آکادمیا کافه
تحصیل در ترکیه - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: سایر کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%B1-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+---- انجمن: ترکیه (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%B1%DA%A9%DB%8C%D9%87)
+---- موضوع: تحصیل در ترکیه (/Thread-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%AA%D8%B1%DA%A9%DB%8C%D9%87)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

RE: تحصیل در ترکیه - ekin - 09-04-2014

(09-04-2014, 08:34 PM)'Charming' نوشته:
سلام اکین بی
ببخشین مطمینین این بورسها هنوز هم واسه ترک زبان ها موجوده؟ چون تا جایی که شنیدم خیلی کم شده!
در ضمن این نکته که سطح علمی ترک زبانهایی که در کشوری غیر از ترکیه دارند درس میخونند بالاتر از خود ترکیه هست رو به عینه تو این چند روز حس کردم!
بااحترام

سلام علیکم داداش!
این بورس فقط و فقط مخصوص تورک های خویشاوند است (Akraba Türkler)، و جالب اینکه شهروندان تورکیه نمی توانند از این بورس استفاده کنند. قبلا این بورس زیاد سازماندهی نشده بود. در زمان احمدی نژاد برداشته شد اما این دومین سال است که این بورسها دوباره احیا شده و به صورت نظاممند درآمده و رقابتی شده که خیلی بهتر شده زیرا جلوی بعضی سو استفاده ها گرفته شده است. شما این سایت را مطالعه کنید همه شرایط را دقیقا مشخص کرده است:
http://www.turkiyeburslari.gov.tr/index.php/tr/haberler/554-2014-turkiye-burslari-lisansustu-burs-program-basvurulari-
55 شهر، 105 دانشگاه و 12000 نفر
شامل چهار نوع بورس ذیل است:
  • Ali Kuşçu Bilim ve Teknoloji Burs Programı
  • İbni Haldun Sosyal Bilimler Burs Programı
  • Yunus Emre Türk Dili Burs Programı
  • İlahiyat Burs Programı
که اولی شامل رشته های فنی و کشاورزی می باشد.

امکاناتی را هم ارائه می کند در ارسال قبلی توضیح دادم اینجا دوباره پیست می کنم:
  • Aylık burs (yüksek lisans için 800 TL, doktora için 1.100 TL)،    ( 800 لیر برا ارشد و 1100 لیر برا دکتری)
  • Üniversite harcı (خرج دانشگاه)
  • 1 yıl Türkçe dil eğitimi (یک سال آموزش زبان تورکی)----> برای کسانی که مدرک زبان تورکی دارند حذف می شود (در فرم اپلای دیدم)
  • Ücretsiz devlet yurdu (خوابگاه مجانی)
  • Gidiş-dönüş uçak bileti (بلییط هواپیما رفت-برگشت)
  • Sağlık sigortası (بیمه)

بقیه اطلاعات را می توانید در سایت خودش مطالعه فرمایید (تورکی یا انگلیسی).

RE: تحصیل در ترکیه - elahe_gh64 - 10-04-2014

(09-04-2014, 10:21 PM)'ekin' نوشته:
سلام علیکم داداش!
این بورس فقط و فقط مخصوص تورک های خویشاوند است (Akraba Türkler)، و جالب اینکه شهروندان تورکیه نمی توانند از این بورس استفاده کنند. قبلا این بورس زیاد سازماندهی نشده بود. در زمان احمدی نژاد برداشته شد اما این دومین سال است که این بورسها دوباره احیا شده و به صورت نظاممند درآمده و رقابتی شده که خیلی بهتر شده زیرا جلوی بعضی سو استفاده ها گرفته شده است. شما این سایت را مطالعه کنید همه شرایط را دقیقا مشخص کرده است:
http://www.turkiyeburslari.gov.tr/index.php/tr/haberler/554-2014-turkiye-burslari-lisansustu-burs-program-basvurulari-
55 شهر، 105 دانشگاه و 12000 نفر
شامل چهار نوع بورس ذیل است:
  • Ali Kuşçu Bilim ve Teknoloji Burs Programı
  • İbni Haldun Sosyal Bilimler Burs Programı
  • Yunus Emre Türk Dili Burs Programı
  • İlahiyat Burs Programı
که اولی شامل رشته های فنی و کشاورزی می باشد.
امکاناتی را هم ارائه می کند در ارسال قبلی توضیح دادم اینجا دوباره پیست می کنم:
Aylık burs (yüksek lisans için 800 TL, doktora için 1.100 TL)،    ( 800 لیر برا ارشد و 1100 لیر برا دکتری)
  • Üniversite harcı (خرج دانشگاه)
  • 1 yıl Türkçe dil eğitimi (یک سال آموزش زبان تورکی)----> برای کسانی که مدرک زبان تورکی دارند حذف می شود (در فرم اپلای دیدم)
  • Ücretsiz devlet yurdu (خوابگاه مجانی)
  • Gidiş-dönüş uçak bileti (بلییط هواپیما رفت-برگشت)
  • Sağlık sigortası (بیمه)
بقیه اطلاعات را می توانید در سایت خودش مطالعه فرمایید (تورکی یا انگلیسی).

دوست عزیزم سلام. البته این بورسیه صرفا برای ترک زبانها نیست. من خودم برای بورسیه امسال مدارکم رو فرستادم. و با توجه به بررسی هایی که کردم و اطلاعاتی که بدست آوردم این بورسیه رو غیر ترک ها هم گرفتن. این بورسیه از طرف دولت ترکیه برای افراد غیر ترک یعنی افرادی که اقامت ترکیه را ندارند داده میشه و از هر کشوری در هر جای دنیا میشه ثبت نام کرد به شرط اینکه از جای دیگه در ترکیه بورس نباشند. و یک سری شرایط معدل و سنی داره و اماده کردن مدارک. تعداد شرکت کننده ها خیلی زیاد هست. امسال هم رشته ها محدود شده بودند. و برای صحت گفته هام بگم که از دوستان هستند که از شهرهای غیر ترک ایران پذیرش گرفتند و الان مشغول به تحصیل اند و حتی افغان ها هم همینطور. پس اینکه صرفا کسی ترک باشه اهمیتی نداره. موفق باشید و پیروز.

RE: تحصیل در ترکیه - ekin - 10-04-2014

(10-04-2014, 01:29 AM)'elahe_gh64' نوشته:
دوست عزیزم سلام. البته این بورسیه صرفا برای ترک زبانها نیست. من خودم برای بورسیه امسال مدارکم رو فرستادم. و با توجه به بررسی هایی که کردم و اطلاعاتی که بدست آوردم این بورسیه رو غیر ترک ها هم گرفتن. این بورسیه از طرف دولت ترکیه برای افراد غیر ترک یعنی افرادی که اقامت ترکیه را ندارند داده میشه و از هر کشوری در هر جای دنیا میشه ثبت نام کرد به شرط اینکه از جای دیگه در ترکیه بورس نباشند. و یک سری شرایط معدل و سنی داره و اماده کردن مدارک. تعداد شرکت کننده ها خیلی زیاد هست. امسال هم رشته ها محدود شده بودند. و برای صحت گفته هام بگم که از دوستان هستند که از شهرهای غیر ترک ایران پذیرش گرفتند و الان مشغول به تحصیل اند و حتی افغان ها هم همینطور. پس اینکه صرفا کسی ترک باشه اهمیتی نداره. موفق باشید و پیروز.

بله دوست عزیز می توانند بگیرند حتی کوردها هم می گیرند (که احتمالا شما کرد ساکن اورمیه هستید). در مورد افغانستان (نه افغانها) باید عرض کنم که احتمالا آن فرد یا افراد مورد نظر شما ساکن شمال افغانستان هستند یعنی از تورک های افغانستان. بنده هم شرکت کردم و مدارکم را فرستاده ام. اما اگر توجه کرده باشید در ادامه آدرس سایت نوشته (Akraba Turkler) و طبیعتا تورک زبان بودن فرد تاثیری نیز دارد ولی در کل چون رقابتی هست شاید فرد غیر تورک زبان نیز پذیرفته شود. شرط معدل نبود ولی شرط سن بود. 

RE: تحصیل در ترکیه - elahe_gh64 - 18-04-2014

(10-04-2014, 02:34 AM)'ekin' نوشته:
بله دوست عزیز می توانند بگیرند حتی کوردها هم می گیرند (که احتمالا شما کرد ساکن اورمیه هستید). در مورد افغانستان (نه افغانها) باید عرض کنم که احتمالا آن فرد یا افراد مورد نظر شما ساکن شمال افغانستان هستند یعنی از تورک های افغانستان. بنده هم شرکت کردم و مدارکم را فرستاده ام. اما اگر توجه کرده باشید در ادامه آدرس سایت نوشته (Akraba Turkler) و طبیعتا تورک زبان بودن فرد تاثیری نیز دارد ولی در کل چون رقابتی هست شاید فرد غیر تورک زبان نیز پذیرفته شود. شرط معدل نبود ولی شرط سن بود.

دوست عزیز نه من اهل ارومیه و یا کرد نیستم. اهل تهران هستم. و از دوستانم هستند که فارس و اهل اصفهان بودند و سال گذشته این بورس رو پذیرش گرفتند. و اگر سایت رو به دقت بخونید نوشته شده بود که غیر مقیم ترکیه. و برای همه دنیاست نه صرفا ترک . چ.ن کشوری در قاره آفریقا که اصلا ترک ندارند و یا اغلب کشورهای اروپا اما همه میتوانند شرکت کنند. بررسی ها هم بر اساس شرایط تحصیلی و مصاحبه سنجیده میشه. اطلاعاتم هم بر اساس مواردی هست که پذیرش گرفتند و اطلاعاتی که از دانشجویان ترک زبان ترکیه دارم. موفق باشید.

RE: تحصیل در ترکیه - ekin - 18-04-2014

(18-04-2014, 12:56 AM)'elahe_gh64' نوشته:
دوست عزیز نه من اهل ارومیه و یا کرد نیستم. اهل تهران هستم. و از دوستانم هستند که فارس و اهل اصفهان بودند و سال گذشته این بورس رو پذیرش گرفتند. و اگر سایت رو به دقت بخونید نوشته شده بود که غیر مقیم ترکیه. و برای همه دنیاست نه صرفا ترک . چ.ن کشوری در قاره آفریقا که اصلا ترک ندارند و یا اغلب کشورهای اروپا اما همه میتوانند شرکت کنند. بررسی ها هم بر اساس شرایط تحصیلی و مصاحبه سنجیده میشه. اطلاعاتم هم بر اساس مواردی هست که پذیرش گرفتند و اطلاعاتی که از دانشجویان ترک زبان ترکیه دارم. موفق باشید.

دوست عزیز اگر دقت کرده باشید موقع ثبت نام در ادامه لینک چنین نوشته ای می آمد:
Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar 
 یعنی تورک های خارج از کشور و جمعیت های خویشاوند که این هم به قول شما همه دنیا را در برمیگیرد. بنده هم عرض کردم این بورس شامل شهروندان خود تورکیه نمی شه! شما هم موفق و پیروز باشید.

RE: تحصیل در ترکیه - virgo - 02-05-2014

سلام من امتحان gre دادم 162 شدم معدلم 16.30 از دانشگاه غیر انتفاعی شهر اصفهان هست در لیسانس معماری می خوام برای ارشد itu اپلای کنم با این شرایط شانس دارم ؟می خوام انگلیسی بخونم اما مدرک زبان ندارم وترجیحا می خوام اونجا زبان بخونم

RE: تحصیل در ترکیه - نازنین - 07-05-2014

با سلام
میخواستم بدونم برای ثبت نام بورسیه تحصیلی ترکیه دقیقا چه مدارکی مورد نیاز هست؟ آیا برای ثبت نام در سایت باید مدارکم رو ببرم تایید کنن یا فعلا ریز نمرات و گواهینامه دیپلم و پیش دانشگاهی رو در قسمت ثبت نام آپلود کنم و برای مرحله مصاحبه این کار باید انجام بشه؟ گفتن برای این مرحله نیازی به ترجمه نیست. لطفا راهنماییم کنید. تشکر فراوان

RE: تحصیل در ترکیه - elahe_gh64 - 10-05-2014

(07-05-2014, 04:01 PM)'نازنین' نوشته: با سلام
میخواستم بدونم برای ثبت نام بورسیه تحصیلی ترکیه دقیقا چه مدارکی مورد نیاز هست؟ آیا برای ثبت نام در سایت باید مدارکم رو ببرم تایید کنن یا فعلا ریز نمرات و گواهینامه دیپلم و پیش دانشگاهی رو در قسمت ثبت نام آپلود کنم و برای مرحله مصاحبه این کار باید انجام بشه؟ گفتن برای این مرحله نیازی به ترجمه نیست. لطفا راهنماییم کنید. تشکر فراوان

سلام
نازنین عزیز برای ثبت نام داخل خود سایت بورسیه اسکالرشیپ همه مدارک ذکر شدند. مثل کپی پاسپورت یا شناسنامه و یا کارت ملی. مدارک تحصیلیت یا گواهی موقت و اگر دانشجوی ترم اخر هستی اشتغال به تحصیل که تاریخ فارغ التحصیلی و ذکر کنند. ریز نمرات تحصیلی . رزومه . اگر مقاله ، کتاب ، گواهی زبان و یا هر چیز دیگه ای که داری رو باید در فرم تقاضانامه بنویسی و اصلشون رو بارگزاری کنی. دو نامه رفرنس یا همان توصیه نامه . تا اینجا من تو ذهنم بود برات نوشتم اما برای اطمینان باید خود سایت رو هم ببینی. و برای درخواست احتیاجی به ترجمه و تایید نیست همان اصل مدارکت رو ارسال کن. موفق باشی . http://www.turkiyeburslari.gov.tr/

RE: تحصیل در ترکیه - minoomy - 15-06-2014

سلام،بچه ها یه سوال فوری...من برای ارشد استانبول تکنیک اپلای کردم و تا ده روز دیگه میرم آنکارا برای گرقتن مدرک معادل ولی یکی از دوستام میگفت که برای اپلای باید مدرک معادل رو گرفته باشی یعنی من نمیدونم الان لپلایم هیچی شد؟!؟؟ و اینکه پارسالم یکی از دوستام استانبول تکنیک قبول شد حتی برای ثبت نامم مدرک معادل نگرفت همون ترجمه مدارکشو برد...امسال این برنامه رو دراوردن؟؟کاری میشه براش کرد؟!؟

RE: تحصیل در ترکیه - Bahar900 - 06-07-2014

سلام دوستان
من ارشد روانشناسى بالينى از دانشگاه آزادم، يه سؤال داشتم: براى قبول شدن دكترا تو دانشگاههاى تركيه معدل براشون مهمه؟