آکادمیا کافه
چگونه رزومه بنويسيم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: Resume & CV (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-Resume-CV)
+---- موضوع: چگونه رزومه بنويسيم؟ (/Thread-%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87-%D8%B1%D8%B2%D9%88%D9%85%D9%87-%D8%A8%D9%86%D9%88%D9%8A%D8%B3%D9%8A%D9%85%D8%9F)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

RE: چگونه رزومه بنويسيم؟ - Andre - 12-09-2015

(12-09-2015, 11:41 AM)mgorji نوشته: دوست گرامی
مدارکم توسط وزارت علوم تایید شده و ترجمه رو باید بدم دارالترجمه خوب اگر دارالترجمه بزنه uni of بعد از اون جا که داره ترجمه رسمی میکنه مشکلی از لحاظ مهرها و غیره پیش نمی یاد؟
سپاس

ببنید. نهایتاً شما باید ترجمه ها رو در پاکت رسمی قرار بدید و مهر و موم بشه توسط دانشگاه. این پاکتهای رسمی با مهر انگلیسی دانشگاه بسته میشن. برای جلوگیری از مشکلات احتمالی، هر چی که روی پاکت نوشته و یا در صفحه انگلیسی دانشگاه نوشته همونو از مترجم بخواهید که ملاک قرار بده.

RE: چگونه رزومه بنويسيم؟ - nasim1234 - 12-09-2015

(12-09-2015, 11:41 AM)mgorji نوشته: دوست گرامی
مدارکم توسط وزارت علوم تایید شده و ترجمه رو باید بدم دارالترجمه خوب اگر دارالترجمه بزنه uni of بعد از اون جا که داره ترجمه رسمی میکنه مشکلی از لحاظ مهرها و غیره پیش نمی یاد؟
سپاس

خب دارالترجمه هم یونی رو تو پرانتز بنویسه! بعید میدونم مشکلی پیش بیاد حتی اگه فقط بنویسه یونی. دیگه باید امتحان کنید زودتر ببینید مشکل داره یا نه. نمی تونم مطمین بگم اکیه یا نه. 
در حالتی که نشد و یونی نزدن شما تو رزومه و sop خودت تو پرانتز بزن یونی رو. اگه دانشگاه مقصد پرسید اونوقت توضیح میدی. البته مگه نمیگی تو سایت انگلیسی دانشگاه زده یونی؟ خب این یعنی سرچ هم نن دانشگاه رو میبینن اون سایت رو دیگه. به دارالترجمه هم همونو نشون بده Smile

RE: چگونه رزومه بنويسيم؟ - giga - 26-11-2015

نقل قول: سلام. من به عنوان reviewer یه ژورنال بودم. می تونم این رو در رزمه ام بیارم. یا این خیلی مهم نسیت. اگه می تونم این رو به چه صورت در رزومه بیارم؟ با تشکر

RE: چگونه رزومه بنويسيم؟ - Matinking - 27-11-2015

سلام

قطعا!

پیشنهاد من این هست که این مورد رو در قسمت academic experiences ذکر کنید:

اگر فرض کنیم شما از سپتامبر 2014 تا الان به عنوان reviewer برای ژورنال blah blah blah فعالیت داشته ید:

Reviewer, "blah blah blah" Journal, Sep. 2014 - present

براتون آرزوی موفقیت دارم

RE: چگونه رزومه بنويسيم؟ - parsley - 11-07-2016

(21-12-2011, 05:00 PM)Behnoosh نوشته: مجموعه ای کتاب و نوشته جهت نوشتن اصولی CV

هرچند از این پست چند سالی گذشته اما چون به عنوان یکی از مهم ترین پست های این تاپیک همچنان بهش ارجاع میشه بهتر دیدم یک توضیحاتی درباره تجربه ای که خودم داشتم بدم:
در اینکه این دوستمون برای ارسال این فایل ها زحمت کشیدن که جای تشکر داره شکی نیست، اما به قول اون شعر قدیمی ایکاش حالا که زحمت کشیدن یه کم بیشتر می کشیدن و یک توضیح چند کلمه ای کنار فایل ها می گذاشتن تا دوستانی که میخوان اونا رو دانلود کنن متوجه باشن.
چرا که بیش تر این فایل ها مربوط به نوشتن رزومه شغلی هستن. مثلا شماره های 3و4 کتاب هایی در این رابطه هستن و شماره 1 هم نکات و نمونه هایی درباره اون. من فقط شماره 2 رو دیدم که نمونه یک رزومه تحصیلی بود.
بهرحال این چند جمله شاید بتونه پست موردنظر رو مفیدتر کنه...

RE: چگونه رزومه بنويسيم؟ - aminmoh - 23-09-2016

سلام و وقت بخیر.دوستان اگر قصد داشته باشیم گواهی های فنی و حرفه ای رو بهمراه رزومه به ایمیل اساتید بفرستیم.باید ترجمه گواهی ها ترجمه رسمی باشه؟!واسه هر گواهی دارالترجمه 110 هزار تومان می گیره!

RE: چگونه رزومه بنويسيم؟ - Matinking - 23-09-2016

(23-09-2016, 10:08 PM)aminmoh نوشته: سلام و وقت بخیر.دوستان اگر قصد داشته باشیم گواهی های فنی و حرفه ای رو بهمراه رزومه به ایمیل اساتید بفرستیم.باید ترجمه گواهی ها ترجمه رسمی باشه؟!واسه هر گواهی دارالترجمه 110 هزار تومان می گیره!

سلام

از دارالترجمه فقط ترجمه روی سربرگ دادگستری با مهر مترجم رو بخواید...
تاییدات دیگه هیچ ارزشی نخواهند داشت...

براتون آرزوی موفقیت دارم

RE: چگونه رزومه بنويسيم؟ - aminmoh - 23-09-2016

ببخشید، من مجدد سؤال می پرسم.  منظورتون از "تاییدات دیگه هیچ ارزشی نخواهند داشت..." رو میشه بگین؟!  نیازی به این نیست که دارالترجمه تأییدیه سازمان فنی و حرفه ای رو بگیره؟! در اینصورتی که شما می فرمایید هزینه کمتر هستش؟!

RE: چگونه رزومه بنويسيم؟ - Matinking - 24-09-2016

(23-09-2016, 11:55 PM)aminmoh نوشته: ببخشید، من مجدد سؤال می پرسم.  منظورتون از "تاییدات دیگه هیچ ارزشی نخواهند داشت..." رو میشه بگین؟!  نیازی به این نیست که دارالترجمه تأییدیه سازمان فنی و حرفه ای رو بگیره؟! در اینصورتی که شما می فرمایید هزینه کمتر هستش؟!

سلام

دارالترجمه نمیره دنبال تایید سازمانی... مدرک رو رویت می کنه اگه قابل ترجمه بود، ترجمه میشه نبود هم ترجمه رسمی نمیشه...
ما به ازای مهرهای دادگستری و امور خارجه باید هزینه های اضافی پرداخت کنید..
این مهر ها برای امریکا و کانادا هیچ ارزشی ندارند...

براتون آرزوی موفقیت دارم

RE: چگونه رزومه بنويسيم؟ - aminmoh - 30-10-2016

سلام و وقت بخیر.چند سؤال در مورد رزومه نوشتن داشتمSadبرای گرفتن فاند PHD)

1-در رزومه های خارجی چند موردی که دیدم معدل رو نمی نویسن. معدل ارشد من خوبه (17.85) اما لیسانسم بد (14.98) و دیپلم هم فک کنم خوب (19.17). با توجه به معدل بد لیسانس لازمه معدل نوشته بشه یا معدل دو مقطع دیگه میتونه جبران کننده باشه؟!یا درکل مقطع دکترا معدل ارشد مهمه!

2- دبیرستان که تحصیل کردم دبیرستان نمونه دولتی بودش (با آزمونی که در سراسر کشور برای این مدارس برگزار میشه پذیرفته شدم). چه عنوانی به این نوع دبیرستان ها میدن؟!

3- نیازی هست در رزومه بعد از عنوان پایان نامه هام در مقطع لیسانس و ارشد توضیحاتی در موردشون بدم؟!

4-من میخواستم یک نامه از شرکتی که تووش کار کردم بعنوان ریکام بگیرم.نمونه نامه ای وجود داره که بهم کمک کنه چه چیزهایی رو باید درنظر گرفت. مدیر شرکت گفته نامه رو تهیه کن و من بعد بررسی تاییدش میکنم.ممنون.