آکادمیا کافه
چگونه رزومه بنويسيم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: Resume & CV (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-Resume-CV)
+---- موضوع: چگونه رزومه بنويسيم؟ (/Thread-%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87-%D8%B1%D8%B2%D9%88%D9%85%D9%87-%D8%A8%D9%86%D9%88%D9%8A%D8%B3%D9%8A%D9%85%D8%9F)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

RE: چگونه رزومه بنويسيم؟ - soilman - 04-01-2013

دوستان اشاره کردند داستان از چه قراره....

این قسمت می تونه عناونین متفاوتی داشته باشه ولی همانطور که بهنوش اشاره کرده این یکی از قسمت های مهم و جالب توجه برای اساتید می باشد چون اگر رشته ای باشه که در آزمایشگاه بخاهید کار کنید طبعا آشنایی با وسایلی به طور مثال میکروسکوپ الکترونی و تکنیک های دیگر امتیاز مثبتی برای شما محسوب می شود...اگر دقت هم کرده باشید بعضی مواقع در اگهی های موقعیت های شغلی و تحصیلی اشاره مستقیم هم شده که لازم هست یا امتیاز مثبت هست برای تقاضای آن پست...
(04-01-2013, 12:39 AM)Hamidreza_ut نوشته: من دقیقا منظور رو از Research experience نمیفهمم.. میشه چند نمونه رو تو رشته خودتون ذکر کنید ؟
یه قسمتی به اسم professional skills هست تو رزومه من که شامل مهارتهایی که در زمینه رشته دارم و برای من که مقاله ندارم تنها چیز قابل نگاه کردن رزومه ام همین قسمته.. اصلا هست همچین قسمتی ؟
ممنون.
(04-01-2013, 01:30 AM)Karim نوشته: درود بر شما،

منظور ازRE سابقه پژوهشیتون هست مثلا انجام تز، یا طرح های تحقیقاتی حتی اگه اسمتون توی مقاله نیومده باشه،

البته فک کنم خانمه بهنوش منظورش PS بود.بله همچین قسمتی هست که شامل تکنیک ها یا مهارت های مرتبط با رشتتون میشه

شاد باشید

RE: چگونه رزومه بنويسيم؟ - Hamidreza_ut - 04-01-2013

ممنون از دوستان که پاسخ دادن...
حالا اگر اون کار پژوهشی ازش مدرکی (منظورم یه ریپورت document شده) به زبان انگلیسی در دسترس نباشه بازم میشه آوردشون تو رزومه ؟

RE: چگونه رزومه بنويسيم؟ - Nasim67 - 04-01-2013

(04-01-2013, 12:28 PM)Hamidreza_ut نوشته: ممنون از دوستان که پاسخ دادن...
حالا اگر اون کار پژوهشی ازش مدرکی (منظورم یه ریپورت document شده) به زبان انگلیسی در دسترس نباشه بازم میشه آوردشون تو رزومه ؟
بله حمیدرضا جان. میشه. چون اگر زمانی استادی علاقه مند به اون موضوع بشه می تونه از خودتون سوال کنه و شما براش توضیح می دید. فقط مهم اینه که دیتیل کار و نتایجش رو فراموش نکرده باشی.

RE: چگونه رزومه بنويسيم؟ - soheilred - 29-01-2013

پروژه های درسی سنگین و مهمی که انجام دادیم رو باید تو کدوم قسمت بنویسیم؟
مثلا تو رشته ی من (رباتیک)، اینکه طرف پروژه ی شبیه سازی و عملی انجام داده مهمه و نشون می ده فقط رو کاغذ این چیزارو بلده یا اینکه نه، اگه 1 کار بهش بدی از پسش بر میاد.
ولی الان من نمی دونم دقیقا این رو باید تو کدوم قسمت بنویسم

Research Skills؟

Skills and
Qualifications؟
یا ....؟

RE: چگونه رزومه بنويسيم؟ - Babak - 30-01-2013

اگر پروژه جنبه تحقیقاتی داشته، می‌تونید در قسمت Research Experience بهش اشاره کنید، اما اگر صرفا پروژه‌های درسی بوده، فکر نمی‌کنم که نیازی باشه در رزومه بهش اشاره کنید.

RE: چگونه رزومه بنويسيم؟ - زهرا_ستاره_کوکب - 11-04-2013

سلام.
آیا لازمه حتما در cv بخشی به اسم acitivities and hobbies داشته باشیم؟
و هم چنین بخشی تحت عنوان کلی skills که من دیدم تحت این عنوان به صفاتی که دارند مثل مهارت های کلامی ، مدیریت زمان و انجام کارها در مدت زمان تعیین شده اشاره می کنند.

RE: چگونه رزومه بنويسيم؟ - Nasim67 - 11-04-2013

(11-04-2013, 11:15 AM)'زهرا_ستاره_کوکب' نوشته: سلام.
آیا لازمه حتما در cv بخشی به اسم acitivities and hobbies داشته باشیم؟
و هم چنین بخشی تحت عنوان کلی skills که من دیدم تحت این عنوان به صفاتی که دارند مثل مهارت های کلامی ، مدیریت زمان و انجام کارها در مدت زمان تعیین شده اشاره می کنند.

سلام
اگر دانشگاه مقصد از شما واقعا CV می خواد، می تونید اون بخش رو هم اضافه کنید. اما اگر Resume شما رو می خواد، نه اضافه کردن موارد حاشیه ای که مستقیما به اپلای مربوط نمی شه، لازم نیست. فرق CV و Resume رو می تونید در این پست بخونید و مثالی از اون رو در این پست مشاهده کنید.
در بخش Skills هم اگر در رزومه می نویسید، فقط مهارت های زبان های خارجی و کامپیوتر رو بنویسید. اگر فکر می کنید مهارت دیگه ای دارید که به رشتتون مربوط هست رو هم اضافه کنید اما نه مهارت های کلی مثل اونهایی که خودتون اشاره کردید. 

موفق باشید

RE: چگونه رزومه بنويسيم؟ - M0TRIX - 20-04-2013

سلام.

من تو دوره کاردانی پروژه پایان ترمم که برنامه خیلی کوچک تجاری بود. البته نمیدونم میشه اسمشو تجاری گذاشت یا نه.

من یه برنامه برای بنگاه های املاک نوشتم. و حتی فروش هم داشت.یعنی استادمون گفت ایده رو من میدوم شما به عنوان پروژه پایان ترم بنویس. منم نوشتم و تونستیم به یکی دو جا بفروشیم.

حالا دو تا سوال

1_ایا من میتونم اینو تو رزومه ام بیارم ؟

2_تو کدوم بخش باید بیارم ؟  honor  ؟

RE: چگونه رزومه بنويسيم؟ - Simon2007 - 20-04-2013

(20-04-2013, 12:39 PM)'M0TRIX' نوشته: سلام.
من تو دوره کاردانی پروژه پایان ترمم که برنامه خیلی کوچک تجاری بود. البته نمیدونم میشه اسمشو تجاری گذاشت یا نه.
من یه برنامه برای بنگاه های املاک نوشتم. و حتی فروش هم داشت.یعنی استادمون گفت ایده رو من میدوم شما به عنوان پروژه پایان ترم بنویس. منم نوشتم و تونستیم به یکی دو جا بفروشیم.
حالا دو تا سوال
1_ایا من میتونم اینو تو رزومه ام بیارم ؟
2_تو کدوم بخش باید بیارم ؟  honor  ؟

دوست خوبم چرا نياري؟ تو قسمت Job Experience از ديد من جاي خوبيه. البته اين نظر منه.  شادزي [img]images/smilies/biggrin.gif[/img]

RE: چگونه رزومه بنويسيم؟ - Babak - 21-04-2013

من هم با Simon موافقم. می‌تونید در قسمت Work Experience بیارید.