آکادمیا کافه
امکان شرکت دوباره در کنکور سراسری پس از تحصیل در دانشگاه - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای تحصیلی قبل از پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C-%D9%82%D8%A8%D9%84-%D8%A7%D8%B2-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: امکان شرکت دوباره در کنکور سراسری پس از تحصیل در دانشگاه (/Thread-%D8%A7%D9%85%DA%A9%D8%A7%D9%86-%D8%B4%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%D8%AF%D9%88%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D9%86%DA%A9%D9%88%D8%B1-%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D8%B3%D8%B1%DB%8C-%D9%BE%D8%B3-%D8%A7%D8%B2-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87)

RE: امکان شرکت دوباره در کنکور سراسری پس از تحصیل در دانشگاه - freeman71 - 10-07-2015

با سلام
نظام وظیفه میگه بعد از فارق التحصیلی از دانشگاه یه سال فرصت داری مقطع بالاتر قبول شی

کسی که "فارغ التحصیل کارشناسی" روزانه علوم پزشکی باشه،طرحم نداشته باشه
تو این مهلت یکساله میتونه کنکور شرکت کنه برای رشته پزشکی؟؟
معافیت تحصیلی میدن؟؟
چون نظام وظیفه درست مشخص نکرده کنکور سراسری دوباره میشه داد یا نه فقط گفته مقطع بالاتر
این مقطع بالاتر فقط شامل ارشد میشه یا دکترای عمومی هم شامل میشه؟

ممنون میشم توضیح بدین

RE: امکان شرکت دوباره در کنکور سراسری پس از تحصیل در دانشگاه - nader - 10-07-2015

(10-07-2015, 01:29 AM)freeman71 نوشته: با سلام
نظام وظیفه میگه بعد از فارق التحصیلی از دانشگاه یه سال فرصت داری مقطع بالاتر قبول شی

کسی که "فارغ التحصیل کارشناسی" روزانه علوم پزشکی باشه،طرحم نداشته باشه
تو این مهلت یکساله میتونه کنکور شرکت کنه برای رشته پزشکی؟؟
معافیت تحصیلی میدن؟؟
چون نظام وظیفه درست مشخص نکرده کنکور سراسری دوباره میشه داد یا نه فقط گفته مقطع بالاتر
این مقطع بالاتر فقط شامل ارشد میشه یا دکترای عمومی هم شامل میشه؟

ممنون میشم توضیح بدین

سلام
شما فقط میتونی روند رو به بالا داشته باشی
وگرنه اگه اینطور باشه طرف لیسانس میگیره و واسه خدمت نرفتن پشتش مثلا چندتا لیسانس دیگم میگیره

اگه مثلا حالا لسیانسم بگیری(8 ترمه مثلا)
1 سالم فرجه استفاده کنی(10 ترم) 
بعد پزشکی قبول بشی و مثلا 20 ترم سنوات پزشکی باشه 
شما 10 ترمشو سوزوندی 
یعنی 5 سالشو
یخنی 5 ساله مدرک بگیری
به نظرت میشه؟
اگه هرف شما چنین باشه باید بگم که متاسفانه قبول نمیکنن
واسه همون ارشد بخون یا برو خدمت و بعد ادامه بده هر رشته ای دوست داری

RE: امکان شرکت دوباره در کنکور سراسری پس از تحصیل در دانشگاه - freeman71 - 10-07-2015

(10-07-2015, 01:56 AM)nader نوشته: سلام
شما فقط میتونی روند رو به بالا داشته باشی
وگرنه اگه اینطور باشه طرف لیسانس میگیره و واسه خدمت نرفتن پشتش مثلا چندتا لیسانس دیگم میگیره

اگه مثلا حالا لسیانسم بگیری(8 ترمه مثلا)
1 سالم فرجه استفاده کنی(10 ترم) 
بعد پزشکی قبول بشی و مثلا 20 ترم سنوات پزشکی باشه 
شما 10 ترمشو سوزوندی 
یعنی 5 سالشو
یخنی 5 ساله مدرک بگیری
به نظرت میشه؟
اگه هرف شما چنین باشه باید بگم که متاسفانه قبول نمیکنن
واسه همون ارشد بخون یا برو خدمت و بعد ادامه بده هر رشته ای دوست داری
سلام
این درست که باید روند رو به بالا داشته باشه.پس دکترا عمومی بالاتر از لیسانس میشه دیگه
من که خرداد 95 فارغ التحصیلم،همون سال تو کنکور 95 شرکت کنم بعد معافیت تحصیلی قبلیمو باطل کنم و دفترچه بفرستم
پزشکی یا دندون که قبول شم دیگه معافیت جدید نمیدن؟
شما میگین چون سنواتش بیشتر از ارشده معافیت نمیدن اما من که تخلف نکردم مقطع بالاتر قبول شدم که حالا 7 سال طول میکشه
بعدش میرم سربازی
http://www.isna.ir/fa/news/93070603212

نطام وظیفه که نباید با ادامه تحصیل ما مخالفت کنه.من رشتم پروتز دندانه که ارشد نداره.من بخوام ارشد یه رشته نامربوط به خودمو تو یه دانشگاه سطح پایین بخونم نظام وظیفه مشکلی نداره ولی بخوام دندان پزشکی بخونم که به رشته خودمم مربوطه و قبول شدنش هم 
به مراتب سخت تره،نظام وظیفه مشکل داشته باشه Rolleyes

RE: امکان شرکت دوباره در کنکور سراسری پس از تحصیل در دانشگاه - akbarghafar - 10-07-2015

سلام من نمیدونم میگن اگه لیسانس بگیری و خواسته باشی مجددا در کنکور سراسری شرکت کنی باید اول  سربازی  بری و بعدا کنکور بدی .تو رو خدا جواب بدید

RE: امکان شرکت دوباره در کنکور سراسری پس از تحصیل در دانشگاه - Emir - 10-07-2015

(10-07-2015, 01:17 PM)freeman71 نوشته: سلام
این درست که باید روند رو به بالا داشته باشه.پس دکترا عمومی بالاتر از لیسانس میشه دیگه
من که خرداد 95 فارغ التحصیلم،همون سال تو کنکور 95 شرکت کنم بعد معافیت تحصیلی قبلیمو باطل کنم و دفترچه بفرستم
شما میگین چون سنواتش بیشتر از ارشده معافیت نمیدن اما من که تخلف نکردم مقطع بالاتر قبول شدم که حالا 7 سال طول میکشه
بعدش میرم سربازی

نطام وظیفه که نباید با ادامه تحصیل ما مخالفت کنه.من رشتم پروتز دندانه که ارشد نداره.من بخوام ارشد یه رشته نامربوط به خودمو تو یه دانشگاه سطح پایین بخونم نظام وظیفه مشکلی نداره ولی بخوام دندان پزشکی بخونم که به رشته خودمم مربوطه و قبول شدنش هم 

با سلام 
ببینین دوست عزیز , به نظرتون چرا میگن شما باید زیر ۴ ترم کارشناسی انصراف بدین تا بتونین تو دکتری ادامه تحصیل بدین , خب به همین دلیله , 
شما بتونین از حداکثر سنوات دکتری استفاده کنین . 
مثلا , سنوات دکتری ۱۰ سال هستش و شما باید تو ده سال تمام کنین , از این طرف شما مثلا زیر ۴،ترن لیسانس انصراف بدین , از این ده سال ۲ سال رفت و موند ۸ سال , حالا یک سال هم 
طول میکشه تا دفترچه خدمت پست کنین و اگر تونستین تو این یک سال از دکتری قبول شین , شما دقیقا ۷ سال وقت دارین تا دکتری تموم کنین , حتی بدون یک ترم اضافی ,.
حالا با این حال شما که ۴ سال از ده سال رو سپری کردین , ایا میتونین تو شش سال دکتری بگیرین , من میگم غیر ممکنه .
فکر کنم الان ملتفت شده باشین . 
با تشکر

RE: امکان شرکت دوباره در کنکور سراسری پس از تحصیل در دانشگاه - nader - 10-07-2015

(10-07-2015, 01:17 PM)freeman71 نوشته: سلام
بعدش میرم سربازی

ببین اگه اینجور بگم قطعا باید متوجه بشید

شما وقتی رفتی لیسانس ثبت نام با چه مدرکی رفتی؟
قطعا دیپلم
نظام وظیفه بهت گفته شما 14 ترم (نهایت با فرجه معرفی)فرصت داری تمومش کنی

بعد میری ارشد با مدرک لیسانست نظام وظیفه میگه 10 ترم فرصت داری تموم کنی مثلا 

حالا ببین تو لیسانسو بگیری تا میری واسه دکترا با مدرک دیپلمتی باز

پطسکی زو از ضفر باید بخونی دانشگاه علوم پزشکی که نمیگه من لیسانستو قبول دارم شما از ادامش بخون که

نظام وظیفم به تو میگه 20 ترم سنوات پزشکیه
بهد میبینه تو مثلا 10 ترمه لیسانس گرفتی خب 10 ترمشو سوزوندی

الان همه به چند بیان مختلف به شما جواب دادن امیدوارم مشکلتون حل بشه

اما یه جواب فاطع 

فقط باید بری سربازی یا معاف بشی تا بری همون کاری که میخوای بکنی

فقط و فقط

موفق باشید

RE: امکان شرکت دوباره در کنکور سراسری پس از تحصیل در دانشگاه - Emir - 10-07-2015

(10-07-2015, 01:17 PM)akbarghafar نوشته: سلام من نمیدونم میگن اگه لیسانس بگیری و خواسته باشی مجددا در کنکور سراسری شرکت کنی باید اول  سربازی  بری و بعدا کنکور بدی .تو رو خدا جواب بدید

با سلام و خوش اومدین . 
بله لزوما باید بروید خدمت . بعد از اتمام خواهید توانست . 
جهت اطلاع بیشتر همین پست قبلی را مرور فرمایید . 
با تشکر

RE: امکان شرکت دوباره در کنکور سراسری پس از تحصیل در دانشگاه - akbarghafar - 10-07-2015

سلام .ببخشید من یه جا شنیدم هنگامی که مدرک لیسانسو میگیری یه سال فرصت داری.میشه توضیح بدین

(10-07-2015, 06:05 PM)akbarghafar نوشته: سلام .ببخشید من یه جا شنیدم هنگامی که مدرک لیسانسو میگیری یه سال فرصت داری.میشه توضیح بدین

با سلام 
بله فرصت دارین تا خودتون را به نظام وظیفه معرفی کنین . 
و در اون بین میتونین واسه کنکور بخونین ولی واسه ارشد. 
برای پزشکی هم میتونین کنکور بدین ولی بزارن که پزشکی بخونین خدا میدونه .
چون به دوست قبلیمون  هم من و نادر عزیز گفتیم که 10 سال واسه سنوات پزشکی اختصاص یافته و تا اونجایی که میدونم حداقل دانشجویان پزشکی میتونن 7 و 8 ساله تموم کنن . 
حالا شما 4 یا 5 سالش رو لیسانس خوندین و فقط 6 سال مونده تا تموم کنین .
حالا ببینین ایا قادر خواهین بود تا دوره 7 ساله را در عرض 5 یا 6 سال تموم کنین ؟
مسلما نمیتونی . 
واسه دندانپزشکی هم بر فرض بگیم 10 سال سنوات داره و طی 6 سال دانشجویان دندانپزشکی فارغ میشن , ولی ببینین ایا شما میتونی تو 10 سال تموم کنین .  خودتون حساب کنین : 4 سال لیسانس خوندین + 1 سال هم پشت کنکور میمونین = این شد 5 سال  در صورتی که شما به 6 سال نیاز دارین تا دوره دندان رو تمام کنین .
با تشکر

سلام من بهمن هنوز لیسانس میگیرم نمیشه مرخصی بگیرم و کنکور سراسری بدم و سربازی نرم