آکادمیا کافه
ویزای مالتیپل امریکا: کدام عوامل در گرفتن آن نقش آفرین هستند؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: روادید (ویزای) آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- موضوع: ویزای مالتیپل امریکا: کدام عوامل در گرفتن آن نقش آفرین هستند؟ (/Thread-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%A7%D9%84%D8%AA%DB%8C%D9%BE%D9%84-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%DA%A9%D8%AF%D8%A7%D9%85-%D8%B9%D9%88%D8%A7%D9%85%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D8%A2%D9%86-%D9%86%D9%82%D8%B4-%D8%A2%D9%81%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D9%87%D8%B3%D8%AA%D9%86%D8%AF%D8%9F)

صفحات 1 2

ویزای مالتیپل امریکا: کدام عوامل در گرفتن آن نقش آفرین هستند؟ - Astro - 02-05-2014

دوستان عزیزم، سلام.

در مورد شانس گرفتن ویزای چند ورودی (Multiple Entry) حرف و حدیث زیاده و تاکنون معیار همه شمولی براش پیدا نشده. توی انجمن هم به طور پراکنده بحث های خوبی توسط کاربران محترم انجام شده ولی امیدوارم این تاپیک فرصتی باشه تا بهتر و متمرکزتر در موردش نظر بدیم. لطفا تجربیات و سوال‌های خودتون رو با دیگران به اشتراک بگذارید.

[عکس: 64497436264633754815.jpg]

RE: ویزای مالتیپل: کدام عوامل در گرفتن آن نقش آفرین هستند؟ - Simon2007 - 02-05-2014

سلام 

شاید به عنوان اولین و مهمترین آیتم بشه از رشته اسم برد. کلا به نظر میرسه رشته هایی که کمتر با تکنولوژی درگیر هستند راحت تر و به تعداد بالاتر از این نوع ویزا دریافت میکنند. کسانی رو که خودم تجربه دارم عمدتا معماری، مدیریت ، هنر ، تعداد کمی عمران ، معدودی الکترونیک ( رشته ایی که کمتر امید مالتیپل داره البته در کنار مکانیک ) بودند. 

اگر بخوام آیتم بعدی رو که حدس میزنم بی تاثیر نباشه عنوان کنم جنسیت هست. البته در این مورد چند بحث وجود داره اولا اینکه خانم ها سربازی ندارند و این خودش یک آیتم هست که آنها را برای دریافت چنینی ویزایی بیشتر از آقایان Eligible  میکنه و شاید مورد بعدی این باشه که عمدتا خانم ها برای رشته هایی مثل معماری یا هنر اقدام میکنند و اینطور رشته ها عمدتا در لیست مالتیپل هستند. شاید یک دلیل اینکه آمار خانم ها در مالتیپل بالاتر به نظر میرسه اشتراکاتی اینچنینی باشه. 

در کل برای سفارت یا ویزا نمیشه الگو استخراج کرد. ولی برای ایرانی ها که همیشه انواع ناملایمتی ها شامل اهدافشون میشه شاید بحث روی چنین چیزی آموزنده باشه. به هر حال این ویزا هم 2 سال دوام دارد و بعد از 2 سال شرایط این افراد هم با بقیه یکسان میشود. شاید بشه گفت به ریسک ریجکتش از باکو زیاد نیارزه. بستگی داره که شخصی بگه من فقط ویزا میخوام یا بگه من به هر ترتیبی مالتیپل میخوام که اینرو هم شرایط زندگی شخصی افراد دیکته میکنه. عمدتا افراد متاهل بخاطر خانواده بیشتر به این ویزا محتاجند و مجرد ها با ویزای سینگل سریعتر کارشون رو راه میندازن.

با آرزوی موفقیت برای همه 

RE: ویزای مالتیپل: کدام عوامل در گرفتن آن نقش آفرین هستند؟ - MaMi - 03-05-2014

بنظر من اینکه ویزای مالتیپل باشه یا سینگل از هیچ قانونی تبعیت نمیکنه، من در بین دوستان خودم، موارد بسیاری رو سراغ دارم که واجد این شاخص هایی که شما نام بردید، بودند (دختر، رشته غیرحساس) ولی ویزای سینگل گرفتند. در مقابل دوستانی هم دارم که این شرایط رو نداشتند (پسر، رشته های فنی و گاهی حساس) که ویزای مالتیپل گرفتند حتی با کلیرنس! بنظرم اینکه ویزا مالتیپل باشه یا سینگل، کاملا رندوم یا بهتره بگم شانسی است! Smile

RE: ویزای مالتیپل: کدام عوامل در گرفتن آن نقش آفرین هستند؟ - Astro - 03-05-2014

برای صحبت کردن در این مورد، من هم تنها میتونم به جامعه‌ی آماریِ نه چندان بزرگِ دوستان و اطرافیانم اتکا کنم. مثلا یکیشون با رشته غیر حساس از ازبکستان درجا مالتیپل گرفت و یکی دیگه تقریبا با همون شرایط رفت ترکیه و بعد از کلیرنس، سینگل نصیبش شد. هر چند باید اعتراف کنم از اطرافیان من هنوز کسی با رشته ی حساس مالتیپل نگرفته. باکو رو هم که دوستان اشاره کردند، ظاهرا پیش فرضش مالتیپل هست؛ حداقل من به شخصه از هیچ کسی نشنیدم که باکو رفته باشه و سینگل بگیره! به این ترتیب به عنوان یک فاکتور، از محل سفارت نمیشه براحتی غافل شد. (فکر کنم نیاز نیست تکرار کنم که جامعه‌ی آماری من اونقدر بزرگ نیست که بشه ازش نتیجه گیری قابل تعمیمی استخراج کرد)

بعضی‌ها میگن نحوه‌ی ظاهر شدن در مصاحبه مهمه و شما با برخوردتون میتونید افسر رو مجاب کنید که در مالتیپل شدن ویزاتون تاثیر بذاره. این یعنی بستگی به حس و دریافت شخصی افسر از خودتون و پرونده‌تون داره. که باز، این یعنی افسر میتونه نقش آفرین باشه. امّا مواردی رو هم شنیدم که یه جوری با این حرف متناقض بود. بعضی افراد که در پایان مصاحبه از افسر در مورد سینگل یا مالتیپل بودن ویزاشون میپرسیدن، افسر بهشون گفته: "من کاری در این رابطه ازم بر نمیاد" یا "سیستم برای شما سینگل نشون میده!". یعنی کامپیوتر تعیین میکنه؟ رو چه حسابی؟ اگه کسی در مورد صحت و سقم این مطلب خبری داره ما رو هم سهیم کنه.

RE: ویزای مالتیپل: کدام عوامل در گرفتن آن نقش آفرین هستند؟ - Simon2007 - 03-05-2014

سلام

من البته از کسانی هستم که شدیدا با اشاعه ی این فکر که میشه وضعیت ویزای دیگران رو یا حتی گرفتنش رو پیش بینی کرد مخالفم . فکر میکنم از آخرین پاراگراف عرایض هم این مشهود هست: 
نقل قول:
در کل برای سفارت یا ویزا نمیشه الگو استخراج کرد.

ولی از این حقیقت هم نمیشه گذشت که ما ایرانی ها همیشه دنبال دلیل و الگو هستیم و هر چی برامون توضیح بدن که مثلا شما در سفارت یک موجود واحد با شرایط واحد در نظر گرفته میشی باز اصرار میکنیم که نه من فلان قسمت زندگینامه یا رزومه ام شبیه فلان شخصه و چون اون ویزا گرفته منم مستحق ویزا هستم. 
حقیقت همینه که شما فرمودید اما آمار و جامعه ی آماری معمولا یک سری اطلاعات بلا استفاده به ما میده. مثلا من چون کنجکاو بودم که این ویزای مالتی به چه کسانی اعطا میشه مدتی روی رشته های افرادی که در دسترسم بودند تمرکز داشتم و مثلا در اون جامعه میدیم که این افراد با رشته های بی خطر خیلی راحت مالتی میگیرند و خیلی رشته ها مثل برق به ندرت خواب مالتی میبینند. از اینجا بود که به این نتیجه رسیدم که شاید اینکه در دوران تحصیل به چه منابعی دسترسی داشته باشی خودش آیتمی باشه برای سفارت که نخواد اون فرد در این ایام به کشور برگرده. وگرنه استثنا هم زیاد بوده و به قول شما چند خانم با رشته ی موسیقی کلا ریجکت شدند در برابر جمعیت آماری که با رشته ی معماری مالتیپل هم گرفتند. 
واقعا در این مورد جای ارائه ی هیچ الگویی نیست و این حقیقته که کسانی که ادعا میکنند میتوانند از روی شرایط شما تشخیص بدن که اصلا ویزا میگیرید / نمیگیرید ، زود کلیر میشید/ نمیشید ، ویزاتون مالتی هست / نیست ، در حقیقت با شما یک بازی کودکانه رو از سر گرفتند و زمانی که پیش بینیشون درست از آب در نمیاد حرفی برای گفتن ندارند. 
باید پذیرفت که پروسه ی گرفتن ویزا یک پروسه ی نامشخص هست و هیچ قطعیتی ندارد چه برسد به ویزای مالتیپل. اگر فردی با بهترین شرایط به بهترین سفارت ها رفت و در جا ریجکت شد نباید تعجب کند. در چشم آفیسر ایشان قطعا موردی داشته که من و شما از درک آن عاجزیم چون بحث امنیت ملی کشور ما در میان نیست و ما آفیسر نیستیم.

شادزی

RE: ویزای مالتیپل امریکا: کدام عوامل در گرفتن آن نقش آفرین هستند؟ - Torkan - 11-05-2014

(02-05-2014, 10:48 PM)'Simon2007' نوشته: سلام 
شاید به عنوان اولین و مهمترین آیتم بشه از رشته اسم برد. کلا به نظر میرسه رشته هایی که کمتر با تکنولوژی درگیر هستند راحت تر و به تعداد بالاتر از این نوع ویزا دریافت میکنند. کسانی رو که خودم تجربه دارم عمدتا معماری، مدیریت ، هنر ، تعداد کمی عمران ، معدودی الکترونیک ( رشته ایی که کمتر امید مالتیپل داره البته در کنار مکانیک ) بودند. 
اگر بخوام آیتم بعدی رو که حدس میزنم بی تاثیر نباشه عنوان کنم جنسیت هست. البته در این مورد چند بحث وجود داره اولا اینکه خانم ها سربازی ندارند و این خودش یک آیتم هست که آنها را برای دریافت چنینی ویزایی بیشتر از آقایان Eligible  میکنه و شاید مورد بعدی این باشه که عمدتا خانم ها برای رشته هایی مثل معماری یا هنر اقدام میکنند و اینطور رشته ها عمدتا در لیست مالتیپل هستند. شاید یک دلیل اینکه آمار خانم ها در مالتیپل بالاتر به نظر میرسه اشتراکاتی اینچنینی باشه. 
در کل برای سفارت یا ویزا نمیشه الگو استخراج کرد. ولی برای ایرانی ها که همیشه انواع ناملایمتی ها شامل اهدافشون میشه شاید بحث روی چنین چیزی آموزنده باشه. به هر حال این ویزا هم 2 سال دوام دارد و بعد از 2 سال شرایط این افراد هم با بقیه یکسان میشود. شاید بشه گفت به ریسک ریجکتش از باکو زیاد نیارزه. بستگی داره که شخصی بگه من فقط ویزا میخوام یا بگه من به هر ترتیبی مالتیپل میخوام که اینرو هم شرایط زندگی شخصی افراد دیکته میکنه. عمدتا افراد متاهل بخاطر خانواده بیشتر به این ویزا محتاجند و مجرد ها با ویزای سینگل سریعتر کارشون رو راه میندازن.
با آرزوی موفقیت برای همه 

سلام
افسرها آدمهای فوق العاده روانشناسی هستند و در مصاحبه خود من به تنها چیزی که فکر نمیکردم ازم سوال پرسید! البته بماند...!
بحث اینکه نوع ویزا چطوری باشه به نظر من همانطور که دوستان گفتن کمی شانسی هست ولی مساله مهم دیگه این هست که اگر احساس بشه فردی بعد برگشتن باید دوباره بره مصاحبه و شک ایجاد بشه یه دفعه ای سینگل میدن میره پی کارش. در ضمن از یاد نبرید تا جایی که میدونم اعتبار اینجور ویزاها 2 ساله هستش یعنی فکر میکنم بعد دوسال انگار ویزاتون سینگل میشه و عملا بعد دو سال دوباره روز از نو روزی از نو!
نکته دیگه اینکه باز به نظرم اینکه برای گرفتن ویزای مالتی پل باید دلیل هم داشته باشید. نه اینکه من دلم واسه خانواده تنگ میشه! شاید دلایلی که من نمیدونم.
در نهایت من حتی اگر ویزام هم مالتی باشه برنمیگردم چون اصلا اعتباری نداره این کار. به نظر من پاتو گذاشتی آمریکا ویزا رو بنداز بره پی کارش!! خانواده رو میخوای ببینی؟ دعوت نامه بفرست براشون بیان حالشو ببرن. هم ثواب این دنیا و هم آخرت!Smile
این نظر من هستش و بهش عمیقا اعتقاد دارم.
بااحترام

[برش] سوالات متدوال (FAQ) درباره صدور ویزا و ورود به امریکا - 2015fatemeh - 20-08-2015

درود
من از بخش ویزا سایت دیدم
یکی از افراد از کانادا – ونکوور- برای اخذ ویزای امریکا اقدام کردن و ویزای مالتیپل گرفتن – و اینکه یه بارم شنیدم که
آیا این امکان هست که از کانادا اقدام کرد?
بحث مالتیپل هم نیست صرف برای اینکه اطمینانی باشه?
این موضوع چقد درسته?

RE: ویزای مالتیپل امریکا: کدام عوامل در گرفتن آن نقش آفرین هستند؟ - MaMi - 20-08-2015

(20-08-2015, 02:02 PM)2015fatemeh نوشته: درود
من از بخش ویزا سایت دیدم
یکی از افراد از کانادا – ونکوور- برای اخذ ویزای امریکا اقدام کردن و ویزای مالتیپل گرفتن – و اینکه یه بارم شنیدم که
آیا این امکان هست که از کانادا اقدام کرد?
بحث مالتیپل هم نیست صرف برای اینکه اطمینانی باشه?
این موضوع چقد درسته?

ابتدا اینکه مالتی پل بودن/نبودن ویزای شما، به عوامل مختلفی از رشته تحصیلی، رشته ای که قراره در اون ادامه تحصیل بدید (اگر درخواست ویزای تحصیلی داشته باشید) تا شغل و سابقه کار شما و برداشت افسر مصاحبه کننده از شرایط شما بستگی داره. شما برای دریافت ویزای امریکا، از هر کشوری که سفارت امریکا داره، میتونید اقدام کنید، فقط در مورد کانادا به زمان طولانی انتظار (کلیرنس) برای دریافت ویزا توجه داشته باشید (طبق تجربه اکثر دوستان بین 1 الی 2 ماه).

RE: ویزای مالتیپل امریکا: کدام عوامل در گرفتن آن نقش آفرین هستند؟ - pouyasanat - 18-10-2015

سلام دوستان :آیا میشه زمان مصاحبه ویزای توریستی از افسر ویزا درخواست ویزای مالتی پل کرد؟ یا شک میکنه؟ مثلا بگیم چون وابستگی شغلی دارم و میخام چندین ایالت رو بگردم مالتی پل درخواست دارم؟

RE: ویزای مالتیپل امریکا: کدام عوامل در گرفتن آن نقش آفرین هستند؟ - Torkan - 18-10-2015

(18-10-2015, 07:05 PM)pouyasanat نوشته: سلام دوستان :آیا میشه زمان مصاحبه ویزای توریستی از افسر ویزا درخواست ویزای مالتی پل کرد؟ یا شک میکنه؟ مثلا بگیم چون وابستگی شغلی دارم و میخام چندین ایالت رو بگردم مالتی پل درخواست دارم؟

درود

در جوابش خواهد گفت هیچی معلوم نیست! بهتره نپرسید. البته من دقیقا نمیدونم چیزی به اسم مالتی در ویزای توریستی هم موجود باشه یا نه!

بااحترام،
ترکان