آکادمیا کافه
چگونه رزومه بنويسيم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: Resume & CV (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-Resume-CV)
+---- موضوع: چگونه رزومه بنويسيم؟ (/Thread-%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87-%D8%B1%D8%B2%D9%88%D9%85%D9%87-%D8%A8%D9%86%D9%88%D9%8A%D8%B3%D9%8A%D9%85%D8%9F)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

RE: چگونه رزومه بنويسيم؟ - nasim1234 - 14-08-2015

(13-08-2015, 10:26 PM)giga نوشته: سلام ببخشید فرمت sop و رزومه به چه صورت باشه بهتره, pdf,word یا LATEX . با تشکر

Sop رو در ورد بنویسید بعد به صورت pdf خروجی بگیرید. برای رزومه هم میتونین در ورد و هم در latex درستش کنین و باز به صورت pdf‌ آپلودش کنین. 
اگر به latex‌ مسلط هستین من توصیه می کنم با این نرم افزار طراحیش کنین چون زیبا تر میشه البته محتویاتش مهم تر از زیباییش هست که اون مستقل از نرم افزار انتخابیتونه

موفق باشید

RE: چگونه رزومه بنويسيم؟ - dr. n - 23-08-2015

ذکر عضویت در کمیته علمی کنگره ی دانشجویی و همین طور کمیته تحقیقات دانشجویی تاثیر مثبتی در زرومه و CV داره؟
اینکه مقاله ی ارائه شده (پوستر) در کنگره های دانشجویی داخلی رتبه اول و دوم آورده باشن چطور؟

RE: چگونه رزومه بنويسيم؟ - nasim1234 - 24-08-2015

(23-08-2015, 11:55 PM)dr. n نوشته: ذکر عضویت در کمیته علمی کنگره ی دانشجویی و همین طور کمیته تحقیقات دانشجویی تاثیر مثبتی در زرومه و CV داره؟
اینکه مقاله ی ارائه شده (پوستر) در کنگره های دانشجویی داخلی رتبه اول و دوم آورده باشن چطور؟

کمیته علمی رو در بخش experience‌و مورد دوم رو در award‌بنویسید اگر تعداد بالا بوده اون رو هم بگید مثلا among 110 papers 
بله خوب هستش بنویسید اینا رو.

RE: چگونه رزومه بنويسيم؟ - dr. n - 30-08-2015

میشه بفرمایید این تاکیدی که برای 2-3 صفحه بودن CV میشه فقط برای تماس با استادها هست یا CV که برای apply فرستاده میشه هم باید همون باشه؟ 
چون برای خلاصه شدنش مجبورم 1سری از مطالب و مقاله ها رو حذف کنم. تازه قراره بعدها اضافه هم بشه.

RE: چگونه رزومه بنويسيم؟ - nasim1234 - 30-08-2015

(30-08-2015, 04:00 PM)dr. n نوشته: میشه بفرمایید این تاکیدی که برای 2-3 صفحه بودن CV میشه فقط برای تماس با استادها هست یا CV که برای apply فرستاده میشه هم باید همون باشه؟ 
چون برای خلاصه شدنش مجبورم 1سری از مطالب و مقاله ها رو حذف کنم. تازه قراره بعدها اضافه هم بشه.

بله بیش از سه صفحه نباید باشه. چون هدف اینه که با یه نگاه سریع کارها و سوابق ریسرچتون دیده بشه. اگر خیلی طولانی شده از مسایل کم اهمیت تر چشم پوشی کنید یا به جای اینکه به هر مورد یک خط اختصاص بدید بعضی موارد رو پشت سر هم بنویسید. من مثلا سابقه TA‌ام خیلی زیاد بود در حدی که نه مورد جداگانه بود. همه رو پشت سر هم نوشتم که جا کمتر بگیره و بیش از ۲ صفحه نشه کلش. یا اگه مقالاتتون خیلی زیاده مقالات داخلی رو ننویسید یا مهم تر ها رو بنویسید. 
توجه کنید که اگر رزوم خیلی خیلی طولانی بشه مثلا ۴ ۵ صفحه این طور به نظر میرسه که شما خواستید بزرگ نمایی کنید که خوب نیست. اولویت بندی کنید تو ۲ ۳ صفحه کامل شه.

موفق باشید

RE: چگونه رزومه بنويسيم؟ - mgorji - 30-08-2015

سلام
آیا در رزومه فقط سابقه کار با بیمه باید آورده بشه؟
من سابقه کار دارم اما بدون بیمه و می تونم از کار فرمای سابقم هم تاییدش رو بگیرم در این صورت بیان این نوع سابقه در رزمه ایراد داره؟
این نوع سابقه  کار هم ارزش داره؟
سپاس

RE: چگونه رزومه بنويسيم؟ - nasim1234 - 31-08-2015

(30-08-2015, 11:37 PM)mgorji نوشته: سلام
آیا در رزومه فقط سابقه کار با بیمه باید آورده بشه؟
من سابقه کار دارم اما بدون بیمه و می تونم از کار فرمای سابقم هم تاییدش رو بگیرم در این صورت بیان این نوع سابقه در رزمه ایراد داره؟
این نوع سابقه  کار هم ارزش داره؟
سپاس

نه اصلا نیاز به بیمه و اینها نیست
اگر مرتبط هست بیارید اگر کاری بوده که به رشتتون ربطی نداشته آوردن و نیاوردنش فرقی نداره. نیاز به تایید هم ندارید. ولی اگر خیلی به رشتتون ربط داشته و انجامش نشون دهنده مهارتی مرتبط هست میتونید یه ریکام بگیرید از کارفرما به عنوان ریکام چهارم نه یکی از سه ریکام اصلی که باید از اساتید باشه

RE: چگونه رزومه بنويسيم؟ - mgorji - 11-09-2015

سلام دوستان
من در رزومه ای که برای استاد فرستادم نام محل تحصیلم رو به صورت university of ذکر کردم این در حالی است که محل تحصیل من مرکز آموزش عالیه من قصد نداشتم حقیقت رو پنهان کنم وقی انگلیسی نام مرکز رو سرچ کردم همین واژه ی university of اومد خوب منم همین رو در رزومه آوردم حالا در ترجمه مدارکم واژه دیگه ای می آد؟ این برام مشکل ساز می شه از نظر استاد؟ باید چی کار کنم؟
ممنون از پاسختون

RE: چگونه رزومه بنويسيم؟ - nasim1234 - 12-09-2015

(11-09-2015, 10:36 PM)mgorji نوشته: سلام دوستان
من در رزومه ای که برای استاد فرستادم نام محل تحصیلم رو به صورت university of ذکر کردم این در حالی است که محل تحصیل من مرکز آموزش عالیه من قصد نداشتم حقیقت رو پنهان کنم وقی انگلیسی نام مرکز رو سرچ کردم همین واژه ی university of اومد خوب منم همین رو در رزومه آوردم حالا در ترجمه مدارکم واژه دیگه ای می آد؟ این برام مشکل ساز می شه از نظر استاد؟ باید چی کار کنم؟
ممنون از پاسختون

کدوم دانشگاهید؟
مشکلی نداره. شما یه ایمیل به استاد میزنید نهایتا اگه ترجمه چیز دیگه ای بود.
ترجمه رو دانشگاه میده یا میدید بیرون دارالترجمه؟ اگر میدید بیرون که بگین universityترجمه کنن. همکاری میکنن اصولا. حالا باز بپرسید
اگر دانشگاه مدرک لاتین یا ریزنمره لاتین بهتون میده رزومه هم باید همونو بنویسید یعنی برای مدارکی که آپلود یا پست میکنید دانشگاه مقصد همه مدارک باید یه چیز باشه.
اگه خیلی نگرانین خب تو sop جایی که میگین فلان سال قبول شدم به university‌ of تو پرانتز اون یکی اسمم بیارید یعنی که اسم دیگش اونه.
به استاد هم با ایمیل میشه بگید نگران نباشید درگیر اسامی نیستن اونقدری ولی حتما جایی شفاف سازی کنید حالا یا در sop‌یا در یک کاورلتر جداگانه با مدارک اپلای. میتونین به graduatr coordinatorایمیل بزنید مطرح کنید اون میگه چکار کنید
موفق باشید

RE: چگونه رزومه بنويسيم؟ - mgorji - 12-09-2015

(12-09-2015, 12:46 AM)nasim1234 نوشته: کدوم دانشگاهید؟
مشکلی نداره. شما یه ایمیل به استاد میزنید نهایتا اگه ترجمه چیز دیگه ای بود.
ترجمه رو دانشگاه میده یا میدید بیرون دارالترجمه؟ اگر میدید بیرون که بگین universityترجمه کنن. همکاری میکنن اصولا. حالا باز بپرسید
اگر دانشگاه مدرک لاتین یا ریزنمره لاتین بهتون میده رزومه هم باید همونو بنویسید یعنی برای مدارکی که آپلود یا پست میکنید دانشگاه مقصد همه مدارک باید یه چیز باشه.
اگه خیلی نگرانین خب تو sop جایی که میگین فلان سال قبول شدم به university‌ of تو پرانتز اون یکی اسمم بیارید یعنی که اسم دیگش اونه.
به استاد هم با ایمیل میشه بگید نگران نباشید درگیر اسامی نیستن اونقدری ولی حتما جایی شفاف سازی کنید حالا یا در sop‌یا در یک کاورلتر جداگانه با مدارک اپلای. میتونین به graduatr coordinatorایمیل بزنید مطرح کنید اون میگه چکار کنید
موفق باشید

دوست گرامی
مدارکم توسط وزارت علوم تایید شده و ترجمه رو باید بدم دارالترجمه خوب اگر دارالترجمه بزنه uni of بعد از اون جا که داره ترجمه رسمی میکنه مشکلی از لحاظ مهرها و غیره پیش نمی یاد؟
سپاس