آکادمیا کافه
مدیریت مالی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: رشته‌های تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+--- انجمن: مدیریت و اقتصاد (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF)
+---- انجمن: مدیریت (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA)
+---- موضوع: مدیریت مالی (/Thread-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA-%D9%85%D8%A7%D9%84%DB%8C)

صفحات 1 2

مدیریت مالی - saaaaam - 07-10-2014

سلام دوستان
ذر این تاپیک تجربیات خود را در مورد اپلای در رشته مالی یا فایننس بنویسیم

RE: مدیریت مالی - saaaaam - 07-10-2014

اگر پستهای من را مطالعه کرده باشید اطلاع دارید که من بیش از 200 تا اپلیکشن برای دکتری فایننس یا اقتصاد داشتم
همیشه عرض کردم تغریبا غیر ممکن هست کسی از ایران دکتری فایننس بورس بشود 
امروز مطلبی را خواندم که برای شما به اشتراک می گذارم امید که مفید باشد
ارادت  
سااااااااام
-----------
این مطلب را دوستانی بخوانند که قصد دارند برایPhD of finance اقدام کنند. مطالبی رو دارم می نویسم که در صدها ساعت مطالعه سایت ها و نظرات ندیدم کسی بنویسه.
من با لیسانس مهندسی صنایع از دانشگاه امیرکبیر و ارشد اقتصاد از دانشگاه تهران با معدل های۱۴.۷۰ و۱۸.۲۰ پارسال برایPhD of finance دانشگاه های امریکا اقدام کردم. اگرچه هیچ مقاله چاپ شده ای نداشتم اما سه مقاله در دست اقدام و یک کتاب تالیفی فارسی کاملا مرتبط با تخصصم داشتم. نمره تافل۱۰۷ پتانسیل خوبی برای من ایجاد کرد که بتونم برای جاهای خوب امریکا اقدام کنم (حداقل کسانی که تجربه بیشتری از من داشتند این رو می گفتند). در آزمون gre هم نمره۱۷۰ بخش quant و نمره۱۵۸ بخشverbal رو آوردم که به تعبیر خیلی از دوستان فراتر از باور بود (نمرم معادل نمره۷۳۰ درGMAT محسوب میشه در حالی که متوسط قبولی های دکترای فایننس در ده دانشگاه برتر جهان کمتر از این است).
این نتایج باعث شد که اکثر دوستانم قویا منو تشویق کنند که برای جاهای خوب امریکا اپلای کنم و می گفتند اگر برای ده تا دانشگاه امریکایی در رتبه های۳۰ تا۹۰ اپلای کنی حداقل حداقل یک الی سه مورد پذیرش با فاند کامل می گیری. من هم بر همین اساس اقدام کردم، هفت مورد در امریکا در رتبه های ۴۰ تا۱۰۰ اقدام کردم و برای اطمینان هم شش برنامه اروپایی رو زدم (اگرچه میگفتم کارم در امریکا تمومه و اروپا فقط سوپاپ اطمینانه).
نتایج جالب بود!
نه تنها هیچ پذیرش با فاندی بهم ندادن، بلکه همشون بدون اینکه من رو به مصاحبه دعوت کنن مستقیما reject کردن!
چرا؟
دلیلش رو توجه کنید که تمام موضوع صحبتم اینجاست:
در حالی که خیلی از دوستان برای دکترای رشته های مختلف مهندسی مستقیما با فاند پذیرش می گیرن و میرن، اما رقابت برای business schoolها خیلی متفاوته.
در حقیقت دانشجوهای ارشد مهندسی در امریکا اصلا تمایلی به حضور در مقطع دکترای مهندسی ندارند چون تفاوت چندانی در پتانسیل شغلی شون ایجاد نمی کنه و می تونن همون پنج سال دکترا رو کار کنن و به جای فاند ۲۵ هزار دلاری و کلی فشار، برن سر کار و سالی۸۰ هزار دلار بگیرن و کلی هم در کار پیشرفت کنن. در نتیجه بخش بزرگی از دانشجوهای دکترای مهندسی در امریکا رو هندی ها، چینی ها، پاکستانی ها، افریقایی ها و ... تشکیل میدن. به بیان دیگر فارغ التحصیلان بهترین دانشگاه های دنیا اساسا وارد رقابت برای دکترای مهندسی نمیشن و در نتیجه شانس قبولی برای امثال ما بسیار بالاتر است. اما برای دکترا در business schoolها و بویژه برایfinance خیلی ها با رزومه های افسانه ای درخواست میدن (مثلا افرادی رو دیدم با معدل لیسانس 4 از 4 و معدل ارشد 4 و نمره جیاری کامل (یعنی۱۷۰ در ریاضی،۱۷۰ در وربال و 6 در writing!) که از دانشگاه هایی مثلharvard وMIT وNYU فارغ التحصیل شدن و از شناخته شده ترین اساتید توصیه نامه دارن). به بیان دیگه من رقیبای غولی داشتم که به مراتب از من بهتر بودن، که چنین رقیبایی در مهندسی کمتر وجود دارن.
نتیجه گیری: شانس قبولی در دکترای مالی رو با شانس قبولی در دکترای هیچ رشته دیگه ای مقایسه نکنین تا یک سال عمرتون مثل من هدر نره.
راه حل: یک راه حل که بعدها فهمیدم بعضی از دوستان در پیش گرفتن و نتیجه کاملا رضایت بخش بود اینه که به جای اپلای برای دکترا در امریکا، برای یکی از برنامه های کارشناسی ارشد مرتبط با مالی در اروپا (مثلfinance, financial mathematics , economics,و سایر حوزه های مرتبط) اقدام کردند. یعنی ظرف یک تا دو سال، یک مدرک کارشناسی ارشد از یکی از دانشگاه های شناخته شده و معتبر اروپایی گرفتند (که در قضاوت امریکاییا ارزشش از مدارک ایرانی خیلی بیشتره) و بعد از همونجا برای دکتراشون اقدام کردند و خیلی خیلی راحت تر از امثال من پذیرش گرفتن و الان مشغول تحصیل در دانشگاه های کاملا خوب امریکایی هستند

RE: مدیریت مالی - mgorji - 08-10-2014

(07-10-2014, 11:51 AM)'saaaaam' نوشته: اگر پستهای من را مطالعه کرده باشید اطلاع دارید که من بیش از 200 تا اپلیکشن برای دکتری فایننس یا اقتصاد داشتم

دوست گرامی سلام

میشه منبع این مطلب رو بفرمایید[img]images/smilies/confused.gif[/img]
این رو برای اون بندگان خدایی می نویسم که شرایط مشابه من دارند
امکان تامین هزینه برای گرفتن مستر رو حتی بدون پرداخت شهریه ندارم باید چه کرد؟ آیا اگر فیلد رو عوض کنم و به سراغ اقتصاد برم شانسی برام وجود داره؟
ممنون از راهنمایی شما

RE: مدیریت مالی - saaaaam - 08-10-2014

(08-10-2014, 12:26 AM)'mgorji' نوشته: دوست گرامی سلام
میشه منبع این مطلب رو بفرمایید[img]images/smilies/confused.gif[/img]
این رو برای اون بندگان خدایی می نویسم که شرایط مشابه من دارند
امکان تامین هزینه برای گرفتن مستر رو حتی بدون پرداخت شهریه ندارم باید چه کرد؟ آیا اگر فیلد رو عوض کنم و به سراغ اقتصاد برم شانسی برام وجود داره؟
ممنون از راهنمایی شما

سلام دوست خوب
شما پستهای من را در فروم دنبال بفرمایید معمولا در بخش نتایج پذیرش یا ریجکت اوردم مثلا این پست
در مورد فایننس من تعداد معدودی را می شناسم که بورس مستر شدند ان هم با جی ار ای بالا و برخی هم مستر دوم بودند
اقتصاد و فایننس متاسفانه رشته هایی هستند که بورس شدن به علت تفاوت علمی بسیار دانشگاه های ایران و دنیا تقریبا غیر ممکن هست
والا من پیشنهاد می کنم اگر بدون شهریه هم جایی پذیرش مستر شدید برید

RE: مدیریت مالی - sara1369 - 13-04-2017

سلام دىستان
خواستم بپرسم كسي اينجا هست كه رشته مديريت مالي رو در سنگاپور در مقطع دكترا ادامه داده باشه؟

RE: مدیریت مالی - sara1369 - 05-06-2017

سلام،
پست هاي بالا رو كه مطالعه كردم متوجه سختي گرفتن فاند براي مقطع دكتري شدم
ايا اين شرايط براي تحصيل در مقطع ارشد مالي در امريكا هم صدق ميكنه؟

RE: مدیریت مالی - Torkan - 11-06-2017

(05-06-2017, 01:29 PM)sara1369 نوشته: سلام،
پست هاي بالا رو كه مطالعه كردم متوجه سختي گرفتن فاند براي مقطع دكتري شدم
ايا اين شرايط براي تحصيل در مقطع ارشد مالي در امريكا هم صدق ميكنه؟

ارشد که دیگه بدتر!

RE: مدیریت مالی - Torkan - 11-06-2017

دوستانی که میخوان فایننس مقطع ارشد بخونن توجه کنید:
 توجه شود مقطع مستر
کسانی که فاند کامل میخواهند اون هم کامل دقت کنید گرفتن عاند در این مقطع تنها در معدود کشورها ممکن است اونم شاید اصلا ربطی به دانشگاه خیلی نداشته باشه.
دو کشور ایتالیا و ترکیه هستن که کورسوی امید دارن! برای ایتالیا اونم دانشگاه بلونیا فاند یونی بو 2 رو اقدام کنید هر ساله ماه مارچ اپریل . واقعا فاند توپی میده. دانشگاهشم در رشته های مدیریتی خیلی خوبه. این فاند فقط و فقط به gre ربط داره. Gre  بالای 323 تقریبا تضمینه رایتینگ واقعا مهمه. سعی شود 3 به بالا و 3
ممکنه یکی بگه با این نمره میرم امریکا. باید گفت امریکا رفتن سخت نیست فاند گرفتن در مقطع مستر به خصوص فاند کامل سخته تقریبا ممکن نیس از همون اول!

RE: مدیریت مالی - Torkan - 05-08-2017

دوستانی که میخواهند بیشتر از تجربه افراد شاخص در زمینه فایننس بهره ببرن من دو تا فرد معرفی میکنم میتونید از طریق GOOGLE وبلاگاشون رو پیدا کنید و برید قشنگ بخونید در مورد تجربیاتشون و سوالاتی که دارید میتونید ازشون بپرسید معمولا جواب میدهند منتهی ممکنه 1 روز الی 1 سال!! طول بکشه جواب دادنشون.

1- آقای دکتر علی ابراهیم نژاد دانش آموخته کالج بوستون در رشته فایننس در وبلاگ "یک ایرانی در بوستون"
2- آقای دکتر حامد قدوسی دانش آموخته STEVENS INSTITUTE OF TECHNOLOGY در وبلاگ "یک فنجان چای داغ"

بااحترام،
ترکان

RE: مدیریت مالی - mehr5had - 05-10-2017

سلام من قصد دارم در رشته مدیریت مالی ادامه تحصیل بدم میخواستم از دوستان بپرسم الان چه موضوعاتی از مدیریت مالی رو بورسه و کلا این رشته چه جور رشته اییه