آکادمیا کافه
نکات مهم برای پذیرش و انتخاب دانشگاه در رشته مدیریت - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: رشته‌های تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+--- انجمن: مدیریت و اقتصاد (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF)
+---- انجمن: مدیریت (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA)
+---- موضوع: نکات مهم برای پذیرش و انتخاب دانشگاه در رشته مدیریت (/Thread-%D9%86%DA%A9%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D9%87%D9%85-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA)

صفحات 1 2 3 4 5

نکات مهم برای پذیرش و انتخاب دانشگاه در رشته مدیریت - Bahram - 02-02-2011

دوستان عزیز،
در این تاپیک مباحث مختلف پیرامون موضوع « نکات مهم برای پذیرش و انتخاب دانشگاه در رشته مدیریت » بررسی خواهند شد. اگر چنانچه پرسش یا مطلب مفیدی در این زمینه دارید، در این تاپیک آن را مطرح فرمایید.

RE: نکات مهم برای پذیرش و انتخاب دانشگاه در رشته مدیریت - Nasim67 - 18-02-2011

سلام.
ببخشید 1 سوال؟واسه انتخاب دانشگاه در رشته مدیریت پروسه به این صورت است که اول به سایت AACSB سر بزنیم و لیست بیزینس اسکول های معتبر از نظر این موسسه رو در بیاریم و بعد اطلاعات مورد نیازمون رو درباره هرکدوم از دانشگاه ها در بیاریم،بعد بریم به رنکینگ USNEWS مراجعه کنیم و بعد طبق رنکینگ و نمرات و وضعیت خودمون چندین دانشگاه رو انتخاب کنیم.
همه چیز اینجوریه؟
مرسی از راهنمایی هاتون

RE: نکات مهم برای پذیرش و انتخاب دانشگاه در رشته مدیریت - sami91 - 22-01-2012

سلام
من فارغ التحصیل کارشناسی ارشد مدیریت از دانشگاه آزاد هستم اگه امکانش هست یه توضیح مختصری در خصوص نحو ه ی پذیرش در دانشگاه های کانادا و امریکا در رشته ی مدیریت و اینکه چه شرایطی لازم هست تا بشه فاند کامل گرفت بدید و اینکه چه آزمون های زبان و با چه نمره ای مد نظر هست و اینکه بهتره مقاله در چه حیطه ای و چه موضوعی باشه تا راحت بشه isi گرفت ممنون از راهنماییتون

RE: نکات مهم برای پذیرش و انتخاب دانشگاه در رشته مدیریت - amirhossein.gh - 22-01-2012

(22-01-2012, 12:31 PM)sami91 نوشته: سلام
من فارغ التحصیل کارشناسی ارشد مدیریت از دانشگاه آزاد هستم اگه امکانش هست یه توضیح مختصری در خصوص نحو ه ی پذیرش در دانشگاه های کانادا و امریکا در رشته ی مدیریت و اینکه چه شرایطی لازم هست تا بشه فاند کامل گرفت بدید و اینکه چه آزمون های زبان و با چه نمره ای مد نظر هست و اینکه بهتره مقاله در چه حیطه ای و چه موضوعی باشه تا راحت بشه isi گرفت ممنون از راهنماییتون
سلام دوست خوبم
راستش من نه رشتم مدیریته و نه میخام مدیریت بخونم ولی دیدم چون کسی اینجا جواب نمیده تا حد امکان و اطلاعاتم میگم:
اپلای برای آمریکا و کانادا ، شما باید امتحان GMAT رو به جای GRE که ما مهندسیا میدیم بدید. متاسفانه در ایران جایی برای دادن این امتحان نیست و شما باید به ترکیه یا دبی برید
کارای دیگه هم شامل اپلای کردن و تماس با اساتید و گرفتن ویزا هم که با بقیه فرقی نمیکنه و میتونین اطلاعات خیلی کامل رو در مورد اینا در فروم بخونین
موفق باشین Rolleyes

RE: نکات مهم برای پذیرش و انتخاب دانشگاه در رشته مدیریت - m.ost - 22-01-2012

(22-01-2012, 12:31 PM)sami91 نوشته: سلام
سلام
من رشته ام صنایع هست ولی یکی دوجا برای بیزنس اپلای کردم. همانطور که دوستمون گفتن برای مدیریت و بیزنس باید امتحان GMAT داد. اما خیلی از Business school ها امتحان GRE رو هم به جای GMAT قبول میکنن. بستگی به دانشگاه مورد نظر داره و همچنین گرایش. مثلا برای مارکتینگ بعضی جاها تاکید دارن که
GMAT امتحان بدین یا مثلا بعضی جاها میگن که برای operation management ، امتحان GRE رو ترجیح میدن. پس بهترین راه این هست که برین به سایت دانشگاه مورد نظر، قسمت Admission requirement یا یک چیزی شبیه به این. برای GMAT معمولا نمره 600 میخوان و یا معادل اون در GRE(در رنج جدید فکر کنم GRE میشه حدوده 150 به بالا برای وربال و 160 به بالا برای ریاضی، فایل تبدیل نمره رو ضمیمه کردم) برای امتحان تافل و آیلتس هم بستگی داره ولی معمولا برای آیلتس 7 به بالا میخوان.
در مورد فاند هم معمولا به این صورت هست که اگر به شما پذیرش داده شد، فاند هم بهتون داده میشه (در Business School)
مقاله شما قاعدتا باید در راستای تحقیقاتی باشه که شما انجام دادین. در سایت دانشگاه مورد نظر هم بهتره نگاه کنین و ببینین که آیا اساتید اونجا تحقیقاتی نزدیک به زمینه کاری شما دارن؟ اینطوری وقتی اپلای کنین شانستون بالا میره. البته تماس با اساتید رو برای بیزنس و مدیریت توصیه نمیکنم مگر اینکه در سایتشون اشاره کرده باشن.
اما در مورد چاپ شدن مقاله، به نظر من هرکسی وقتی یک تحقیقی انجام داد که به اندازه کافی معتبر بود، تحلیل های درست و منابع درستی داشت، اون موقع باید بگرده دنبال ژورنالی که موضوعاتی شبیه به اون تحقیق رو چاپ میکنه. حالا اگر تحقیق خیلی خوب بود میشه رفت سراغ ژورنالهایی با impact factor بالا که اعتبار بیشتری دارن. (میتونین قبل از سابمیت کردن مقاله در یک ژورنال تحقیق کنین که زمان بررسی مقالات در اون ژورنال چقدره، چون بعضیهاشون ممکنه چندین ماه طول بکشه، بهر حال هرچی سریع تر بررسی کنن برای شما بهتره )
امیدوارم که اطلاعاتی که دادم مفید باشهSmile

RE: نکات مهم برای پذیرش و انتخاب دانشگاه در رشته مدیریت - PAR!SA - 26-01-2012

این سایت AACSB بر چه اساسی بیزینس اسکول ها رو انتخاب کرده!!!!!!
چرا هیچ بیزینس اسکولی از اتریش تو این لیست نیست؟؟؟

RE: نکات مهم برای پذیرش و انتخاب دانشگاه در رشته مدیریت - spt - 26-01-2012

(26-01-2012, 09:31 PM)PAR!SA نوشته: این سایت AACSB بر چه اساسی بیزینس اسکول ها رو انتخاب کرده!!!!!!
چرا هیچ بیزینس اسکولی از اتریش تو این لیست نیست؟؟؟
این سایت ها یه سری موسسات هستن که بیزینس اسکول ها و دانشگاه هایی که رشته های مدیریتی دارن رو معتبر میکنن!! یعنی لیست درس میکنن از دانشگاه هایی که مورد تاییدشون هست... معمولا هر کدوم یه استانداردی برای خودشون دارن که اگه دانشگاهی اون رو رعایت کنه میتونه توی مدرک خودش نام این موسسه ها رو هم بزنه...
این برای رشته هایی مثل ام بی ای مهمه چون باید کاملا به روز باشه و طبق آخرین سیستم ها پیش بره...

فقط هم AACSB نیست! مثلا EFMD هم هست!! به اینجا و اینجا و اینجا سر بزنید میبینید.... این موسسه ها هر کدوم یه سری accredition میدن به دانشگاه ها و مخصوصا گروه ها (یه رشته ی خاص در یه دانشگاه)
اینکه هیچ بیزینس اسکول اتریشی توش نیست به نظر من به خاطر اینه که بیزینس اسکول های اتریشی یه جای دیگه عضو هستن....

البته این با توجه به چیزایی هست که من دیدم! ممکنه کاملا درست نباشه..
موفق باشید Smile

RE: نکات مهم برای پذیرش و انتخاب دانشگاه در رشته مدیریت - m.ost - 13-03-2012

من یک سوالی دارم ممنون میشم سریع جواب بدین. اگر من یک دوره مستر یک ساله International business در Hult International Business school بگذرونم به نظرتون چطوره؟ چون رشته من صنایع نیست و برای دکترا می خوام ترجیحا business بخونم، می خوام ببینم که اگر این دوره رو برم بعدش شانسم برای دکترا در یکی از دانشگاه های آمریکا رو افزایش میده؟ یا اصلا ارزش رفتن و هزینه کردن نداره. (به عنوان گزینه آخر اینو رو گذاشتم)

RE: نکات مهم برای پذیرش و انتخاب دانشگاه در رشته مدیریت - Nasim67 - 13-03-2012

most عزیز،
تا جاییکه من از دوستان شنیدم ،مسترهای یک ساله اصولا چنگی به دل نمی زنند.شما اگه بخوای business school اپلای کنی،با رشته صنایع هم خیلی دور نیستی از محتویات مدیریتی و بر فرض محال اگر هم دور باشی(که نیستی) با یک سال نمیتونی چیز خاصی رو ثابت کنی.
اگر قصدت مستر مجدد هست،بهتره یه پروگرم 2 ساله انتخاب کنی که هم پولتو هدر نداده باشی و هم دل خودت راضی بشه که یه مدرک و دانش مدیریتی کسب کردی.
موفق باشی

RE: نکات مهم برای پذیرش و انتخاب دانشگاه در رشته مدیریت - spt - 15-03-2012

(13-03-2012, 02:55 PM)m.ost نوشته: من یک سوالی دارم ممنون میشم سریع جواب بدین. اگر من یک دوره مستر یک ساله International business در Hult International Business school بگذرونم به نظرتون چطوره؟ چون رشته من صنایع نیست و برای دکترا می خوام ترجیحا business بخونم، می خوام ببینم که اگر این دوره رو برم بعدش شانسم برای دکترا در یکی از دانشگاه های آمریکا رو افزایش میده؟ یا اصلا ارزش رفتن و هزینه کردن نداره. (به عنوان گزینه آخر اینو رو گذاشتم)
شهریش زیاد نیست میخای بری اونجا؟
ببین برای اینکه دکترا بیزینس بخونی به جای اینکه بری کلی هزینه و وقت بزاری برای یه ارشد دیگه (یه ارشد داری دیگه نه؟) برو راجع به اون مورد خاص توی بیزینس که بهش علاقه داری و میخای توش دکترا بخونی تحقیق کن و چند تا مقاله بده... این بهترین کاره که میتونی بکنی... اولا که توی بیزینس اسکول های یک ساله تا بیای ببینی اوضاع چطوریه ترم اول تموم میشه و شما میمونی با یه تز... دوما اگه خیلی دانشگاه خوبی باشه برای هر کدوم از کلاسات یه کار تحقیقاتی میده انجام بدین... که بازم خیلی خوب نیست چون اونقدر کارتون خوب نخاهد بود که جایی چاپ بشه... بعد بیزینس خیلی خیلی کلیه و شما کدوم قسمت بیزینس میخای دکترا بخونی؟ اگه بری بیزینس اسکول یه چیزایی بهت میدن که نه به دردت میخوره و وقتت رو میگیره که بقیه کار ها رو هم نمیتونی انجام بدی...

البته یه چیزی که هست بیزینس اسکول رفتن برای پیدا کردن کار توی بیزینس و شرکت های مربوطه خوبه و شانست رو بالا میبره...

موفق باشی Smile
ایشالا آمریکا برای دکترا میبینمت Smile