آکادمیا کافه
ویزای تحصیلی فنلاند - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: فنلاند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%81%D9%86%D9%84%D8%A7%D9%86%D8%AF)
+----- انجمن: روادید فنلاند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%81%D9%86%D9%84%D8%A7%D9%86%D8%AF)
+----- موضوع: ویزای تحصیلی فنلاند (/Thread-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C-%D9%81%D9%86%D9%84%D8%A7%D9%86%D8%AF)

صفحات 1 2 3 4

ویزای تحصیلی فنلاند - spt - 19-01-2011

در این تاپیک به مسایل مربوط به گرفتن ویزای دانشجویی از فنلاند پرداخته میشود.

RE: ویزای تحصیلی فنلاند - spt - 04-01-2012

طبق آخرین اخبار رسیده درخاست برای ویزای تحصیلی دانشجویی از این به بعد آنلاین خواهد بود. البته میتونن باز هم به سفارت مراجعه کنن مثل قبل...
البته این موضوع بسته به شرایط زیادی هم داره مثلا برای افراد متاهل اینطوری نیست...

این متن خبر هستش که برای ما اومده:
Students may now apply for a residence permit online

The Finnish Immigration Service and the Finnish police have launched an e-service for the purpose of handling foreigners' permit and license matters. Among other features, the e-service enables customers to submit an application and to follow the progress of its processing.

At first the e-service will be available only to students who are applying for their first residence permit. The rest of the electronic application forms and extension application forms will be added gradually. Later it will also be possible to submit an electronic residence permit application on grounds such as work, self-employment, etc. In addition, the service will include selected application forms relating to Finnish citizenship, registration of EU citizens' right of residence, and residence cards for the family members of EU citizens.

Not all application forms will be converted into an electronic format just yet. For example, residence permit applications on the grounds of family ties may only be submitted on a paper form until further notice. The possibilities of expanding the e-service to cover even some of the forms for family ties applications will be considered on the basis of experiences received of the service.

Using the e-service for foreigners' permit matters you may
* create your own user account using online user authentication from a Finnish bank, an electronic identity card (HST card), or a combination of user ID and password
* submit an application
* add appendices to your application
* pay the application fee online (as from week 2)
* view your application after you have completed and submitted it
* supplement information on your own initiative or when requested by the authorities
* follow the progress of the application
* receive notification when a decision is made on your application (log in with user ID and password)
* receive the actual decision (log in with online authentication information from a bank or HST card)
* receive notification by e-mail or SMS of any messages received on your user account, such as requests for clarification or notices of decisions; for the time being, SMS messages can only be sent to Finnish mobile numbers.

You may access the e-service via the websites of the Finnish Immigration Service or the Finnish police. The direct address is https://e-asiointi.migri.fi<https://e-asiointi.migri.fi/eServices/FrontPage.aspx?ReturnUrl=%2feServices&lang=en>.

A visit to the embassy or a police station is required

Even when customers submit their application online, they will need to visit a Finnish embassy or a police station in person to verify their identity. They will also need to show the original copies of any appendices to their application. An application cannot be processed until the applicant has visited the embassy or a police station.

به زودی خبر های بعدی در همینجا اطلاع رسانی خواهد شد. Smile

RE: ویزای تحصیلی فنلاند - spt - 07-01-2012

متاسفانه یا خوشبختانه خبر دیگری نیز در راه است!!!
فنلاند از این پس به جای ویزای چسبوندنی کارت اقامت صادر میکنه که کارت هوشمندی هست که علاوه بر اطلاعات معمول اثر انگشت های متقاضیان رو نیز نگهداری میکنه... از این به بعد برای گرفتن ویزا باید انگشت نگاری هم بشیم Sad
اصل خبر:

Residence permit card

Finland will introduce biometric residence permit cards at the beginning of 2012. They will replace the residence permit stickers for travel documents.

The amendments to the Aliens Act will enter into force on 1 January 2012, when the granting of biometric residence permit cards will begin. Because of technical delays in the introduction of fingerprint scanning, fingerprints will be stored on card chips gradually. If technical problems prevent the scanning of a residence permit applicant's fingerprints, the fact will be recorded on the residence permit card chip.

Nevertheless, the card remains a fully valid proof of the right of residence until its date of expiry.

Fingerprints taken from all persons over 6 years of age

In practice the reform means that all residence permit applicants and asylum seekers who are older than 6 years will have prints taken of all their fingers to be recorded in the Register of Aliens. Fingerprints will be taken again when applying for permit extensions and permanent residence permits, and a new card will be issued each time.

Biometric identifiers stored on the residence permit card chip include a facial image and two fingerprints. The residence permit card is not an official identity card.

Recording biometric identifiers on the residence permit will help to prevent malpractice by creating a more reliable connection between the residence permit holder and the permit itself. The changes are based on an EU Regulation issued in 2008.

Application must be submitted in person

The amendments to the Aliens Act mean that from the beginning of 2012 residence permit applications must be submitted in person. A family member resident in Finland (sponsor) or an employer will no longer be able to submit an application on behalf of the applicant.

In addition, the work permit unit of the Employment and Economic Development Office will be removed from among the offices where residence permit applications can be submitted, although the units will continue to play a part in the decision-making concerning employees' residence permit applications.

As before, the first residence permit is to be applied for at a Finnish mission abroad. A residence permit card should be collected from the same place where the application was submitted.

All applications for new permits to the Finnish police

After the New Year, applications for residence permit extensions and permanent residence permits can only be submitted at a Finnish police station. Similarly, if a residence permit card is lost or stolen, a new card can be applied for at the Finnish police. The police will also make decisions on all permit extensions and re-applications.

Persons with a valid residence permit sticker affixed to their passports will not need to change the sticker for a card. A residence permit card must nevertheless be applied for without delay as soon as the passport expires.

Pending applications in Finland also to be complemented in the New Year

Persons who have submitted their residence permit applications in Finland before 1 January 2012, but who have not received the decision by the end of 2011, must visit the police station to have fingerprints taken to complement the application.

When the matter is taken up for processing the Finnish Immigration Service and the police will send their clients a letter requesting supplementary information. The letter gives instructions on when and to which police station applicants should go to complete their applications.

Source: Police (http://www.poliisi.fi/poliisi/home.nsf/pages/D88A82CBC853216AC225797A00446057?opendocument)

RE: ویزای تحصیلی فنلاند - Shihan - 28-06-2012

مدارک لازم جهت صدور ویزای دانشجویی

1-اصل پذیرش
2-مدرک زبان
3-بیمه یکساله معتبر
4-گذرنامه
5-پر کردن فرم های سفارت
6-نامه تمکن مالی از بانک
7-اصل شناسنامه و ترجمه آن
8-مبلغ 85000 تومان
9- دو قطعه عکس رنگی 6*4 با زمینه سفید
10- مدارک فارغ التحصیلی فراموش نشه! توی خود فرم ها نوشته که لازمه.
11- اگه سابقه کار دارید و توی فرم ذکرکرده اید مدارک مربوطهدر راستای اثبات رو هم ارائه بدین.
12-CV: اختیاری

RE: ویزای تحصیلی فنلاند - saaaaam - 08-06-2014

دوستان

مدارکی که سفارت در روز مصاحبه می خواهد به شرح زیر هست: سال 2014
1-اصل پذیرش یا پرینت فایل پی دی اف به همراه دو نسخه کپی ان
2-مدرک زبان اصل و دو نسخه کپی
3-بیمه یکساله معتبر از سایت swiss care به مبلغ اعتبار 30000 یورو که باید 219 یورو بخرید و 2 نسخه کپی از ان
4-گذرنامه و 2 نسخه کپی - پیشنهاد می کنم اگر اعتبار گذرنامه شما از تاریخ در خواست ویزا کمتر از 1 سال اعتبار دارد تا ایران هستید تعویض کنید
5-پر کردن فرم های سفارت و 2 نسخه کپی
6-نامه تمکن مالی از بانک به میزان معادل 
6,720 EUR و یا بیشتر و 2 نسخه کپی از ان
7-اصل شناسنامه و ترجمه آن و 2 نسخه کپی از ترجمه
8-[b]مبلغ 330 یورو هزینه صدور ویزا که باید نقدا در سفارت بپردازید 

9- دو قطعه عکس رنگی 6*4 با زمینه سفید[/b]
[b]10- مدارک فارغ التحصیلی فراموش نشه! و یک نسخه ترجمه رسمی ان با مهر دادگستری و خارجه و باز یک نسخه کپی از ان[/b]
[b]11- اگه سابقه کار دارید و توی فرم ذکرکرده اید مدارک مربوطه در راستای اثبات رو هم ارائه بدین و 1 نسخه کپی از ان[/b]
[b]12-CV: اختیاری ولی بنظر من حتما بیارید 2 نسخه

نکته: بطور خلاصه هر چی در بالا نوشتم باید 1 نسخه اصل و 1 نسخه کپی همراه داشته باشید!
[/b]

RE: ویزای تحصیلی فنلاند - saaaaam - 09-06-2014

سلام
امروز رفتم سفارت فنلاند
1- اصل مدرک زبان یادم رفته بود بیارم ایراد نگرفتن
2- ازم تایید مدارک تحصیلی و پرداختن 30 یورو را نخواستن که همش بچه ها می گفتن باید دوباره مدارک تحصیلی تایید بشه
3- برخوردشون خیلی عالی بود
4- خانم مسئول انگشت نگاری ازم چند سوال ساده پرسید که شما که مالی خوندی چرا می خوای بری و منبع درامدت چیه و خوش بش کردیم اخر سرم دوست شدیم و خندیدیم!
5- 330 یورو یادتون نرود
6- سلامتی!

RE: ویزای تحصیلی فنلاند - saaaaam - 20-06-2014

در مورد ویزای فنلاند نکته ای را بگذارم شاید به کار ایندگان بیاد: "
فنلاند به رشته های شیمی و نقت و صنایع وابسته - و رشته های مرتبط با اطلاعات و امنیت ان تحریم شدن البته منظور از اطلاعات رشته های مرتبط به کامپیوتر و فناوری اطلاعات هست که کاربردهای خاص دارند به سختی اخیرا ویزا می دهد البته فعلا مقطع دکتری بیشتر ریجکت شدن"

RE: ویزای تحصیلی فنلاند - saaaaam - 03-07-2014

سلام دوستان خوبم
امروز کارت اقامت بعضی از دوستانم رسید چند نکته جالب فهمیدم گفتم اینجا برای شما مطرح کنم:
1- سفارت فنلاند در مورد اشخاص بالای سی سال در صورتی که رشته ای که اپلای کردن ربطی به موارد تحلیم شده ! نداشته باشد راحت ویزا می هد دوستم سپهر 35 ساله لیسانس و فوق لیسانس زبان فوق مجدد پذیرش داشت در رشته اموزش ویزاش بعد از 58 روز امد!
2- کارت اقامت دوستان بین 30 تا 60 روز امد البته مال من فعلا نیومده چون 24 روز شده!
3- برای مستر دومی ها بچه ها معتقدند سکوریتی چک بیشتر و طولانی تر هست!
4- تقریبا پذیرش گرفتن از دانشگاه های فنلاند در مستر  = گرفتن اقامت تحصیلی مگر مواردی که جزوه تحلیم باشه!
شاد باشید

RE: ویزای تحصیلی فنلاند - saaaaam - 23-07-2014

دوستان خوبم سلام
یکی از دوستام مراحل داخل سفارت که بعد از گرفتن وقت سفارت هست را خیلی ساده شرح داده بود گفتم برای شما هم بگذارم که ایندگان انشاله استفاده کنند:
مرحله اول (تحویل دارک):
انتظار توی سفارت فنلاند درکل حدود 1-2 ساعت طول کشید. یک آقای (برای من یک خانم زیبای ایرانی ولی بسیار جدی بود- سام) اسمم رو صدا زد رفتم و یکی یکی مدارک رو از من به ترتیب زیر گرفت (در مورد ترتیب سه تا اولی مطمئن هستم ) :
1- دو تا فرم پر و امضا شده
من فرمم رو تایپ کرده بودم و یه نفر قبل من دستی نوشته بود برای هیچ کدوممون ایرادی نگرفت.
2- اصل پاسپورت و دو تاکپی از دو صفحه اول
( کاغذ کپی سایز آ 4 باشه و کپی رو بزرگش نکنید تا کل صفحه رو بگیره یعنی مابقی صفحه خالی میمونه) 
پاسپورت رو بعد از انگشت نگاری پس میده.
3- اصل شناسنامه و ترجمه شناسنامه به انگلیسی و یک سری کپی از ترجمه شناسنامه
(ترجمه شناسنامه من فقط مهر مترجم داشت. قبلا هم زنگ زده پرسیده بودم گفته بود برای مجردها ترجمه شناسنامه مهر دادگستری و مهر وزارت امورخارجه رو نمی خواد) - سام: مال من مهر دادگستری و خارجه هم داشت گفتم کار از محکم کاری عیب نمی کنه ! من 31 روزه ویزا گرفتم![img]images/smilies/tongue.gif[/img]
اصل شناسنامه رو برمیگردونه ولی ترجمه شناسنامه رو میگیره
4- دو قطعه عکس 
با پس زمینه سفید و بدون روتوش سایز عکس های من 3.5 در 4.5 بود.
5- نامه قبولی دانشگاه و یک کپی نامه 
مال من پرینت میل دانشگاه بود. قبول کردن (خود دانشگاه توی ایمیل ای که فرستاده بود گفته بود که پرینت بگیرید)
6- ترجمه لیسانس و ریزنمرات و یک سری کپی از ترجمه
ترجمه های من به هم وصل بودن و مهر مترجم و مهر دادگستری ومهر وزارت امورخارجه رو داشت ولی مهر سفارت رو نداشت (من موقع اپلای کردن مهر سفارت رو برای مدارکی که به دانشگاه فرستاده گرفته بودم)
اصل ریزنمرات و دانشنامه هم همراهم بود ولی نگاه نکردن
7- گواهی بانکی و یک کپی از گواهی بانکی
( من از بانک پاسارگاد گرفتم. توی بانک به این نامه میگفتن تاییدیه بالاش به انگلیسی نوشته Account Balance Certificate
یه برچسب نقره ای(هولوگرام) بهش چسبوندن و توش اسم صاحب حساب و نوع حساب و میزان کل موجودی به ریال و به یورو (از کارمند بانک بخواهید به یورو باشه) و... هست و معادل یورو با نرخ ارز مرجع محاسبه شده بود و زیرش دو تا امضا و یک مهر انگلیسی بانک داشت و توی کاغذی که سربرگ (اسم و مشخصات بانک) رو داشت چاپ شده بود. هزینه اش هم 6200 تومان شد. ) - سام : من از بانک دی گرفتم هولوگرام نداشت سر برگ لاتین بود بدون شماره تماس و ادرس[img]images/smilies/biggrin.gif[/img]
اصل نامه رو بر نمیگردونه ( برای احتیاط از قبل یه کپی برای خودتون بگیرید)
8- دو تا پرینت از بیمه 
(من سویس کر رو انلاین خریدم وقتی بیمه رو خریدید در حدود یک دقیقه بعد و اگه از ادرس میلی که دادید 
Spam هستش یک میل میره تو قسمت gmail - سام : من ادرس ایمیل AOL دادم نرفت در اسپم[img]images/smilies/shy.gif[/img]
میل سه تا اتچ داره اونی که یک صفحه هست و وسط هاش اسم بیمه شده و تاریخ شروع و پایان بیمه و آدرس و... امده و زیرش دو تا امضا داره رو پرینت میگیرید)
موقع پر کردن فرم انلاین دقت کنید تاریخ شروع بیمه رو همون تاریخی بنویسید که توی فرم ole-opi قسمت 1.4 نوشتید 
When do you intend to move to Finland (dd.mm.yyyy)? 
و تاریخ پایان رو درست یک سال بعد بنویسید مثلا 2014-08-01 / 2015-08-01
9- اصل کارنامه ایلتس و دو تا کپی کارنامه 
اصل کارنامه رو برمیگردونه
10- 330 یورو نقد
نکته:
- به من گفت سی وی دارید بدید من نداشتم ایرادی هم نگرفت. - سام: من رزومه دادم دو نسخه + ترجمه سوابق کار 3 تا جمعا 10 سال
- از چند نفر قبل از من موقع گرفتن پاسپورتشون پاسپورت قبلیشون رو خواست (گفت اگه این پاسپورت اولین پاسپورتتون نیست یعنی اگه پاسپورت قدیمی دارید) نگاه کرد و برگردوند ولی از من نخواست. 
مرحله دوم (انگشت نگاری):
بعد از گرفتن مدارک میگه برید بشینید و بعد از مدتی دوباره صداتون میزنه برای انگشت نگاری الکتریکی میرید داخل راهرو اونجا یه خانم پشت شیشه نشسته که به زبان انگلیسی صحبت میکنه از 8 تا از انگشت های شما اثرانگشت میگیره (از انگشت های کوچیک اثر انگشت نمیگیره) و میگه تا شنیدن دو بار بوق انگشتت رو روی دستگاه نگه دار.اول از دست راست شروع میکنه به ترتیب زیر:
1- انگشت اشاره دست راست
2- انگشت میانی دست راست
3- انگشت حلقه دست راست
4- انگشت شست دست راست
5- انگشت اشاره دست چپ
6- انگشت میانی دست چپ
7- انگشت حلقه دست چپ
8- انگشت شست دست چپ
بعد از گرفتن اثر انگشت از بعضی ها یکی دو تا سوال پرسید ولی از من سوالی نیرسید. 
پاسپورتم رو به همراه شماره پرونده ام که روی کاغذ نوشته بود پس داد و یه دفترچه به زبان انگلیسی در مورد فنلاند داد و گفت چند دقیقه بشینید و بعد از چند دقیقه اسمم رو صدا زد و گفت مدارکتون درسته میتونید برید.

RE: ویزای تحصیلی فنلاند - نایینی - 07-09-2014

سلام
اگه میشه در مورد پذیرش در مقطع ارشد برا افراد متاهل توضیح بدید.
با تشکر