آکادمیا کافه
تحصیل در ترکیه - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: سایر کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%B1-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+---- انجمن: ترکیه (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%B1%DA%A9%DB%8C%D9%87)
+---- موضوع: تحصیل در ترکیه (/Thread-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%AA%D8%B1%DA%A9%DB%8C%D9%87)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

RE: تحصیل در ترکیه - Shihan - 07-07-2014

(06-07-2014, 07:01 PM)'Bahar900' نوشته: سلام دوستان
من ارشد روانشناسى بالينى از دانشگاه آزادم، يه سؤال داشتم: براى قبول شدن دكترا تو دانشگاههاى تركيه معدل براشون مهمه؟ 

دانشگاههای ترکیه البته منظ.رم خوبهاش که در رنک جهانی جایی دارن معدل و نمره جی ار ای (ریاضی) واسشون مهمه به همراه نمره زبان.

RE: تحصیل در ترکیه - ybazli - 20-08-2014

سلام
من چند وقتی هست دنبال پذیرش در ترکیه هستم . فقط مشکل سربازی دارم . سوالم اینه که در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های بدون تز هم وزارت علوم معرفی میکنه واسه معافیت تحصیلی ؟ 
واسه اخد پذیرش و درس خوندن به زبان ترکی آیا داشتن مدرک زبان انگلیسی ضروریه ؟ 

RE: تحصیل در ترکیه - Shihan - 20-08-2014

(20-08-2014, 02:16 AM)'ybazli' نوشته: سلام
من چند وقتی هست دنبال پذیرش در ترکیه هستم . فقط مشکل سربازی دارم . سوالم اینه که در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های بدون تز هم وزارت علوم معرفی میکنه واسه معافیت تحصیلی ؟ 
واسه اخد پذیرش و درس خوندن به زبان ترکی آیا داشتن مدرک زبان انگلیسی ضروریه ؟ 

تا اونجا که اطلاع دارم برای خروج که نظام وظیفه ایرادی نگیره باید تقرباً از تز خودت دفاع کرده باشی تا برگه معافیت بگیری.
برای ترکیه اگر به زبان ترکی بخوای بخونی نیازی به ارائه مدرک زبان انگلیسی نداری و باید ازمون زبان تومر رو بدی.

RE: تحصیل در ترکیه - ybazli - 01-09-2014

وزارت علوم دانشگاه آنکارا مورد تاییدشه . دانشگاه آنکارا در مقطع کارشناسی ارشد ۲ نوع دانشچو میگیره یدونه با تز یدونه بی تز . الان می خوام بدونم وزارت علوم بدون تز رو قبول میکنه واسه معافیت تحصیلی یا نه ؟!

RE: تحصیل در ترکیه - Shihan - 02-09-2014

(01-09-2014, 12:10 PM)'ybazli' نوشته: وزارت علوم دانشگاه آنکارا مورد تاییدشه . دانشگاه آنکارا در مقطع کارشناسی ارشد ۲ نوع دانشچو میگیره یدونه با تز یدونه بی تز . الان می خوام بدونم وزارت علوم بدون تز رو قبول میکنه واسه معافیت تحصیلی یا نه ؟!

من تا اونجا که اطلاع دارم وزارت علوم بدون تز و ارشد 60 واحدی رو قبول نداره. اما بهتره شما تماس هم بگیری بپرسی.

RE: تحصیل در ترکیه - Ramink - 05-09-2014

سلام. ممنون میشم راهنماییم کنید. من لیسانس برق با معدل 12.64 از دانشگاه ازاد دارم که اونم 7 سال طول کشید.مقاله و سابقه کار هم ندارم. البته اینهمه هم خنگ نیستم به علت مشکلاتی که وجود داشت بهتر از این نمیشد.همین که زنده موندم جای شکرش باقیه. برای ارشد اقتصاد میخام از یکی از دانشگاه های ترکیه پذیرش بگیرم. البته پول شهریه دانشگاه های خصوصی در حد چند هزار دلار برای هر ترم رو ندارم. توانایی من برای شهریه در حدود 3 هزار دلار میشه برای هر ترم که به درد دانشگاه خصوصی نمیخوره. زبان انگلیسی هم فولم اذری هم بلدم و به سرعت میتونم ترکی استانبولی رو یاد بگیرم چون اهل ارومیه هستم و زبان مادریم ترکی هست. ازمون GRE هم ندادم ولی مشکلی با اون ندارم اگر بتونم نمره خوبی در اون بیارم شانسی برای پذیرش در دانشگاه دولتی دارم با توجه به اینکه رشته لیسانسم هم غیر مرتبط با ارشدی هست که مدنظرم هست؟ به نطرتون چی کار کنم؟ لطفا راهنمایی کنید. 

RE: تحصیل در ترکیه - Shihan - 05-09-2014

(05-09-2014, 12:35 AM)'Ramink' نوشته:
سلام. ممنون میشم راهنماییم کنید. من لیسانس برق با معدل 12.64 از دانشگاه ازاد دارم که اونم 7 سال طول کشید.مقاله و سابقه کار هم ندارم. البته اینهمه هم خنگ نیستم به علت مشکلاتی که وجود داشت بهتر از این نمیشد.همین که زنده موندم جای شکرش باقیه. برای ارشد اقتصاد میخام از یکی از دانشگاه های ترکیه پذیرش بگیرم. البته پول شهریه دانشگاه های خصوصی در حد چند هزار دلار برای هر ترم رو ندارم. توانایی من برای شهریه در حدود 3 هزار دلار میشه برای هر ترم که به درد دانشگاه خصوصی نمیخوره. زبان انگلیسی هم فولم اذری هم بلدم و به سرعت میتونم ترکی استانبولی رو یاد بگیرم چون اهل ارومیه هستم و زبان مادریم ترکی هست. ازمون GRE هم ندادم ولی مشکلی با اون ندارم اگر بتونم نمره خوبی در اون بیارم شانسی برای پذیرش در دانشگاه دولتی دارم با توجه به اینکه رشته لیسانسم هم غیر مرتبط با ارشدی هست که مدنظرم هست؟ به نطرتون چی کار کنم؟ لطفا راهنمایی کنید. 

تو دانشگاه های دولتی ترکیه شانس گرفتن بورسیه کلا کمه، نه برای شما بلکه برای همه ولی در عوض دانشگاه های خصوصی بورس های خوبی میدن که تو اونام فعلا Bilkent برای مقطع ارشد مورد تایید وزارت علومه و بقیه جزو گروه ب محسوب میشن که برای ارزشیابی کردن مدرکتون یکسری شرایط داره . حالا شما اقدام کن اما در کل گرفتن قبولی در رشته غیر رشته اصلی نیاز به پاس کردن برخی پیش نیازه که باید بگذرونی. اما اگر میتونی ترکی درس بخونی با استفاده از مدرک ازمون تومرشانست برای پذیرش بیشتر میشه.

RE: تحصیل در ترکیه - Ramink - 06-09-2014

(05-09-2014, 06:09 PM)'Mr-Voltage' نوشته:

تو دانشگاه های دولتی ترکیه شانس گرفتن بورسیه کلا کمه، نه برای شما بلکه برای همه ولی در عوض دانشگاه های خصوصی بورس های خوبی میدن که تو اونام فعلا Bilkent برای مقطع ارشد مورد تایید وزارت علومه و بقیه جزو گروه ب محسوب میشن که برای ارزشیابی کردن مدرکتون یکسری شرایط داره . حالا شما اقدام کن اما در کل گرفتن قبولی در رشته غیر رشته اصلی نیاز به پاس کردن برخی پیش نیازه که باید بگذرونی. اما اگر میتونی ترکی درس بخونی با استفاده از مدرک ازمون تومرشانست برای پذیرش بیشتر میشه.

ممنون از راهنماییتون. bilkent رو نگاه کردم متاسفانه شهریه بالایی داره و با شرایط تحصیلی من بعیده بورسی بهم تعلق بگیره. تایید وزارت علوم برام مهم نیست چون قصدم از ادامه تحصیل بازگشت به ایران نیست.فقط میخام دانشگاهی باشه که با شرایط مالی من جور دربیاد. انگلیسی باشه بهتره ولی خوب بعید میدونم انگلیسی هم گیرم بیاد برای همین با ترکی هم مشکلی ندارم.با دروس پیش نیاز هم مشکلی ندارم. ممنون میشم باز راهنماییم کنید.

RE: تحصیل در ترکیه - Shihan - 06-09-2014

(06-09-2014, 01:24 PM)'Ramink' نوشته:
ممنون از راهنماییتون. bilkent رو نگاه کردم متاسفانه شهریه بالایی داره و با شرایط تحصیلی من بعیده بورسی بهم تعلق بگیره. تایید وزارت علوم برام مهم نیست چون قصدم از ادامه تحصیل بازگشت به ایران نیست.فقط میخام دانشگاهی باشه که با شرایط مالی من جور دربیاد. انگلیسی باشه بهتره ولی خوب بعید میدونم انگلیسی هم گیرم بیاد برای همین با ترکی هم مشکلی ندارم.با دروس پیش نیاز هم مشکلی ندارم. ممنون میشم باز راهنماییم کنید.

ببین دوست عزیز.
من نمیدونم چقدر هزینه سالیانه برای شما مناسبه بنابراین بهتره سایتهای خود دانشگاهها رو بررسی کنید و هزینه سالیانه رو بررسی کنید. من دانشگاههای دولتی که کمی درجه ایین تری دارن رو برای رشته اقتصاد پیدا کردم. مانند دانشگاههای مرمره، اندالو، قاضی، اتاتورک و ازمیر و ......... از این جمله می باشند. 

RE: تحصیل در ترکیه - mohammad.pj.21 - 28-09-2014

~~سلام دوستان
 من به علت یک سری مشکلات خانوادگی  و افسردگی  قصد دارم کشور رو  در بک ماه آینده ترک کنم و داستان بسیار جدی ست.
هدفم هم اینه که دوباره وارد دانشگاه شم در آمریکا (لطفا تو رو خدا نصیحت نکنید و این تصمیم بنده بسیار جدی و با مشورت افراد زیاد و خونوادمه و فقط در نحوه رسیدن بهش هست که از شما دوستان سوال داشتم) در واقع من باید تا 1 ماه دیگه خارج شم
 و میدونم این پروسه زمان بر است و من نهایتش سال دیگه پاییز بتونم وارد دانشگاه شم و قبلش تو این مدت هم باید خودمو از لحاظ روحی آماده کنم هم امتحانات مقدماتی و آیلس رو نمره کافی ازش بگیرم تا بعدش کار به پذیرش و اسکایپ و مصاحبه با دانشگاه برسه
 مجبورم این 8-9 ماه رو در کشوری مثل ترکیه (باز هم از طریق کالج ربان اقامت بگیرم) بگذرونم و امتحان ها رو حالا یا تو ترکیه یا مالزی یا هر جایه دیگه بدم و بعد از 8 ماه وارد آمریکا شم...در صورت اینکه گرینه اول منتفی هست به جر ترکیه پیشنهاد کدوم کشور رو برای این 8 ماه میدید؟
 این طور که مشخصه بهتره که من در کشور سومی خودم رو آماده کنم و این خوبیه دیگری داره اونم اینکه علاوه بر تقویت زبان شاید توی این دوره های زبان با افراد دیگه ای که قصد رفتن دارن آشنا شم و بهتر از الان که خودمم و خودم بشه پذیرش گرفت.فقط چندتا سوال:

1- با توجه به این که در کشور ما چیزهایی مثل کالج و اینها نیست سوال من این هست که دوره های آموزش زبان چند دسته است و میخوام آگاهانه وارد یک مسیر شم و توضیحی دررابطه با کالج های زبان،دوره های مشابه،رشته زبان در دانشگاه و یا هر چیز دیگه ای که در سایت ها به اسم پذیرش زیان مطرح میشه بدونم و اینکه کدام بهتر است؟
2= اقامت 8-9 ماهه در ترکیه به چه روش هایی امکان پذیر است؟(به غیراز سرمایه گذاری و این داستانا) شنیدم امکان  تمدیدش هست یا 2-3 ملیون.درسته؟
 به غیر از این من شنیدم فقط برای دوره های زبان ترکی اقامت میدن و از طرفی در یکی از این موسسات در سایتش خوندم شما بروید بعدش تغییر زیان بدهید.

دوستان در آخر یار دیگه بگم که من متاسفانه شرایط خوبی ندارم و در واقع نقطه مهم ماجرا خارج شدن از کشور تا یک ماه آیندست با توجه به معافیت تحصیلیم. و اگه از دوستان کسی جمعی یا نفری هستن که مسیرشون مثل من هست یعنی اقامت موقت در کشور سوم و در نهایت پذیرش از آمریکا اعلام حضور کنند!