آکادمیا کافه
تحصیل در ترکیه - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: سایر کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%B1-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+---- انجمن: ترکیه (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%B1%DA%A9%DB%8C%D9%87)
+---- موضوع: تحصیل در ترکیه (/Thread-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%AA%D8%B1%DA%A9%DB%8C%D9%87)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

RE: تحصیل در ترکیه - saeide-72 - 19-02-2014

سلام و درود خسته نباشین .
الان دانشجوی ترم 6 حسابداری دانشگاه پیام نورم معدلم بین 15 و 16 هس که حداقل معدل ترکیه رو دارم و اما سوال اصلی :
برای ارشد میخوام مدیریت پذیرش بگیرم شاید خیلی تخیلی باشه اما از دانشگاه حاجت تپه یا بغازچی میخوام ، امکانش هس ؟ یا کدوم دانشگاه دولتی درصدش بیشتره ؟
زبان : ترکی ( تومر رو میگیرم حداقلشو )
و آیا آزمون یوس لازمه ؟ یا تومر بسه ؟
میزان هزینه دانشگاه رو میگین تقریبی ؟

RE: تحصیل در ترکیه - elahe_gh64 - 15-03-2014

دوستان عزیزم من با شرایطی که دارم اقدام به درخواست برای پذیرش و بورسیه ترکیه کردم برای ترم بعد. به نظر شما بدون داشتن نمره زبان و در حال یادگیری زبان ترکی امکان پذیرش بنده وجود داره یا نه ؟
لیسانس روانشناسی بالینی دانشگاه علامه طباطبایی معدل 17/16
فوق لیسانس روانشناسی عمومی دانشگاه سراسری ارومیه معدل 31/18
 11 مقاله کنفرانس بین المللی و داخلی رو دارم که به زبان فارسی هست. دو مقاله کنگره بین المللی که در ترکیه برگزار شد و به زبان انگلیسی. یک مقاله ISC در ترکیه چاپ شد به زبان انگلیسی. یک مقاله علمی پژوهشی داخلی  و همکار در یک طرح ملی

RE: تحصیل در ترکیه - rulany - 16-03-2014

(19-02-2014, 12:09 PM)'saeide-72' نوشته: سلام و درود خسته نباشین .
الان دانشجوی ترم 6 حسابداری دانشگاه پیام نورم معدلم بین 15 و 16 هس که حداقل معدل ترکیه رو دارم و اما سوال اصلی :
برای ارشد میخوام مدیریت پذیرش بگیرم شاید خیلی تخیلی باشه اما از دانشگاه حاجت تپه یا بغازچی میخوام ، امکانش هس ؟ یا کدوم دانشگاه دولتی درصدش بیشتره ؟
زبان : ترکی ( تومر رو میگیرم حداقلشو )
و آیا آزمون یوس لازمه ؟ یا تومر بسه ؟
میزان هزینه دانشگاه رو میگین تقریبی ؟

حالا انقدرم تخيلي نيست.مخصوصا از حاجت تپه . به نظرم نگاه كنيد دپارتمان Gmat نيخواد يا نه . اگر ميخواد با نمره ي بالاي اون شانس نسبتا خوبي داريد

RE: تحصیل در ترکیه - behnamab - 17-03-2014

سلام دوستان وقت همگی بخیر
من تازه با این سایت آشنا شدم! قصد ادامه تحصیل در ترکیه رو دارم. شراطیمو خدمتتون میگم لطفا راهنمایی کنید که آیا با این شرایط امکان گرفتن فول فاند از دانشگاه های خصوصی استانبول رو دارم یا خیر؟ 
لیسانس مهندسی صنایع دارم از دانشگاه آزاد تهران جنوب با معدل 13.5
ارشد مدیریت صنعتی از دانشگاه تهران با معدل 17
کوانت نمره 159 دارم در جی آر ای و تافل هم هنوز امتحان ندادم
3 تا مقاله کنفرانسی دارم و 2 تا ژورنال غیر ISI
سوال دوم هم اینکه رشته مدیریت رو پیشنهاد میکنید یا مهندسی صنایع؟

RE: تحصیل در ترکیه - elooo - 18-03-2014

با سلام / من دانشجوی معماری ام می خواستم بدانم 1-آیا تحصیل در ترکیه شرط معدل دارد ،اگر دارد به چه صورتی است؟ 2-آیا این که از کدام دانشگاه فارغ التحصیل شده باشی فرق دارد؟3-ایا مدرک زبان الزامی است؟4-مدارک مورد نیاز ثبت نام چیست ؟5-در آلس و جی ار ای سطح سوالات به په صورتی است ؟ اگر جواب بدین ممنون میشم

RE: تحصیل در ترکیه - behnamab - 20-03-2014

از دوستان اگر کسی بتونه سوال منو جواب بده و منو راهنمایی کنه ممنون میشم

[برش] تحصیل در عربستان سعودی - penguinsjr - 08-04-2014

شرایط و هزینه های دانشگاه های ترکیه چجوریه؟

RE: تحصیل در ترکیه - rulany - 08-04-2014

(08-04-2014, 01:55 AM)'penguinsjr' نوشته: شرایط و هزینه های دانشگاه های ترکیه چجوریه؟

يعني چي چجوريه؟ دوست داري چجوري باشه؟[img]images/smilies/biggrin.gif[/img]

دانشگاه دولتي داريم و خصوصي . دولتي ها شهريه حدود 700 لير تا 1000لير رو دارند .خصوصي ها هم از 7000 دلار شروع ميشه تا بالاتر .15000$ هم داريم .اما معمولا براي مقاطع بالاتر حذف شهريه دارند.
علاوه بر مدرك زبان آيلتس/تافل شما بايد قسمت رياضي آزمون GRE رو هم ارائه بديد.

RE: تحصیل در ترکیه - ekin - 08-04-2014

(15-03-2014, 01:30 AM)'elahe_gh64' نوشته: دوستان عزیزم من با شرایطی که دارم اقدام به درخواست برای پذیرش و بورسیه ترکیه کردم برای ترم بعد. به نظر شما بدون داشتن نمره زبان و در حال یادگیری زبان ترکی امکان پذیرش بنده وجود داره یا نه ؟

دوستان عزیز مخصوصا برادران و خواهران تورک توجه کنید که کشور ترکیه یک بورس تحصیلی برای تورک های خویشاوند (کشور های تورک مثل آزربایجان، اوزبکستان، قزاقستان، آزربایجان جنوبی [ایران]، و ...) در نظر گرفته که هر سال به متقاضیان بورس ارائه می دهد. این بورس برای مقاطع ارشد، دکتری و پست دکتری در نظر گرفته می شود. امکانات ارائه شده نسبتا خوب می باشد. تحصیل رایگان، خدمات دانشجویی رایگان (غذا، خوابگاه و...)، خدمات پزشکی و دندان پزشکی، و پرداخت ماهیانه 600-700 دلار برای پذیرفته شدگان.
این بورس از طرف دولت تورکیه ارائه می شود:
http://www.turkiyeburslari.gov.tr/
رقابت در این نوع بورس برای تورک های ساکن ایران انچنان سخت نیست به لحاظ برتری علمی تورک های ایران نسبت به سایر کشورهای تورک! 
کسانی ه مدرک زبان تورکی دارند در دانشگاه های تورک زبان پذیرفته می شوند و کسانی که مدرک زبان انگلیسی دارند در دانشگاه های انگلیسی زبان.
متاسفانه 8 روز پیش زمان ثبت نام گذشته و بنده الان این تاپیک را به طور اتفاقی دیدم (ثبت نام هر سال از 3 تا 31 مارس هست).

RE: تحصیل در ترکیه - Torkan - 09-04-2014

(08-04-2014, 05:34 PM)'ekin' نوشته:
دوستان عزیز مخصوصا برادران و خواهران تورک توجه کنید که کشور ترکیه یک بورس تحصیلی برای تورک های خویشاوند (کشور های تورک مثل آزربایجان، اوزبکستان، قزاقستان، آزربایجان جنوبی [ایران]، و ...) در نظر گرفته که هر سال به متقاضیان بورس ارائه می دهد. این بورس برای مقاطع ارشد، دکتری و پست دکتری در نظر گرفته می شود. امکانات ارائه شده نسبتا خوب می باشد. تحصیل رایگان، خدمات دانشجویی رایگان (غذا، خوابگاه و...)، خدمات پزشکی و دندان پزشکی، و پرداخت ماهیانه 600-700 دلار برای پذیرفته شدگان.
این بورس از طرف دولت تورکیه ارائه می شود:
http://www.turkiyeburslari.gov.tr/
رقابت در این نوع بورس برای تورک های ساکن ایران انچنان سخت نیست به لحاظ برتری علمی تورک های ایران نسبت به سایر کشورهای تورک! 
کسانی ه مدرک زبان تورکی دارند در دانشگاه های تورک زبان پذیرفته می شوند و کسانی که مدرک زبان انگلیسی دارند در دانشگاه های انگلیسی زبان.
متاسفانه 8 روز پیش زمان ثبت نام گذشته و بنده الان این تاپیک را به طور اتفاقی دیدم (ثبت نام هر سال از 3 تا 31 مارس هست).

سلام اکین بی
ببخشین مطمینین این بورسها هنوز هم واسه ترک زبان ها موجوده؟ چون تا جایی که شنیدم خیلی کم شده!
در ضمن این نکته که سطح علمی ترک زبانهایی که در کشوری غیر از ترکیه دارند درس میخونند بالاتر از خود ترکیه هست رو به عینه تو این چند روز حس کردم!

بااحترام