آکادمیا کافه
تجربیات زندگی در آمریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: زندگی و کار در آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D9%88-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- موضوع: تجربیات زندگی در آمریکا (/Thread-%D8%AA%D8%AC%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

صفحات 1 2 3 4 5

RE: مشاهدات و تجربیات شما در آمریکا - lavender - 11-03-2013

- اگر جایی زنگ زدید برای رفع اشکال( فرض کنید مشکل اینترنت) ، ID فردی که پاسخگو بوده بهتون رو بگیرید تا اگه باز به مشکل خوردید و زنگ زدید به همون مرکز بتونید رفرنس بدید.( همه ی کارمندان خدمات مشتریان یه ID دارن.)

- اگر فیشی رو تلفنی پرداخت  کردید حتماً Confirmation Number بگیرید ازشون که اگر دفعه ی بعد فیشتون زیاد اومد یا بیشتر از اون مقداری بود که باید پرداخت می کردید بتونید باهاشون تماس بگیرید و با ارائه ی این شماره بگید پرداخت کردید.

- برای اسباب کشی پول الکی ندید به این شرکت های حمل ونقل ( نه سره ساعت می یان- نه درست حسابی کار می کنن- چند برابر هم شارژ می کنن) خیلی شیک برید یه uhal  بگیرید.

p.s : واقعاً نمی دونم اینایی که دارم می نویسم چقدر به دردتون می خوره...فقط داره هر چی به ذهنم میاد رو می نویسم.

RE: مشاهدات و تجربیات شما در آمریکا - lavender - 27-03-2013

دوستان کسی بیمه ی درمانی خوب سراغ داره؟ خیلی بیسیک . 
( من هیچ وقت نمی فهمم چرا بعضی جاها فقط 1-2 بار توی سال برای کارمنداشون enroll می کنن [عکس: 157419_4caekgi.gif])

RE: مشاهدات و تجربیات شما در آمریکا - lavender - 12-05-2013

یه موضوعی رو باید بگم بهتون تا وقتی اومدید امریکا دهنتون باز نمونه! 
لیدیز اند جنتلمن!
اینجا هزینه ی شلوار کوتاه کردن و دوخت و دوز زیاده.... برای کوتاه کردن شلوار دست کم 12-15$ می گیرن. کاری که آدم خودش می تونه توی 20 دقیقه  ( با دست ) انجام بده.
این کار رو حتماً یاد بگیرید.

RE: مشاهدات و تجربیات شما در آمریکا - lavender - 12-05-2013

این که می گن کردیت بسازید برای APR ( سود روی وامی که بهتون می دن) خوب هست...نه توانایی خریدتون.
مقدار income توانایی خریدتون رو بالا می بره.
مثلاً اگر من درآمدم توی ماه 1000 دلار باشه و بخوام یه ماشین بخرم...بهم می گن ما مطمئن نیستیم بتوتی این هزینه رو پرداحت کنی و باید co signer یا ضامن داشته باشی. اما % APR شما کم خواهد بود چون کردیت خوبی داری!

RE: تجربیات زندگی در آمریکا - ShahdaD - 18-05-2013

مدت هاست که وقت نکردم به فروم سر بزنم، بعد از مدت ها در حالی دارم این متن رو می نویسم که سوار اتوبوس greyhound هستم و دارم از شیکاگو به مینیاپولیس میرم. اتوبوس های greyhound وای فای مجانی داره. اما این قضیه مهم نیست، مهم اینه که الان که توی اتوبوس نشستم کسی به من نگفت اون اول بشن، کسی نگفت خانم ها نباید جلو بشینند یا آخر بشینند، هیج کس چیزی نگفت، به جز اینکه لطفا هدفنتون رو بذارید توی گوشتون، به حق بقیه احترام بگزارید، هیچ کس حق من رو زیر پا نگذاشت و این مهمترین قضیه برای من بود و هست. 

یادم هست چقدر از این شرایط مینالیدم، خوب یادم هست وقتی کسی به حقم تعرض میکرد و من نمیتونستم چیزی بگم چقدر اعصابم رو خراب میکرد، اما حالا من در جایی هستم که میخواستم باشم. هستم نه به خاطر شانس خوبم، نه به خاطر پولداری پدرم. به خاطر اینکه خواستم و تلاش کردم برای اینکه در این لحظه باشم و در این زمان، و از این بابت بسیار خوشحالم. اتفاقا زمانی که من از ایران خارج شدم شاید بدترین زمان بود، زمانی که وقتی من بودجه ام رو بر اساس دلار 1000 تومانی بسته بودم، اما دلار به 4000 تومان رسید، اما این قضایا روی من تاثیر نگذاشت، من تصمیم خودم رو گرفته بوده که به رویام برسم، شاید باید بعضی روزها 10-12 ساعت کار کنم و درس بخونم اما این قضیه مهم نیست، مهم اینه که خواستن توانستن است.

اگر واقعا چنین مسایل کوچیکی در احتماع شما رو آزار میده و رویاتون میگه باید اینجا یا هرجای دیگه توی دنیا باشید، به هیچ کس گوش ندید که شما میتونید یا نمیتونید و یا اینکه مگه شما چند سال زندگی می کنید که بخواید این همه سختی رو به تن 
بخرید، کاری که  درست هست رو انجام بدهید و مطمین باشید که نتیجه لاش هاتون رو میگیرید..و یک چیز رو همیشه به یاد داشته باشید و اونم اینه که همیشه بدونید که بعضی وقت ها بعضی نقشه ها براتون کار نمیکنه، شما نیاز ندازید همیشه موفق باشید، بلکه نیاز دارید وقتی به عقب نگاه می کنید یک تعییر بزرگ در زندگیتون داده باشید، و این چیزی است که من هر روز بهش نگاه میکنم و هر روز خدا رو شکر میکنم براش، در آخر این نوشته ام رو با این جمله تموم میکنم:

what is the point of being on this world? if all you wana do is be like to everyone and avoid trouble?

RE: تجربیات زندگی در آمریکا - lavender - 20-05-2013

درود....
یه نکته ای هست در مورد اتوبوس های درون شهری و برون شهری.

1- اتوبوس های درون شهری رو وقتی سوار می شید به دو صورت می تونید پولش رو پرداخت کنید: 
  الف: پول نقد داشته باشید و بریزید توی به جعبه ای که جلوی راننده هست.
ب: کارت داشته باشید. کارتها چند نوع هستن. بعضی از شهر ها کارت روزانه -هفتگی - ماهیانه  دارن. بعضی از شهر ها هم یه کارت دارن که اون رو شارژ می کنید و ازش استفاده می کنید ( مثل کارت متروی تهران)
اگر کارت داشته باشید و استفادتون از اتوبوس زیاد باشه خیلی به صرفه هست. 
مثلاً توی مریلند و دی سی  اگر کارت داشته باشیم هم از مترو و هم اتوبوس می شه استفاده کرد و به جایی که برای اتوبوس هر دفعه 2 دلار بدیم - 1.25$ می دیم. یا مترو حدود 25-40 سِنت ارزون تر می شه.
بعضی شهر ها مثل کلمبیا (مریلند) کارت ماهانه دارن و می رفتم کتابخونه یا کتابفروشی کالج کارت ماهیانه ی 5 دلاری بهم می دادن.... 
اگر دانشجو باشید می تونید از کتاب فروشی دانشگاهتون کارت اتوبوس بگیرید که اصولاً برای دانشجو ها تخفیف داره یا به کل رایگان هست.

مسافرت های برون شهری با اتوبوس:
بهتره بلیطتون رو آنلاین سفارش بدید چون اصولاً قیمت آنلاین خیلی کمتر از این هست که بردی اونجا و بگید بلیط می خوام.

RE: تجربیات زندگی در آمریکا - mohamad0014 - 19-07-2013

سلام.
دوستان لطف می کنند توضیحی در مورد سیستم برق آنحا بدهند آیا برای لب تاپ نیای به مبدل هست؟
ممنون

RE: تجربیات زندگی در آمریکا - ahmadpashaei - 19-07-2013

سلام محمد جان، شرمنده که من از ایران جواب میدم ولی در حد اطلاعاتم:
شبکه برق سراسری آمریکا بر پایه 110 ولت هست که از این نظر با ایران و اروپای 220 ولتی متفاوته ولی برای لپتاپ نگران نباشید. چرا که لپ تاپ مستقیم به برق وصل نمیشه و از آداپتور استفاده می کنید و این وسایل که به آداپتور معروف شدن در واقع منابع تغذیه سوییچینگ هستند و ورودی 100 تا 220 ولت رو قبول می کنند. میتونید به آداپتور خودتون نگاه کنید و بخونیدش.
موفق باشید

RE: تجربیات زندگی در آمریکا - Saeid - 19-07-2013

(19-07-2013, 09:23 AM)'mohamad0014' نوشته: سلام.
دوستان لطف می کنند توضیحی در مورد سیستم برق آنحا بدهند آیا برای لب تاپ نیای به مبدل هست؟
ممنون

سلام محمد جان. همونطور که احمد گفت مبدل 110 به 220 وجود داره. ولی لازم به گفتنه که برا بعضی وسایل اگر از اداپتور هم استفاده کنید نمیتونید به برق آمریکا وصل بشید. مثلا موزر نمیشه. یا اکثرا سشوار نمیشه. بنابراین به غیر از اداپتور اون وسیله 110 ولت باید تو رنج استفاده اش که تو مشخصات دستگاه مینویسه باید باشه.

RE: تجربیات زندگی در آمریکا - tarakhanom - 10-08-2013

(18-05-2013, 09:33 PM)'ShahdaD' نوشته: مدت هاست که وقت نکردم به فروم سر بزنم، بعد از مدت ها در حالی دارم این متن رو می نویسم که سوار اتوبوس greyhound هستم و دارم از شیکاگو به مینیاپولیس میرم. اتوبوس های greyhound وای فای مجانی داره. اما این قضیه مهم نیست، مهم اینه که الان که توی اتوبوس نشستم کسی به من نگفت اون اول بشن، کسی نگفت خانم ها نباید جلو بشینند یا آخر بشینند، هیج کس چیزی نگفت، به جز اینکه لطفا هدفنتون رو بذارید توی گوشتون، به حق بقیه احترام بگزارید، هیچ کس حق من رو زیر پا نگذاشت و این مهمترین قضیه برای من بود و هست. 
یادم هست چقدر از این شرایط مینالیدم، خوب یادم هست وقتی کسی به حقم تعرض میکرد و من نمیتونستم چیزی بگم چقدر اعصابم رو خراب میکرد، اما حالا من در جایی هستم که میخواستم باشم. هستم نه به خاطر شانس خوبم، نه به خاطر پولداری پدرم. به خاطر اینکه خواستم و تلاش کردم برای اینکه در این لحظه باشم و در این زمان، و از این بابت بسیار خوشحالم. اتفاقا زمانی که من از ایران خارج شدم شاید بدترین زمان بود، زمانی که وقتی من بودجه ام رو بر اساس دلار 1000 تومانی بسته بودم، اما دلار به 4000 تومان رسید، اما این قضایا روی من تاثیر نگذاشت، من تصمیم خودم رو گرفته بوده که به رویام برسم، شاید باید بعضی روزها 10-12 ساعت کار کنم و درس بخونم اما این قضیه مهم نیست، مهم اینه که خواستن توانستن است.
اگر واقعا چنین مسایل کوچیکی در احتماع شما رو آزار میده و رویاتون میگه باید اینجا یا هرجای دیگه توی دنیا باشید، به هیچ کس گوش ندید که شما میتونید یا نمیتونید و یا اینکه مگه شما چند سال زندگی می کنید که بخواید این همه سختی رو به تن 
بخرید، کاری که  درست هست رو انجام بدهید و مطمین باشید که نتیجه لاش هاتون رو میگیرید..و یک چیز رو همیشه به یاد داشته باشید و اونم اینه که همیشه بدونید که بعضی وقت ها بعضی نقشه ها براتون کار نمیکنه، شما نیاز ندازید همیشه موفق باشید، بلکه نیاز دارید وقتی به عقب نگاه می کنید یک تعییر بزرگ در زندگیتون داده باشید، و این چیزی است که من هر روز بهش نگاه میکنم و هر روز خدا رو شکر میکنم براش، در آخر این نوشته ام رو با این جمله تموم میکنم:
what is the point of being on this world? if all you wana do is be like to everyone and avoid trouble?

بعد از چند روز شب بیداری و خوندن تقریبا همه قسمتهای سایت و نظرات دوستان و
تردید در رفتن و گاهی نا امیدی از گرفتن پذیرش ، واقعا به یه دلنوشته اینچنینی برای امید به آینده و تلاش برای رسیدن به اون  نیاز داشتم!!!
خیلی ازتون ممنونم که تجربتون رو اینقدر شفاف وتاثیرگذار  بیان کردید.
به امید آینده ای روشن برای همه دوستان