آکادمیا کافه
شانس گرفتن پذیرش در مقاطع لیسانس و ارشد از دانشگاه های اتریش - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: اتریش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D8%B4)
+----- انجمن: تحصیل در اتریش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D8%B4)
+----- موضوع: شانس گرفتن پذیرش در مقاطع لیسانس و ارشد از دانشگاه های اتریش (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%82%D8%A7%D8%B7%D8%B9-%D9%84%DB%8C%D8%B3%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%88-%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D8%B4)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های اتریش - alice - 26-02-2015

سلام به همه دوستان
من فارغ التحصیل کارشناسی ارشد کشاورزی-خاکشناسیم از دانشگاه تهران با معدل ۱۶ لیسانسم دانشگاه سراسری بودم با معدل ۱۶و یکبار هم دانشگاه علوم و تحقیقات دکترا قبول شدم با رتبه ۱ولی انصراف دادم مقاله هام رو نفرستادم.سابقه کار تحقیقاتی دارم.
به نظرتون چقدر شانس پذیرش دکترا در دانشگاه بوکو دارم.
میترسم بی گدار به آب بزنم شانسمو از دست بدم.در ضمن همسرم داره میاد وین دانشجوی tu بشه.
آیا باید با استاد مکاتبه کنم یا دانشگاه؟

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های اتریش - Shihan - 28-02-2015

(26-02-2015, 07:17 PM)'alice' نوشته: سلام به همه دوستان
من فارغ التحصیل کارشناسی ارشد کشاورزی-خاکشناسیم از دانشگاه تهران با معدل ۱۶ لیسانسم دانشگاه سراسری بودم با معدل ۱۶و یکبار هم دانشگاه علوم و تحقیقات دکترا قبول شدم با رتبه ۱ولی انصراف دادم مقاله هام رو نفرستادم.سابقه کار تحقیقاتی دارم.
به نظرتون چقدر شانس پذیرش دکترا در دانشگاه بوکو دارم.
میترسم بی گدار به آب بزنم شانسمو از دست بدم.در ضمن همسرم داره میاد وین دانشجوی tu بشه.
آیا باید با استاد مکاتبه کنم یا دانشگاه؟

سلامشما واسه همون مقطعی که تحصیل تمام کردی می‌تونی پذیرش بگیری. چون دانشگاه آزاد رو قبول نداره. به نظرم اول با دانشگاه هماهنگ باش اگر نیاز به اطلاعات بیشتره به استادت مراجعه کن

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های اتریش - alice - 01-03-2015

متشکر از پاسختون.
من فارغ التحصیل دانشگاه تهران هستم و شنیدم با نامه ممانعت از تحصیل هم میشه برای مقطع بعد(دکترا) اقدام کرد.اون قبولی دکترا علوم و تحقیقات رو هم فقط تو رزومه میارم.یعنی به این شکل نمیشه اقدام کرد؟

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های اتریش - Shihan - 01-03-2015

(01-03-2015, 04:09 PM)'alice' نوشته: متشکر از پاسختون.
من فارغ التحصیل دانشگاه تهران هستم و شنیدم با نامه ممانعت از تحصیل هم میشه برای مقطع بعد(دکترا) اقدام کرد.اون قبولی دکترا علوم و تحقیقات رو هم فقط تو رزومه میارم.یعنی به این شکل نمیشه اقدام کرد؟

در خصوص دکتری که شانس نداری زیرا باید دانشجوی اونجا باشی که بتونی اقدام کنی. اما چون ارشد در تهران بودی باز هم میشه برای دکتری اقدام کنی.

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های اتریش - ماویس - 04-03-2015

با سلام .در حال تحصیل در مقطع کارشناسی مدیریت بازرگانی هستم.(غیر انتفاعی) احتمالا همزمان با لیسانس مدرک آیلتس با نمره بالا هم میگیرم. شانس پذیرش همراه با بورس تحصیلی دارم!؟ در چه صورت میتونم شانسم رو برای گرفتن کمک هزینه بالا ببرم؟ اگر دو یا سه سال وقت داشته باشم

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های اتریش - Emir - 04-03-2015

(04-03-2015, 08:10 PM)ماویس نوشته: با سلام .در حال تحصیل در مقطع کارشناسی مدیریت بازرگانی هستم.(غیر انتفاعی) احتمالا همزمان با لیسانس مدرک آیلتس با نمره بالا هم میگیرم. شانس پذیرش همراه با بورس تحصیلی دارم!؟ در چه صورت میتونم شانسم رو برای گرفتن کمک هزینه بالا ببرم؟ اگر دو یا سه سال وقت داشته باشم

با سلام . دوست من در اتریش اونم در مقطع ارشد شانس گرفتن فاند نزدیک به صفر است . در ضمن شما برای اینکه بتونین در اتریش ارشد بخونین , باید دانشجوی سراسری ارشد در همان رشته ای که میخواین در اتریش بخونین باشین و یا دانشجوی ترم ۲ و ۳ در دانشگاه ازاد باشین یعنی در دانشگاه ازاد تعدادی واحد پاس کرده باشین .
در ضمن پذیرش و بورس برای رشته های بازرگانی مشکل هستش .
با تشکر

[برش] ویزای تحصیلی اتریش - alessandro0 - 12-03-2015

سلام شرمندم هرجا ک دستم میرسید این متنو نوشتم، میبخشید ولی قضیه خیلی جدیه
من ترم آخ رشته زیست شناسی سلولی مولکولیم و میخوام ارشدو برم اتریش
مشکل سربازی دارم و در ادامه اضن نمیدینم باید چکار کنم ، امسال آزمون ارشد دادم.احتمال زیاد ایران ی دانشگاه خوبو میارم ولی اضن حسش نیس بخوام بازم اینجا بمونم.
غلام همتونم منو راهنمایی کنید. [img]images/smilies/biggrin.gif[/img]

RE: شانس گرفتن پذیرش در مقاطع لیسانس و ارشد از دانشگاه های اتریش - Shihan - 13-03-2015

(12-03-2015, 07:46 PM)'alessandro0' نوشته: سلام شرمندم هرجا ک دستم میرسید این متنو نوشتم، میبخشید ولی قضیه خیلی جدیه
من ترم آخ رشته زیست شناسی سلولی مولکولیم و میخوام ارشدو برم اتریش
مشکل سربازی دارم و در ادامه اضن نمیدینم باید چکار کنم ، امسال آزمون ارشد دادم.احتمال زیاد ایران ی دانشگاه خوبو میارم ولی اضن حسش نیس بخوام بازم اینجا بمونم.
غلام همتونم منو راهنمایی کنید. [img]images/smilies/biggrin.gif[/img]

شما از اینکه اطلاعات مختصری بدید حرفی نزدید؟!! اینکه چه معدلی دارید؟!! سابقه دانشگاه؟ ازاد یا سراسری درس خوندید؟
مدرک زبان دارید یا خیر؟ المانی؟
در کل خواندن ارشد در اتریش بدلیل مشکلاتی که سیستم اموزشی اتریش با سیستم اموزشی ایران داره همواره دچار نقص بوده گاهی اوقاقت مدارک ازاد رو قبول ندارن، گاهی برگه ممانعت از  تحصیل رو قبول نمیکنند و الان هم که تا زمانی دانشجوی ارشد در ایران نباشی نمیتونی در اتریش تحصیل کنید. توصیه میکنم پستهای این تاپیک رو مطالعه کنی و کشورهای دیگر رو هم مد نظر داشته باشی.

RE: شانس گرفتن پذیرش در مقاطع لیسانس و ارشد از دانشگاه های اتریش - alessandro0 - 13-03-2015

(13-03-2015, 10:50 AM)'Mr-Voltage' نوشته:
شما از اینکه اطلاعات مختصری بدید حرفی نزدید؟!! اینکه چه معدلی دارید؟!! سابقه دانشگاه؟ ازاد یا سراسری درس خوندید؟
مدرک زبان دارید یا خیر؟ المانی؟
در کل خواندن ارشد در اتریش بدلیل مشکلاتی که سیستم اموزشی اتریش با سیستم اموزشی ایران داره همواره دچار نقص بوده گاهی اوقاقت مدارک ازاد رو قبول ندارن، گاهی برگه ممانعت از  تحصیل رو قبول نمیکنند و الان هم که تا زمانی دانشجوی ارشد در ایران نباشی نمیتونی در اتریش تحصیل کنید. توصیه میکنم پستهای این تاپیک رو مطالعه کنی و کشورهای دیگر رو هم مد نظر داشته باشی.

کارشناسی دانشگاه مازندران( سراسری روزانه) معدل 13.5
مدرک زبان MCHE 49 
زبان آلمانی مدرک ندارم فعلن
نامه قبولی ارشد سراسری داشته باشم بدرد میخوره؟؟
آقا  یکی بمن یگه مراحل چیه باید کجا برم و چکار کنم... ممنون

RE: شانس گرفتن پذیرش در مقاطع لیسانس و ارشد از دانشگاه های اتریش - Shihan - 15-03-2015

(13-03-2015, 10:17 PM)'alessandro0' نوشته:
کارشناسی دانشگاه مازندران( سراسری روزانه) معدل 13.5
مدرک زبان MCHE 49 
زبان آلمانی مدرک ندارم فعلن
نامه قبولی ارشد سراسری داشته باشم بدرد میخوره؟؟
آقا  یکی بمن یگه مراحل چیه باید کجا برم و چکار کنم... ممنون

خیر. برگه قبولی نیاز نیست باید ثبت نام کنید و گواهی اشتغال بگیرید و در حین این بتونی برای اتریش اقدام کنی البته اگر بخوای ارشد بخونی. اما با این معدل به نظرم بهتره لیسانس مجدد بخونی و یا اگر بتونی زبان المانی رو قوی کنی و برای ارشد در یک دانشگاه خوب پذیرش بگیری. مراحلش سخت نیست، تنها موردی که باعث پیچیدگی شده همین مورد قبول داشتن دانشگاه قبلی متقاضیان و برگه عدم ممانعت یا گواهی اشتغال به تحصیله. چون شما سراسری خوندی مشکلی نداره اما برای ارشد باید در دانشگاه ارشد ایران ثبت نام کرده باشی تا بتونی ارشد در اتریش بخونی. یا اینکه لیسانس مجدد بخونی. اما من جای شما بودم زبان المانی رو تقوییت میکردم تا سطح (B1-B2) و یه دوره ارشد زبان المانی+ارشد در دانشگاه المان میخوندم. به هر حال هدف هر فردی متفاوته از فردی دیگرست.