آکادمیا کافه
بازپرداخت قسط های دانشجویی در صورت انصراف از دانشگاه - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+--- موضوع: بازپرداخت قسط های دانشجویی در صورت انصراف از دانشگاه (/Thread-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D9%BE%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D9%82%D8%B3%D8%B7-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%AC%D9%88%DB%8C%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%B5%D9%88%D8%B1%D8%AA-%D8%A7%D9%86%D8%B5%D8%B1%D8%A7%D9%81-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87)

بازپرداخت قسط های دانشجویی در صورت انصراف از دانشگاه - QUPHAS - 29-05-2014

سلام دوستان
من شنیدم کسی که از دانشگاه بخواد انصراف بده یا اخراج بشه باید وام هایی رو که گرفته تصویه کنه. می خواستم ببینم میشه کاری کرد که این بدهی رو قسط بندی کرد و یک جوری از پرداخت یک جای اون در رفت؟
متاسفانه من بارها دیدم که کارمندهای دانشگاه خودشون از ریز قوانین اطلاع ندارن! از کجا میتونم جوابی مطمئن برای این سئوال پیدا کنم؟
با تشکر

RE: بازپرداخت قسط های دانشجویی در صورت انصراف از دانشگاه - Torkan - 29-05-2014

(29-05-2014, 04:02 PM)'QUPHAS' نوشته: سلام دوستان
من شنیدم کسی که از دانشگاه بخواد انصراف بده یا اخراج بشه باید وام هایی رو که گرفته تصویه کنه. می خواستم ببینم میشه کاری کرد که این بدهی رو قسط بندی کرد و یک جوری از پرداخت یک جای اون در رفت؟
متاسفانه من بارها دیدم که کارمندهای دانشگاه خودشون از ریز قوانین اطلاع ندارن! از کجا میتونم جوابی مطمئن برای این سئوال پیدا کنم؟
با تشکر

سلام
اینکه کارمندان خبر ندارن یا نمیخوان خبر داشته باشن! بله کاملا موافقم. صد در صد قوانین طوری تفسیر میشه که به نفع خودش باشه!
ولی بحث وام که پیش میاد تا جایی که میدونم وام یعنی قرض و باید پس داده بشه. شما وام تا جایی-ترمی که گرفتید رو باید پس بدید منتهی بازم تا جایی که شنیدم بله میشه قسط بندی کرد. حتی خود من وقتی میرفتم پول بریزم واسه ازاد کردن مدرک(اون زمون ارزون بود[img]images/smilies/wink.gif[/img]) جلوی شماره حساب بانک نوشته بود دانشجوی انصرافی در حالی که من انصراف نداده بودم! این یعنی اینکه قانون همون. البته چون من عجله داشتم وام رو سریع تسویه کردم (خوش به حالشونBig Grin) ولی گزینه قسط بندی همچنان روی میز بود! برای یکسال دوره 11 یا 12 ماهه بود فکر کنم. شما سری به اداره اموزش دانشکده هم بزن.
ولی بحث اینکه در برین و ... واللا اجازه بدین سری که درد نمیکنه دستمال نبدیم!!

بااحترام

RE: بازپرداخت قسط های دانشجویی در صورت انصراف از دانشگاه - QUPHAS - 30-05-2014

درود بر Charming همیشه در صحنه Wink
خیلی ممنون! پس میشه امید داشت!
البته من منظورم در رفتن از پرداختن یک جای اون بود و مطمئناً باید این قرض رو پس داد Smile
ممنون میشم بقیه دوستان هم اگر تجربه یا نظری در این مورد دارن ما رو مستفیض کنن!

[برش] وثیقه - maliheh - 12-12-2014

سلام .من ترم هفتم دکتری یکی از دانشگاههای دولتی شهر تهران هستم. فعلا به دلیل شرایط مالی و روحی بدی که دارم و البته سرخوردگی از دانشگاه و استادهای اینجا می خوام انصراف بدم.البته به دانشگاه اطلاع نمی دم .می خواستم بدونم آیا برای پرداخت هزینه های تحصیل 4 سال به دانشگاه از نظر قضایی پیگیری صورت می گیرد؟ شاید وضعیتم بهتر شد و تونستم پذیرش بگیرم برم.ولی در حال حاضر اگه نتونم برم و اینجا موندم و هزینه و جریمه این مدت نپردازم در ایران مشکلی پیدا می کنم .لطفا راهنمایی کنید چه کار کنم