آکادمیا کافه
تحصیل در ژاپن - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: سایر کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%B1-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+---- انجمن: ژاپن (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%98%D8%A7%D9%BE%D9%86)
+---- موضوع: تحصیل در ژاپن (/Thread-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%DA%98%D8%A7%D9%BE%D9%86)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7

تحصیل در ژاپن - Bahram - 05-02-2011

دوستان عزیز،
در این تاپیک مباحث مختلف پیرامون موضوع « تحصیل در ژاپن » بررسی خواهند شد. اگر چنانچه پرسش یا مطلب مفیدی در این زمینه دارید، در این تاپیک آن را مطرح فرمایید.

RE: تحصیل در ژاپن - amin_mb - 12-03-2012

با سلام!
دوستان کسی هست اطلاعی راجع به دانشگاه های ژاپن در مورد اعتبار، سطح تحقیقات و امکانات و تجهیزات آزمایشگاهی دارد؟

با تشکر!

با سلام

دانشگاه های مطرح ژاپن تا رنکینگ 100 طبق
QS World University Rankings

1- The University of Tokyo
2-Kyoto University
3- Osaka University
4- Tokyo Institute of Technology
5-Tohoku University
6- Nagoya University

RE: تحصیل در ژاپن - MaMi - 12-03-2012

(12-03-2012, 10:27 PM)amin_mb نوشته: با سلام!
دوستان کسی هست اطلاعی راجع به دانشگاه های ژاپن در مورد اعتبار، سطح تحقیقات و امکانات و تجهیزات آزمایشگاهی دارد؟
با تشکر!
دوست من، من تجربه یکی از اساتیدم رو در اختیارت می گذارم (میتونم در مورد رشته خودم و گرایش سازه بگم) - دانشگاه توکیو؛
سطح تحقیقات بویژه در رشته هایی مانند سازه (به دلیل زلزله خیز بودن) بسیار بالا است. امکانات و تجهیزات بسیار عالی دارند. اکثر کارهاشون هم مدلسازی بوده.
فکر نکنم چیزی در مورد رشته کامپیوترشون میدونست!
استاداشون هم خیلی دانشجوها رو تحویل می گیرند، جوری که من یکبار درخواست یک مقاله به یکی از استادان دانشگاه توکیو دادم، ظرف 3 روز Hard Copy مقاله اش رو برای من ارسال کرد! بعد هم ایمیل زد که اگر باز مقاله ای احتیاج داری Don't hesitate!

مرسی دوست خوبم!
من کامپیوتری نیستم! ولی کامپیوتری ها را دوست دارم.

اولین قصدم از طرح اون سوال دادن یک تکانی به تاپیک ژاپن و گردگیریش بود!

ولی خودم خیلی علاقه دارم، چند ماه یا یکی دو سال اونجا زندگی کنم، شاید من هم تونستم، آدمیت اونها را یاد بگیرم!
در دوران جوونی، خیلی در مورد آداب و منش و اعتقادات ژاپنی ها مطالعه کردم! و اگر آدم بتونه در کنارشون زندگی کنه، مطمئنا خیلی نظم و اصول انسانیت خواهد آموخت!

از نظر تجهیزات و آزمایشگاهها کاملا حرفت صحیح هست! مستندی در مورد ساخت یک پل در ژاپن می دیدم، که 20 سال طول کشید تا آزمایش های واقعی با یک نمونه پل مدل در مقیاس آزمایشگاهی انجام بشه و بعد پول را ساختند، دقیقا مثل ما!

امروز داشتم تو مقالات مرتبط با زمینه تحقیقاتیم می سرچیدم که با چند تا استاد ژاپنی آشنا شدم! از کارهاشون خیلی خوشم آمد!
سوالم این بود که آیا ارزش داره برای دکتری اقدام کنم یا خیر؟

انشاء... فرصت بشه روزهای آینده اطلاعات مفیدی در زمینه پذیرش دکتری از دانشگاه های ژاپن تهیه خواهم کرد!

موفق باشید!

RE: تحصیل در ژاپن - Shihan - 07-05-2013

دوستان و فرهیختگان عزیز، دولت و اموزش عالی کشور ژاپن در راستای جذب بیشتر دانشجوی بین الملل در کنار بورس معتبر مونومبوشو یک بورس دیگر رو هم قرار داده که بیشترین تمرکزش روی دروس به زبان انگلیسی می باشد این بورس که با نام G30 Global یا MEXT نامیده میشه چندی هست که مطرح شده متاسفانه این بورس هم به مانند بورس مونومبوشو از طی ازمونهای خاص افراد انتخاب می شوند اما حسن این بورس پوشش کامل هزینه ها و تمرکز روی دروس و رشته های انگلیسی است. البته نتونستم به فایلهای فارسی دست پیدا کنم چون اطلاعاتش بسیار کمه. همچنین این بورس فعلاً تنها توسط 13 دانشگاه ممتاز ژاپن ارائه میشه.

About Global 30
No Japanese Proficiency Required at the Time of Admission
With the introduction of the “Global 30” Project, the best universities in Japan are now offering degree programs in English. By doing this, these universities have broken down the language barrier which was one of the obstacles preventing international students from studying in Japan. A range of courses in a number of fields are offered in English at the universities under the “Global 30” Project.
Take Entrance Examinations at Home
You might imagine that you have to be in Japan in order to apply. However, the universities under the “Global 30” Project now offer paper and interview-based admissions procedures which allow international students to apply while still in their respective countries. Interviews can be done from their current location using TV conference systems or other devices.
Immerse Yourself in Japan
The universities under the “Global 30” Project provide high-quality instruction in Japanese language and culture while also allowing students to gain a valuable degree in another subject. When you learn Japanese, you become not only proficient in the language but also gain an insider view of the culture difficult to appreciate otherwise.
Japanese language programs offered by the 13 universitiesSupport for International Students
In addition to excellent educational and research facilities, universities under the “Global 30” Project also provide an international student-friendly environment, offering support for living and studying in Japan. For example, they provide assistance regarding academic matters, career planning, visas, financial support, housing, and any other difficulties and problems international students may face.
لینک 1
لینک 2

RE: تحصیل در ژاپن - RAMSAE - 20-07-2013

سلام و خسته نباشید
میشه شرایط معدلی بو رس های جدید رو بزنید اخه برای بورس مونومبو شو باید معدل لیسانس حتما 16 باشه تا بهت اجازه شرکت تو ازمونارو بدن

RE: تحصیل در ژاپن - bzz - 21-07-2013

سلام دوستان 
اطلاعاتی در مورد رشته دندانپزشکی در ژاپن اینکه شرایط پذیرش به چه صورت است و شهریه و .. داره؟
سپاسگذار 

RE: تحصیل در ژاپن - nanock - 31-08-2013

با سلام
درمورد مقایسه ای بین ژاپن و اروپا تو شک هستم.کدوم بهتره.....
1-میزان فاند 2-سختی پروسه اپلای
البته همه اینها رو با توجه به اون بورس دولت ژاپن مونوکو چی چی واسه مقطع دکترا توی دانشگاه توکیو بگین.
ممنون

RE: تحصیل در ژاپن - Shihan - 01-09-2013

(31-08-2013, 10:50 PM)'nanock' نوشته: با سلام
درمورد مقایسه ای بین ژاپن و اروپا تو شک هستم.کدوم بهتره.....
1-میزان فاند 2-سختی پروسه اپلای
البته همه اینها رو با توجه به اون بورس دولت ژاپن مونوکو چی چی واسه مقطع دکترا توی دانشگاه توکیو بگین.
ممنون

دوست عزیز کدوم کشور اروپایی منظورته؟
ژاپن از بسیاری از کشورهای اروپایی هم به لحاظ اکادمیک، محیط شهری، رفاه در جایگاه بالایی قرار داره!! اما خب در مقایسه با المان و اسکاندیناوی و فرانسه و انگلیس شاید ادم باید یکم دقیق نگاه کنه. 
در خصوص میزان فاند که باید عرض کنم فاند مونبو که اینجا گفتم بسیار قویه و رزومه خیلی قوی میخواد تا پس از ارزیابی علمی و مصاحبه حضوری در سفارت بتونی بگیریش. پس روال کارش کمی وقتگیر و پیچیده است!!! اما در اروپا به این شدت نیست لااقل این هفت خان رو نداره شاید محدود باشه.
- در خصوص زندگی کشور ایده ال و ارومیه اما من با وجود تجربه در شرق اسیا فکر نکنم بتونی توشون زیاد دووم بیاری و خیلی راحت
نمی پذیرنت، بنابراین در این قضیه کفه ترازو به سمت اروپاست. 
- در کل اگر کشور خوب اروپایی پذیرش نگرفتی!! (تاکیدم رو کشور خوب اروپاییه نه هر جای اروپا) می ارزه که شانست رو برای ژاپن امتحان کنی.