آکادمیا کافه
تحصیل در ترکیه - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: سایر کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%B1-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+---- انجمن: ترکیه (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%B1%DA%A9%DB%8C%D9%87)
+---- موضوع: تحصیل در ترکیه (/Thread-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%AA%D8%B1%DA%A9%DB%8C%D9%87)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

RE: تحصیل در ترکیه - vazheh - 19-01-2014

(19-01-2014, 06:34 PM)'rulany' نوشته:
براي دانشگاه هاي تركيه قسمت رياضي GRE مورد نياز هست . شما با اين معدلتون بايد نمره ي كامل رو بگيرين تا بتونيت شرايط خودتون رو بهتر كنين.
دانشگاه هاي METU  و ITU  و Bogazici  از بهترين هاي تركيه هستند كه هر سه دولتي هستند . اگر بتوني GRE رو كامل بگيري شايد كمتر از 10 % شانس داشته باشي براي اينها . دانشگاه هاي تاپ خصوصي تركيه هم Bilkent , Sabanci  هستند كه بازم خيلي كارت سخت .
غير از اينها اگر دانشگاهي رو پيدا كردي اپلاي كن . ان شا الله كه پذيرش ميگيري

یه سوال دیگه ام داشتم میخواستم بدونم واسه فرستادن مدارک و مراحل پذیرش باید پولی به دانشگاهها پرداخت بشه؟
مثلا میشه به 10 تا دانشگاه مدارک فرستاد یا باید یکی 2 تارو انتخاب کرد؟

RE: تحصیل در ترکیه - Torkan - 19-01-2014

(19-01-2014, 07:16 PM)'vazheh' نوشته:
یه سوال دیگه ام داشتم میخواستم بدونم واسه فرستادن مدارک و مراحل پذیرش باید پولی به دانشگاهها پرداخت بشه؟
مثلا میشه به 10 تا دانشگاه مدارک فرستاد یا باید یکی 2 تارو انتخاب کرد؟

سوال اول:
بله اکثر دانشگاهها باید application feeرو پرداخت کنین که برای دانشجویان بین الملل حدود 50 تا 70 دلار متوسط هست...دانشگاههای مطرح این طوری هستش. در ضمن به خود سایت ها هم نگا کنین که چی نوشتن. یه چیز هم بگم دقت کنید بعضی از دانشگاههای ترکیه فقط زبان ترکی درس میدن.
دوست عزیز شما میتونین به همه دانشگاههای جهان در جا اپلای کنید...ولی دیگه از میونشون فقط یکی رو در نهایت انتخاب میکنید.
بااحترام

(19-01-2014, 10:32 AM)'vazheh' نوشته: سلام من لیسانس مهندسی کامپیوتر دارم از دانشگاه پیام نور معدلمم 13.41 و آیلتس 6 دارم.میخوام واسه ارشد گرایش امنیت اطلاعات یا شبکه برم ترکیه تا جایی که تحقیق کردم میگن باید جر آر ای ام بگیرم.وبسایت دانشگاههاشونم خیلی سرچ کردم اما اطلاعات کاملی ندارن اکثرشون!سوالی که دارم اینه که جی آر ای م باید چند باشه واسه این رشته؟واینکه کدوم دانشگاهها هست که این گرایشهارو داشته باشه و شهریه شونم خیلی زیاد نباشه؟

دوستمون rulany همه چی رو گفتن.
البته دانشگاههای دولتی هم شهریه دارن ولی خیلی کمه مثلا 700 لیر در هر ترم.
به نظرم معدلتون کمه و به این مورد هم دقت کنید که اندک دانشگاهها هستن که انگلیسی درس میدن...
شما اگه مشکل هزینه نداری اپلای کن واسه 10 تا مثلا 5 تا دولتی و 5تا خصوصی امیدوارم پذیرش بگیری.

(19-01-2014, 07:42 PM)'Charming' نوشته:
دوستمون rulany همه چی رو گفتن.
البته دانشگاههای دولتی هم شهریه دارن ولی خیلی کمه مثلا 700 لیر در هر ترم.
به نظرم معدلتون کمه و به این مورد هم دقت کنید که اندک دانشگاهها هستن که انگلیسی درس میدن...
شما اگه مشکل هزینه نداری اپلای کن واسه 10 تا مثلا 5 تا دولتی و 5تا خصوصی امیدوارم پذیرش بگیری.

بنظرتون بهترین کار این نیست که در حال حاضر تمرکزمو بزارم رو GRE و فروردین یا اوایل اردیبهشت امتحان بدم بعدش واسه انتخاب دانشگاه تصمیم بگیرم؟
و اینکه بزرگترین مشکلم اینه که تو وبسایت دانشگاهها اکثرا اطلاعات زیادی نیست!یا اینکه همه چیزو با جزییات واسه کارشناسی توضیح داده اما بقیه نه!

(19-01-2014, 07:56 PM)'vazheh' نوشته:
بنظرتون بهترین کار این نیست که در حال حاضر تمرکزمو بزارم رو GRE و فروردین یا اوایل اردیبهشت امتحان بدم بعدش واسه انتخاب دانشگاه تصمیم بگیرم؟
و اینکه بزرگترین مشکلم اینه که تو وبسایت دانشگاهها اکثرا اطلاعات زیادی نیست!یا اینکه همه چیزو با جزییات واسه کارشناسی توضیح داده اما بقیه نه!

بله دوست عزیز...دقیقا این کار رو بکنید.فقط دقت کنید که امتحان جی ار ای اگه کامپیوتری بشه تو ایران که دو تاش برگزار شد ماه های قبل میتونید تو اردیبهشت جی ار ای بدین وگرنه امتحان کاغذی تو ایران فقط تو مهر و ابان و بهمن انجام میشه که اختمال داره دیگه این بهمن برگزار بشه و از سال بعد کامپیوتری بشه و هر ماه برگزار بشه...دقت کن احتمال داره میگم...این ها رو خودتون در نظر بگیرید...
نه دوست عزیز اینطوری هم نیست...البته من تا جایی که ذهنم یاری بده میتونم نظر بدم ولی شما سعی کن مثلا تو google بنویسی مثلا itu graduate application  و یا رشتتون و دانشکده رو بنویسین براتون میاره که شرایط اپلای برای ارشد چی هستش میتونین پیدا کنین...اوایل یکم سخته بعدا درست میشهSmile....

(19-01-2014, 08:01 PM)'Charming' نوشته:
بله دوست عزیز...دقیقا این کار رو بکنید.فقط دقت کنید که امتحان جی ار ای اگه کامپیوتری بشه تو ایران که دو تاش برگزار شد ماه های قبل میتونید تو اردیبهشت جی ار ای بدین وگرنه امتحان کاغذی تو ایران فقط تو مهر و ابان و بهمن انجام میشه که اختمال داره دیگه این بهمن برگزار بشه و از سال بعد کامپیوتری بشه و هر ماه برگزار بشه...دقت کن احتمال داره میگم...این ها رو خودتون در نظر بگیرید...
نه دوست عزیز اینطوری هم نیست...البته من تا جایی که ذهنم یاری بده میتونم نظر بدم ولی شما سعی کن مثلا تو google بنویسی مثلا itu graduate application  و یا رشتتون و دانشکده رو بنویسین براتون میاره که شرایط اپلای برای ارشد چی هستش میتونین پیدا کنین...اوایل یکم سخته بعدا درست میشهSmile....

بله با استفاده از اطلاعاتی که دوستان زحمتشو کشیدن گذاشتن متوجه شدم که باید امیدوار باشم که ایران تصمیم بگیره کامپیوتریو هر ماه داشته باشه وگرنه مجبور میشم برم یه کشور دیگه واسه امتحان [img]images/smilies/sad.gif[/img] بنظرتون بخواد مشخص بشه این مساله تا کی معلوم میشه؟
واقعا چه راهنمایی عالی کردید اینطوری میشه دقیقتر اطلاعات بدست آورد ... آره دقیقا یهو یه عالمه استرس گرفتم چون اولشه و یکم کل روند کار واسم مجهوله ولی با کمک شما دوستای عزیز خیلی از مشکلاتم داره حل میشه.ممنون

(19-01-2014, 08:36 PM)'vazheh' نوشته:
بله با استفاده از اطلاعاتی که دوستان زحمتشو کشیدن گذاشتن متوجه شدم که باید امیدوار باشم که ایران تصمیم بگیره کامپیوتریو هر ماه داشته باشه وگرنه مجبور میشم برم یه کشور دیگه واسه امتحان [img]images/smilies/sad.gif[/img] بنظرتون بخواد مشخص بشه این مساله تا کی معلوم میشه؟
واقعا چه راهنمایی عالی کردید اینطوری میشه دقیقتر اطلاعات بدست آورد ... آره دقیقا یهو یه عالمه استرس گرفتم چون اولشه و یکم کل روند کار واسم مجهوله ولی با کمک شما دوستای عزیز خیلی از مشکلاتم داره حل میشه.ممنون

نگران نباشید مشخص میشه
از خود سنجش هم اسفند ماه بپرسید ببینین معلوم شده یا نه برنامه سال بعد
اولش سخته ولی بعد حدود دو هفته یا نهایت 1 ماه همه چی دستتون میاد
اره سایتهای دانشگاههای خارج از کشور اصلا با داخل قابل مقایسه نیست.

RE: تحصیل در ترکیه - rulany - 19-01-2014

سلام
اين شرايط دپارتمان كامپيوتر دانشگاه استانبول تكنيك هست :
ALES Numerical must be minimum 80.(old system GRE Quantitative must be 720, new system must be 156). Undergraduate GPA must be minimum 2.7/4 (69.66/100). Computer Engineering, Computer Science, Software Engineering, Information Engineering, Electronics and Communication Engineering, Mathematical Engineering,
Electrical Engineering, Electronics Engineering,
Telecommunications Engineering, Control Engineering,
Electrical and Electronics Engineering, Mechatronics,
and equivalent engineering programs should apply
به معدل دقت كن.
البته اين براي دانشگاه استانبول تكنيك هست كه البته اگر شرط معدل هم نداشتند بازم به نظرم شانسي نداشتي. اما در حال حاضر بايد تمام تلاشتو كني كه قسمت رياضي رو نمره ي كامل بگيري تا شايد شانسي براي ساير دانشگاه ها داشته باشي.
همونطور كه گفتم به نظرم براي دانشگاه هاي دولتي METU , Istanbul technical univ , Bogazici  اپلاي نكن.چون پول بيخود هدر ميدي!!  دانشگاه هاي خصوصي انگليسي زبان بسيار زياد هست در تركيه .حداقل 10 الي 15 تا ميشه نام برد كه اكثار كامپيوتر هم دارند.دانشگاه هاي دولتي كه بخواي كامل انگليسي باشه فقط خاور ميانه (METU) و بوغازيچي هستند .استانبول تكنيك اكثر رشته هاش انگليسي هست.نه همه!
حاجت تپه در آنكارا هم فكر كنم انگليسي ارائه بده رشته ي شما رو.براي اين شايد شانس داشته باشه.گرچه بازم به نظرم كم![img]images/smilies/biggrin.gif[/img]

در مورد اپليكيشن في بايد بگم بعضي ها دارند و بعضي ها .مثلا استانبول تكنيك نداره .اما خاور ميانه داره. 
در بعضي موارد اگر شرايط رو يه خورده هندي كني و توضيح بدي شايد قبول كنن كه اپليكيشن في رو وقتي رفتي تركيه و داري ثبت نام ميكني بدي. مثل دانشگاه كوچ (Koc University) كه براي خودم قبول كرد همچين شرايطي رو

RE: تحصیل در ترکیه - vazheh - 21-01-2014

(19-01-2014, 10:55 PM)'rulany' نوشته: سلام
اين شرايط دپارتمان كامپيوتر دانشگاه استانبول تكنيك هست :
ALES Numerical must be minimum 80.(old system GRE Quantitative must be 720, new system must be 156). Undergraduate GPA must be minimum 2.7/4 (69.66/100). Computer Engineering, Computer Science, Software Engineering, Information Engineering, Electronics and Communication Engineering, Mathematical Engineering,
Electrical Engineering, Electronics Engineering,
Telecommunications Engineering, Control Engineering,
Electrical and Electronics Engineering, Mechatronics,
and equivalent engineering programs should apply
به معدل دقت كن.
البته اين براي دانشگاه استانبول تكنيك هست كه البته اگر شرط معدل هم نداشتند بازم به نظرم شانسي نداشتي. اما در حال حاضر بايد تمام تلاشتو كني كه قسمت رياضي رو نمره ي كامل بگيري تا شايد شانسي براي ساير دانشگاه ها داشته باشي.
همونطور كه گفتم به نظرم براي دانشگاه هاي دولتي METU , Istanbul technical univ , Bogazici  اپلاي نكن.چون پول بيخود هدر ميدي!!  دانشگاه هاي خصوصي انگليسي زبان بسيار زياد هست در تركيه .حداقل 10 الي 15 تا ميشه نام برد كه اكثار كامپيوتر هم دارند.دانشگاه هاي دولتي كه بخواي كامل انگليسي باشه فقط خاور ميانه (METU) و بوغازيچي هستند .استانبول تكنيك اكثر رشته هاش انگليسي هست.نه همه!
حاجت تپه در آنكارا هم فكر كنم انگليسي ارائه بده رشته ي شما رو.براي اين شايد شانس داشته باشه.گرچه بازم به نظرم كم![img]images/smilies/biggrin.gif[/img]
در مورد اپليكيشن في بايد بگم بعضي ها دارند و بعضي ها .مثلا استانبول تكنيك نداره .اما خاور ميانه داره. 
در بعضي موارد اگر شرايط رو يه خورده هندي كني و توضيح بدي شايد قبول كنن كه اپليكيشن في رو وقتي رفتي تركيه و داري ثبت نام ميكني بدي. مثل دانشگاه كوچ (Koc University) كه براي خودم قبول كرد همچين شرايطي رو

وای مرسی خیلی خوبه اطلاعاتی که گذاشتین.
حالا بنظرتون اگه مثلا کارشناسی ارشدو بخوام MBA بگیرم شرایط بهتر نمیشه؟احتمال پذیرشم اینجوری بیشتر نمیشه نسبت به کامپیوتر؟

RE: تحصیل در ترکیه - rulany - 21-01-2014

(21-01-2014, 11:30 AM)'vazheh' نوشته:
وای مرسی خیلی خوبه اطلاعاتی که گذاشتین.
حالا بنظرتون اگه مثلا کارشناسی ارشدو بخوام MBA بگیرم شرایط بهتر نمیشه؟احتمال پذیرشم اینجوری بیشتر نمیشه نسبت به کامپیوتر؟

رشته ی MBA خیلی کم رایگان پیدا میشه . در کل اگر بحث شانس باشه در کامپیوتر خیلی شانست بیشتر