آکادمیا کافه
اعتبار مدارک الکترونیکی، مجازی، از راه دور و غیره در خارج - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: اعتبار مدارک الکترونیکی، مجازی، از راه دور و غیره در خارج (/Thread-%D8%A7%D8%B9%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%A7%D9%84%DA%A9%D8%AA%D8%B1%D9%88%D9%86%DB%8C%DA%A9%DB%8C%D8%8C-%D9%85%D8%AC%D8%A7%D8%B2%DB%8C%D8%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%AF%D9%88%D8%B1-%D9%88-%D8%BA%DB%8C%D8%B1%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC)

صفحات 1 2 3 4

RE: اعتبار مدارک الکترونیکی، مجازی، از راه دور و غیره در خارج - 2015fatemeh - 30-07-2015

من با یه چند وقته با سایتهایی اشنا شدم که از دانشگاههای مختلف دوره هایی رو برگزار میکنن و امتحان میگیرن و مدرک میدن
سوالم اینه که اصلا چنین چیزایی چه بصورت انالیز اکادمیکی یا غیر اکادمیکی تاثیری رو پذیرش داره?
مثلا سایت کورسرا
https://www.coursera.org
با توجه که دانشگاههای زیادی از امریکا تو سایت دوره برگزار میکنن

RE: اعتبار مدارک الکترونیکی، مجازی، از راه دور و غیره در خارج - مهمان - 12-09-2015

با سلام من كارشناسي ارشد رشته مديريت بازرگاني گرايش مديريت بيمه دانشگاه الكترونيكي دانشگاه آزاد قبول شدم.. مي خواستم راهنماييم كنيد كه اگر براي تكميل ظريفت شركت كنم آيا قبولي يه فعلي كم لن يكن مي شه؟ يا نه؟ و اينكه آيا اين مدرك اعتبار داره؟ و رفتن به اين دوره وقت تلف كردن نيست؟ البته با توجه به اينكه من شاغلم و گرفتن مدرك ارشد اونم در اين رشته بسيار ضروري يه... گيج شدم لطفا راهنماييم كنيد

RE: اعتبار مدارک الکترونیکی، مجازی، از راه دور و غیره در خارج - Emir - 12-09-2015

(12-09-2015, 08:39 AM)مهمان نوشته: با سلام من كارشناسي ارشد رشته مديريت بازرگاني گرايش مديريت بيمه دانشگاه الكترونيكي دانشگاه آزاد قبول شدم.. مي خواستم راهنماييم كنيد كه اگر براي تكميل ظريفت شركت كنم آيا قبولي يه فعلي كم لن يكن مي شه؟ يا نه؟ و اينكه آيا اين مدرك اعتبار داره؟ و رفتن به اين دوره وقت تلف كردن نيست؟ البته با توجه به اينكه من شاغلم و گرفتن مدرك ارشد اونم در اين رشته بسيار ضروري يه... گيج شدم لطفا راهنماييم كنيد

با سلام 

دوست عزیز در مورد این مدارک حرف و حدیث زیاده. 
2 حالت وجود داره :

اگر هدف شما ماندن در ایران هستش و شما الان کارمند هستین , این دوره و مدرک مناسب شما هستش. 
ولی نه اگر هدف شما اپلای هستش من پیشنهاد میکنم بیخیال این دوره بشین چون 
1. اموزش محور و پایان نامه نداره.
2. حالا سطح دانشگاه های الکترونیکی  تراز اول  ایران ,مثل روزانه هستش ولی ازاد فکر نکنم زیاد جالب باشه. 
3. مقبولیت این مدارک برای استرالیا به خاطر اینکه پایان نامه نداره ارزش کمی داره. 
4. از اونجایی که کیس یکی از بچه ها رو یادمه دانشگاه stavanger نروز قبول نداره و همچنین دیگر دانشگاه های متفاوت در حوزه اسکاندیناوی ولی نه الزاما همه انها. 
5. برای اتریش و المان که حرفشو نزنین چون اصلا قبول نمکنند. 
6. تقریبا نصف دانشگاه های امریکا و کانادا این مدرک رو ارزشیابی نمیکنند. 
7 در اخر واقعیت اینه که در رشته های مدیریت حتی بچه های روزانه دانشگاه تهران هم نمیتونن به راحتی پذیرش بگیرند چه برسه به مدارک الکترونیکی. 

موفق باشین

RE: اعتبار مدارک الکترونیکی، مجازی، از راه دور و غیره در خارج - مهمان - 15-09-2015

با سلام من رشته علوم ارتباطات روزنامه نگاری  واحد الکترونیک قبول شدم ارشد
 خیلی اس دانشگاه می فرستاد که بیا آی مدرکش معتبره  و داشتم ثبت نام الکترونیکی می کردم که شک کردم ما  رفتیم  وزارت علوم تحقیقات توی شهرک غرب  خ هرمزگان   چهارراه پیروزان جنوبی  طبقه 14 خانم پور هادی
 گفت عزیز من فقط یک رشته قابل قبول  و ما بقی الکترونیکهای دانشگاه آزاد اسلامی معتبر نیست
 دوستان عزیز من یکسال درس خواندم با هزار مشکل متاهل بودن ، شاغل و دارای فرزند و رتبه ام هم توی تراز 4325 بود که می شد توی انتخابهای دیگر قبول شم ولی لامذهب  این الکترونیک انتخاب سوم بود که چون   ناشی بودم   توی انتخاب رشته بعد از 19 سال  این شک نتیجه اش
 حالا شما فکر کنید ؟!!

RE: اعتبار مدارک الکترونیکی، مجازی، از راه دور و غیره در خارج - Emir - 15-09-2015

(15-09-2015, 11:54 AM)مهمان نوشته: با سلام من رشته علوم ارتباطات روزنامه نگاری  واحد الکترونیک قبول شدم ارشد
 خیلی اس دانشگاه می فرستاد که بیا آی مدرکش معتبره  و داشتم ثبت نام الکترونیکی می کردم که شک کردم  ما  رفتیم  وزارت علوم تحقیقات توی شهرک غرب  خ هرمزگان   چهارراه پیروزان جنوبی  طبقه 14 خانم پور هادی
 گفت عزیز من فقط یک رشته قابل قبول  و ما بقی الکترونیکهای دانشگاه آزاد اسلامی  معتبر نیست
 دوستان عزیز من یکسال درس خواندم با هزار مشکل متاهل بودن ، شاغل و دارای فرزند و رتبه ام هم توی تراز 4325 بود که می شد توی انتخابهای دیگر قبول شم ولی لامذهب  این الکترونیک انتخاب سوم بود که چون   ناشی بودم   توی انتخاب رشته بعد از 19 سال  این شک نتیجه اش
 حالا شما فکر کنید ؟!!

با سلام 

دوست عزیز در پست قبلی کاملا شرایط شما رو توضیح دادم . خب اگر کارمند هستید و میخوایید ترفیع رتبه بگیرین و 
قصد اپلای کردن را ندارید و همچنین مدرکی که دانشگاه ارایه میکنه مورد تایید وزارت علوم و سازمان استخدامیهای کشور باشد , این 
مورد برای کارمندان میتونه مناسب  میباشد. 
ولی در کلدوره های سنتی بهترین هستند چه برای مشاغل و چه برای غیر مشاغل .

در اخر هم این قضیه دلبخواهی است و هیچ کس نمیتونه بگه برید الکترونیکی یا نرین. منم نمیتونم بگم به کدوم برین و چیکار کنین . 
تصمیم با خود شماست .
موفق باشین Smile

RE: اعتبار مدارک الکترونیکی، مجازی، از راه دور و غیره در خارج - mona - 28-11-2015

با سلام،
یکی از دوستانم برای رشته دوم میخواهد در کارشناسی واحد الکترونیک آزاد مهندسی کامپیوتر-فناوری اطلاعات بخواند . رشته خودش مدیریت مالی در مقطع لیسانس و ارشد است و به دو دلیل میخواهد این کار را انجام دهد که :
1- از بچگی علاقه داشته به کامپیوتر و اینکه با این گرایش هم میتونه خیلی از درسهایش را معادل کند و 5 ترمه این رشته را بخواند. ( دوست داره در دانشگاه این درس را بخواند)
2- به نظرش اینطوری میتونه رزومه اش را قویتر کند برای دکتری مالی برای دانشگاه های تاپ امریکای شمالی
3- با انتخاب این دانشگاه میتونه به کارهای دیگه اش هم از جمله کلاسهای زبانش برسد .

میخواستم بدانم نظر شما چیست ؟ آیا واقعا داشتن این لیسانس از این دانشگاه میتونه تاثیر مثبتی در رزومه دوستم داشته باشه ؟

ممنون

RE: اعتبار مدارک الکترونیکی، مجازی، از راه دور و غیره در خارج - Emir - 28-11-2015

(28-11-2015, 08:34 PM)mona نوشته: با سلام،
یکی از دوستانم برای رشته دوم میخواهد در کارشناسی واحد الکترونیک آزاد مهندسی کامپیوتر-فناوری اطلاعات بخواند . رشته خودش مدیریت مالی در مقطع لیسانس و ارشد است و به دو دلیل میخواهد این کار را انجام دهد که :
1- از بچگی علاقه داشته به کامپیوتر و اینکه با این گرایش هم میتونه خیلی از درسهایش را معادل کند و 5 ترمه این رشته را بخواند. ( دوست داره در دانشگاه این درس را بخواند)
2- به نظرش اینطوری میتونه رزومه اش را قویتر کند برای دکتری مالی برای دانشگاه های تاپ امریکای شمالی
3- با انتخاب این دانشگاه میتونه به کارهای دیگه اش هم از جمله کلاسهای زبانش برسد .

میخواستم بدانم نظر شما چیست ؟ آیا واقعا داشتن این لیسانس از این دانشگاه میتونه تاثیر مثبتی در رزومه دوستم داشته باشه ؟

ممنون

سلام .
دوست عزیز این چه کاریه !

اگه میخواد مالی بخونه چرا دوباره کامپیوار میخونه .دوما حالا بخونه بد نیست چون تو قسمت های پیش بینی مالی با الگوریتم ها بدردش میخوره ولی من پیشنهاد میکنم بجای این بشینه به نمرات تاپ جی ار ای وتافل فکر کنه ورزومش رو تقویت کنه . 

خلاصه دوست من بشخصه من نتونستم سنخیتی در اهداف دوست شما پیدا کنم . 
دوما چرا الکترونیکی . ماشالا الان دانشگاه ازاد همان حضوریشم یه کم مایه بزاری کنار حله . دیگه چرا الکترپنیک .

در اخر هم باید بگم این دوست شماست که باید تصمیم قاطع بگیره

RE: اعتبار کارشناسی ارشد مجازی داخل کشور و پذیرش دکتری - مهمان - 06-12-2015

(15-06-2015, 01:26 PM)PAndroid نوشته: سلام.
دوستان، در مورد اعتبار مدارک مجازی دانشگاه های معتبر ایران مانند امیرکبیر، شیراز یا خواجه نصیر در حارج از کشور اطلاعات موثقی دارید؟
چون کارشناسی ارشد مجازی آموزش محور و بدون پایان نامه هستش، آیا این امکان گرفتن پذیرش دکتری رو از دانشگاه های معتبر خارج از ایران غیر ممکن میکنه؟ بر فرض فرد مقاله ISI یا کنفرانس هم داشته باشه.
در کل دید دانشگاه های خارج نسبت به دوره های مجازی به چه صورت هستش؟

این دانشگاههایی که نام بردید دانشگاههای برتر ایران هستن که حتی توی کشورهایی مثل امریکا و کانادا سرشناس هستن واینکه میشه پذیرش گرفت یا نه میتونم بگم پایانامه فقط یه امتیاز برای شما محسوب میشه...اصلا پایانامه هایی که تو ایران نوشته میشن ارزشی ندارن فقط کپی میکنن بعدشم پرینت البته دانشگاههایی مث امیر کبیر و خواجه نصیر ارزش دارن...مثلا دانشگاه ازاد فلان شهر میاد دانشجو پذیرش میکنه بعدشم دانشجو میاد در پایینترین سطح پایانامه مینویسه اونوقت هر جا میره میگه پایانامه نوشتم سرتو درد نیام میخوام بگم اصل قضیه سطح علمی شماست..کمبود پایانامه رو با یک مقاله میشه جبران کرد میشناسم کسایی رو که با مدرک  اموزش الکترونیکی دانشگاه شیراز از بهترین دانشگاههای کانادا و امریکا پذیرش گرفته//هر کی هر چی میگه بگه اما ارزش مدرک امیر کبیر و....خیلی با ارزشتر از این حرفاست

RE: اعتبار کارشناسی ارشد مجازی داخل کشور و پذیرش دکتری - مهمان - 28-02-2016

(06-12-2015, 02:20 PM)مهمان نوشته: این دانشگاههایی که نام بردید دانشگاههای برتر ایران هستن که حتی توی کشورهایی مثل امریکا و کانادا سرشناس هستن واینکه میشه پذیرش گرفت یا نه میتونم بگم پایانامه فقط یه امتیاز برای شما محسوب میشه...اصلا پایانامه هایی که تو ایران نوشته میشن ارزشی ندارن فقط کپی میکنن بعدشم پرینت البته دانشگاههایی مث امیر کبیر و خواجه نصیر ارزش دارن...مثلا دانشگاه ازاد فلان شهر میاد دانشجو پذیرش میکنه بعدشم دانشجو میاد در پایینترین سطح پایانامه مینویسه اونوقت هر جا میره میگه پایانامه نوشتم سرتو درد نیام میخوام بگم اصل قضیه سطح علمی شماست..کمبود پایانامه رو با یک مقاله میشه جبران کرد میشناسم کسایی رو که با مدرک  اموزش الکترونیکی دانشگاه شیراز از بهترین دانشگاههای کانادا و امریکا پذیرش گرفته//هر کی هر چی میگه بگه اما ارزش مدرک امیر کبیر و....خیلی با ارزشتر از این حرفاست
دوست عزیز، مدارک دوره های الکترونیکی دانشگاه امیرکبیر و دانشگاه تهران مورد تأیید وزارت علوم می باشد و در کلیه دانشگاه های سراسر دنیا مورد قبول هست. همکلاسی من از یک دانشگاه معتبر هم پذیرش گرفت. اصولا دوره های الکترونیکی در کشور ما جا نیفتاده ولی در دنیا به چشم یه دوره بی ارزش بهش نگاه نمیشه.

RE: اعتبار کارشناسی ارشد مجازی داخل کشور و پذیرش دکتری - Emir - 28-02-2016

(28-02-2016, 08:40 PM)مهمان نوشته: دوست عزیز، مدارک دوره های الکترونیکی دانشگاه امیرکبیر و دانشگاه تهران مورد تأیید وزارت علوم می باشد و در کلیه دانشگاه های سراسر دنیا مورد قبول هست. همکلاسی من از یک دانشگاه معتبر هم پذیرش گرفت. اصولا دوره های الکترونیکی در کشور ما جا نیفتاده ولی در دنیا به چشم یه دوره بی ارزش بهش نگاه نمیشه.

لازم به ذکر است که اگر با پایان نامه باشه باز یه چیزی ولی نباشه برای استرالیا و کشورهای اتریش , اسکاندیناوی المان و حتی تعدادی از دانشگاه های کانادا و امریکا هم مورد قبول نیست . البته این مورد حتی بدون پایان نامه برای کشورهای امریکا و کانادا قابل انعطافه به شرطی که دانشجو از رزومه خوبی برخوردار باشه .