آکادمیا کافه
تماس با استادان براي كارهاي متفرقه - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: شهریه، کمک هزینه و تماس با استادان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B4%D9%87%D8%B1%DB%8C%D9%87%D8%8C-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%88-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)
+--- موضوع: تماس با استادان براي كارهاي متفرقه (/Thread-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%8A-%D9%83%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%D9%8A-%D9%85%D8%AA%D9%81%D8%B1%D9%82%D9%87)

تماس با استادان براي كارهاي متفرقه - deadxxxqueen - 18-06-2014

سوالم ابتدايي هست .اما مهمه برام.لطفا راهنمايي كنيد
براي چه كارهايي ايميل زدن به استادمون مرسوم هست؟
مثلا براي اعتراض به نمره ( شرح موضوع )و قانع كردن استاد ميشه ايميل زد؟ يا تاثيري تو نتيجه نداره و استاد اصلا چنين ايميل هايي رو نميخونه؟
منظورم اينه كه ايميل زدن به استاد فقط براي كارهايي در رابطه با مقاله و پروژه رايج هست؟

RE: تماس با استادان براي كارهاي متفرقه - M1KE - 19-06-2014

شما برای هر موضوعی که بتونید به صورت حضوری با استادتون صحبت کنید می تونید با ایمیل هم باهاشون ارتباط برقرار کنید. ولی از اونجاییکه استادها برای برخی امور  (رسیدگی به اعتراضات، رفع اشکال و حل تمرین، مشاوره و غیره) وقت خاصی رو در نظر می گیرند، همونطور که اگر شما خارج از اون وقت ها بهشون مراجعه کنید ممکنه پاسخ شما رو ندن در صورتی که تعداد ایمیل های دریافتی شون هم زیاد باشه ممکنه استاد موردنظر پاسخی به اون ایمیل شما ندهند. با این حال در اغلب موارد استادها همه ایمیل هایی که درونمایه درسی داشته باشن رو می خونند هر چند ممکنه به برخی از اونها پاسخ بدن.

مثلا یکی از استادان خود من می گفت که همه ایمیل ها رو نگاه می کنه و سعی می کنه پاسخ بده ولی اونهایی رو که برای رفع اشکالات عمومی (حل مساله و تمرین) باشه رو در اغلب موارد پاسخ نمیده و اگر هم پاسخ بده مثلا میگه فلان کتاب رو بخونید و وقت نمی گذاره که اون مساله رو حل کنه. ولی اگر یکی از دانشجوهاش در مورد پروژه پایان نامه یا دست کم پروژه درسی اش سوالی داشته باشه سعی می کنه حتما پاسخ بده.

جدای از اینکه پاسخ گرفتن تون به نوع سوال شما و اهمیتش بستگی داره به نوع استادتون هم بستگی داره. معمولا استادهایی که دانشجوهای دکترا و ارشد زیادی دارند دیگه فرصت نمی کنند زیاد به درخواست های دانشجویان کارشناسی رسیدگی کنند و براشون وقت نمی گذارند. ولی ممکنه استادی هم باشه که جوان باشه و انرژی زیادی داشته باشه و خیلی هم سرش شلوغ نباشه در این صورت برای حتی رفع اشکال هم به ایمیل هاش پاسخ بده.

از نظر زمانی هم پاسخ گرفتن تون بی تاثیر نیست. معمولا در اوائل ترم استادها سرشون خلوت تر هست و به تدریج که به اواخر ترم و امتحانات نزدیک میشین سرشون شلوغ میشه و احتمال اینکه در این مقطع زمانی هم پاسخی نگیرین زیاد میشه.

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - fatimab - 18-11-2015

با سلام
بنده یه سوال دیگه هم دارم ممنون میشم راهنمایی کنید.
می خواهم از استاد مربوطه خواهش کنم که در زمینه استفاده از مهمانسرای دانشگاه بدون پرداخت هزینه با من همکاری کنه... نظر شما در مورد این مورد چی هست؟ و چگونه مظرح کنم؟

خیلی ممنون