آکادمیا کافه
ویزای تحصیلی فنلاند - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: فنلاند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%81%D9%86%D9%84%D8%A7%D9%86%D8%AF)
+----- انجمن: روادید فنلاند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%81%D9%86%D9%84%D8%A7%D9%86%D8%AF)
+----- موضوع: ویزای تحصیلی فنلاند (/Thread-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C-%D9%81%D9%86%D9%84%D8%A7%D9%86%D8%AF)

صفحات 1 2 3 4

RE: ویزای تحصیلی فنلاند - saaaaam - 23-12-2014

(22-12-2014, 08:43 PM)'marmarjan' نوشته:
Researcher
  • Form OLE_TUT
  • Study and work certifications in English
  • Copy of the original study certificate (legalized at the Ministry for Foreign Affairs, Iran and at the Finnish Embassy, Teheran) in Farsi language and translation in English.
  • Agreement between the researcher and the university (required also from family members who are applying for a visa)
  • English language certification (IELTS 5.0 or TOEFL 550) is recommended
  • راستش انگار تو خط سوم گفته نیازه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟خوب اگه نیازه یعنی من باید مدارکم رو ترجمه کنم و بعد ببرم سفارت؟گواهی اشتغال به تحصیل در مقطع دکتری رو هم باید ببرم و اون رو هم لگالایز میکنه سفارت؟
سلام
والا پارسال سفارت به من هم گفت ولی من تایید نکردم توسط سفارت برای ویزا و مشکلی هم پیش نیومد و من هم الان فنلاند هستم

RE: ویزای تحصیلی فنلاند - marmarjan - 01-02-2015

ببخشید دوستان چند سوال داشتم:
1- برای کپی از مدارک ایا فقط کپی از ترجمه لازم است دو سری یا اینکه باید از خود مدارک مثلا شناسنامه فارسی هم کپی تهیه کرد
2- فتوکپی از تمام صفحات ممهور گذرنامه در صفحه a4:دقیقا از چه صفحاتی باید کپی گرفت؟صفحات ممهور آیا منظورش صفحاتی است که مهر ویزا خورده و به کشورهای دیگر رفته ایم؟
3- من مقداری paper isi و کنفرانس در زمینه کاری ام دارم ایا انها را هم به مدارکم اضافه کنم و تحویل دهم؟
4- سابقه کاری و همچنین سابقه تدریس نیز در دانشگاه دارم  که ترجمه کرده ام انها را نیز اضافه کنم و تحویل دهم؟

RE: ویزای تحصیلی فنلاند - marmarjan - 06-02-2015

سلام بچه ها
ایا اگه به صورت حق التدریس تو دانشگاه درس میدیم بایدبگیم استخدام هستیم یا حتما باید سابقه بیمه داشته باشیم در این زمینه؟چون من قبلا تو چند شرکت کار کردم اما الان دیگه اونجاها کار نمیکنم اما سابقه بیمه شونو دارم ؟
جواب این قسمت رو چی بزنم؟
are you employed?

RE: ویزای تحصیلی فنلاند - saaaaam - 06-02-2015

(01-02-2015, 11:49 PM)'marmarjan' نوشته: ببخشید دوستان چند سوال داشتم:
1- برای کپی از مدارک ایا فقط کپی از ترجمه لازم است دو سری یا اینکه باید از خود مدارک مثلا شناسنامه فارسی هم کپی تهیه کرد
2- فتوکپی از تمام صفحات ممهور گذرنامه در صفحه a4:دقیقا از چه صفحاتی باید کپی گرفت؟صفحات ممهور آیا منظورش صفحاتی است که مهر ویزا خورده و به کشورهای دیگر رفته ایم؟
3- من مقداری paper isi و کنفرانس در زمینه کاری ام دارم ایا انها را هم به مدارکم اضافه کنم و تحویل دهم؟
4- سابقه کاری و همچنین سابقه تدریس نیز در دانشگاه دارم  که ترجمه کرده ام انها را نیز اضافه کنم و تحویل دهم؟

سلام
1- بنظر من شما اصل و کپی شناسنامه فارسی را هم همراه ببرید
2- در مورد گذرنامه صفحاتی که نوشته داره را کپی کنید مثلا متاهل هستید همراه دارید و البته اگه به کشورهای دیگر سفر کرده اید هم کپی مهر ویزا باشد ضرری ندارد
3- نه لازم نیست مقاله ها را کپی کنید فقط رزومه باشه کافی هست
4- من شخصا پارسال سوابق تحصیل را نوشتم و گذاشتم ضرری نداشت
موفق باشید

RE: ویزای تحصیلی فنلاند - مهمان - 18-11-2015

سلام، این درسته که کشورای اسکاندیناوی به ایرانی ها خیلی سخت ویزا میدن و حتی اگه رزومه ی قوی ای داشته باشی هم امکان رد شدنت هست؟ Sad در مورد دانمارک و هلند چطور؟

RE: ویزای تحصیلی فنلاند - Shihan - 18-11-2015

(18-11-2015, 01:03 PM)مهمان نوشته: سلام، این درسته که کشورای اسکاندیناوی به ایرانی ها خیلی سخت ویزا میدن و حتی اگه رزومه ی قوی ای داشته باشی هم امکان رد شدنت هست؟ Sad در مورد دانمارک و هلند چطور؟

نه اینطور نیست. سالانه خیلی از ایرانی ها ویزای دانشجویی میگیرن و میرن فنلاند!!

RE: ویزای تحصیلی فنلاند - student2012 - 10-02-2016

من دیروز از یه آزانس اعزام شنیدم که اگه پذیرش هم بگیریم ویزا محاله بده امسال سفارت! خیلی نگرانم کردن، تا چه حد حت داره به نظرتون؟؟؟ دوباره خبر مبراییه که سختگیری میکنن؟ یا از رو بی اطلاعی این حرفو زده؟؟

ممنون

RE: ویزای تحصیلی فنلاند - Matinking - 10-02-2016

(10-02-2016, 11:09 AM)student2012 نوشته: من دیروز از یه آزانس اعزام شنیدم که اگه پذیرش هم بگیریم ویزا محاله بده امسال سفارت! خیلی نگرانم کردن، تا چه حد حت داره به نظرتون؟؟؟ دوباره خبر مبراییه که سختگیری میکنن؟ یا از رو بی اطلاعی این حرفو زده؟؟

ممنون

سلام

سخت گیری های سفارت فنلاند در ارائه ویزا چیز جدیدی نیست...
ولی چنین ادعای strict ی رو نمیشه مبنای تصمیم گیری برای اقدام نکردن دونست...
تنها کاری که از دست شما بر میاد، تهیه مدارک و application تون به بهترین نحو هست تا ان شالله منجر بشه به ویزا...
طبیعتا اگر plan b هم دارید، پیش بردن اون هم می تونه قابل تامل باشه...

براتون آرزوی موفقیت دارم

RE: ویزای تحصیلی فنلاند - student2012 - 13-02-2016

اول از همه ممنون از پاسختون Smile ، حق با شماست از این سختگیریها همیشه بوده، ولی این خیلی با قاطعیت گفت، جوری که نگرانم کرد که اینا که اینقدر روابط دارن وقتی نتونن ، دیگه ...    و اینکه اگه مهر ریجکت بخوره تو پاس آدم برای رفتن به کشورای دیگه هم خب مشکل اساسی درست میشه و با این وضعیت هم ، هر برنامه ریزی برای جاهای دیگه هم از هم می پاشه Confused 
توکل به خدا دیگه.. تا ببینیم چی میشه .. Sad

اینم بگم که دیدم یکی دوتا از بچه هم یکی دو ماه پیش تحصیلی ویزا گرفته بودنا!!! Big Grin پس یعنی غیر ممکن نیست انشاله

RE: ویزای تحصیلی فنلاند - saaaaam - 09-03-2016

(13-02-2016, 10:01 AM)student2012 نوشته: اول از همه ممنون از پاسختون Smile ، حق با شماست از این سختگیریها همیشه بوده، ولی این خیلی با قاطعیت گفت، جوری که نگرانم کرد که اینا که اینقدر روابط دارن وقتی نتونن ، دیگه ...    و اینکه اگه مهر ریجکت بخوره تو پاس آدم برای رفتن به کشورای دیگه هم خب مشکل اساسی درست میشه و با این وضعیت هم ، هر برنامه ریزی برای جاهای دیگه هم از هم می پاشه Confused 
توکل به خدا دیگه.. تا ببینیم چی میشه .. Sad

اینم بگم که دیدم یکی دوتا از بچه هم یکی دو ماه پیش تحصیلی ویزا گرفته بودنا!!! Big Grin پس یعنی غیر ممکن نیست انشاله

دوست عزیز 
فنلاند تقریبا در همه شرایط از بسیاری از کشورها به ایرانی ها بهتر ویزا داده لطفا به حرف موسسات و افراد نا اگاه توجه نکنید