. یا اینکه ازدواج کرده باشید و خوشبخت شده باشید Big Grin

RE: اقامت بعد از اتمام تحصیلات در سوئد - ForeverBlue - 23-06-2013

(06-11-2011, 01:36 AM)'Tornado' نوشته: در حال حاضر پس از اتمام درس و ویزای تحصیلی باید به کشور تون برگردید.
مگر اینکه کار پیدا کرده باشید و ویزاتون رو تبدیل به کار کرده باشید. یا اینکه ازدواج کرده باشید و خوشبخت شده باشید Big Grin

و اگر میخواهید این کار ها رو بکنین، برای شب امتحان نگذارید!!! از همان اوایل مشغول به کار بشین [img]images/smilies/smile.gif[/img]

RE: اقامت بعد از اتمام تحصیلات در سوئد - ForeverBlue - 13-09-2013

دعوت میکنم دوستانی که نیاز به اطلاعات دقیق دارند، این صفحه در سایت اداره مهاجرت سوئد را ببیننند. در اینجا صراحتا مورد زیر درج شده است:
 Different types of residence permit
Other types of residence permit, e.g. when you have been here for a visit or as a visiting student, researcher, teacher, sportsperson, musician or artist, do not count. This is because these permits are not granted for settlement in Sweden which is most often stipulated in the decision on residence permit. This may also be the case if you have been working at the embassy or consulate of another country in Sweden.[size=11px]If you have received a temporary work permit for a specific occupation, you will normally not be able to count the time.[/size] 

RE: اقامت بعد از اتمام تحصیلات در سوئد - emdadi20 - 21-10-2014

خیلی ممنون.. و با توجه به این که من میخوام برای زندگی و تلاش بکنم که اقامت دایم بگیرم از سوئد چون پسر دایی مادرم سوئد زندگی میکنه و میخوام من هم برای تحصیل دکترا و هم زندگی کردن اونجا برم.. به نظر شما من از طریق ویزای تحصیلی برم یا از طریق ویزای کار که بعدا هم بتونم اقامت دائم بگیرم؟؟؟ با سپاس فراوان..
و در ضمن منظور از
یک پلن بی هم بنظر من برای مستر دوم درنظر بگیر .. یعنی چی ؟؟

RE: اقامت بعد از اتمام تحصیلات در سوئد - saaaaam - 21-10-2014

(21-10-2014, 03:04 PM)'emdadi20' نوشته: خیلی ممنون.. و با توجه به این که من میخوام برای زندگی و تلاش بکنم که اقامت دایم بگیرم از سوئد چون پسر دایی مادرم سوئد زندگی میکنه و میخوام من هم برای تحصیل دکترا و هم زندگی کردن اونجا برم.. به نظر شما من از طریق ویزای تحصیلی برم یا از طریق ویزای کار که بعدا هم بتونم اقامت دائم بگیرم؟؟؟ با سپاس فراوان..
و در ضمن منظور از یک پلن بی هم بنظر من برای مستر دوم درنظر بگیر .. یعنی چی ؟؟

سلام دوست خوب
بنظر من بدون دانستن زبان سویدی از نظر کار پیدا کردن به مشکل جدی بر می خورید
تا قبل از سال 2010 که سوید مقطع کارشناسی ارشد رایگان بود همه دوستان با همین هدف شما می رفتند سوید و خیلی ها هم موفق بگرفتن اقامت و کار شدند اما در مورد شما بنظر من باید سخت بگردید تا استاد پیدا کنید پس از ان با تایید استاد برای فاند و یا پوزیشن های احتمالی اپلای کنید
در مورد پلن بی منظورم در نظر گرفتن اپلای برای مستر دوم بود که مثلا فنلاند یا استونی را مد نظر قرار دهید

اقدامات پس از پایان تحصیل در سوئد - afshin_soltani - 29-03-2017

دوستان عزیز سلام . سال نو رو به همتون تبریک میگم 

خیلی از علاقه مندان به تحصیل در سوئد تمایل دارن بدونن که آیا بعد از اتمام تحصیلاتشون امکان اقامت دائم رو در سوئد دارند یا نه؟

اساسا بعد از پایان مقطع ارشد امکان گرفتن ویزای کاری وجود داره یا نه ؟‌ اگر وجود داره آیا میشه از طریق این ویزای کاری برای اقامت گرفتن استفاده کرد یا نه ؟‌

دوستانی که در این زمینه تجربه دارند لطف کنن روشنمون کنن  Big Grin

دست گلتون هم درد نکنه بابت این انجمن مفید

RE: اقدامات پس از پایان تحصیل در سوئد - automotive - 29-03-2017

@afshin_soltani
سلام
موضوع زیر را مطالعه کنید.
اقامت بعد از اتمام تحصیلات در سوئد

RE: اقامت بعد از اتمام تحصیلات در سوئد - parsley - 05-04-2017

دوستان مقیم یا مطلع: آیا همچنان شرایط مذکور درباره اقامت پس از تحصیل در سوئد حکمفرماست؟ یعنی تحصیل در سوئد (حتی دکترا) هیچ مزیتی برای فرد در اینباره ایجاد نمی کند؟

RE: اقامت بعد از اتمام تحصیلات در سوئد - butterfly - 05-04-2017

(05-04-2017, 12:00 AM)parsley نوشته: دوستان مقیم یا مطلع: آیا همچنان شرایط مذکور درباره اقامت پس از تحصیل در سوئد حکمفرماست؟ یعنی تحصیل در سوئد (حتی دکترا) هیچ مزیتی برای فرد در اینباره ایجاد نمی کند؟

سلام دوست عزیز، 
تا جایی که من اطلاع دارم تحصیل در دوره دکترا در سوئد، به منزله کار در این کشور هست و طبق قوانینش فردی که سابقه چهار سال کار در سوئد رو داره می تونه در پایان سال چهارم اقامت این کشور رو بگیره و در پایان سال پنجم پاسپورت سوئدی هم بگیره.