آکادمیا کافه
بررسی دانشگاه ها و رشته ها در سنگاپور - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: سایر کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%B1-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+---- انجمن: سنگاپور (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B3%D9%86%DA%AF%D8%A7%D9%BE%D9%88%D8%B1)
+----- انجمن: تحصیل در سنگاپور (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D9%86%DA%AF%D8%A7%D9%BE%D9%88%D8%B1)
+----- موضوع: بررسی دانشگاه ها و رشته ها در سنگاپور (/Thread-%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7-%D9%88-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D9%87%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D9%86%DA%AF%D8%A7%D9%BE%D9%88%D8%B1)

صفحات 1 2 3 4

بررسی دانشگاه ها و رشته ها در سنگاپور - Bahram - 04-02-2011

دوستان عزیز،
در این تاپیک مباحث مختلف پیرامون موضوع « بررسی دانشگاه ها و رشته ها در سنگاپور » بررسی خواهند شد. اگر چنانچه پرسش یا مطلب مفیدی در این زمینه دارید، در این تاپیک آن را مطرح فرمایید

RE: بررسی دانشگاه ها و رشته ها در سنگاپور - mina_kh - 03-09-2011

سلام
می‌خواستم بدونم دانشگاهای سنگاپور تا چه حد معتبر هستن؟ و اینکه دکترا بدون گذراندن دوره ارشد قابل قبول هست یا نه؟
با سپاس

RE: بررسی دانشگاه ها و رشته ها در سنگاپور - Pejman - 03-09-2011

(03-09-2011, 08:08 AM)mina_kh نوشته: سلام
می‌خواستم بدونم دانشگاهای سنگاپور تا چه حد معتبر هستن؟ و اینکه دکترا بدون گذراندن دوره ارشد قابل قبول هست یا نه؟
با سپاس
بستگی داره با کجا بخواهید مقایسه کنید. تا جایی که من شنیدم و در رنکینگ ها دیدم دو تا دانشگاه NUS و NTU این کشور دارای رنکینگ خیلی خوبی در سطح جهانی هستند و از نظر امکانات هم خیلی عالی هستند. در رنکینگ Times دانشگاه NTU رنک 73 جهانی و دانشگاه NUS رنک 31 جهانی رو داره. در رنکینگ های دیگه هم موقعیت این دانشگاه ها خیلی خوبه. به طور کلی می شه گفت اعتبار خوبی دارند و پذیرش از اونها هم ساده نیست.

در مورد سوال دومتون من اطلاعی ندارم، اما در اکثر کشورها اگر رزومه خیلی خوبی داشته باشید معمولاً می تونید مستقیم از لیسانس به دکترا برید. می تونید تو سایت دانشگاه مورد نظر چک کنید.

RE: بررسی دانشگاه ها و رشته ها در سنگاپور - ahmadpashaei - 10-03-2012

سلام
من می خوام بدونم آیا واقعا دانشکده برق NUS در رنک 10 دنیا(از top universities) هست و در ایران و آمریکا و کانادا هم قبولش دارن؟!!!!! به نظرتون اگر آدم از یک دانشگاه رنک 100 تا 200 کانادا یا آمریکا برای ارشد پذیرش بگیره و از طرف دیگه از nus،هردو هم فول فاند باشن،کدومش رو بره بهتره؟

RE: بررسی دانشگاه ها و رشته ها در سنگاپور - Babak - 12-03-2012

NUS یکی از بهترین دانشگا‌ه‌های دنیاست، البته این که در ۱۰ دانشگاه برتر در رشته برق هست یا خیر رو سخت می‌شه گفت و رنکینگ‌ها ممکنه همه یکسان نباشند، ولی می‌شه با اطمینان گفت که در بین ۵۰ دانشگاه برتر دنیاست. البته از نظر تحقیقاتی و تعداد مقالات نسبت به دانشگاه‌های هم ردیف خودش پایین‌تره و تعداد مقالات خوبی که از این دانشگاه بیرون میاد نسبت به بقیه کمتره. اگر به این لینک مراجعه کنید می‌بینید که امتیاز این دانشگاه در زمینه citations per faculty score نسبت به دانشگاه‌های مشابه خودش پایین هست و این بیانگر این هست که مقالات خوبی که از این دانشگاه بیرون میاد نسبتا کمه.

اگر صرفا بخواهیم از نظر علمی و تحصیلی نگاه کنیم، تحصیل در NUS قطعا باارزش‌تر از تحصیل در دانشگاه‌های ۱۰۰ تا ۲۰۰ امریکاست. ضمنا توجه داشته باشید که تعداد دانشگاه‌های امریکا و کانادا با هم بسیار متفاوته و دانشگاه‌های ۱۰۰ تا ۲۰۰ کانادا به هیچ عنوان دانشگاه‌های خوبی تلقی نمی‌شن.
اگر بخواهیم باقی شرایط مثل امکان گرفتن اقامت و شرایط زندگی و غیره رو در نظر بگیریم، احتمالا امریکا یا کانادا وضعیت بهتری خواهند داشت. تصمیم در این زمینه یک تصمیم شخصی خواهد بود و باید خودتون ببینید که کدوم از این موارد برای شما اهمیت بیشتری داره.

RE: بررسی دانشگاه ها و رشته ها در سنگاپور - ahmadpashaei - 12-03-2012

خیلی ممنون از پاسختون آقا بابک.منظور من از 100 تا 200 برای کانادا و ... نبود منظورم این بود که اگر از یکی از دانشگاه های رنک 100 تا 200 جهانی در مهندسی برق که البته در آمریکا و کانادا باشه پذیرش فول فاند بگیرم، کدوم بهتره؟NUS یا اون دانشگاه رنک 100 تا 200 جهانی که در آمریکا یا کانادا هست؟

RE: بررسی دانشگاه ها و رشته ها در سنگاپور - Babak - 15-03-2012

من نظر شخصی خودم رو در این مورد می‌گم...
برای من دانشگاه مهمه ولی در نهایت قسمت مهمی از هدف از ادامه تحصیل، بهبود شرایط زندگی هست. به همین دلیل من شخصا بین کانادا یا امریکا و سنگاپور هرگز سراغ سنگاپور نمی‌رم، مگه این واقعا سطح دانشگاهی که در کانادا یا امریکاست پایین‌تر از سنگاپور باشه. دانشگاه‌های رنک ۱۰۰ تا ۲۰۰ جهانی دانشگاه‌های واقعا خوبی هستند و به نظر من سطح‌شون خیلی پایین‌تر از دانشگاهی مثل NUS نیست. به همین دلیل اگر من باشم، حتما دانشگاه امریکایی یا کانادایی رو انتخاب می‌کنم.

RE: بررسی دانشگاه ها و رشته ها در سنگاپور - b_maghami - 01-01-2013

سلام
کسی میدونه دانشگاههای سنگاپور نجوم یا هوا فضا در مقطع کارشناسی دارن یا نه؟و اینکه راحت پذیرش میدن یا نه؟

RE: بررسی دانشگاه ها و رشته ها در سنگاپور - Shihan - 02-01-2013

(01-01-2013, 09:10 PM)b_maghami نوشته: سلام
کسی میدونه دانشگاههای سنگاپور نجوم یا هوا فضا در مقطع کارشناسی دارن یا نه؟و اینکه راحت پذیرش میدن یا نه؟
دروود.
بله در دانشگاه NUSو NTU رشته هوافضا در مقطع کارشناسی وجود داره اما هزینه تحصيل بالاست ( سالی 60-70 میلیون تومان به نرخ ارز ازاد) و کمک هزینه ای هم برای لیسانس نیست.
لینک دانشگاه NTU
لینک دانشگاه NUS

RE: بررسی دانشگاه ها و رشته ها در سنگاپور - sayeh67 - 20-10-2013

سلام
من لیسانس ادبیات انگلیسی هستم, آیا دانشگاه های سنگاپور برای ادامه تحصیل در رشته های linguistic یا teaching مناسب هستند؟ قصدم اینه که کشوری برم که سطح زبان انگلیسیش خوب باشه, اگر کشور آسیایی دیگه ای رو میشناسید که این شرایط رو داره لطفا راهنماییم کنید.ممنون.