آکادمیا کافه
رشته معماری منظر - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: رشته‌های تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+--- انجمن: عمران، معماری و شهرسازی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B9%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%8C-%D9%85%D8%B9%D9%85%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%88-%D8%B4%D9%87%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C)
+--- موضوع: رشته معماری منظر (/Thread-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D9%85%D8%B9%D9%85%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D9%86%D8%B8%D8%B1)

صفحات 1 2 3

رشته معماری منظر - faeze23 - 03-09-2014

سلام
دوستان من کارشناسیم مهندسی فضای سبز بوده میخواستم برای ارشد اپلای کنم نمیدونم از کجا شروع کنم؟؟
یک تالیف کتاب و یک ترجمه و یک طرح پژوهشی داشتم
یک طرح پژوهشی خوبم دارم در رابطه با رشته ام که پورپوزاله چون جایی که حمایت کنه پیدا نکردم ارائه بدم اینها میتونن امتیاز برای فاند باشند؟ممنون میشم راهنمایی کنید
استرالیا و المان گویا راحت فاند میدن درسته؟؟
ضمنا با انگلیسی مشکل ندارم و به فرانسه هم تقریبا اشنام
ممنون

RE: چطوری برای معماری منظر اپلای کنم - M1KE - 03-09-2014

رشته معماری منظر (Landscape Architecture) از اونجاییکه ترکیبی از معماری و باغبانی زینتی هست معمولا در دو نوع دانشکده ارائه میشه: معماری و کشاورزی. طبیعتا اونهایی که در دانشکده معماری ارائه میشن بیشتر روی جنبه های معماری تاکید دارند و اونهایی که در دانشکده کشاورزی بیشتر روی جنبه های باغبانی زینتی.

در اروپا در آلمان، پرتغال، انگلیس و ایتالیا دانشگاه های زیادی این رشته رو دارند که در زیر دانشگاه های کشورهای آلمان و ایتالیا رو در کنار کشور استرالیا که اشاره کرده بودین رو آوردم:

در آلمان:

Technische Fachhochschule Berlin
Technische Universität Berlin
Technische Universität Dresden
Hochschule für Technik und Wirtschaft Dresden
Leibniz Universitaet Hannover
Technische Universitaet Muenchen
Fachhochschule Weihenstephan-Triesdorf
Fachhochschule Erfurt
Hochschule für Wirtschaft und Umwelt Nuertingen
Neubrandenburg University of Applied Sciences

در ایتالیا:

University of Pisa
University of Turin
University of Genoa
University of Bologna
University of Rome La Sapienza
University of Reggio Calabria
University of Florence
University of Perugia
University of Palermo
University of Naples Federico II

در استرالیا:

University of Adelaide
University of Canberra
University of Melbourne
University of New South Wales
Deakin University
Queensland University of Technology
RMIT University
University of Technology Sydney
University of Western Australia

می تونید به سایت هر کدوم از این دانشگاه ها رو نگاه کنید و نیازمندی هاشون رو کنترل کنید. اگر معدل تون خوب باشه (دست کم 15)، در زبان نمره خوبی بیارین (دست کم 6.5 و ترجیحا 7) و همین طور سوابقی در این زمینه داشته باشین که ارائه کنید و نشون بده باهاش آشنا هستین فکر نمی کنم مشکل چندانی در گرفتن پذیرش داشته باشید. شرایط پذیرش رشته های معماری رو که در تاپیک های دیگه انجمن اشاره شده رو هم نگاه کنید بد نیست. همین طور از منوی بالای سایت به جزوه سایت مراجعه کنید و شرایط عمومی پذیرش رو مطالعه کنید.

RE: چطوری برای معماری منظر اپلای کنم - faeze23 - 03-09-2014

ممنون از راهنماییتون
امکان دریافت بورس یا کمک هزینه تحصیلی هست ایا برای ارشد؟؟

مشکل در اپلای برای معماری منظر استرالیا - faeze23 - 04-09-2014

سلام 
دوستان یک کمک!!
رو سایت دانشگاه برای ارشد منطر این رو نوشته یعنی چی دقیقا؟؟میشه راهنمایی کنیدnon-award courseیعنی چی دقیقا؟؟

This non-award course [1] will prepare you and enable you to progress to the [url=http://www.studyat.uwa.edu.au/courses/master-of-landscape-architecture-coursework]Master of Landscape Architectureprofessional postgraduate degree, if you have bachelor-level qualifications in a field other than Landscape Architecture.

Find out how to apply.
[1] A non-award course is a program of study which does not lead to a formal award/certification.

RE: رشته معماری منظر - M1KE - 05-09-2014

وقتی فردی از رشته نامرتبطی در یک دانشگاهی پذیرش می گیره گاهی ازش می خواهند که در یک سری دروس پیش نیاز شرکت کنه تا با اصول اولیه اون رشته آشنا بشه. این دروس جزو دروس اون مدرک حساب نمیشن. مثلا اگر مدرک ارشد معماری منظر 45 واحد باشه و این درس پیش نیاز 4 واحد داشته باشه گذروندن اون جزو اون 45 واحد حساب نمیشه ولی معمولا در ریزنمرات بهش اشاره میشه.

این درس (course) هم یکی از پیش نیازهایی هست که گفته افرادی که مدرک کارشناسی شون ربطی به مهندسی منظر نداشته باید بگذرونند. عددی هم که داخل پرانتز روبروی درس نوشته شماره اون درس هست. شما با توجه به اینکه مدرک کارشناسی تون با معماری منظر مرتبط بوده نیازی به گذروندن اینگونه دروس پیش نیاز ندارید و می تونید مستقیم برای مدرک ارشد این دانشگاه اقدام کنید.

منتهی ارشدها دو نوع هستند درس محور (course-based یا course-work) که بهش آموزش محور یا حرفه ای (Professional) هم گفته میشه و نوع دوم پژوهش محور (research based) یا پایان نامه محور (Thesis based) که در موردشون در اینجا قبلا توضیح دادم.

شما در حال حاضر به قسمت مدرک های course-work این دانشگاه مراجعه کردین که معمولا بهشون فاندی تعلق نمی گیره و خودتون باید هزینه اش رو بپردازید. شما اگر به دنبال گرفتن فاند هستین می بایست به قسمت مدرک های پژوهشی که دارای پایان نامه هستند مراجعه کنید (اینجا) و با یک استادی که حاضر بشه استاد راهنمای شما بشه کار کنید تا ایشون به شما فاند بدن (اینطور که نگاه کردم این دانشگاه ارشد پژوهشی با عنوان معماری منظر نداره و معماری خالی هست (Master of Architucture - Design) هست که البته با توجه به اینکه دانشگاهش دروس معماری منظر رو ارائه میده می تونید روی این موضوع پیشنهاد پایان نامه بدین.

همین طور رتبه این دانشگاه هایی که گفتم رو هم کنترل کنید که با توجه به شرایط پرونده تون روی رتبه های مناسب وقت بگذارید. مثلا این دانشگاه یکی از دانشگاه های معروف استرالیا هست و اگر بتونید ازش پذیرش بگیرید خیلی خوبه.

RE: رشته معماری منظر - faeze23 - 05-09-2014

ممنون از راهنمایی کاملتون.
یک سوال کلی
من معدلم برای کارشناسی حدود17هست
با انگلیسی مشکل ندارم ایلتس 6.5-7 میتونم بگیرم
با فرانسه هم مشکل ندارم قبلا هم اشاره کردم که 
یک تالیف کتاب و یک ترجمه و یک طرح پژوهشی داشتم در شهرداری. 
[align=right]یک طرح پژوهشی خوبم دارم در رابطه با رشته ام هست و میتونم بعنوان پایان نامه مطرحش کنم روحیه پژوهشیم بالاست و با مقاطع پایان نامه محور مشکل ندارم.توصیه نامه هم از چندتا استاد میتونم بگیرم که دکترا دارند و برام مینویسند3-4تا میتونم تهیه کنم
برام اینکه بورس یا فاند بگیرم خیلی مهمه بنظر شما کجا احتمالش بیشتره که اقدام کنم؟؟ترجیحا نظر خودم بیشتر رو کانادا و استرالیاست و اینکه اصلا احتمال بورس هست و شانسی دارم؟؟
ممنون

RE: رشته معماری منظر - M1KE - 07-09-2014

دانشگاه‌های استرالیا رو که در بالا اشاره کردم. دانشگاه‌های کانادایی هم که رشته معماری منظر رو داشته باشن رو در زیر آوردم:

University of British Columbia
University of Toronto
University of Guelph
University of Manitoba
Université de Montréal

پذیرش گرفتن از دو تای اول به نسبت سخت تر هست (البته در رشته‌های مهندسی‌، رشته شما رو اطلاع ندارم) ولی‌ در کل با توجه به اینکه معدلتون خوب و رشتتون هم مرتبط هست میتونید روی اونها هم امیدوار باشین. دانشگاه آخر فرانسوی زبان هست و ازتون مدرک انگلیسی نمیخواد و با توجه به اینکه فرانسه بلدین به نظرم شانستون براش زیاد هست.

رشته معماری منظر - setareh2014 - 06-11-2014

سلام ، من یه مقاله در رابطه با منظر شهری برای چاپ دارم و می خوام برای دکترا اپلای کنم و گرفتن فاند برام خیلی مهمه ، حداقل impact factor  ژورنال باید چقدر باشه؟

RE: رشته معماری منظر - M1KE - 07-11-2014

همین که impact factor داشته باشیه کافیه و با توجه به اینکه مقاله اول تون هست نیازی نیست impact factor خیلی بالایی داشته باشه چون احتمال قبولی مقاله تون در اون کاهش پیدا می کنه. به نظرم بگردین یک مجله ای پیدا کنید که impact factor اون در حدود 0.5 تا 1.0 باشه. به تدریج که در مقاله دادن حرفه ای تر بشین می تونید سراغ مجله های مطرح تر رشته تون برین.

(06-11-2014, 11:57 PM)'setareh2014' نوشته: سلام ، من یه مقاله در رابطه با منظر شهری برای چاپ دارم و می خوام برای دکترا اپلای کنم و گرفتن فاند برام خیلی مهمه ، حداقل impact factor  ژورنال باید چقدر باشه؟

RE: رشته معماری منظر - setareh2014 - 07-11-2014

مرسی ، امکان داره مجله ای impact factor داشته باشه ولی واقعی نباشه؟ چطور میشه فهمید که معتبر هست ؟آیا لیستی موجود هست برای این رشته یا رشته های مشابه مثل شهرسازی یا معماری؟