آکادمیا کافه
یافتن مقاله ی مناسب و مورد نیاز برای رشته حسابداری - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: رشته‌های تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+--- انجمن: مدیریت و اقتصاد (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF)
+---- انجمن: حسابداری (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AD%D8%B3%D8%A7%D8%A8%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C)
+---- موضوع: یافتن مقاله ی مناسب و مورد نیاز برای رشته حسابداری (/Thread-%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87-%DB%8C-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%B3%D8%A8-%D9%88-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D8%AD%D8%B3%D8%A7%D8%A8%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C)

یافتن مقاله ی مناسب و مورد نیاز برای رشته حسابداری - hadi_q_acc - 26-07-2014

درود بر دوستان 
راجع به نوشتن مقاله حسابداری برای مجله های معتبر سوال دارم.امیدوارم دوستان بتونم کمکم کنن
یه مقاله 2012 از ساینس دایرکت گرفتم وترجمه کردم که تو فرانسه کار شده، من همون موضوعو تو ایران کار کردم، حالا دو تا سوال دارم:
1) میتونم این مقاله رو تو یه مجله معتبر چاپ کنم یا چون از رو یه مقاله دیگه انجامش دادم نمیشه؟
2) با توجه به دسترسی محدود و ناقص به اطلاعات تو ایران تعداد شرکتهایی که انتخاب میشه واسه نمونه تو یه مجله معتبر ملاک هست؟ یعنی نمونه مثلا 60 تا شرکت باشه ایراد میگیرن؟

RE: یافتن مقاله ی مناسب و مورد نیاز برای رشته های خانواده مدیریت و اقتصاد - saaaaam - 26-07-2014

(26-07-2014, 01:40 AM)'hadi_q_acc' نوشته: درود بر دوستان 
راجع به نوشتن مقاله حسابداری برای مجله های معتبر سوال دارم.امیدوارم دوستان بتونم کمکم کنن
یه مقاله 2012 از ساینس دایرکت گرفتم وترجمه کردم که تو فرانسه کار شده، من همون موضوعو تو ایران کار کردم، حالا دو تا سوال دارم:
1) میتونم این مقاله رو تو یه مجله معتبر چاپ کنم یا چون از رو یه مقاله دیگه انجامش دادم نمیشه؟
2) با توجه به دسترسی محدود و ناقص به اطلاعات تو ایران تعداد شرکتهایی که انتخاب میشه واسه نمونه تو یه مجله معتبر ملاک هست؟ یعنی نمونه مثلا 60 تا شرکت باشه ایراد میگیرن؟

سلام دوست خوبم
اگر سوال شما در مورد این موضوع هست که ایا میشه مقاله ای را که شما با داده های ایران انجام دادید در یک مقاله معتبر و ای اس ای در انتشاراتهایی نظیر تیلور اند فرانسیس چاپ کرد باید عرض شود که بسیار بعید هست چون اینگونه مجلات تا استادی سر شناس و دانشگاهی قوی پشت کار نباشند و موضوع هم تاپ نباشه مقاله شما را قبول نخواهند کرد.
اما اگه سوال به این صورت تغییر کند که آیا امکان چاپ مقاله  شما در یکی از مجلات خارجی مثلا کانادایی - رومانیایی و ... مجلات متوسط به پایین قابل چاپ هست بنظر من اگه ساختار مجله مورد نظر را رعایت کنید و زبان انگلیسی نوشتاری مقاله شما مناسب باشد بله امکان چاپ دارد

RE: یافتن مقاله ی مناسب و مورد نیاز برای رشته های خانواده مدیریت و اقتصاد - hadi_q_acc - 26-07-2014

(26-07-2014, 08:15 AM)'saaaaam' نوشته:
سلام دوست خوبم
اگر سوال شما در مورد این موضوع هست که ایا میشه مقاله ای را که شما با داده های ایران انجام دادید در یک مقاله معتبر و ای اس ای در انتشاراتهایی نظیر تیلور اند فرانسیس چاپ کرد باید عرض شود که بسیار بعید هست چون اینگونه مجلات تا استادی سر شناس و دانشگاهی قوی پشت کار نباشند و موضوع هم تاپ نباشه مقاله شما را قبول نخواهند کرد.
اما اگه سوال به این صورت تغییر کند که آیا امکان چاپ مقاله  شما در یکی از مجلات خارجی مثلا کانادایی - رومانیایی و ... مجلات متوسط به پایین قابل چاپ هست بنظر من اگه ساختار مجله مورد نظر را رعایت کنید و زبان انگلیسی نوشتاری مقاله شما مناسب باشد بله امکان چاپ دارد

یه استاد دارم که تازگی پروفسور شده، استاد دانشگاه مازندرانه. تو سال 2009 مقالش بهترین مقاله سال شده اینطور که خودش گفته
حالا این استاد سرشناسه؟ Smile   اصلا اونا استادای ایرانو قبول دارن؟
اگه سرشناسه امکان چاپ مقاله ISI وجود داره؟

RE: یافتن مقاله ی مناسب و مورد نیاز برای رشته های خانواده مدیریت و اقتصاد - spt - 26-07-2014

(26-07-2014, 04:06 PM)'hadi_q_acc' نوشته:
یه استاد دارم که تازگی پروفسور شده، استاد دانشگاه مازندرانه. تو سال 2009 مقالش بهترین مقاله سال شده اینطور که خودش گفته

بهترین مقاله ی سال؟!!  بر اساس چه منبعی؟ توی دنیا؟! 
آره استادای ایرانی رو در حد استاد قبول دارن نه یه چهره ی شناخته شده...  بعضی از افراد هستن که توی یه فیلد خاص معروف هستن و افراد همون فیلد در دنیا میشناسنشون...   
بهترین راه اینکه ببینی یه نفر چقدر معتبر هست در حال حاضر همون اچ ایندکس توی تامسون هست....   اگه حتی 4 هم باشه برای ایران مناسبه!
به هر حال من احساس میکنم یه مقدار تحت تاثیر استادت هستی و خب تجربه ی زیادی نداری...  به نظر من هر چی استادت میگه مو به مو اجرا کن تا مقاله نوشتن رو به طور کلی یاد بگیری...   من استادت رو نمیشناسم اما همینکه میگی زیاد مقاله میده نشون میده که مقاله تولید کردن رو بلده (حتی اگه عمق نداشته باشن مقاله هاش) و این یه هنر خیلی بزرگ هست توی دنیای اکادمیک...
فعلا مثل مولانا و شمس هر کاری استادت میگه انجام بده  Smile
موفق باشی   Smile

RE: یافتن مقاله ی مناسب و مورد نیاز برای رشته های خانواده مدیریت و اقتصاد - saaaaam - 26-07-2014

(26-07-2014, 04:06 PM)'hadi_q_acc' نوشته:
منظور از استاد سر شناس ایران را که مد نظر نداری؟ چون مثلا در رشته مدیریت مالی دکتر رضا تهرانی در ایران خیلی شناخته شده هست ولی خارج از ایران نه متاسفانه؟
بهترین مقاله سال 2009 اگر باز ایران را مد نظر قرار می دهید که هیچ ارزشی نداره من شخصا در مجلات بسیار معتبر در داخل مثل مجلات علمی و پژوهشی دانشگاه تهران چندین مقاله دارم ولی خارج از ایران ارزشی نداره
اگر استاد شما در سطح بین المللی شناخته شده باشد و موضوع شما هم به روز و تاپ باشه امکان داره ولی خیلی سخت نگیر در مجلات غیر ای اس اسی ولی معتبر مقالت را بده برای چاپ مثلا اگر رشته شما مالی هست مجله The Journal of Portfolio Management با اینکه ای اس ای نیست ولی سردبیری پرفسور Frank J. Fabozzi is Professor of Finance at EDHEC Business School بسیار اعتبار به این جرنال در سطح بین المللی داده است
شاد باشی

RE: ﯾﺎﻓﺘﻦ ﻣﻘﺎﻟﻪ ﯼ ﻣﻨﺎﺳﺐ ﻭ ﻣﻮﺭﺩ ﻧﯿﺎﺯ ﺑﺮﺍﯼ ﺭﺷﺘﻪ ﻫﺎﯼ ﺧﺎﻧﻮﺍﺩﻩ ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ ﻭ ﺍﻗﺘﺼﺎﺩ - hadi_q_acc - 27-07-2014

ﺑﺎ ﺳﻼﻡ ﻣﺠﺪﺩ
ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﮔﻔﺘﻪ ﺩﻭﺳﺖ ﻋﺰﯾﺰﻡ ﺑﻪ ﻧﻈﺮ ﻣﯿﺮﺳﻪ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺯﯾﺎﺩ ﻣﻌﺘﺒﺮ ﻧﯿﺴﺖ
 ﺍﮔﻪ ﺑﺨﻮﺍﻡ ﯾﻪ ﻣﻮﺿﻮﻉ ﻣﻘﺎﯾﺴﻪ ﺍﯼ ﺑﯿﻦ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﻭ ﯾﻪ ﮐﺸﻮﺭ ﺗﻮﺳﻌﻪ ﯾﺎﻓﺘﻪ ﮐﺎﺭ ﮐﻨﻢ ﺷﺎﻧﺲ ﭼﺎ~ ﻣﻘﺎﻟﻪ ﺑﯿﺸﺘﺮ ﻣﯿﺸﻪ؟
ﺩﺳﺘﺮﺳﯽ ﺑﻪ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﻮﺭﺱ ﮐﺸﻮﺭﺍﯼ ﺩﯾﮕﻪ ﺳﺨﺘﻪ؟
ﺍﯾﻨﺠﺎ ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ ﻣﯿﺘﻮﻧﻦ ﺍﯾﻦ ﺍﻃﻼﻋﺎﺗﻮ ﺑﺮﺍﻣﻮﻥ ﺑﮕﯿﺮﻥ؟
ﺯﯾﺎﺩ ﺳﻮﺍﻝ ~ﺭﺳﯿﺪﻡ Wink ﺍﯾﻦ ﺑﺨﺶ ﮐﻮﭼﮑﯽ ﺍﺯ ﺳﻮﺍﻻﯼ ﺗﻮ ﺫﻫﻨﻤﻪ Wink)

RE: یافتن مقاله ی مناسب و مورد نیاز برای رشته های خانواده مدیریت و اقتصاد - eliroz - 28-07-2014

(27-07-2014, 07:03 PM)'hadi_q_acc' نوشته: ﺑﺎ ﺳﻼﻡ ﻣﺠﺪﺩ
 ﺍﮔﻪ ﺑﺨﻮﺍﻡ ﯾﻪ ﻣﻮﺿﻮﻉ ﻣﻘﺎﯾﺴﻪ ﺍﯼ ﺑﯿﻦ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﻭ ﯾﻪ ﮐﺸﻮﺭ ﺗﻮﺳﻌﻪ ﯾﺎﻓﺘﻪ ﮐﺎﺭ ﮐﻨﻢ ﺷﺎﻧﺲ ﭼﺎ~ ﻣﻘﺎﻟﻪ ﺑﯿﺸﺘﺮ ﻣﯿﺸﻪ؟

سلام دوست عزیز 
اگه مقایسه ای کار کنید بله امکان چاپ مقاله هست.
منتها شما باید کشوری رو انتخاب کنید که از لحاظ ساختار بورس شبیه ساختار بورس ایران باشه، منظورم سطح توسعه یافتگی بازارهاست. میتونید واسه نتیجه بهتر بین کشورهای با سطح توسعه یافتگی بازار مالی کم، در حال توسعه و توسعه یافته کار کنین. اینکه بیاین بین ایران و کشوری توسعه یافته کار کنین، از الان نتیجه اش مشخص هست که کف سنگین ترازو رو به کشور توسعه یافته است.
مقایسه زمانی قابل قبوله که موارد مورد مقایسه از یک جنس و یک طبقه باشن. مثلا بازار مالی توسعه یافته با توسعه یافته،
راجع بورس کار نکردم و اطلاعات دقیقی از اطلاعات بورس سایر کشورها ندارم، ولی شما تو سایت بازارهای مالی هر کشوری وارد بشین، قسمت Market Data یا Data داره که میتونید اطلاعات بیشتری بدست بیارید. 
نمونه بورس امارات متحده : http://www.dfm.ae/Default.aspx
خودتون هم با یه سرچ ساده میتونید اطلاعات بیشتری بدست بیارید. 

به شما توصیه میکنم اول به دنبال داده و اطلاعات بگردید و بینید آیا برای این مدل یا کاری که شما میخواید انجام بدید، داده و اطلاعات کافی وجود داره یا نه، حالا چه برای ایران و چه برای کشورهای دیگه.
بعد بیاد به مراحل دیگه بپردازید. وگرنه به مشکل برمیخورین. 

موفق باشین

RE: یافتن مقاله ی مناسب و مورد نیاز برای رشته های خانواده مدیریت و اقتصاد - mgorji - 28-07-2014

(27-07-2014, 07:03 PM)'hadi_q_acc' نوشته: ﺑﺎ ﺳﻼﻡ ﻣﺠﺪﺩ

دوست گرامی به نظر من برید روی داده های کشورهای توسعه یافته کار کنید چون واقعی تر هستند و اعتبار کار شما رو افزابش می دن در ضمن در سایت Yahoo قسمت finance  اطلاعات خوبی در رابطه با شاخص های مالی و غیره هست که می تونید ببینید براتون کاربرد داره یا خیر. موفق باشید

RE: یافتن مقاله ی مناسب و مورد نیاز برای رشته حسابداری - daaniaal75314 - 29-11-2017

سلام و وقتتون بخیر
من دانشچوی حسابداری مقطع لیسانس هستم و با استاد حسابداریم حرف زدم و ایشون گفتند که چون شما در مقطع لیسانس در این رشته پایان نامه ندارید بنابراین نمیتونید مقاله ایی هم داشنه باشید چون باید مقاله رو از دل پایان نامه نوشت برای همین هم شما که پایان نامه در مقطع لیسانس ندارید نیازی برای نوشتن مقاله هم نیست
سوال من اینجاست که من دانشجو باید برای پذیرش در دانشگاه های آلمان حتما مقاله ایی رو ارایه بدم به دانشگاه؟؟؟شرط پذیرش من در دانشگاه آلمان نوشتن مقاله هم هست؟؟؟ یا این که نوشتن مقاله روند پذیرش گرفتن من رو در دانشگاه های آلمان بهبود می بخشه؟؟؟؟؟

RE: یافتن مقاله ی مناسب و مورد نیاز برای رشته حسابداری - automotive - 02-12-2017

(29-11-2017, 08:03 PM)daaniaal75314 نوشته: سلام و وقتتون بخیر
من دانشچوی حسابداری مقطع لیسانس هستم و با استاد حسابداریم حرف زدم و ایشون گفتند که چون شما در مقطع لیسانس در این رشته پایان نامه ندارید بنابراین نمیتونید مقاله ایی هم داشنه باشید چون باید مقاله رو از دل پایان نامه نوشت برای همین هم شما که پایان نامه در مقطع لیسانس ندارید نیازی برای نوشتن مقاله هم نیست
سوال من اینجاست که من دانشجو باید برای پذیرش در دانشگاه های آلمان حتما مقاله ایی رو ارایه بدم به دانشگاه؟؟؟شرط پذیرش من در دانشگاه آلمان نوشتن مقاله هم هست؟؟؟ یا این که نوشتن مقاله روند پذیرش گرفتن من رو در دانشگاه های آلمان بهبود می بخشه؟؟؟؟؟

سلام
بدون پایان‌نامه می‌توان مقاله نوشت و اصلا اینطور نیست که حتما باید پروپوزال باشد که به مقاله تبدیل شود.
هر کس علم داشته باشد یا تجربه و به طور کلی علاقه به پژوهش داشته باشد میتواند مقاله ISI با ضریب تاثیر بالا چاپ کندو
خیر این موضوع اجباری نیست و رزومه شما را قویتر نشان می‌دهد و هرچند برای کارشناسی اجباری نیست، اما فارغ‌التحصیلان ارشد باید حداقل یک مقاله ISI داشته باشند.
اگر توان مالی به شما اجازه تحصیل در آلمان را می‌دهد، برای مقاله زحمت نکشید و به سرعت برای تافل یا آیلتس اقدام کنید.
اما اگر وقت به شما اجازه بدهد، مقاله نیز بنویسید.