آکادمیا کافه
امکان شرکت دوباره در کنکور سراسری پس از تحصیل در دانشگاه - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای تحصیلی قبل از پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C-%D9%82%D8%A8%D9%84-%D8%A7%D8%B2-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: امکان شرکت دوباره در کنکور سراسری پس از تحصیل در دانشگاه (/Thread-%D8%A7%D9%85%DA%A9%D8%A7%D9%86-%D8%B4%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%D8%AF%D9%88%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D9%86%DA%A9%D9%88%D8%B1-%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D8%B3%D8%B1%DB%8C-%D9%BE%D8%B3-%D8%A7%D8%B2-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87)

RE: امکان شرکت دوباره در کنکور سراسری پس از تحصیل در دانشگاه - Emir - 19-02-2015

(19-02-2015, 04:52 PM)fa_bahareh نوشته: ببخشید ولی من تا اخر این ترم فارغ التحصیل میشم و درسم تموم میشه
این موضوع رو عوض نمیکنه؟
من تو ثبت نامم گزینه فارغ التحصیل رو زدم!
یه سوال دیگه هم دارم
اگه بخوام هزینه دور قبلمو بدم چطوری حساب میشه؟
[align=right][/align
با سلام .
اگر فارغ التحصیل بشد دیگه نمیتونین روزانه بخونین مگر اینکه انضراف داده باشین یا مدرک خودتون رو ازاد کرده باشین . بابت ازاد کردن مدرک در تاپیک مرتبط سوالتون رو بپرسین .

با تشکر

RE: امکان شرکت دوباره در کنکور سراسری پس از تحصیل در دانشگاه - Diiana - 19-02-2015

سلام لطفا جواب بدین. من دانشجوی ترم چهار دانشگاه روزانه مهندسی نساجی امیرکبیر هستم میخوام انصراف بدم و کنکور زبان بدم ولی الان از 30 بهمن گذشته، میخوام ببینم هنوزم اگه کنکورو قبول بشم میتونم برم اون رشته؟

تحصیل مجدد - nashfa - 19-02-2015

سلام.من دانشجوی ترم 6 رشته رادیولوژی هستم و رشته ما دارای طرح اجباری است و متولد سال 71 بوده و یک سال پشت کنکور بوده ام. من می خواهم در کنکور سراسری سال 95 شرکت کنم(در رشته پزشکی).
طبق صفحه 5 مورد (ز) دفترچه سراسری سال 94 برای شرکت در آزمون سراسری نیاز به گذراندن طرح خود می باشم و ذکر نموده که از نظر سربازی نباید مشکلی وجود داشته باشد و من با توجه به این نه طرح گذرانده ام و نه سربازی رفته ام آیا می توانم در کنکور سراسری آینده صرفا در رشته پزشکی تحصیل نمایم؟
با توجه به اینکه من چند روزبعد از آزمون سراسری فارغ التحصیل شده و به میزان 1 سال فرصت برای معرفی خود به نظام وظیفه دارم آیا این 1 سال فرصت شامل معافیت از سربازی و معافیت از طرح در این 1 سال شده و می توانم ازمون سراسری را شرکت کنم و در صورت پذیرفتن می توانم در دانشگاه قبولی ثبت نام نمایم؟) واسه دانشگاه ازاد چه طوره؟
من نمیخوام از رشتم انصراف بدم. فقط یه سوال من همون سال که فارغ التحصیل میشم میتونم شرکت کنم ؟یا باید سال بعد فارغ التحصیلی شرکت کنم؟

RE: امکان شرکت دوباره در کنکور سراسری پس از تحصیل در دانشگاه - Emir - 19-02-2015

(19-02-2015, 09:06 PM)Diiana نوشته: سلام لطفا جواب بدین. من دانشجوی ترم چهار دانشگاه روزانه مهندسی نساجی امیرکبیر هستم میخوام انصراف بدم و کنکور زبان بدم ولی الان از 30 بهمن گذشته، میخوام ببینم هنوزم اگه کنکورو قبول بشم میتونم برم اون رشته؟
با سلام
اگر از معافیت تحصیلی استفاده میکنین و زیر چهار ترم انصراف میدین مشکلی از جهت سربازی ندارین و میتونین دوبتره روزانه بخونین , چون هر کس فقط میتونه دوبار از تحصیل رایگان استفاده کنه . ولی مورد شما من شنیدم بعضی از بچه ها انصراف نمیدن و کنکور میدن ولی نمیدونم اخرش به چی ختم میشه چون این کار نقض قوانین محسوب میشه .
حالا تصمیم با خودتونه .
با تشکر

RE: امکان شرکت دوباره در کنکور سراسری پس از تحصیل در دانشگاه - Diiana - 20-02-2015

ممنون از جوابتون، من دخترم سربازی ندارم. ولی شنیدم که برای کنکور هنر نیازی به انصراف نیست میخواستم ببینم برای زبان هم اینطوریه؟

RE: امکان شرکت دوباره در کنکور سراسری پس از تحصیل در دانشگاه - lakistan - 20-02-2015

سلام؛اگه کسی از ارشد روزانه انصراف بده،میتونه دوباره روزانه بخونه؟اگه آره؛شرایطش چیه؟اگه لیسانس هم روزانه باشه.      

RE: امکان شرکت دوباره در کنکور سراسری پس از تحصیل در دانشگاه - ميثم٢ - 20-02-2015

سلام من دانشجوي ترم ٥ هستم. ميخام انصراف بدم. من شنيدم كه اگه سال بعد كنكور بدم و روزانه قبول بشم ديگه لازم نيست هزينه انصراف از تحصيل رو پرداخت كنم، ميخواستم ببينم اين موضوع صحت داره يا نه. مطلب بعدي اينكه اگه من انصراف بدم و هزينه رو پرداخت نكنم مشكلي واسه ثبت نام كنكور پيش مياد يا نه؟ ضمنا ميدونم كه براي دوره كارشناسي حد أكثر براي ١٠ترم معافيت خدمت دارم و الان ٥ ترمش رفته ميخام بدونم اگه دوباره كارشناسي قبول بشم بايد حد أكثر تا ٥ ترم تمومش كنم؟سوال ديگه اينكه اگه دانشگاه با انصرافم موافقت نكنه چي كار بايد بكنم؟يعني اينكه چيكار بايد بكنم كه به منزله انصراف از تحصيل باشه؟ ممنون كه وقت ميذاريد و جواب ميديد

RE: امکان شرکت دوباره در کنکور سراسری پس از تحصیل در دانشگاه - Emir - 20-02-2015

(20-02-2015, 02:21 PM)ميثم٢ نوشته: سلام من دانشجوي ترم ٥ هستم. ميخام انصراف بدم. من شنيدم كه اگه سال بعد كنكور بدم و روزانه قبول بشم ديگه لازم نيست هزينه انصراف از تحصيل رو پرداخت كنم، ميخواستم ببينم اين موضوع صحت داره يا نه. مطلب بعدي اينكه اگه من انصراف بدم و هزينه رو پرداخت نكنم مشكلي واسه ثبت نام كنكور پيش مياد يا نه؟ ضمنا ميدونم كه براي دوره كارشناسي حد أكثر براي ١٠ترم معافيت خدمت دارم و الان ٥ ترمش رفته ميخام بدونم اگه دوباره كارشناسي قبول بشم بايد حد أكثر تا ٥ ترم تمومش كنم؟سوال ديگه اينكه اگه دانشگاه با انصرافم موافقت نكنه چي كار بايد بكنم؟يعني اينكه چيكار بايد بكنم كه به منزله انصراف از تحصيل باشه؟ ممنون كه وقت ميذاريد و جواب ميديد
با سلام . خیلی خوش اومدین به فروم .
دوست عزیز شما اصلا نمیتونین انصراف و کنکور بدین . اگه انصراف بدین باید یه راست برین خدمت مقدس سربازی چون از معافیت تحصیلی استفاده کردین . اگر زیر ۴ ترم انصراف میدادین میتونستین انصراف و کنکور بدین چون ترم ۵ هستین بعد انصراف الزاما میرین خدمت .
با تشکر

RE: امکان شرکت دوباره در کنکور سراسری پس از تحصیل در دانشگاه - Elioreza7170 - 20-02-2015

سلام من فارغ التحصيل رشته علوم ازمايشگاهي دانشگاه روزانه هستم آيا مي توانم در كنكور تجربي امتحان بدم و به صورت رايگان در رشته پزشكي تحصيل كنم؟در ضمن دختر هستم و سربازي ندارم و معدل كارشناسي ام ١٧/٢٠ هست

RE: امکان شرکت دوباره در کنکور سراسری پس از تحصیل در دانشگاه - ahmadpashaei - 26-02-2015

(20-02-2015, 01:26 PM)'lakistan' نوشته: سلام؛اگه کسی از ارشد روزانه انصراف بده،میتونه دوباره روزانه بخونه؟اگه آره؛شرایطش چیه؟اگه لیسانس هم روزانه باشه.      

بله میتونه روزانه بخونه و تعهدات اولی هم به دومی اضافه میشه