آکادمیا کافه
اخذ معافیت پزشکی حین تحصیل - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: گرفتن گذرنامه، سربازی و خروج از کشور (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%DA%AF%D8%B0%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87%D8%8C-%D8%B3%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%88-%D8%AE%D8%B1%D9%88%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1)
+---- انجمن: معافیت پزشکی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%81%DB%8C%D8%AA-%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9%DB%8C)
+---- موضوع: اخذ معافیت پزشکی حین تحصیل (/Thread-%D8%A7%D8%AE%D8%B0-%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%81%DB%8C%D8%AA-%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9%DB%8C-%D8%AD%DB%8C%D9%86-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

RE: اخذ معافیت پزشکی حین تحصیل - مهمان - 17-11-2015

سلام، من شهریور گذشته مدرک کارشناسی گرفتم و واسه معافیت پزشکی بخاطر ضعیفی چشم اقدام کردم
ولی چون نمره یک چشمم 7.5 بود بخاطر نیم نمره معاف نشدم
مهر ماه ارشد قبول شدم و رفتم دانشگاه، الان ترم سه هستم و شماره چشمم بدتر شده یعنی همون هشت که باید یک چشم باشه واسه معافی، یعنی عملا شرایط معافی رو دارم.
چیزی که من فهمیدم قانون هست که مدرک تحصیلی نباید تاثیری داشته باشه در معافیت تا بشه اقدام کرد واسه معافیت پزشکی، این شماره چشمم تحصیل داخلش تاثیر داره؛ ولی یه نکته ای که هست این تاثیر بین دیپلم و بالاتر از دیپلمه، نه واسه من که الان ارشدم چون ارشد با کارشناسی فرقی نداره شماره چشم.
حالا سوالم اینه الان میتونم واسه معافی حین تحصیل اقدام کنم.
ممنون

RE: اخذ معافیت پزشکی حین تحصیل - مهمان - 19-11-2015

(17-11-2015, 07:42 PM)مهمان نوشته: سلام، من شهریور گذشته مدرک کارشناسی گرفتم و واسه معافیت پزشکی بخاطر ضعیفی چشم اقدام کردم
ولی چون نمره یک چشمم 7.5 بود بخاطر نیم نمره معاف نشدم
مهر ماه ارشد قبول شدم و رفتم دانشگاه، الان ترم سه هستم و شماره چشمم بدتر شده یعنی همون هشت که باید یک چشم باشه واسه معافی، یعنی عملا شرایط معافی رو دارم.
چیزی که من فهمیدم قانون هست که مدرک تحصیلی نباید تاثیری داشته باشه در معافیت تا بشه اقدام کرد واسه معافیت پزشکی، این شماره چشمم تحصیل داخلش تاثیر داره؛ ولی یه نکته ای که هست این تاثیر بین دیپلم و بالاتر از دیپلمه، نه واسه من که الان ارشدم چون ارشد با کارشناسی فرقی نداره شماره چشم.
حالا سوالم اینه الان میتونم واسه معافی حین تحصیل اقدام کنم.
ممنون

بله می تونی.
«...در آیین نامه فعلی درباره نقص عضو یا بیماری هایی که مقطع تحصیلی در آن اثرگذار نیست، شخص می تواند تقاضای معافیت پزشکی کند.سردار کمالی در این باره توضیح می دهد: برای نمونه می توان به شرط نمره چشم اشاره کرد که براساس آن، افراد لیسانس و بالاتر از آن باید نمره یک چشمشان 0.8 باشد تا بتوانند از این شرط معافیت بهره مند شوند. ...»

سلام. دوستان کسی می دونه که آیا با واریکوسل میشه حین خدمت معافی گرفت؟ و اینکه من بین اینکه واریکوسل نوع دو یا سه شناخته بشم شک دارم. در نوع سه باید تورم رگ ها بطور چشمی دیده بشه. برای من بعضی وقتا بهتر دیده میشه بعضی وقتا نه. آیا مثلا راهی می شناسید که تورم این رگ ها بیشتر به چشم بیاد؟

.... یه معاینه 10 ثانیه ای می کنن و سرنوشتت تعیین میشه...بدبختی نیست؟؟

ببخشید حین تحصیل منظورم بود نه خدمت. من الان دانشجوی ارشدم

RE: اخذ معافیت پزشکی حین تحصیل - Andre - 19-11-2015

(19-11-2015, 04:29 PM)مهمان نوشته: ببخشید حین تحصیل منظورم بود نه خدمت. من الان دانشجوی ارشدم

طبق ماده 10 آیین نامه ،رسیدگی به تقاضای معافیت پزشکی مشمولانی که برابرقانون و آیین نامه اجرایی مربوط،به تحصیل اشتغال داشته وازمعافیت تحصیلی استفاده می نمایند.پس ازفراغت ازتحصیل یا ترک تحصیل یا اخراج به عمل خواهد آمد،مگردرخصوص نقص عضویابیمارهایی که براساس ضوابط این آیین نامه وپیوست آن،مقطع تحصیلی درآن اثرنداشته باشد.

(19-11-2015, 06:11 PM)Andre نوشته:
طبق ماده 10 آیین نامه ،رسیدگی به تقاضای معافیت پزشکی مشمولانی که برابرقانون و آیین نامه اجرایی مربوط،به تحصیل اشتغال داشته وازمعافیت تحصیلی استفاده می نمایند.پس ازفراغت ازتحصیل یا ترک تحصیل یا اخراج به عمل خواهد آمد،مگردرخصوص نقص عضویابیمارهایی که براساس ضوابط این آیین نامه وپیوست آن،مقطع تحصیلی درآن اثرنداشته باشد.

می دونم اینو. الان چیز دیگه ای پرسیدم.

RE: اخذ معافیت پزشکی حین تحصیل - مهمان - 20-11-2015

(19-11-2015, 04:24 PM)مهمان نوشته: بله می تونی.
«...در آیین نامه فعلی درباره نقص عضو یا بیماری هایی که مقطع تحصیلی در آن اثرگذار نیست، شخص می تواند تقاضای معافیت پزشکی کند.سردار کمالی در این باره توضیح می دهد: برای نمونه می توان به شرط نمره چشم اشاره کرد که براساس آن، افراد لیسانس و بالاتر از آن باید نمره یک چشمشان 0.8 باشد تا بتوانند از این شرط معافیت بهره مند شوند. ...»

ممنون فقط اصل این ایین نامه رو از کجا دانلود کنم
اگه ممکنه ضمیمه کنید یا لینک یدید یازم ممنون

RE: اخذ معافیت پزشکی حین تحصیل - مهمان - 05-01-2016

دوستان ی سوال من پارگی کامل acl پارگی نیمه pcl و پارگی درجه 4 مینیسک دارم معاف دائم میشم؟!

RE: اخذ معافیت پزشکی حین تحصیل - مهمان - 14-01-2016

سلام میخوام بدونم آیا معافیت کژخویی های مغایر با شئونات نظامی محدودیت تحصیلی داره در کشور؟

RE: اخذ معافیت پزشکی حین تحصیل - مهمان - 21-01-2016

سلام و درود...
بنده بیماری پوکی استخوان دارم. دانشجو کارشناسی هم هستم.
رفتم معاینه اوللیه رو هم انجام دادم. دکتر نوشت بند 37. اما در بیماری های حین تحصیل این بیماری به صورت دقیق نوشته نشده مشخص نیست متاسفانه.
ناظم وظیفه هم می گه برو واکسن بزن دفترچه پر کن اینا...من بهشون گفتم که من الان دانشجو هستم. می خواستم برم پیش پزشک متخصص ببینه منو اگه معاف می تونم بشم که برم باری کمیسون. اگه در حین تحصیل نمی تونم با این بیماری معاف بشم که صبر کنم تا بعد از پایان تحصیل.

حالا نظر شما دوستان چیه؟
ممنون.