آکادمیا کافه
چگونه رزومه بنويسيم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: Resume & CV (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-Resume-CV)
+---- موضوع: چگونه رزومه بنويسيم؟ (/Thread-%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87-%D8%B1%D8%B2%D9%88%D9%85%D9%87-%D8%A8%D9%86%D9%88%D9%8A%D8%B3%D9%8A%D9%85%D8%9F)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

RE: چگونه رزومه بنويسيم؟ - AVA - 28-10-2011

سلام دوستان
به نظر شما نوشتن جنسیت در رزومه برای اپلای در دانشگاههایی که به طور مشخص خانم ها رو تشویق به اپلای می کنند و مایلند فرصت های تحصیلی بیشتر ی به خانمها اختصاص بدهند کار درستیه؟ چون در نوشتن رزومه توصیه میشه به تاریخ تولد، جنسیت و ملیت اشاره نشه حالا که دانشگاهی به طور مشخص در صفحه Application Requirement خودش می نویسه خانمها رو تشویق به اپلای می کنیم نوشتن جنسیت می تونه احتمال گرفتن پذیرش رو بالا ببره؟
مرسی

RE: چگونه رزومه بنويسيم؟ - Babak - 28-10-2011

بله، در بعضی از رشته‌ها می‌تونه کمک کنه، مثلا در امریکا سعی می‌شه که در رشته‌های فنی و مهندسی و علوم تعداد دانشجویان خانم رو بیشتر کنند و خانم‌ها رو بیشتر به این رشته‌ها تشویق کنند. در عین حال نوشتنش در رزومه مرسوم نیست و معمولا در فرم‌های application جنسیت رو می‌پرسند.

RE: چگونه رزومه بنويسيم؟ - arad - 29-10-2011

من یک تحقیقاتی کردم.مث اینکه وقتی مدارک رو می فرستی دانشگاه مورد نظرت.اونها سابقه تحصیلی تو رو بررسی می کنن.یعنی نمی دونم حتما از طریق ایران دیگه.

پس وقتی من رزومه رو نوشتم و چیزی از دانشگاه نگفتم.اونها که بالاخره می فهمن!!نه؟

RE: چگونه رزومه بنويسيم؟ - Faraz - 29-10-2011

من درست متوجه سوالتون نشدم.دانشگاه ها چه چیزی رو می فهمند؟اینکه قبلا دانشجو بودید؟اگر چیزی نگین احتمال فهمیدن اونها تقریبا صفر است.

بله دیگه.خب مگه مدارک رو (کارنامه و ....)رو بررسی نمی کنن؟

If any information
in your application is determined to be false or
misleading, concealed or withheld, your application
may be invalidated and this could result in its
immediate rejection or in the revocation of an offer of
admission or registration at a university.

خب من واقعا موندم چی کار کنم!

RE: چگونه رزومه بنويسيم؟ - Faraz - 30-10-2011

اینکه چرا تحصیلاتتون نیمه کاره مونده را راهی ندارند چک کنند مگر اینکه از خودتون یا احتمالا استادی که شما رو توصیه کرده بپرسند.دانشگاه های ایران در این مورد هیچ گاه جواب نمی دهند مگر اینکه وزارت علوم استعلام کند که اون پروسه هم چندین ماه طول می کشد.

RE: چگونه رزومه بنويسيم؟ - arad - 30-10-2011

1.ممنون که با حوصله جواب سوالهامو می دین و

2.ببخشید که اینقدر سوال می پرسم.

3.پس من حتما باید بگم که 5 ترم دانشگاه درس خوندم!و ریز نمرات اونها رو هم ب اسم دانشگاه و بقیه بفرستم.آره؟

RE: چگونه رزومه بنويسيم؟ - khorshid20 - 02-12-2011

سلام.کسی نمونه cv,sop,clبرای رشته فیزیک داره؟یا سایتی سراغ دارین که داشته باشه.فقط فیزیک. نه رشته های دیگه.

RE: چگونه رزومه بنويسيم؟ - AVA - 02-12-2011

(02-12-2011, 03:06 AM)khorshid20 نوشته: سلام.کسی نمونه cv,sop,clبرای رشته فیزیک داره؟یا سایتی سراغ دارین که داشته باشه.فقط فیزیک. نه رشته های دیگه.
دوست عزیز CV یا RESUME کاملا شخصی هستند و در اونها شما باید سابقه تحصیلی و علمی خودتون رو بنویسید. ترتیب نوشتن بخش های مختلف هم که در اولین پست همین تاپیک گفته شده. پیشنهاد من اینه که CV OR RESUME خودتون رو بنویسید و در هر قسمت سوالی براتون پیش اومد همین جا بپرسین یا کل رزومه رو در تاپیک نظرخواهی در مورد رزومه نوشته شده قرار بدین تا دوستان اون رو مطالعه کنند و نظرات اصلاحی خودشون رو برای شما بنویسن. برای شروع بد نیست اینجا رو هم نگاه کنید.

در مورد SOP هم بهتره قبل از هر چیز راهنمایی های دوستان در تاپیک چگونه SoP بنویسیم رو مطالعه کنید. پست های این تاپیک حاوی اطلاعات و فایلهای ضمیمه بسیار مفیدی هستند که به شما برای نوشتن SOP کمک می کنند. چند نمونه SOP هم در این تاپیک گذاشته شده که می تونن به شما در نوشتن SOP ایده بدن. از اونجاییکه SOP هم مثل رزومه یه نوشته شخصی هست و هر کس بر اساس اهداف تحصیلی و پیشینه تحصیلی خودش باید اون رو بنویسه می تونید sop خودتون رو اینجا بذارین تا دوستان در موردش نظر بدن.

یه خواهش کوچک هم از شما دارم. لطفا سوالات خودتون رو به چند بخش تقسیم کنید و هر بخش رو در تاپیک مربوطه بپرسین. چون ممکنه جوابی که به سوال شما داده میشه برای بقیه دوستان هم مفید باشه ولی چون در جایی غیر از تاپیک مربوطه سوالات پرسیده میشه جوابها قابل دسترسی برای دوستان دیگه نباشه.
مرسی