آکادمیا کافه
آیا دانشجویان ایرانی در کشورهای خارجی از امنیت برخوردار هستند؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: تاثیر پذیرش و مهاجرت بر زندگی(سایر موارد) (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%A7%D8%AB%DB%8C%D8%B1-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D8%B1-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%AF)
+--- موضوع: آیا دانشجویان ایرانی در کشورهای خارجی از امنیت برخوردار هستند؟ (/Thread-%D8%A2%DB%8C%D8%A7-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%AC%D9%88%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D9%85%D9%86%DB%8C%D8%AA-%D8%A8%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%B1-%D9%87%D8%B3%D8%AA%D9%86%D8%AF%D8%9F)

صفحات 1 2 3

RE: آیا دانشجویان ایرانی در کشورهای خارجی از امنیت برخوردار هستند؟ - ForeverBlue - 18-08-2014

دوستان گرامی

ابتدا یادآوری کنم که این بحث قرار نیست تبدیل به بحثی نظری در مورد مقایسه کشورها و دلایل و ریشه های وجود یا عدم وجود امنیت و ... شود. صرفا میخواهیم مشاهدات خود را برای دوستانی به اشتراک بگذاریم که قصد گرفتن پذیرش دارند و میخواهند اطلاعات بیشتری درباره محیط کشور/شهر/دانشگاه مقصد بدست آورند.

این موضوع در هر کشور و شهر میتواند متفاوت باشد. بعنوان مثال امنیت زنان در شمال هند بسیار پایین است درحالی که در شهرهای جنوبی شرایط به آن بدی نیست. در کشورهای اروپای غربی و بویژه کشورهای اسکاندیناوی شرایط بسیار مساعد است در حالی که در برخی کشورهای اروپای شرقی چندان وضعیت جالبی وجود ندارد.

برای نمونه میتوانید این تصویر را مشاهده کنید که مبتنی بر آمار سال 2011 است.

در مورد خشونت کلامی و فیزیکی برخی تصور دارند در کشورهای غربی چون مصرف الکل و برخی موارد دیگر آزاد است پس اینگونه خشونتها نیز قاعدتا باید بسیار بیشتر از کشورهایی باشد که این آزادیها را ندارند.
در حالی که عموما اینطور نیست.
مواردی که از این آزار و اذیت ها در کشورها مرفه تر به چشم میخورد چنان توسط رسانه ها بزرگنمایی میشود و توسط سازمان مدافع حقوق زنان پیگیری میشود که برای بسیاری از ما حیزت انگیز است. بعنوان مثال زمستان گذشته نشریه معتبر مترو در سوئد تیتر صفحه اول خود را به این اختصاص داده بود که یک خانم در یک تراموا توسط فردی که در کنار دستش نشسته بود مورد خشونت کلامی و لمس فیزیکی قرار گرفته و آن خانم از راننده خواسته که به پلیس اطلاع داده شود، در حالی که راننده چنین کاری را انجام نداده است. سپس یک بحث فراوان در مورد این که اصلا در چنین موقعیتی آیا این وظیفه راننده است که اقدام کند یا خود شخص یا .... در رسانه های سوئد مطرح شد. این موضوع چنان مهم بوده که یک رسانه معتبر تا مدتی شدیدا بر روی آن مانور میداد.

حال مشکلی که وجود دارد بسیاری از افراد تصور میکنند این بزرگنمایی ها نشانه فساد فراوان و مشکلات بسیار است. در حالی که توجه ندارند  که این حد از حساسیت خود زمینه ساز برخورد سریعتر با این مشکلات و کاهش آنها میشود. از طرفی با توجه به کنترلهای فراوان نیروهای پلیس و ... مواردی مانند باندهای قاچاق انسان و ... که زمینه سار بروز انواع خشونت علیه زنان هستند در کشورهای مرفه تر بسیار کمتر است. در حالی که مثلا در برخی کشورهای اروپای شرقی مانند اوکراین این موضوع یک بحران جدی به شمار میرود و باندهای متعدد خلافکاری در آن فعال هستند.

پس در نهایت عرض میکنم که همه این موارد بستگی به شهر و کشور و منطقه محل تحصیل دارد. اگر شهر و کشور و منطقه مناسبی را انتخاب کنید جالی هیچ نگرانی نیست.

نکته: جای نگرانی نیست به این معنی نیست که بروز هرگونه مشکل کاملا منتفی است. ولی این حداقل اطمینان خاطر وجود دارد که محیط سالم و مطلوبی که اجازه تحصیل و مطالعه بدور از مسائل حاشیه ای را میدهد وجود داشته باشد.

RE: آیا دانشجویان ایرانی در کشورهای خارجی از امنیت برخوردار هستند؟ - ahmadpashaei - 18-08-2014

خیلی ممنون از دوستان به خاطر جوابهای خوبشون،
در رابطه با پست شماره دو من و شرایط اینچنینی و ارتباطش با ویزا کسی اطلاعاتی نداره؟

RE: آیا دانشجویان ایرانی در کشورهای خارجی از امنیت برخوردار هستند؟ - ForeverBlue - 18-08-2014

(15-08-2014, 11:41 PM)'ahmadpashaei' نوشته: با تشکر از تاپیک خوبتون.
این مساله دغدغه همه افراد و خانواده ها به نوعی هست و مختص دخترها نیست! آدم وقتی تنها و غریب باشه دیگه چه پسر چه دختر وقتی یک نفره توان دفاع از خودش رو که نداره اونم توی خارج! حتی شما تو یه کوچه هم گیر اشرار بیفتین خدا میدونه چه به سر آدم میارن چون ما ناآماده ایم و اونها آماده انجام خلاف.پس همه ما به یک اندازه آسیب پذیریم. در این راستا من هم سوالی دارم که همیشه می خواستم یکی جواب بده و قطعا کسایی که الان خارجن می تونن جواب دقیق یا قابل اطمینانی بدن:
من در وبسایت یکی از دانشگاه ها که یادم نیست(فکر کنم ایتالیا یا آمریکا) درباره شرایط ویزای دانشجویی و پایداریش و یا شرایط فسخش و ... می خوندم که اگر دانشجو کمتر از میزان خاصی مثلا 9واحد درس بگیره ویزاش باطله یا اگر تحت هر شرایطی درگیر بشه و دعوا کنه ویزاش باطل میشه. حالا اگر مجبور بشه از خودش دفاع کنه چی؟! چجوری باید اثبات کنه بی گناهه درحالیکه نه قانون اون کشور رو میدونه و نه native هست که بتونه سوزناک حرف بزنه و یا احیانا شاهدی و .... ؟

دوست گرامی
ابتدا این که استثنا، قاعده نیست. هزاران دانشجوی خارجی در کشورهای مختلف در حال تحصیل هستند و بروز چنین حوادثی بسیار نادر است. معمولا هم ویزا باطل نمیشود (که منجر به اخراج دانشجو بشود) بلکه برای تمدید آن سخت گیری خواهد شد. مگر این که دارنده ویزا یک فعالیت جنایی/غیرقانونی انجام داده باشد. وگرنه من خیلی بعید میدانم در حد یک درگیری ساده تابحال کسی از کشوری اخراج شده باشد.
هر کشوری برای حفظ امنیت جامعه خودش نیاز دارد قوانینی وضع کند که از بروز معظلات اجتماعی جلوگیری کند. بدیهی است که اگر فردی به اسم دانشجو بخواهد فعالیتها غیرقانونی کند و در باندها تبهکاری فعالیت کند و ... با او برخورد میشود. این حالت که شخصی ناخواسته قربانی دنباله ای از حوادث شود اتفاقی است نادر که بروز آن به هر حال ممکن است اما دلیل نمیشود برای نگرانی از چنین اتفاقات استثنایی از اصل موضوع صرف نظر کرد. 

ضمن این که خواندن قوانین کشور مقصد + تسلط بر زبان + پرهیز از رفتارهای نامناسب و غیرقانونی و درگیر نشدن در مسائل حاشیه ای میتواند برای دانشجو اطمینان فراوانی حاصل کند که به مشکلی برنخواهد خورد.

پ ن
میتوانید در سایتهای رسمی اداره های مهاجرت کشورهای مختلف عبارت Visa revokation یا revoking را جستجو کنید و قوانین هر کشور را ببینید.

RE: آیا دانشجویان ایرانی در کشورهای خارجی از امنیت برخوردار هستند؟ - amirhossein.gh - 19-08-2014

(18-08-2014, 08:59 PM)'ForeverBlue' نوشته:
دوست گرامی
ابتدا این که استثنا، قاعده نیست. هزاران دانشجوی خارجی در کشورهای مختلف در حال تحصیل هستند و بروز چنین حوادثی بسیار نادر است. معمولا هم ویزا باطل نمیشود (که منجر به اخراج دانشجو بشود) بلکه برای تمدید آن سخت گیری خواهد شد. مگر این که دارنده ویزا یک فعالیت جنایی/غیرقانونی انجام داده باشد. وگرنه من خیلی بعید میدانم در حد یک درگیری ساده تابحال کسی از کشوری اخراج شده باشد.
هر کشوری برای حفظ امنیت جامعه خودش نیاز دارد قوانینی وضع کند که از بروز معظلات اجتماعی جلوگیری کند. بدیهی است که اگر فردی به اسم دانشجو بخواهد فعالیتها غیرقانونی کند و در باندها تبهکاری فعالیت کند و ... با او برخورد میشود. این حالت که شخصی ناخواسته قربانی دنباله ای از حوادث شود اتفاقی است نادر که بروز آن به هر حال ممکن است اما دلیل نمیشود برای نگرانی از چنین اتفاقات استثنایی از اصل موضوع صرف نظر کرد. 
ضمن این که خواندن قوانین کشور مقصد + تسلط بر زبان + پرهیز از رفتارهای نامناسب و غیرقانونی و درگیر نشدن در مسائل حاشیه ای میتواند برای دانشجو اطمینان فراوانی حاصل کند که به مشکلی برنخواهد خورد.
پ ن
میتوانید در سایتهای رسمی اداره های مهاجرت کشورهای مختلف عبارت Visa revokation یا revoking را جستجو کنید و قوانین هر کشور را ببینید.

منم موافقم ! 
کلا آشنایی با قوانین خیلی کمک میکنه! کشور به کشور قوانین خیلی فرق میکنه!
ولی مهم ترین نکته اینه که زیاد دنبال دردسر نباشیم و مواظب رفتارمون باشیم
مشاهده منم میگه قانون بیشتر به سمت یه native می چرخه ! دیگه خودتون میدونین چرا! 

RE: آیا دانشجویان ایرانی در کشورهای خارجی از امنیت برخوردار هستند؟ - mgorji - 19-08-2014

(18-08-2014, 02:49 AM)'ForeverBlue' نوشته: دوستان گرامی
ابتدا یادآوری کنم که این بحث قرار نیست تبدیل به بحثی نظری در مورد مقایسه کشورها و دلایل و ریشه های وجود یا عدم وجود امنیت و ... شود. صرفا میخواهیم مشاهدات خود را برای دوستانی به اشتراک بگذاریم که قصد گرفتن پذیرش دارند و میخواهند اطلاعات بیشتری درباره محیط کشور/شهر/دانشگاه مقصد بدست آورند.

ممنون از یادآوری شما
متوجه منظور شما هستم من صرفا می خواستم بحث ملموس تر بشه
این نکته که شما می فرمایید در رابطه با آگاهی از قوانین کاملا صحیح هست ولی متاسفانه بسیاری از ما حتی در مورد قوانین کشور خودمان هم آگاهی کاملی نداریم. مطمئنا این مساله جای تامل دارد.

با تشکر از دوستانی که با اطلاعات مفیدشون این موضوع رو قابل استفاده می کنند
دوستان یکی دیگر از مواردی که منجر به ناامنی برای دانشجویان خارجی می شود، بحث نژادپرستی است. مشخص است که در کشورهایی که این دیدگاه بیشتر رواج دارد خشونت کلامی و فیزیکی بیشتری دانشجویان را تهدید می کند 
ممنون می شم اگر دوستان مطلع در این زمینه مشاهداتشون رو بیان کنند یا اگر آماری از میزان نژادپرستی و این نوع خشونت ها در کشورهای مختلف دارند، ارائه کنند.

RE: آیا دانشجویان ایرانی در کشورهای خارجی از امنیت برخوردار هستند؟ - amirhossein.gh - 19-08-2014

(19-08-2014, 04:06 PM)'mgorji' نوشته: با تشکر از دوستانی که با اطلاعات مفیدشون این موضوع رو قابل استفاده می کنند
دوستان یکی دیگر از مواردی که منجر به ناامنی برای دانشجویان خارجی می شود، بحث نژادپرستی است. مشخص است که در کشورهایی که این دیدگاه بیشتر رواج دارد خشونت کلامی و فیزیکی بیشتری دانشجویان را تهدید می کند 
ممنون می شم اگر دوستان مطلع در این زمینه مشاهداتشون رو بیان کنند یا اگر آماری از میزان نژادپرستی و این نوع خشونت ها در کشورهای مختلف دارند، ارائه کنند.

در مورد شرق آسیا و به خصوص کره و ژاپن نژادپرستی به شکل فیزیکی(ضرب و شتم) وحود نداره
فقط مورد اهمیت مردم قرار نمیگیرین و بیشتر بی محلی و غر غر مردم رو میشنوین! 

RE: آیا دانشجویان ایرانی در کشورهای خارجی از امنیت برخوردار هستند؟ - sepinaz - 19-08-2014

(19-08-2014, 05:54 PM)'amirhossein.gh' نوشته:
در مورد شرق آسیا و به خصوص کره و ژاپن نژادپرستی به شکل فیزیکی(ضرب و شتم) وحود نداره
فقط مورد اهمیت مردم قرار نمیگیرین و بیشتر بی محلی و غر غر مردم رو میشنوین! 

من از جمله کشورهایی که خیلی برای رشته ام خوب هس
اتریش و آلمان هس
میشه در مورد وضعیت نژادپرستی تو این دو کشور بگید
البته من قصد اصلیم کانادا هست
فقط میخواستم بدونم
چون شنیدم تو آلمان این مسئله واقعا مهمه
یکبار هم چند سال پیش از معلم آلمانیم پرسیدم
این خانم که چند سالی کلن زندگی کرده بودن میگفتن وضعیت به اون صورت بد نیست
ولی خودشون هم میگفتن تو قسمت هایی از آلمان وضعیت نژادپرستی خیلی بده

RE: آیا دانشجویان ایرانی در کشورهای خارجی از امنیت برخوردار هستند؟ - Shihan - 19-08-2014

البته بسته به منطقه و کشوری که قراره تشریف ببرید داره. اما من در کل صحبت امیرحسین رو قویاً تایید میکنم. در شرق اسیا به ندرت این اتفاقات رخ میده مگر در نواحی که مشکلات مذهبی گریبان گیر اونهاست در جنوب فیلیپین، بخشهایی از شرق مالزی.
کامبوج و پاکستان و هندوستان . اما در کل شرق اسیا از این بحثها تقریباً مبراست.
اما در کل میشه به امریکا، روسیه و المان ، هندوستان انگلستان و غیره
لینک

RE: آیا دانشجویان ایرانی در کشورهای خارجی از امنیت برخوردار هستند؟ - M1KE - 20-08-2014

منظورشون بیشتر ایجاد درگیری و نزاع در محیط های معمولی مثل دانشگاه، خوابگاه، سازمان های اداری و غیر اداری، مغازه ها و مانند اینهاست به شکلی که اینطور تلقی بشه که فرد شروری هستین و دنبال درگیری و دردسر هستین. در کل بهتره اگر با فردی در سازمانی مشکل دارید اون رو با مسوول اون بخش در جریان بگذارید و اگر مشکل خیلی جدی و حالت امنیتی داشته باشه با حراست (سکیوریتی) اون سازمان در جریان بگذاید. در بیرون از دانشگاه ها و سازمان ها هم که در صورت مشکل می بایست با پلیس تماس بگیرید. اینها هم فرقی نمی کنه که دانشجو باشید یا شهروند و در کل همیشه بهتر هست که آدم درگیری فیزیکی یا کلامی ایجاد نکنه و پیگیری قضیه رو به مسوولان اون بسپاره.

معمولا دانشگاه های بزرگ هر چند وقت یک بار دوره هایی رو برای آشنایی با نکات ایمنی و سلامت در محیط دانشگاه برگزار می کنند که بد نیست آدم در اونها شرکت کنه. همین طور معمولا مرکزهای مشاوره ای برای ارائه مشاوره در موضوعاتی مثل مثل آزار و اذیت جسمی، جنسی و غیره در محیط دانشگاه وجود داره که دانشجوها می تونند به اونها مراجعه کنند و اینها هم ممکنه بین ترم ها یک سری دوره هایی رو برگزار کنند.
(15-08-2014, 11:41 PM)'ahmadpashaei' نوشته: با تشکر از تاپیک خوبتون.
این مساله دغدغه همه افراد و خانواده ها به نوعی هست و مختص دخترها نیست! آدم وقتی تنها و غریب باشه دیگه چه پسر چه دختر وقتی یک نفره توان دفاع از خودش رو که نداره اونم توی خارج! حتی شما تو یه کوچه هم گیر اشرار بیفتین خدا میدونه چه به سر آدم میارن چون ما ناآماده ایم و اونها آماده انجام خلاف.پس همه ما به یک اندازه آسیب پذیریم. در این راستا من هم سوالی دارم که همیشه می خواستم یکی جواب بده و قطعا کسایی که الان خارجن می تونن جواب دقیق یا قابل اطمینانی بدن:
من در وبسایت یکی از دانشگاه ها که یادم نیست(فکر کنم ایتالیا یا آمریکا) درباره شرایط ویزای دانشجویی و پایداریش و یا شرایط فسخش و ... می خوندم که اگر دانشجو کمتر از میزان خاصی مثلا 9واحد درس بگیره ویزاش باطله یا اگر تحت هر شرایطی درگیر بشه و دعوا کنه ویزاش باطل میشه. حالا اگر مجبور بشه از خودش دفاع کنه چی؟! چجوری باید اثبات کنه بی گناهه درحالیکه نه قانون اون کشور رو میدونه و نه native هست که بتونه سوزناک حرف بزنه و یا احیانا شاهدی و .... ؟

RE: آیا دانشجویان ایرانی در کشورهای خارجی از امنیت برخوردار هستند؟ - ahmadpashaei - 20-08-2014

(20-08-2014, 11:39 AM)'M1KE' نوشته: منظورشون بیشتر ایجاد درگیری و نزاع در محیط های معمولی مثل دانشگاه، خوابگاه، سازمان های اداری و غیر اداری، مغازه ها و مانند اینهاست به شکلی که اینطور تلقی بشه که فرد شروری هستین و دنبال درگیری و دردسر هستین. در کل بهتره اگر با فردی در سازمانی مشکل دارید اون رو با مسوول اون بخش در جریان بگذارید و اگر مشکل خیلی جدی و حالت امنیتی داشته باشه با حراست (سکیوریتی) اون سازمان در جریان بگذاید. در بیرون از دانشگاه ها و سازمان ها هم که در صورت مشکل می بایست با پلیس تماس بگیرید. اینها هم فرقی نمی کنه که دانشجو باشید یا شهروند و در کل همیشه بهتر هست که آدم درگیری فیزیکی یا کلامی ایجاد نکنه و پیگیری قضیه رو به مسوولان اون بسپاره.
معمولا دانشگاه های بزرگ هر چند وقت یک بار دوره هایی رو برای آشنایی با نکات ایمنی و سلامت در محیط دانشگاه برگزار می کنند که بد نیست آدم در اونها شرکت کنه. همین طور معمولا مرکزهای مشاوره ای برای ارائه مشاوره در موضوعاتی مثل مثل آزار و اذیت جسمی، جنسی و غیره در محیط دانشگاه وجود داره که دانشجوها می تونند به اونها مراجعه کنند و اینها هم ممکنه بین ترم ها یک سری دوره هایی رو برگزار کنند.
ممنون مایک عزیز ولی منظور من دقیقا محیط غیرآکادمیک و داخل شهر بود وگرنه در محیط دانشگاه که اصلا بحث و دعوایی پیش نمیاد اونم تو اون سطح و در تحصیلات تکمیلی. منظور من بیشتر این بود که بدونم چجور قوانینی در این زمینه وجود داره برای دارندگان ویزای تحصیلی و اینکه اون بند قرمز که نوشتم چقدر جدی هست؟ برای توضیح بیشتر منظور من مزاحتمها یا تضییع حقوق یک خارجی و قوانین مربوطه هست که مثلا ممکنه پیش بیاد و اصلا هم نمیشه به پلیس زنگ زد همون موقع باید یکاری کرد[img]images/smilies/biggrin.gif[/img]البته میدونم معمولا پیش نمیاد ولی حالا شاید یکی بدشانسی بیاره یا بی احتیاطی کنه... چیزی که همینجا هم ممکنه پیش بیاد دیگه(که خدارو شکر ما تاحالا از شر به دور بودیم) ،ولی اونجا آدم غریبه. 
ضمنا اینم بگم که اینها صرفا تبادل اطلاعات در جهت افزایش آگاهی و رفع نگرانی هست و همونطور که foreverblue عزیز فرمودن تاثیری در کار و تصمیم اپلای نداره. صرفا بیان تجارب یا تحقیق و پرس و جویی در این موارد هست که فکر کنم بد نباشه دونستنش؛هم برای ما که ایرانیم و هم برای دوستایی که الان اونجان