آکادمیا کافه
چگونه رزومه بنويسيم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: Resume & CV (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-Resume-CV)
+---- موضوع: چگونه رزومه بنويسيم؟ (/Thread-%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87-%D8%B1%D8%B2%D9%88%D9%85%D9%87-%D8%A8%D9%86%D9%88%D9%8A%D8%B3%D9%8A%D9%85%D8%9F)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

RE: چگونه رزومه بنويسيم؟ - Context - 29-04-2013

سلام دوستان, من میخوام برای مستر اقدام کنم و تابستون امسال به استادهای امریکا و کانادا ایمیل خواهم زد، در CV اتش شده، قصد دارم بخشی به اسم Selected courses قرار بدم و واحدهای دانشگاهی مرتبط رو بنویسم.
یه حالت هست که تو ذهنم که تعداد محدود (10) تا واحدم رو توی صفحه اول سی وی بزارم (بعد از education و Certificates) و قبل از research interests. به همره نمره.
حالت دوم اینکه ببرمشون صفحه سوم سی وی ولی تعداد (22-3) تا از واحدهام که کاملا مرتبطه با رشته ی اپلاییم؛ بنوسیم.
میخواستم نظر دوستان رو بدونم که کدوم حالت مناسب تر است، و ممکنه که نمره هام که اکثرا بالای 19 است بیشتر به چشم استاد بیاد؟
با تشکر

RE: چگونه رزومه بنويسيم؟ - Simon2007 - 29-04-2013

من نديدم تو رزومه نمره و واحد رو بيارن. به نظر من شما اگر خيلي مطمئني بايد اين چند نمره و درس به سمع و نظر استادا برسه تو متن ايميلت بهشون اشاره كن و  در مورد ساختار رزومه يا CV ساختارشكني نكن و همچنين طولاني. بازم هر جور دوست داري . شادزي [img]images/smilies/biggrin.gif[/img]

RE: چگونه رزومه بنويسيم؟ - Context - 29-04-2013

ممنون از پاسختون Simon عزیز...
من نمونه های زیادی رو دیده بودم که نمره رو تو رزومه آوردن(بیشتر Major Course)، ازین جهت منم میخواستم اینکار رو بکنم، جالبه که فرمودید این کاریست غیر حرفه ای، من تمام سعی ام رو کردم، همه چیم توی این پروسه حرفه ای باشه و اگر این مقادرش هست؛ نخواهم انجام داد.
رزومه ایشون رو ممنون میشم دانلود کنید، حتی چندتا کورس لیسانسشم گذاشته. 
http://sharif.edu/~msafari/
بازم دوستان اگر نظری داشته باشن، بنده با کمال میل استقبال میکنم. با تشکر.

RE: چگونه رزومه بنويسيم؟ - maryam4312 - 29-04-2013

ازین بابت مطمئن نیستم که حرفه ای هست یا نه اما منم به توصیه یکی از دوستان این اواخر تو رزومم همچین چیزی گذاشته بودم.
واحدهای مرتبط رو که نمرمم هم توشون خوب شده بود آوردم توی selected course

RE: چگونه رزومه بنويسيم؟ - Simon2007 - 29-04-2013

من رزومه هاي داخلي رو كاري ندارم اما رزومه زياد خوندم تو خارجي ها نديديم. ايراني ها براي اينكه حرفي تو رزومه ندارن بزنن از اين شيوه براي پر كردن استفاده ميكنند. بازم ميگم شما راحت تو متن ايمليتون ميتوني به چند درس كه مزه ي دهن استاده اشره كني بگي نمره ي اول كلاس بودم. ولي بازم با خودتونه. شادزي [img]images/smilies/shy.gif[/img]

RE: چگونه رزومه بنويسيم؟ - Nasim67 - 29-04-2013

(29-04-2013, 12:54 PM)'Context' نوشته:
سلام دوستان, من میخوام برای مستر اقدام کنم و تابستون امسال به استادهای امریکا و کانادا ایمیل خواهم زد، در CV اتش شده، قصد دارم بخشی به اسم Selected courses قرار بدم و واحدهای دانشگاهی مرتبط رو بنویسم.
یه حالت هست که تو ذهنم که تعداد محدود (10) تا واحدم رو توی صفحه اول سی وی بزارم (بعد از education و Certificates) و قبل از research interests. به همره نمره.
حالت دوم اینکه ببرمشون صفحه سوم سی وی ولی تعداد (22-3) تا از واحدهام که کاملا مرتبطه با رشته ی اپلاییم؛ بنوسیم.
میخواستم نظر دوستان رو بدونم که کدوم حالت مناسب تر است، و ممکنه که نمره هام که اکثرا بالای 19 است بیشتر به چشم استاد بیاد؟
با تشکر

منم در این باره نظرم مشابه سایمون جان هست. بهتر هست که ساختار شکنی نکنید و در صورت تمایل به اشاره به نمرات خوبتون اونها رو در متن ایمیلی که به استاد می زنید ارسال کنید. اینجوری رزومتون رسمی تر و حرفه ای تر خواهد بود. 

RE: چگونه رزومه بنويسيم؟ - Babak - 30-04-2013

(29-04-2013, 08:01 PM)'Context' نوشته: ممنون از پاسختون Simon عزیز...
من نمونه های زیادی رو دیده بودم که نمره رو تو رزومه آوردن(بیشتر Major Course)، ازین جهت منم میخواستم اینکار رو بکنم، جالبه که فرمودید این کاریست غیر حرفه ای، من تمام سعی ام رو کردم، همه چیم توی این پروسه حرفه ای باشه و اگر این مقادرش هست؛ نخواهم انجام داد.
رزومه ایشون رو ممنون میشم دانلود کنید، حتی چندتا کورس لیسانسشم گذاشته. 
http://sharif.edu/~msafari/
بازم دوستان اگر نظری داشته باشن، بنده با کمال میل استقبال میکنم. با تشکر.

آوردن لیست کوتاهی از درس‌های مرتبط غیرمعمول نیست و من هم در بعضی از رزومه‌ها دیدم، اما ندیدم که نمره رو در کنار درس‌ها بنویسند، اما به نظر من اگر نمره‌های شما خیلی خوب شده می‌تونید بهشون اشاره کنید. البته به نظرم اگر نمره رو می‌نویسید به صورت درصد بنویسید نه در مقیاس ۰ تا ۲۰. ضمنا لیست رو طولانی نکنید. حداکثر ۱۰ تا از درس‌های کاملا مرتبط رو بنویسید و سعی کنید چیزی در حد یک سوم صفحه بیشتر نشه و سعی کنید رزومه‌اتون بیشتر از ۲ صفحه نشه.

RE: چگونه رزومه بنويسيم؟ - mahyarelc - 30-04-2013

منم با دوستان هم عقیده ام و آوردن دروس مرتبط هیچ مشکلی نداره...همونطور که بابک عزیز هم گفت دیگه خیلی زیاد درسها رو ننویسید...همون جداکثر 10 تا کافیه
من به شخصه ندیدم نمره درس رو بنویسن...همینکه اشاره کنید این دروس رو داشتید استاد اینطور در نظر میگیره که شما با این دروس آشنایی خوبی دارید که تو رزومتون آوردید...پس به نظرم احتیاجی به نمره نیست
البته بعضی وقتها دیدم نمره تز رو بیارن (که البته تو یه title جداگانه قرار داره)...که درصورتیکه نمره خوبی گرفتید برای تاکید روی توان شما در مبحث مورد نظر رو داره

RE: چگونه رزومه بنويسيم؟ - Context - 01-05-2013

خیلی ممنون ار بابک عزیز و سایر دوستان که نظر دادن،
بابک جان، یکی اینکه کجای رزومه قرار میگیره این قسمت ؟ همون عنوان Selected Courses مناسبه ؟(براساس تجربه تون)
دوم اینکه برای وارد کردن نمره ها به نظر شما بهتره بعد از درس : گذاشت و 100/100 رو نوشت و یا یه ستون اضافه کرد در سمت راست لیست درسها (با تایتل Grade) و نمره ها رو اونجا نوشت ؟ حالت اول رو من بیشتر دیدم، ولی کمی ناواضح و شلوغ میشه.

{این سوالها با علم به این است که محتویات رزومه مهمتر از شکل ظاهری و اینهاش است} 
با تشکر.

RE: چگونه رزومه بنويسيم؟ - Babak - 02-05-2013

بله، Selected Coursework به نظر من قسمت مناسبی برای این کار هست. در مورد این که به چه شکلی بهتره نمره رو بنویسید، نمی‌شه خیلی نظر خاصی داد. بستگی به سلیقه خودتون و ساختار بقیه رزومه شما داره. اگر از جدول در قسمت‌های دیگه هم استفاده کردید، می‌تونید اینجا هم جدول بگذارید، در غیر این صورت همون : هم خوبه.

ضمنا ظاهر رزومه رو اصلا دست کم نگیرید. تاثیر ظاهر رزومه شما کم نیست و یک رزومه نامنظم یا دارای اشتباهات املایی تاثیر منفی زیادی خواهد داشت.