آکادمیا کافه
نکات مهم برای پذیرش و انتخاب دانشگاه در رشته مدیریت - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: رشته‌های تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+--- انجمن: مدیریت و اقتصاد (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF)
+---- انجمن: مدیریت (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA)
+---- موضوع: نکات مهم برای پذیرش و انتخاب دانشگاه در رشته مدیریت (/Thread-%D9%86%DA%A9%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D9%87%D9%85-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA)

صفحات 1 2 3 4 5

RE: نکات مهم برای پذیرش و انتخاب دانشگاه در رشته مدیریت - 900377396 - 18-04-2014

(22-01-2012, 07:15 PM)'m.ost' نوشته: سلام
من رشته ام صنایع هست ولی یکی دوجا برای بیزنس اپلای کردم. همانطور که دوستمون گفتن برای مدیریت و بیزنس باید امتحان GMAT داد. اما خیلی از Business school ها امتحان GRE رو هم به جای GMAT قبول میکنن. بستگی به دانشگاه مورد نظر داره و همچنین گرایش. مثلا برای مارکتینگ بعضی جاها تاکید دارن که
GMAT امتحان بدین یا مثلا بعضی جاها میگن که برای operation management ، امتحان GRE رو ترجیح میدن. پس بهترین راه این هست که برین به سایت دانشگاه مورد نظر، قسمت Admission requirement یا یک چیزی شبیه به این. برای GMAT معمولا نمره 600 میخوان و یا معادل اون در GRE(در رنج جدید فکر کنم GRE میشه حدوده 150 به بالا برای وربال و 160 به بالا برای ریاضی، فایل تبدیل نمره رو ضمیمه کردم) برای امتحان تافل و آیلتس هم بستگی داره ولی معمولا برای آیلتس 7 به بالا میخوان.
در مورد فاند هم معمولا به این صورت هست که اگر به شما پذیرش داده شد، فاند هم بهتون داده میشه (در Business School)
مقاله شما قاعدتا باید در راستای تحقیقاتی باشه که شما انجام دادین. در سایت دانشگاه مورد نظر هم بهتره نگاه کنین و ببینین که آیا اساتید اونجا تحقیقاتی نزدیک به زمینه کاری شما دارن؟ اینطوری وقتی اپلای کنین شانستون بالا میره. البته تماس با اساتید رو برای بیزنس و مدیریت توصیه نمیکنم مگر اینکه در سایتشون اشاره کرده باشن.
اما در مورد چاپ شدن مقاله، به نظر من هرکسی وقتی یک تحقیقی انجام داد که به اندازه کافی معتبر بود، تحلیل های درست و منابع درستی داشت، اون موقع باید بگرده دنبال ژورنالی که موضوعاتی شبیه به اون تحقیق رو چاپ میکنه. حالا اگر تحقیق خیلی خوب بود میشه رفت سراغ ژورنالهایی با impact factor بالا که اعتبار بیشتری دارن. (میتونین قبل از سابمیت کردن مقاله در یک ژورنال تحقیق کنین که زمان بررسی مقالات در اون ژورنال چقدره، چون بعضیهاشون ممکنه چندین ماه طول بکشه، بهر حال هرچی سریع تر بررسی کنن برای شما بهتره )
امیدوارم که اطلاعاتی که دادم مفید باشهSmile

سلام من سال دیگه لیسانس مدیریت صنعتی میگیرم می خوام اقدام کنم برای المان از من چخ مدرک زبانی می خوان فقط ایلس کافیه یانه می خوام برای مدیریت اقدام کنم فرقی نداره چه گرایشی باشه

RE: نکات مهم برای پذیرش و انتخاب دانشگاه در رشته مدیریت - spt - 21-04-2014

(18-04-2014, 07:48 PM)'900377396' نوشته:
سلام من سال دیگه لیسانس مدیریت صنعتی میگیرم می خوام اقدام کنم برای المان از من چخ مدرک زبانی می خوان فقط ایلس کافیه یانه می خوام برای مدیریت اقدام کنم فرقی نداره چه گرایشی باشه

این سوالتون خیلی ربطی به اینجا نداشت و میتونستید توی انجمنِ آلمان هم به جوابش بدونِ پرسیدن برسید...
برای خیلی از رشته ها نیازی به زبانِ آلمانی ندارید و میتونید به انگلیسی بخونید..   بعضی از پروگرام ها به زبانِ آلمانی هست که خب طبیعتا باید برای اونا آلمانی بلد باشید و مدرکش رو هم داشته باشید..

RE: نکات مهم برای پذیرش و انتخاب دانشگاه در رشته مدیریت - pooyanam - 10-05-2015

سلام دوستان یه سوال
من لیسانس مدیریت بازرگانی با معدل بالای 19 دارم اما مقاله ندارم. می خوام ارشد ایران بخونم و بریا دکترا اقدام کنم و تا اون مدت جیمت بدم و سابقه پژوهشی و مقاله و کار را اضافه کنم
 به نظرتون تصمیم درستیه ؟ یا اینکه برم ارشد را توی یکی از دانشگاه های سطح پایین کانادا بخونم. البته من چون قصد نهاییم موندنه بهم گفتن اگه برای دکترا بری بهتر میشه. لطفا راهنمایی کنید

RE: نکات مهم برای پذیرش و انتخاب دانشگاه در رشته مدیریت - الهه ب - 11-06-2015

سلام وقت بخیر من کارشناس ارشد روانشناسی هستم و الان میخوام برای ورود به مستر MBA در یکی از دانشگاههای آمریکا اقدام کنم. سوالم اینه که اگه دانشگاه یک دانشگاه معمولی باشه وضعیت بازار کار در امریکا برای من چگونه خواهد بود. با سپاس

RE: نکات مهم برای پذیرش و انتخاب دانشگاه در رشته مدیریت - Emir - 11-06-2015

(10-05-2015, 08:23 PM)'pooyanam' نوشته: سلام دوستان یه سوال
من لیسانس مدیریت بازرگانی با معدل بالای 19 دارم اما مقاله ندارم. می خوام ارشد ایران بخونم و بریا دکترا اقدام کنم و تا اون مدت جیمت بدم و سابقه پژوهشی و مقاله و کار را اضافه کنم
 به نظرتون تصمیم درستیه ؟ یا اینکه برم ارشد را توی یکی از دانشگاه های سطح پایین کانادا بخونم. البته من چون قصد نهاییم موندنه بهم گفتن اگه برای دکترا بری بهتر میشه. لطفا راهنمایی کنید

با سلام 

دوست عزیز طبق تجربیات و اطلاعات دوستانی که در این رشته اپلای کردند , به نفعتون هستش که ارشد رو خارج از کشور بخونین . حالا اگه پول دارین که برین کانادا و اگه نه برین اروپا دانشگاه های رایگان . دوم اینکه موقعیت های شغلی برای ارشد خیلی بیشتر از دکتری هستش و بهتر میتونین شغل مورد نظرتون رو بیابین . 
با تشکر 

RE: نکات مهم برای پذیرش و انتخاب دانشگاه در رشته مدیریت - یاسمین.ح - 20-09-2015

سلام.... ممنون میشم جوابمو بدین... دیگه خیلی کلافه م  Rolleyes
من لیسانس مدیریت جهانگردی دارم ..... میخام بدونم کسی میدونه برای المان میتونم اقدام کنم یا  نه ...به خاطر رشته م میپرسم
و اینکه کدوم کشورا به نظرتون بهتره اصلا البته کشوری که هرچه زودتر بتونم برم... مثلا برای ژانویه ی همین امسال  Sad
اینکه برم برای تحصیلی بهتره یا برای زبان اقدام کنمو بعد تحصیل 
اگر اطلاعاتیم درباره ی سوِئد یا نروژ دارین ممنون میشم بگین بهم...
درضمن من اقوامم کانادا هستن و مشکل مسکن ندارم اگر برم اونجا ولی نمیدونم هزینه هاش چجوریه چون محدودیت مالیم دارم
میتونم اونجاکار کنمو هزینه مو در بیارم  Confused
خیلی  خیلی ممنون Shy

RE: نکات مهم برای پذیرش و انتخاب دانشگاه در رشته مدیریت - مهمان - 18-12-2015

براي تحصيلات در رشته مديريت مقطع فوق ليسانس يا دكترا ميخوام بدونم/خواهرم هم ساكن امريكا هستن.

RE: نکات مهم برای پذیرش و انتخاب دانشگاه در رشته مدیریت - هما مولوی - 06-01-2016

سلام خواهش میکنم به من بگین با توجه به شرایطم کجا در خواست بدم
من دیپلم ریاضی فیزیک با معدل کل 18 و خورده ای دقیق یادم نیست، و معدل پیش دانشگاهی 18 و لیسانس از دانشگاه دولتی معتبر مدیریت دولتی با معدل 18.23 و شاگرد دوم و اتمام تحصیلات در 7 ترم به جای 8 ترم.
همچنین فوق لیسانس مدیریت اجرایی گرایش استراتژیک با معدل 19.13 و شاگرد اول کل.
تعداد مقالات داخلی 15 مقاله کنفرانس بین المللی و ملی.
و مقاله علمی پژوهشی برای چند مجله ارسال کردم و دارم رو دو مقاله isi کار می کنم.
سابقه تدریس در دو درس رفتار سازمانی پیشرفته و اقتصاد رو دارم.
کتابم هم تالیف شده، از این کتابای درپیت نه، که پایان نامشونو کتاب می کنن واقعا کتاب خوبیه با عنوان مدیریت و برنامه ریزی استراتژیک صنعت ایران
در مورد مدرک زبان هم فعلا وقت نداشتم که برسم بخونم، ولی نخونده 4.5 شدم..و میدونم که می تونم 7 آیلتس رو بگیرم..
ولین سوال من برای امریکا و کانادا میخوام اپلای کنم، میگن ایلتس برای افرادی مثه من که تا حالا زبان نخوندن بهتره و یادگیریش سریعتره. ولی برخی دانشگاه ها تافل می خوان...تافل بخونم یا ایلتس ؟
دوم اینکه من ریز نمرات تخصصیم در دانشگاه برای ریاضی 18.5 و 19.5 و برای آمار 20 و 18.25 و اقتصاد خرد و کلان هر دو 18،
می خوام برای مدیریت مالی اقدام کنم، کدوم دانشگاه ها رو توصیه می کنین برای فال 2016 میخوام اقدام کنم. و می خوام پذیرشم قطعی باشه، تو رو خدا کمکم کنید و 20 دانشگاه رو به ترتیب اولویت بگید
و در اخر می دونم شانسم در فایننس ضعیفه، استراتژیک و مالی رو خیلی دوست دارم، به نظرتون برای فایننس اقدام کنم یا استراتژیک،
من قطعا و حتما باید پذیرش رو برای سال 2017 بگیرم...

RE: نکات مهم برای پذیرش و انتخاب دانشگاه در رشته مدیریت - bagher1370 - 23-01-2016

سلام دوستان
من مهندسی انرژی میخونم و زمینه کاری تزمم تامین مالی پروژه های نفت هستش و واحدهای MBA هم گرفتم دارم میخونم میخاستم بدونم آزمون CFA چقدر تو پذیرش گرفتن تاثیر داره؟
ممنون از سایتتون

RE: نکات مهم برای پذیرش و انتخاب دانشگاه در رشته مدیریت - Shihan - 23-01-2016

(23-01-2016, 05:54 PM)bagher1370 نوشته: سلام دوستان
من مهندسی انرژی میخونم و زمینه کاری تزمم تامین مالی پروژه های نفت هستش و واحدهای MBA هم گرفتم دارم میخونم میخاستم بدونم آزمون CFA چقدر تو پذیرش گرفتن تاثیر داره؟
ممنون از سایتتون

دروود بر شما دوست عزیز

برای شرکت در ازمون CFA حداقل باید چهار سال سابقه کار داشته باشی. همچنین پیشتر باید عضو انجمن این موسسه هم شده باشید. البته ازمون CFA بیشتر حول برسی سیستمهای مالی در مدیریت پرداخته میشه مسلماً برای دکتری در خصوص مدیریت و DBA ازمونی معتبر بغیر از GMAT که مورد شناخت بسیاری از دانشگاهها می باشد بندرت یافت میشه. این ازمون لیستی از دانشگاههای وابسته به این ازمون رو در بر میگیره که حدود 40 دانشگاه Partners هستند که بیشتر در حوزه نفت و انرژی فعال هستند که مسلماً برای این دانشگاههای ممکنه این ازمون خیلی مورد اعتبار باشه نه اکثر business schools ها در دنیا.