آکادمیا کافه
نتایج و تجربیات مصاحبه سفارت امریکا در ایروان (ارمنستان) - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: روادید (ویزای) آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- انجمن: مصاحبه و نتایج مصاحبه سفارت آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B5%D8%A7%D8%AD%D8%A8%D9%87-%D9%88-%D9%86%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D8%AC-%D9%85%D8%B5%D8%A7%D8%AD%D8%A8%D9%87-%D8%B3%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- موضوع: نتایج و تجربیات مصاحبه سفارت امریکا در ایروان (ارمنستان) (/Thread-%D9%86%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D8%AC-%D9%88-%D8%AA%D8%AC%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%B5%D8%A7%D8%AD%D8%A8%D9%87-%D8%B3%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D9%88%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D8%B1%D9%85%D9%86%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86)

صفحات 1 2 3 4 5

RE: نتایج و تجربیات مصاحبه سفارت امریکا در ایروان - nasim1234 - 14-08-2015

(14-08-2015, 01:03 AM)shervinmolka نوشته: از طریق دانشجویی میخوام برم ،مشکلی پیش میاد؟

برای ویزای دانشجویی باید حتما انگلیسی مصاحبه کنید Smile

RE: نتایج و تجربیات مصاحبه سفارت امریکا در ایروان - مهمان - 30-10-2015

سلام
من میلاد هستم

من 26 اکتبر که میشد 6 آبان ماه رفتم سفارت ارمنستان برا مصاحبه
شرایط و مدارکی که داشتم به این ترتیب بود:
گواهی اشتغال به کار خودم
برگه مرخصی از کار خودم
فیش حقوقی خودم
نامه تمکن مالی از بانک
گواهی اشتغال به تحصیل دانشگاه همسرم
برگه های انتخاب واحد دانشگاه همسرم
سند 6 دانگ خونه
سند ازدواج
دعوتنامه از مادرم که در آمریکاست
فرم i-134 که توسط مادرم تکمیل شده بود(فرم ساپورت مالی هست)
بلیط رفت و برگشت از تهران به آمریکا و برعکس
بیمه نامه مسافرتی برای مدت سفر

خانواده من همه سیتیزن آمریکا هستن و اونجا زندگی میکنن. ما میخواستیم برای حدود 1 ماه بریم پیششون و برگردیم
بعد از مراحل اولیه که شامل دادن شماره و گرفتن اثر انگشت و گرفتن Confirmation DS-160 و کارت پایان خدمت میشد، صدامون کردن و رفتیم اتاق 10 و افسر سفارت همون یارو بود که میانساله و خیلی شکل استیو جابز بود(به خودش هم گفتم و کلی با هم خندیدیم)
ولی در نهایت گفت وابستگیت به آمریکا بیشتر از ایرانه و برگه سفید رو بهم داد
توی اون روز که ما بودیم همه ایرانیها رو رد کردن و فقط به 2تا پیرمرد پیرزن دادن. ولی به همه ارمنی ها بجز 2نفر که مجرد بودن ویزا دادن
نمیدونم چرا اینجوریه. به خانواده های ایرانی اصلا نمیدن ولی به خانواده های ارمنی که مرد و زن و بچه با هم بودن، ویزا دادن
خلاصه این حدوداً 12 میلیونی که خرجمون شد تا رفتیم و برگشتیم، همش دود شد رفت هوا
چند روز دیگه دوباره میرم دبی، نتیجه هرچی بود همینجا اطلاع میدم
فقط یه چیزی که بهتون توصیه میکنم اینه که خیلی ریلکس باشید و با افسر سفارت خیلی دوستانه صحبت کنید
اگه بنظر شما هم شکل استیو جابز بود، بهش بگید
آقا خلاصه امیدوارم همتون ویزا بگیرید و خوسحال و شاد باشید
خدانگهدارتون

RE: نتایج و تجربیات مصاحبه سفارت امریکا در ایروان - مهمان - 24-11-2015

تابستان برای ویزای دانشجویی رفتم ارمنستان.  حدود 9 صبح گفتن که در صف بیستید. فقط ایرانی ها تو صف بودند و ارمنی ها بدون نوبت می رفتند داخل. اکثرا دانشجویی بودیم. مهم نبود کی اومدید هرکی زودتر در صف بود زودتر داخل می رفت. ابتدا دم سفارت یک لیستی بود که اسم کسانی که در مصاحبه بودن اونجا بود. بعد از رد کردن مرحله اول به  داخل ساختمانی راهنمایی شدیم که اونجا وسائل چک می شد. کیف دستی کوچک کاری نداشتند و می شد داخل برد. ولی خوراکی ممنوع بود. بعد از این ساختمان وارد ساختمان دیگه ای شدیم که در ورودی به ایرانی ها شماره می داد. بعد ایرانی ها به قسمی راهنمایی می کردن که مدارکشون تحویل بدهند. بعد در سالن منتظر شدیم تا شماره گفته بشه تا انگشت نگاری بکنند. بعد هم منتظر بودیم تا نوبت مصاحبه بشه. اول گفت صبر کن تا پروندت بخونم(از روی فرم دی اس داشت اطلاعاتم می خوند) .برای من که خیلی سوال نکرد و فقط سی وی نگاه کرد و از اون چند تا سوال پرسید. مشخص بود که همون موقع که با من صحبت میکنه یکسری چیزها در اینترنت سرچ می کنه(یا در سایتی که خودشون داشتن). بعد از فرم دی اس یه چیزهایی کپی می کرد در یه صفحه دیگه و برای مطمئن شدم هم بعضی وقت ها از من سوال می کرد که ببینه اطلاعات درسته یا نه( مثلا سال تحصیلی یا خدمت). خودم که رفتم کلیرنس و اکثرا هم رفتن کلیرنس.

RE: نتایج و تجربیات مصاحبه سفارت امریکا در ایروان - nasim1234 - 04-05-2016

من امروز مصاحبه داشتم درجا گرفتم و پاسپورتمم نگه داشت. بهم گفت حداکثر یه هفته طول میکشه ولی تو برگه که دادن نوشته دو روز 
حالا من نمیدونم تا جمعه اماده میشه یا یه هفته دیگه؟ به خاطر بلیت هواپیما نمیدونم چقدر عقب بندازمش
کسی تجربه ای داره؟

RE: نتایج و تجربیات مصاحبه سفارت امریکا در ایروان - nasim1234 - 11-05-2016

با کمی تاخیر تجربیات روز مصاحبه رو اینجا مینویسم. امیدوارم به کار دوستان بیاد

مصاحبه من روز چهارشنبه هفته گذشته بود. برای F1 با فاند. یه نامه بانک 5000 دلاری هم برده بودم که لازمم نشد. 
مصاحبه 1:30 بود من 11 دم سفارت بودم. اما تا ساعت 1:30 کسی وارد سفارت نشد. کم کم تعداد بیشتری افراد اومدن و خودمون صف بستیم. از ساعت 1:30 از سر صف رفتیم تو. نگهبان دم در با پاسپورت چک می کرد که افرادی که نوبت دارن برن داخل. اما کاری نداشت وقت طرف 1:30 یا 2:30 هستش. همه به ترتیب صف میرفتن داخل. بعدش یه چک دیگه بود که موبایل اینا رو میگرفتن میزاشتن تو یه کمدی شماره میدادن فکر کنم. من فقط مدارک همراهم بود همه رو بردم داخل. تو سالن هم وارد که میشدیم شماره میگرفتیم از یه دستگاهی مثل همین دستگاه های داخل بانک و منتظر میموندیم. اول باجه 7 یا 8 صدا میزد برای مدارک. نامه کانفرمیشن DS160 و I20 و پاسپورت رو گرفت. من دو سال گذشته هم آمریکا بودم با F2 گفت آمریکا بودی قبلا گفتم آره بعد ویزای قبلیم رو هم نگاه کرد فکر کنم شمارش رو وارد کرد تو سیستمشون. نشستم یه ده دقیقه باجه 4 صدا زد انگشت نگاری بعد هم باز نشستم باجه 5 صدا زد (یه تی وی دارن رو اون میزنه هرکی کدوم باجه بره) برای مصاحبه آقای جوون بور. باجه کناری باجه 6 بود آقای میانسال.
اولین سوال این بود که چرا کرنل؟ من گفتم سه دلیل اصلی داشت. اولا این رشته تو کرنل خیلی قویه بعد اینکه من سه تا درس برداشتم از جو آکادمیک و اساتید خیلی راضی بودم و سوم اینکه محل زندگی خودم و همسرم هست. گفت دانشجو هستن؟ گفتم بله دانشجوی شیمی هستن و فاند دارن. بعد I20 رو خوند گفت فاندت از کجا تامین میشه؟ که گفتم سال اول تی ای بقیش ریسرچ. شروع کرد تایپ بعد من خودم بهش نامه ریسرچ پلن استادم رو نشون دادم گفتم میخوین اینو بخونین گفت آره بده یه نگاه بندازم که سرسری خوندش. گفت یکم درباره رشتت توضیح بده. شاید این سوالو پرسید به خاطر اینکه من از کامپیوتر دارم میرم communication که منم گفتم درباره فیس بوک و توییتر و تاثیرات اجتماعیشون میخوام کار کنم و به جای تولید نرم افزار و اپ به تحلیل اپ های موجود علاقه دارم. البته جواب هام کامل تر بود الان این خلاصه هاشه. همین دیگه. آخرش گفت اسم درسایی که گذروندی چیه؟ که گفتم بهش. یکیش ربط نداشت یخورده دیدم تعجب کرده گفتم اینو از سر علاقه رفتم درس دکترا بود و من A گرفتم. نهایتا گفت همه چی خوب به نظر میاد میمونی ایروان بگیری پاسپورتتو گفتم آره. جمعه ظهر ایمیل اومد که آمادست ولی به پرواز جمعه نرسیدم یه شنبه برگشتم

اون روز یه خانم برای مستر بیزینس میرفت بی فاند. I20 هزینه 50 هزار گفته بود ایشون BS آورده بود 70 هزارتا. جاب آفر هم آورده بود اما آقای میانسال خیلی سریع ریجکتشون کرده بود. یه خانم آقای پیر هم بودن توریستی میرفتن ولی خیلی فامیل گرین کارتی داشتن(مادر و خوهر های خانمه) که آفیسر جوون گفته بود برنمیگردین و ریچکت کرده بود حتی اینا گفته بودن ما دو تا دختر و نوه داریم ایران ولی باز آفیسر اهمیت نداده بود.
فردای اون روز دو تا خانم میخواستن دختراشونو ببینن هر دو درجا توریستی گرفتن ولی کسی رو نداشتن آمریکا. همون روز ما یه خانم فول فاند دیگه هم درجا گرفت میرفت اوهایو و یه آقای مهندسی شیمی با فاند کلیر خورد فکر کنم. دیگه بقیه رو خبر ندارم چون من نفر 4 صف بودم. در کل جو سفارت خوب بود و تو هتل تور لیدر میگفت خیلی تعداد ریجکتی های دانشجویی کمه.

RE: نتایج و تجربیات مصاحبه سفارت امریکا در ایروان - Abyss - 10-06-2016

18 می 2016 به ارمنستان رفتم، رشته ام معماری بود و برای مستر می رفتم که با وجود اسکولارشیپ باید 21 هزار دلار بانک استیمنت نشون میدادم که از بانک ملی گرفتم. پورتفلیوی معماریم رو نبردم، از سایرین پرسیدم جواب درستی ندادن منم فقط رزومه ام رو چاپ کردم که البته افسیر ازم نخواست. سوالایی که ازم پرسید این بود که چرا این دانشگاه و در ایران کجا درس خوندی؟ من از یک دانشگاه غیرانتفاعی مدرک لیسانس معماری داخلی داشتم و گپ تحصیلس هم نداشتم. افسیر پرسید کجاها کار کردی و چه کسایی استخدامت کردند. بعد بانک استیتمنت و ترجمه ی مدرک لیسانسم رو دید ک بهم گفت هیچ مشکلی نداری و می خوای یک هفته ارمنستان بمونی که گفتم نه و وقتی به ایران رسیدم نمی دونستم پاسپورتم رو به کجا بدم که یکی از فامیل ها ساحل گشت رو معرفی کرد، تقریبا یک هفته بعد پاسپورتم رو از طریق پست گرفتم که دیدم مولتی شدم. وثیقه ی سفر تفریحی تقریبا 20 روز طول کشید که به حسابم برگشت.

پ.ن: بالای سفارت امریکا در ارمنستان یه جای دیدنیه که مجسمه داره، اون روز به دلیل عکاسی از اونجا نگهبان های سفارت من و برادرم رو بازخواست کردن و گفتن اینجا عکاسی ممنوعه و حتی از پاسپورت ها عکس گرفتن. ازم خواستن که به همه اطلاع بدم که این کار رو نکنند و لطفا شما هم به بقیه بگید از اون محوطه عکاسی نکنند.

RE: نتایج و تجربیات مصاحبه سفارت امریکا در ایروان - Milados - 14-07-2016

سامبلیک بر همه دوستان

مولتی دو ساله درجا در ارمنستان

من در رابطه با کارهای انگشت نگاری و این حرفها چیزی نمی گم. به نظرم دانستن و ندانستنش توفیری نداره. بریم یه ضرب سر اصل مطلب:

اول بهم گفت پاس و ای تونی و رزومه رو بده که منم دادم بهش

سوال های که از من پرسید:
- فول فاندی ... گفتم آره
- سربازی ... گفتم معافیت تحصیلی دارم(تا اومدم ترجمه نامه نظام وظیفه به وزارت علوم رو بدم بهش، گفت نمی خواد. یعنی اینکه اصلا نگاه نکرد)
- راستی بانک استیتمنت هم برده بودم و بهش گفتم می خوایی گفت نه.
- گفت کار کردی؟؟ گفتم نه. من اصلا گپ نداشتم. تو رزومه امم تاریخ فارغ التحصیلی هام رو زده بودم. 
- یدفعی گفت این چیه که تو تو ارشد روش کار کردی؟ من هم آروم و شمرده شمرده شروع کردم به توضیح دادن که حدودا دو دقیقه طول کشید و آخر توجیه اش کردم و گفت آهان.
- گفت تو دکتری می خوایی چیکار کنی ؟ بهش گفتم این ریسرچ پلنم هست و گفت نمی خواد. من براش تو دو جمله تووضیح دادم. گفت خوبه.

سوالات تمام شد ...

دیگه چیزی از من نپرسید و شروع به تایپ کرد. حدودا سه - چهار دقیقه داشت تایپ می کرد که من هم داشتم با خودم اونجا بازی می کردم  Cool  کلا دستم تو دماغ و گوشم بود Big Grin  (این موضوع رو جدی می گم اصلا حواسم نبود). آخرش بهم گفت حاجی تبریک (فارسی گفت مبارکه) و گفت ویزات اپروو شد و نوعش مالتی و من هم خندیدم بهش و گفتم "خیلی چاکریم" و دوباره گفت what من هم پر رو پر رو گفتم "چاکریم". با یه قیافه مبهم گفت اوکی. من هم خندون در رو باز کرده و با یک قرررر کمر ریز از اتاق خارج شدم.

راستی بهم گفت می خوری یا می بری؟؟!! گفتم می خورم(منظور اینه که می مونی ویزات رو می گیری و یا می ری و پاست رو می فرستی)

نکات:
1. من رفته بودم برای درجا ریجکت. اصلا برام مهم نبود. منگوول ها درچا مولتی دادند.
2. رشته من برق مهندسی کنترل هست. به نظرم بدترین گرایش برق. همون گرایشی که کلا تو کنترل موشک و رباتیک و اینجور چیزها استفاده می شه. دیدید که درجا رو گرفتم. الیته من پروژه ارشدم خیلی سییف بوود.
3. وقتی داشتم براش پروژه و اینجور چیزها رو توضیح می دادم زووول زده بوود تو چشمام. من هم هم از اون بدتر قفل کرده بودم روش. پر رو پرو 2 دقیقه ما رو نگاه می کرد [عکس: wink.png].
4. به نظر خودم اونجا که داشت تو چشمام نگاه می کرد داشت همون تست صوتی، تصویری از من می گرفت. فک کنم حواسش به حرکت چشمام و دستام و تن صدام بود. این احساس من هست. حواستون باشه بیخودی به خودتون استرس ندید و این موضوع رو خراب کنید.

در آخر اینکه کلا نه زیاد خوشحال باشید و نه زیاد ناراحت. آمریکام خبری نیست. باور کنید اوباماام باشین همین اوضاع زندگانی هست. پس به این دید به زندگی نگاه کنید تا بیخودی خودتون رو دچار استرس نکنید.

راستی یه چیز دیگه. من 8 جولای مصاحبه داشتم که جمعه بود و دوشنبه پرواز برگشتم بوود. متاسفانه ویزام همون دوشنبه نیومد اداره پست ارمنستان و من سه شنبه گرفتم. کلا ماکزیمم دو روز کاری برای issue کردن ویزا طول می کشه. من پروازم رو تو همون دفتر آسمان ارمنستان تعویق انداختم(حدودا 60 هزار تومن شد) و رفتم دو روز تو یه هاستل نزدیک میدون جمهوری. قبلش تو هتل خیلی خوب بودم ولی اون دو روز تو هاستل خیلی به من چسبید. کلی آدم های مختلف دیدم و کلی بحث فلسفی-هندی  Cool کردیم با هم و کلی چیز جدید یاد گرفتم. هاستل امم کلا شبی 3000 درام ازم گرفت که تو هتل من شبی 26000 درام می دادم. هاستل امم اسمش oneway هست.

امیدوارم همه درجا رو بزنند تو گوشش.
شاد و پیروز باشید.

RE: نتایج و تجربیات مصاحبه سفارت امریکا در ایروان (ارمنستان) - Torkan - 26-11-2016

درود

برای سال 2012 که خودم درگیر پروسه بودم میخوام فایلی رو قرار بدم که عده ای از دانشجویانی که به سفارت ایالات متحده رفتن گرد آوریش کردن و میتونید اطلاعات بسیار زیادی ازش بدست بیارید. فقط دقت کنید اینها رو با خودتون انطباق ندید. اولا از اون زمانی 4 سال گذشته و شرایط فرق کرده. ثانیا شرایط فرد به فرد فرق میکنه.
فقط جهت اینکه دوستان کنجکاو کمی ارضا بشن اینجا قرار میدم فایل رو!

بااحترام،
ترکان

RE: نتایج و تجربیات مصاحبه سفارت امریکا در ایروان (ارمنستان) - elizabet2005 - 30-11-2016

سلام
همسرم(36 ساله) و من و پسر 8 ساله ام 28 نوامبر از ارمنستان ریجکت شدیم برای بار دوم.من شرایط مون رو مینوسم لطفا اگه کسی میتونه راهنمایی کنه مشکل از کجاست!!
همسرم تاره لیسانس کامپیوتر اش رو از هند گرفته( یه مدرک فوق دیپلم شهرسازی از ایران داره)و سابقه کار تو شرکت راهداری پدرش داره و قبلش ISP داشته!!
از دانشگاه Marquette در میلواکی پذیرش داره در رشته فوقcomputing
بار اول از سفارت آمریکا در هند ریحکت شدیم( اون موقع ساکن هند بودیم)! آفیسر در زمان مصاحبه چند دقیقه با دقت DS 160 مون رو خوند و از همسرم چند تا سوال کرد و پرسید استادی پلن ات چیه ! همسرم یکم حول شده بود و نتونست خوب جواب بده ! گفت که می خوام بعد فوقم برگردم ایران و شرکت خانوادگی مونو( راهداری) تو زمینه آی تی و نرم افزار های ترافیکی گسترش بدم! افسر هم چند دقیقه فقط تایپ میکرد و حتی یه دونه مدرک هم بجز DS 160 نگرفت!!!!!!!آخرشم یه برگه داد با بند 214 ریجکت کرد و گفت که شما واسه این نوع ویزا صلاحیت ندارین!!!!
تقریبا 2 ماه بعدترش یعنی همین دوشنبه ما از ایروان با همون بند ریجکت شدیم! این دفعه آفیسر تا F1 رو دید با یه لبخندی به فارسی گفت "اههه به Marquette میروید؟؟!!" بعدش به همسرم گفت چرا می خوای این رشته رو بخونی؟؟ که همسرم گفت به خاطر کورس استراکچرش که ترکیب چند زمینه است و منو آماده میکنه که وقتی برگشتم ایران موقعیت های شغلی بهتری گیرم بیاد و هیچی از شرکت خانوادگی شون نگفت اینبار!!
بعد آفیسر کارت معافیت اش رو دید و علت اش رو پرسید که گفت سربازی ام رو خریدم!!اونم گفت بهتراز دردسرشه!! بعدش رزومه اش رو دید و گفت در زمینه سیویل اینجییرگ هم کار کردی!! که همسرم گفت بله ولی قبلش ISP داشتم و در هند هم لیسانس کامپیوتر گرفتم !که اینجا یکمی نظرش جلب شد و دوباره تو کامپیوترش رو چک کرد انگار اصلا DS 160 نخونده و ما سر کار بودیم و سوالاش همین طوری بوده!!
بعد پرسید این چندتا زبون برنامه نویسی که نوشتی تو لیسانست خوندی!!
بعد برگه 1/3 شهریه رو که اسکالر شیپ دادن رو خواست و پرسید پدر همسرم چیکاره است که اسپانسر شده ولی BS رو نخواست و همسرم گفت شرکت داره100000$ درآمدشه سالانه و بعدشم افیسر شروع کرد 7-8 دقیقه تایپ کردن و بعدش ریجکت کرد!! موقع رفتن با لبخند گفت که اگه خواستین می تو نید دوباره اپلای کنین!! ما سند و کلی مدارک دیگم ترجمه کرده بودیم که اصلا ندید!! Sad

RE: نتایج و تجربیات مصاحبه سفارت امریکا در ایروان (ارمنستان) - Babak - 01-12-2016

@elizabet2005

شما اشاره نکرده بودید که همسر شما فاند گرفته یا خیر، ولی حدسم از قسمت آخر نوشته شما اینه که ایشون فاند ندارند. نداشتن فاند و گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های نه چندان خوب امریکا احتمال گرفتن ویزا رو کم می‌کنه. برای شما که به صورت خانوادگی و با بچه می‌خواهید به امریکا برید، یه مقدار شرایط سخت‌تر هم می‌شه.