آکادمیا کافه
اقدام برای ویزای توریستی امریکا برای بار دوم - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: روادید (ویزای) آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- انجمن: روادید گردشگری آمریکا B1 و B2 (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D8%B4%DA%AF%D8%B1%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-B1-%D9%88-B2)
+----- موضوع: اقدام برای ویزای توریستی امریکا برای بار دوم (/Thread-%D8%A7%D9%82%D8%AF%D8%A7%D9%85-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C%D8%B3%D8%AA%DB%8C-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D9%88%D9%85)

صفحات 1 2 3

اقدام برای ویزای توریستی امریکا برای بار دوم - nt_sunshine - 29-05-2014

سلام همگی.
من چند تا سوال داشتم در مورد ویزای توریستی در ارتباط با خانواده و پروسه کلیرنسش.
من دفعه اول که برای ویزای پدر و مادرم اقدام کردم، یک سال بعد اونها تونستند ویزا بگیرن. حالا تو این فکر هستم که وقتی کلیرنس این قدر پروسه طولانی هست، بهتره که خانوادم بلافاصله بعد از خروج از آمریکا برای ویزای مجدد اقدام کنن تا بتونن سال بعد دوباره بیان. حالا سوالم اینه که فرضا اگر اینها 6 ماه اینجا باشن و بعد سه ماه بعد از خروجشون دوباره اپلای کنن، افسر نمیگه چه خبره این همه زود زود اپلای می کنید بعد ریجکتشون کنن؟ و سوال دوم اینکه فکر می کنید کلیرنس بار دوم به اندازه بار اول طولانی میشه؟
ممنون   

RE: اپلای برای ویزای توریستی برای بار دوم - mahyarelc - 29-05-2014

(29-05-2014, 10:22 PM)'nt_sunshine' نوشته: سلام همگی.
من چند تا سوال داشتم در مورد ویزای توریستی در ارتباط با خانواده و پروسه کلیرنسش.
من دفعه اول که برای ویزای پدر و مادرم اقدام کردم، یک سال بعد اونها تونستند ویزا بگیرن. حالا تو این فکر هستم که وقتی کلیرنس این قدر پروسه طولانی هست، بهتره که خانوادم بلافاصله بعد از خروج از آمریکا برای ویزای مجدد اقدام کنن تا بتونن سال بعد دوباره بیان. حالا سوالم اینه که فرضا اگر اینها 6 ماه اینجا باشن و بعد سه ماه بعد از خروجشون دوباره اپلای کنن، افسر نمیگه چه خبره این همه زود زود اپلای می کنید بعد ریجکتشون کنن؟ و سوال دوم اینکه فکر می کنید کلیرنس بار دوم به اندازه بار اول طولانی میشه؟
ممنون   

درود
متاسفانه این مشکلی هست که بسیاری از دوستان دارن
- به شخصه بلافاصله بعد برگشتن رو پیشنهاد نمیکنم اما برحال میتونن به همین موضوع اشاره بکنن. اینکه کلیرنس دفعه قبل ۱ سال طول کشیده و برای همین نسبتا زود اقدام کردن تا بتونن بعد ۱ سال دوباره بیان ویزیت.
- متاسفانه این مورد هم اصلا مشخص نیست. بودن کسانیکه کلیرنسشون کمتر طول کشیده اما در طرف مقابل بودن کسانیکه بیشتر طول کشیده و یا حتی ریجکت شدن! . همه چی به سفارت بستگی داره.

RE: اپلای برای ویزای توریستی برای بار دوم - M1KE - 30-05-2014

در کل فرآیند کلیرنس قوانین نوشته مشخصی نداره و بیشتر بر اساس تجربه های مشابه و برداشت های شخصی هست. برداشت شخصی من در مورد بررسی های امنیتی اینه که در دفعات دوم و سوم می بایست یک مقدار کوتاهتر باشه چون به هر حال یک پرونده ای از پیشینه اونها در سفارت تشکیل شده و موارد تکراری مثل اینکه خدمت سربازی رو کجا بودند و غیره رو نیازی نیست دوباره براشون بررسی کنند و قاعدتا فقط اطلاعاتی رو که در فاصله زمانی اقدام قبلی تا کنون تغییر کرده بررسی می کنند. 

در مورد ویزاهای توریستی مهمترین چیزی که برای بیشتر کشورها مهمه نموندن اون افراد به صورت غیر قانونی در کشورشون هست و اگر توریست موردنظر یک بار با برگشتن از اون کشور ثابت کرده باشه قصدش فقط دید و بازدید هست و خودش هم هزینه هاش رو می تونه تامین کنه معمولا در دفعات بعدی اطمینانشون بیشتر میشه و راحت تر ویزا میدن.

از این نظر من حدس می زنم که بار دوم کلیرنس پدر و مادرتون خیلی کوتاهتر باشه و به نظرم حدود 6-5 ماه بعد از برگشت دوباره از همون سفارت اقدام کنند. یعنی نه خیلی زود که شک برانگیز باشه و نه هم خیلی دیر که اطلاعات کلیرنس قبلی دیگه خیلی قابل استفاده نباشه.

RE: اپلای برای ویزای توریستی برای بار دوم - nt_sunshine - 31-05-2014

ممنون از جواب های خوبتون.
M1KE عزیز میشه نظرت را در این مورد روشن تر بگی که آیا رفتن به همون سفارت قبلی می تونه موثر باشه یا نه؟ می خوام بدونم مگه همه سفارت ها به اطلاعات همدیگه دسترسی ندارن؟ آخه ما گفتیم این سفارت این قدر اذیت کرد شاید برن یک سفارت دیگه بهتر باشه.

RE: اپلای برای ویزای توریستی برای بار دوم - M1KE - 31-05-2014

قوانین ثابت هستند ولی تفسیر قوانین توسط انسان ها صورت می گیره و این گاهی باعث برداشت های متفاوت و سلیقه ای میشه. حتی اگر نشه اسم اون رو سلیقه ای هم گذاشت برخی سفارت ها روی برخی بندها سخت گیری بیشتری می کنند که دلیلش می تونه شناخت متفاوت اونها از ایرانی ها باشه.

از این نظر وقتی فردی از سفارتی رد شده باشه توصیه میشه بار دوم از سفارت دیگه ای اقدام کنه (حتی طبق قانون اگر دوباره از همون سفارت اقدام کنه افسر دیگه ای برای مصاحبه در نظر گرفته میشه) ولی وقتی فردی از سفارتی یک بار ویزا گرفته باشه طبیعی هست که احتمال اینکه اونها سلیقه قبلی خودشون یا همکارشون که در همون سفارت هست رو قبول نداشته باشند خیلی کم هست. ولی وقتی به سفارت دیگه ای برین ممکنه نظر افسر اون سفارت جدید کلا به شکل دیگه ای باشه و خیلی موارد رو دوباره برای بررسی بفرسته.

RE: اقدام برای ویزای توریستی امریکا برای بار دوم - najiyedelha - 13-06-2015

با سلام خدمت دوستان
کسی میدونه من چطور میتونم پیگیر وضعیت کلیرنسم بشم و اگه من بخوام نامه ای بزنم برای سفارت چی باید بنویسم؟ الان حدود 2 ماه از مصاحبم میگذره و من نیاز به ویزا دارم.

RE: اقدام برای ویزای توریستی امریکا برای بار دوم - Farzad123 - 08-07-2015

سلام دوستان

من قبلا 8 ماه در آمریکا برای فرصت مطالعاتی حضور داشتم و الان مقاله ام در یکی از کنفرانس های آمریکا قبول شده و قصد دارم که بری شرکت در کنفرانس که 1 دسامبر برگزار میشه اقدام کنم.
با توجه به پست های قبلی ظاهرا بایدبرای  b1  اقدام کنم.
میخواستم از دوستان سوال کنم که کدام سفارت رو پیشهاد میکنن؟ و اینکه دعوت نامه باید از کنفرانس حتما پست بشه یا نسخه ایمیل شده رو هم قبول می کنن؟

RE: اقدام برای ویزای توریستی امریکا برای بار دوم - Torkan - 08-07-2015

(13-06-2015, 10:26 AM)najiyedelha نوشته: با سلام خدمت دوستان
کسی میدونه من چطور میتونم پیگیر وضعیت کلیرنسم بشم و اگه من بخوام نامه ای بزنم برای سفارت چی باید بنویسم؟ الان حدود 2 ماه از مصاحبم میگذره و من نیاز به ویزا دارم.

درود

شاید دیگه اینجا سر نزنین، ولی پاسخ میدم.
نامه زدن واسه سفارت نیازی نیست. دوستانی بودن 2 سال صبر کردن شما که هنوز تازه اول راه هستید. واسه ویزاهای توریستی به خصوص پیگیری اصلا مفهومی نداره. کلا کلیرنس یعنی انتظار!

بااحترام،
ترکان

RE: بهترین حالت تغییر ویزای B1 به F1 کدام است؟ - sayeh - 05-10-2015

سلام دوستان
من 10 آگست وقت سفارت آمریکا برای گرفتن ویزا توریستی در دبی داشتم ، با ماده 214 b ریجکت شدم ، دوباره دارم اقدام میکنم درخواست وقت فوری از آژانس کردم ، خواهشاً با توضیحاتی که میدم من را راهنمایی کنید

مجرد هستم 48 سال سن دارم و بازنشسته و در حال حاضر هم در همان شغل به صورت مشاوره ای مشغول به کار می باشم ، دعوتنامه از آمریکا را دوستم برایم فرستاد که سردبیر نشریه هست
و در دعوتنامه دوست من ذکر کرده بود که در طول مدت اقامت در آمریکا در منزل خودش هستم و هزینه خورد و خوراک و حمل و نقل به عهده خودش و همسرش می باشد و از من هم برای همکاری در نشریه دادن مطالبی در مورد برادرم که هفت سال پیش از دست دادم اشاره شده بود

روز مصاحبه افسر از من سوال کرد برای چه میخواهم به آمریکا بروم در جواب گفتم برای دیدن آمریکا و دوستم دو بار این سوال را کرد ( با توجه به این که دعوتنامه روز قبل برای سفارت میل شده بود از طرف دوستم )
آیا باید توضیح میدام چیزی که در دعوتنامه ذکر شده بود ؟ نوع ویزا را آژانس b1 , b2  زده بود ؟ آیا درست زده ؟ یا علتش مجرد بودن من است ؟ آیا لازم است مجدد نامه تمکن مالی بگیرم ؟ مبلغ  60 میلیون تومان در حساب بود

RE: اقدام برای ویزای توریستی امریکا برای بار دوم - sayeh - 06-10-2015

بابک جان لطفا پیغامی را که دیروز گذاشتم جواب میدید ؟

به پیام هم اضافه کنم که من تیرماه سال 93 به فرانسه رفته بودم برای یک دوره کوتاه مدیریت اجرایی ( دانشگاه اقتصادی اروپا ) و چون ویزا فوری میخواستم ویزا ناسیونال داده بودند .
و دیگر این که هیچ یک از بستگان درجه یک من در آمریکا نیستن به غیر از دوستان کسی را ندارم در آمریکا